روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

خبر این هفته ..هفته نامه استانی ...خبرنگار اا دارستانی

29 اردیبهشت 94

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازدید فرماندار و معاون عمران فرماندار بندر آستارا از پروژه آسفالت راه روستایی بخش لوندویل

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در قالب هیأتی از پروژه روكش آسفالت بازار روستای سیبلی و كوچه های منتهی به این بازار بازدید كرد.

مهندس پورحضرت در این بازدید، نحوه اجرای این پروژه را از نزدیك مورد بررسی قرار داد و با پیمانكار پروژه و دهیار روستای سیبلی در خصوص چگونگی اجرای آن گفتگو كرد.

بخشدار لوندویل توكل مافی در حاشیه بازید به خبرنگار گفت :كلیه اعتبار هزینه شده برای این پروژه كه 700 میلیون ریال می باشد از محل اعتبارات دهیاری های استانداری گیلان تأمین و به شكل كامل اجرا شده است.

«مهندس سیروس شفقی» فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا به همراه «مهندس وحید پورحضرت» معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و «توكل مافی» بخشدار لوندویل از پروژه آسفالت راه روستایی بخش لوندویل  بازدید كرد.

فرماندار آستارا در حاشیه بازدید به خبرنگار گفت :این پروژه كه اجرای روكش آسفالت به طول یك و نیم كیلومتر بین روستاهای خلیله سرا به خان حیاطی می باشد با اعتبار یك میلیارد و 800 میلیون ریالی از محل اعتبارات مرزی كشور اجرا گردید.

در ادامه فرماندار شهرستان آستارا به همراه هیأت همراه از نحوه زیرسازی و آسفالت این پروژه به شكل میدانی بازدید كردند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال 2000 نفر مردم سیبلی و كانرود از مهندس نعمتی

پخت لاستیك محسن(اسفندیاری) آستارا

كار ما تبلیغ ماست
پخت لاستیك محسن(اسفندیاری)در شمال غرب ایران....

پخت لاستیك محسن(اسفندیاری)شبعه  آستارا
اولین و بزرگترین مر كز تعمیر و پخت انواع لاستیك ها با دستگاه بخاریز در‌آستارا  -خورو های سبك و سنگین (سواری - كامیون و تراكتور و كلیه ماشین اْات سبك و سنگین)

تعیمر پارگی از آج لاستیك و بغل لاستیك ولبه لاستیك و دو پوستی لاستیك


دارای گواهی از سازمان فنی و حرفه كشور... با كادر با تجربه و با سابقه

كار با مواد تضیمن شده مورد تایید استاندارد  و مر كز روكش كشور crep
شبعه اردبیل 1: اردبیل خیابان باكری
شبعه شماره دوم : بندر‌استارا - شهرك عاس آباد نرسیده به هتل ایساتیس..جاده اصلی آستارا به رشت....
همراه:09144561396
استقبال 2000 نفر مردم سیبلی و كانرود از مهندس نعمتی

مهندس نعمتی سردار جانباز هشت سال دفاع مقدس  در حضور 2000 نفر مردم منطقه گفت :
به امید خدا.من با صداقت و شعار قبلی ام می آیم و با جسارت می گویم من بعنوان سرباز این كشور اسلامی بنابر وظیفه خواهم آمد و این جسارت را دارم كه در صورت نماینده شدن  تمام مشكلات  مردم منطقه را از راه مجاری قانونی حل خواهم نمود... بله می خواهم به عنوان کاندیدا  دهم در انتخابات شرکت کنم و شعار و گفته هایم همان است كه هشت سال پیش گفتم و روس حرف خود هستم  و من برای خدمت به مردم می آیم و فردی نیستم كه با قسم دادم   مردم را اغفال كنم تا كاندیدا بشوم ...من با تمام توان بخاطر خدمت و آبادانی  و پیشرفت و آشتغال مردم بخصوص جوانان می آیم و این جسارت را دارم  كه بگوییم تمام مشكلات را بعداز نماینده شدن به كمك خدا و حمایت مردم  از راه مجاری قانونی  خواهم  كرد .. این مراسم كه به دعوت جمعی از مردم سیبلی و داداش آباد كانرود انجام شده بود  و حدود 2326 نفر جمعیت در این مراسم شركت كردند كه اكثریت از مردم روستاهای سیبلی و قنبرمحله و كانرود بودند.... این مراسم در مجتمع بزرگ ساحل صدف  ( ملك شخصی بر گزار شد ).. این دعوت از سوی حامیان  اعتدال و امید در بخش لوندویل ( كانرود وسیبلی  و قنبر محله ) ترتیب داده شده بود.....


این استاد دانشگاه ضمن تشکر از همه آنهایی که به هر نحو ممکن به نفع او همکاری می کردند گفت: ما با کمترین امکانات و تبلیغات و فقط با تکیه بر حمایت های مردمی تا اینجا پیش آمدیم و به اتكا به خدا و حمایت مردم آستارا انشاالله پیروز خواهیم شد.


این نامزد انتخابات دوره دهم همچنین در رابطه با هدف خود از ورود به عرصه انتخابات گفت: برنامه های زیادی دارم که اگر به مجلس راه  یافتم تمام تلاش خود را برای عملی کردن آنها بکار  گرفتم.

این سردار جانباز بازنشسته هشت سال دفاع مقدس  تصریح کرد: بنده فردی هستم که صداقت و شفافیت را همیشه در کارهای خود دخیل می کنم، لذا در صورت موفقیت در انتخابات حتما از آن بهره می بردم و سعی می کردم مردم دار باشم و طول خدمتم این را ثابت كردم و مردم آستارا بهترین قاضی از عملكرد بنده هستند....هوالباقی

وَ إِذْ قالَ إِبْراهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا الْبَلَدَ آمِناً وَ اجْنُبْنِی وَ بَنِیَّ أَنْ نَعْبُدَ الْأَصْنامَ (ابراهیم - 35)

مهندس نعمتی  كاندیدای  اعتدالیون مجلس استارا پیشتاز می باشد .. بنابر بر نظر سنجی ها و شنیدها در گوشی از مردم  در شهرستان استارا
 یكی از كارنامه های عالی این استاد دانشگاه ..قبل از اینكه روحانی ریس جمهور شود وی شعارش اعتدال  بود و با اینكه از ایشان بیشتر اصولگرایان گیلان حمایت می كردند بیشتراعضای ستادی و دوستان نزدیك وی اصلاح طلب ها بودند و وی همیشه در سخنرانی  و میتنگ هایش می گفت من اصولگرایی اصلاح طلب  و معتقد به اعتدال هستم... همیشه هم به شعارش پاینبد می باشد  و این باعث افزایش رای  وی شده است ...


هوالمحبوب
این مهندس و استاد دانشگاه که سالها حضور در جبهه های دفاع مقدس  و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس ( جانباز  و فرمانده سایبق سپاه استار )را در کارنامه خود دارد یکی از محبوب ترین  و علمی ترین  و با احیا ترین و قان نگرا ترین چهره ها و حتی اصلاح طلب  دارد و همین امر شانس پیروزی را در انتخابات مجلس  دهم برای وی بالا برده است و مردم درزمانی كه وی فرمانده سپاه استاراب ود وی را اعتدالگرا می داستند و می دانند...

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد  است و در دوره  شش ساله فرماندهی در سپاه ابندر آستارا   و چندین سال جانشین سپاه آستارا عملکرد موفقی از خود بجای گذاشته است.

تدین، تواضع و شجاعت و قانون گرایی و تعادل و  در مدیریت از شاخص های بارز  مهندس نعمتی  است و بهمین دلیل همه گروهها و تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب  از جمله جبهه  اصولگرایان و حتی اصلاح طلب ها و اعتدالیون  و ... ایشان را در صدر لیست انتخاباتی خود در  شهرستان مرزی آتسارا قرار داده اند.

 هوالصابر
علیرضا نعمتی
 و با توجه به اینكه وضعیت صلاحیت ها هم از هماكنون تا حدود زیادی مشخص است و مردم آستارا آینده نگر  و فرهنگی  روشنفكر هستند خیلی مطالب را قبل از سایر شهر های ایران از جمله درك می كنند .. در انتخابات هم مشخص شد و در انتخابات در دو دوره بالاترین رای به خاتمی و روحانی از آستارا بود... چون مردم آستارا پیشتاز سیاسی در یاران هستند و در این میان تمام جناح ها امتحان خود را دادند  و این فرمانده هشت سال دفاع مقدس و استاد دانشگاه اعتدال گرا امتحان خود را بخوبی در آستارا پس داده  است  و دراین میان در جلسات این استاد دانشگاه از تمام جناح افرادی كه در انتخابات آستارا تاثیر گذارهستند  دیه می شوند بیشتر از همه جالب است لیدرهای اصلاح طلب های آستارا در كنار اصولگرایان و اعتدالیون دركنار نعمتی هستند و اعضای ستادی دكتر روحانی نیز درآستارا یكی از پشتبانان سر سخت این استاد دانشگاه هستند...  در میان جلسات نعمتی بغیر از رجال سیاسی تاثیر گذار شهرستان دانشجوایان و دانش آموزان و فرهنگیان و تاجر های خوش نام و بازنشستگان نیروهای مسلح و كاركنان دولت دیده می شود و جالب است بیشترر طرفداران وی اكثرا از اصلاح طلب ها و اعتدالیون و جوانان دانش آموخته هستند....


براین اساس و با توجه به اقبال عمومی مردم نسبت به این کاندیدای(اعتدالیون آستارا  )به نظر می رسد  مهندس نعمتی  بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات مجلس  دهم در این شهر برخوردار است.

 مهندس نعمتی  كاندیدای مستقل و مورد حمایت اصولگرایان  كه دو دوره كاندیدا شده و نفر سوم در انتخابات آستارا شده است ..این بار با شدت تمام
 در حال تبلیغ و دید و بازدید است و بوی سبقت را از رقیبان گرفته است .
 وی كه سرداربازنشسته سپاه  و جانباز می باشد و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و فردی  با حیا و قانون گرا می باشد این بار با توان بیشتر حساس
 می شود و با برنامه ریزی دقیق و دیدار چهر ه به چهره درصدد نمانده شدن است..

فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود...وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد .

حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد..

نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..
اما بنابر نظر سنجی ها شانش این مهندس واستاد دانشگاه و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس رشد زیادی داشته و مردم مدتی ایست متمایل به رای دادن در دوره دهم بوی هستند  و این بر می گردد به كاركرد نماینده های اسبق و كار تخصصی و برنامه ریزی نعمتی و دیدار چهره به چهره با مردم  با توجه به اینكه مردم در ایران بخصوص در‌استارا به افراد اعتدالی بیشتر اعتماد می كند وی شانش بیشتری خواهد داشت چون وی از داخل كاندیدا ها تنها فردی ایست كه در كارنامه مدیریت در سپاه و دیگر كارهایش از اول متعادل و با تعادل برخورد می كرد و می كند..

درباره ی مهندس علیرضا نعمتی


ایشان متولد سال ۱۳۴۱ روستای چوبر ، متاهل و دارای دو فرزند پسر می باشند ، دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیل خود را در روستای محل تولدشان گذرانیده اند ، با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی دریافت کرده اند ، دارای مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی آستارا می باشند و سرانجام با تحصیل در  رشته جفرافیا در دانشگاه رشت موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردیده اند.

سوابق :

مربی پرورشی در آموزشگاه های آستارا از سال ۵۹ ،
عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۶۰ ،
قائم مقام  سپاه پاسداران آستارا از سال ۷۲ تا ۸۱ ،
فرمانده سپاه پاسداران آستارا از سال ۸۱ تا ۸۷ ،
مشاور بازرسی مدیر کل تعاون گیلان از سال ۸۸ تا مهر ماه ۹۰ ،
رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه و تعاون و کار آفرینی غرب گیلان ،
کارشناس دادگستری ،
جانباز دوران دفاع مقدس ،
کاندیدای نمایندگی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی آستارا ، نفر  سوم با 12 هزار رای در دوره نهم مجلس
تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی آستارا و پیام نور تالش ،
دارای ۲۸ سال سابقه مدیریتی ،
عضو جامعه نظام مهندسی استان گیلان

اگر نبود نا عدالتی و تهت ها و جوسازی هدایت شده علیه این استاد دانشگاه برنده انتخابات دوره نهم آستارا ایشان بودند..

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شعر بسیجی : بسیجی گمنام

 

فصل های پیش از این هم ابر داشت    بر كویرم بارشی بی صبر داشت

اینك اما عده ای آتش شدند                 بعد كوچ كوه ها آرش شدند

بعضی از آنها كه خون نوشیده اند         ارث جنگ عشق را پوشیده اند

بزدلانی كز هراس ابتر شدند             از بسیجی ها بسیجی تر شدند

تو چه می دانی تگرگ و برگ را          غرق خون خویش، رقص مرگ را

تو چه می دانی سقوط «پاوه» را       «عاصمی» را «باكری» را «كاوه» را

هیچ می دانی «مریوان» چیست؟ هان!  هیچ می دانی كه «چمران» كیست؟ هان!

هیچ می دانی بسیجی سرجداست؟   هیچ می دانی «دوعیجی» در كجاست؟

این صدای بوستانی پرپر است          این زبان سرخ نسلی بی سر است

با همان هایم كه در دین غش زدند       ریشه اسلام را آتش زدند

پای خندق ها احد را ساختند           خون فروشی كرده خود را ساختند

زنده های كمتر از مردارها                   با شما هستم، غنیمت خوارها

بذر هفتاد و دو آفت بر شما                    بردگان سكه! لعنت بر شما

باز دنیا كاسه خمر شماست         باز هم شیطان اولی الامر شماست

با همان هایم كه بعد از آن ولی        شوكران كردند در كام علی

زخمی ام، اما نمك... بی فایده است  درد دارم، نی لبك.... بی فایده است...

---------------

dardnews.ir

 

 و فقط باید منتظر انتخاب مردم  بزرگ اندیش آستارا بمانند.

هوالحق ...

((اللهم عجل لولیک الفرج))

 دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خبر هفته نامه اا دارستانی خبرنگار آستاراادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیبلی روستا ی باستانی قشنگ ما------------------------------------
سیبلی  روستا ی باستانی  قشنگ ما

روستا  ما روستای قشنگ  سیبلی                  روستای سواد ، دلاوری  مهد فرهنگ  ، شجاعت 

سیبلی زبون  زد همه                                ز فرهنگ ادبیان و دلاوران هر چه بگم بازهم کم

سیبلی آخر فرهنگ و کلاس  و توریست          سیبلی  مهمان نواز و غرییب نواز

توریست  با دیدن ساحل ، طبیعت و مجتمع ساحلی     کوه ، جنگل انار، حیات وحش ،شالیزارها همیشه حیران است

از شمال به داداش آباد از جنوب به چوب شمال        از مشرق به دریا و ساحل زبیای  مجتمع صذف 

  از مغرب  به کوههای  سر به فلک کشیده  تالش      شهدای دلاورش  وفادار، حبیبی پور، جعفرزاده ، فلاحتی ، ورزشخواه

   شاعر آوازخوان ایران منصور اهل آنجاست        نگویم اسماعیل اهل قلم  نگارنده چندین کتاب  و دلاور ارتشی اهل اینجاست

 بخشدار و روسای اداراتش آستارا  اهل  آنجاست    وکیل آستارا گر بخواهد    رای بیارد  رای اعتماد ش بخواهد     

 روستا نگو بلکه بوستان  مهدفرهنگ دلیران                      این روستای باستانی شیر پاک خورده  نام زیبایش سیبلی ایست

به زبون  ساده تبریزی  سیبلی ما جیران است                    به یاد شعر و قلم   منصور  این ابر مرد شعر عصر جدید

با رفتنش اهل قلم غمگین                           خدا رحمت کند  این شاعر آواز خوان  عصر جدید

رحمت به مزارت ببارد عین نور                به یاد  گفتار و شعرهای زبیا این استاد عین ماه

در سیبلی ما  خنده آید برای ما                    پاییز شود بهار ما  جوان شود آن پیر ما

ذلیل شود دشمن ما                                    خونه ما  خونه  همه است

سیبلی  همان شهر سطانیه باستان                        که تاریخ ایران گواه مرزداری آنهاست

روستا   ماروستای قشنگ همان سیبلی                  روستای سواد ، دلاوری  مهد فرهنگ  ، شجاعت  سیبلی

                            سیبلی  روستای باستانی قشنگ ما

 به یاد پدرشهیدم

پدرم عجب مرد ولای بود               با نداری و مشقت  و با جانباز جنگ  با ما بود تا زمان شهادت

صبح  زود سر کار می رفت         صدای نمازش همیشه تو گوشمه عین ضبط  صوت

زمان بیکاری  برایم میز و صندلی درس میخواست   زمان فراقت برایم  شعر می گفت 

 آخر نکفته بودم پدرم بغیراز کشاوزی و رزمندگی       شاعر و مرد عارفی بود

برایم ساعتها شعر می خواند                            از دلاوریهای  علی و حسین  و نادرشاه می گفت

میگفت  شاهان همه بد نبودند                        اگر شاهان همه بد بودند  لقب پادشاه بخدا نمی دانند

این خاندان جعلی قاجار و پهلوی بودند که شاهان را بدنام نمودند     همانطور که بعضی  انقلاب نما ها و روحانی نما ها چهره انقلاب  را مختوش می کنند

ما کورش کبیر نویسنده منشور حقوق بشر داشتیم          ما شاه اسماعیل صفوی و نادرشاه و کریم خان زند داشتم

برای مردم خار می زد                                      برای ما تار میزد

برام از جوهر مرد علی  گونه بدن می گفت            از علی شیر خدا   می گفت

کار هر چه باشد   عار نیست                           محتاج کس بودن و گرسنه ماندن  همسرو فرزند عار است

نمازش همیشه سر وقت می خواند                   دعایش  رو سفیدی خود و خانواده بود و امت ایران زمین

 

ادامه دارد  شعر : اسماعیل اسدی دارستانی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیبلی روستای فرهنگی توریستی وساحلی و باستانی – شهر باستانی سلطانیه – تمدن ایران زمین باستان/روستای سیبلی آستارا/ یا همان شهز باستانی سطانیه

 وبلاگ سیبلی روستای فرهنگی توریستی و ساحلی و باستانی - شهر باستانی سطانیه- تمدن ایران زمین باستان - روستای سیبلی آستارا - یا همان شهر باستانی سطانیه


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

هوالقادر...(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"...
هوالصابر ...هوالمحبوببالاخره پس از تمامی گمانه زنی ها  کاندیداهای نهایی شهرستان آستارا برای  دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پا به عرصه رسمی  غیر رسمی  آمدند و خط و جبهه بندی جناح ها در استارا شروع شده است....حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ....--1-فرهاد دلقپوش؛ نماینده قبلی  شهرستان  آستارا در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی. نهمین دوره رد صلاحیت شد.. مدرک تحصیلی دلقپوش کارشناسی ارشد تربیتی است معاون وزیر صنعت و معدن کشور..دلقپوش که در سابقه و مسئولیت های خود معاونت اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و ریاست اداره ارشاد اسلامی شهر آستارا را یدک می کشد تقریباً با توجه به روند سیاسی شهر آستارا  از شانس اول پیروزی در انتخابات آینده برخوردار است. دلقپوش هر چند در برخی از انتصابات شهری  اشتباهاتی را در کارنامه خود دارد که این امر باعث دلخوری دلسوزان واقعی شهر هم گشته است .وی اولین نماینده بود كه مدیران را ازبومی ها انتصاب نمود  و به غیر بو می ها در آستارا سمت نمی داد  و حتی در صدد بود معاون سیاسی  و فرماندار  را از آستارا انتصاب كند  چون دید غیر ممكن است با فشار  زیاد توانست  دكتر اسد پور كه متولد لیسار و اهل آستارا بود فرماندارمنصوب كند  و شهاب زاده  را  كه ریبس اداره فنی و حرفه ای بود بعنوان معاونس یاسی منصو ب كند كه شهاب زاده یكی از معاونین سیاسی موفق در كشور بود  و بقیه ادارات هم روسای بومی منوصب شد كه كارنامه موفق داشتند اما بعضی ازز روسای در انتخابا با پرونده سازی و.. موجب رد صلاحیت وی شدند در صورتیكه همگان می دانند  دلق پوش عاشق ولایت فقیه و نظام  است فقط اصلاح طلب میانه رو است  و رد صلاحیت دلق پوش را بعضی ها به نظام می چسابند در صورتیكه رد صلاحیت دلق پوش ربطی به نظام ندارد  و توسط دولت دهم  انجام شد چون  دلق پوش یكی اززمنتقدین اصلی احمدی نژاد بود ..دلق پوش همچنان عاشق و وفادار به نظام و كشور و رهبری و امام و مردم است  و اگر در غیر اینصورت بود  بوی مسئولیت معاون وزیر نمی دادند... و در آستارا و لوندویل حرف اول را می زند  و محبوبیت خاصی در شهرستان  دارد و از جمله كارهای خو ب وی توسعه و عمران و آبادانی روستاها  ،  پی گیر در ساختمان امفی تاتر آستارا ، پی گیریی در تصویب منطقه ویژه آستارا ، تكمیل بندر چند منظوره  و تصویب  تاسیس  مرز بین المللی  بندر استارا در وزارت كشور  و بها دادن به نیروهای بومی استخدام جوانان تحصیل كرده استارایی در ادارات  و... و اولین بار در تاریخ استارا  انتصاب روسای ادارات و بومی متخصص در استارا و دیگر موارد .. ولی با توجه به رقبای تقریباً ضعیف خود دوباره بر صندلی سبز مجلس تکیه خواهد زد و اگر  دلق پوش و مرحبا تایید شوند رقابت بین  چهار نفر خواهدشد/ امیدواریم    مرحبا و دلق پوش كه هر دو فرزندان انقلاب و زحمتكشان جمهوری اسلامی ایران هستند تایید صلاحیت  شوند  و مردم در دوره دهم قضاوت كنند./اصلاح طلب

2-  حاج  شاپور مرحبا؛ مرحبا/عضو هیات مدیره  سازمان یارانه كشور  / 3 دوره حضور در مجلس دومین  مردم آستارا هستند و دوره نهم رد صلاحیت شدند. تحصیلات  حوروزی دارد و پاسدار  و جانباز هشت سال دفاع مقدس  البته با توجه به عملکرد گذشته مرحبا شاید دیگر هیچگاه مردم آستارا مهر تایید بر کارنامه او نزنند. عمده انتقادات مردم آستارا به انتصابات فامیلی بیش از حد ایشان بوده.ولی با تمام این مسائل باز مرحبا یک رقیب خطرناک برای  برای نماینده فعلی  و تمامی کاندیدای ها تلقی می شود.شاپور مرحبا را می توان جنجالی ترین چهره سیاسی آستارا دانست.و همیشه پیرامون این عنصر سیاسی شایعاتی وجود داشته است و چهره سیاسی خود را بازسازی نموده است  و رد صلاحیت وی را همه مردم استارا یک بازی سیاسی می دانند وی در انتخابات از دکتر روحانی حمایت می کرد فردی معتدل است و از هوا داران و دو ستان آیت الله هاشمی و نوبخت است ...عضو هیات ریسه نمایندگان ادواری مجلس /فقط  رای دادن نیست ... تمام..  اگر نبود رای هوا داران وی به دكتر صفر نعیمی  بدون برو و برگرد مهندس میثم ضارب نیا هماكنون نماینده آستارابود... بنابر تحقیات و نظر سنجی شاپور مرحبا در طول سه دوره نمایندگی مجلس .. در شهرستان استارا بدون اینكه نماینده شود بالای هشت هزار دوستار و هواداروفادار دایمی دارد و این را همه مردم می گویند..یعنی یك قشر ثابت كلا مرحبا چی هستنداین ربطی به رای ندارد ...
از ارادتمندان آیت الله هاشمی /اعتدالگرا....

3-مهندس علیرضا نعمتی؛ کارشناسی ارشد جغرافیا، استاد  د انشگاه  و  دومین سپاهی که بعد از بازنشستگی قدم در عرصه انتخابات گذاشته است. البته جناب سرهنگ در هشتمین و نهم  دوره انتخابات هم کاندیدا بود که از رسیدن به کرسی های مجلس محروم ماندو نفر سوم شد... فر دی آرام و شجاع و قاون نمند و مردم دار است  كه در آستارا هواخواهان زیادی دارد و حتی رقیبان وی بخاطر قاونمند و با حیا و عالم بودن وی بوی احترام می گذرند و محبوبیت خاصی در آستارا دارد و دنیال جنال و بازی سیاسی  و ساخت وباخت نیست  با اینكه وی اصولگرا است افكارش بیشتذ اعتدالگر ( اصلاح طلب اصولگراست).دركل فردی تندرو از اول نبوده  حتی از زمان فرمانده سپاه فردی معتدل بود...اصولگرا+اصلاح طلب‌=معتدل...فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود..وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد ...حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد.....نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..اصولگرا  اصلاح طلب..فردی میانه رو و مستقل
4- سید تقی بادوام ...بازنشسته معاون اداره اطلاعات آستارا  و كارخانه دار..در زمان رقابت با مرحبا رای دوم را آورد  و هواخواهان زیادی در آستارا بخصوص لوندویل دارد ...هركس در استان یا جایی كارش بیافتد بادوام بدون منت كارش را انجام می دهد..كلا همه می گویند دو نفر در این اداره آستارایها خیلی دوستانش داشتند و دارنند و خاطرات خوبی از ایشان دارنند  حاج آقا بادوام و حاج آقا غفاری  این دو چهره چهرهای محبوب مردم‌استارا هستند افرادی هستند كه به  خیلی در استارا لطف اسلامی كردند افرادی سالم و مهربانی بودند...زمانی كه بادوام در اداره بود من هنوز بازرنشسته ارتش نبودم اما با اینكه وی بازنشست شده خواهان زیادی در آستارا دارد ..

5- علی پویا کارشناس ارشد ، معلم (تنها معلم كاندیدای دوره دهم )، جانباز هشت سال دفاع مقدس -رجال سیاسی استارا  واعتدالیون گیلان..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، كشاورزان و صیادان  و دانشگاهیان و اقشار مختلف شهرستان و سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و لوندویل  و روستاها هواخواهان زیادی دارد و وی سالها در روستاهای استارا تدریس كرده اكثریت روستاییان نام علی پویا نام آشنایی است در كنار معلمی بعنوان یكی از خیرین مطرح در روستا سالهاست بر سر زبانهاست و بنابرنظر سنجی ها وی در مدتی كه تبلیغ می كند  هواخانان زیادی بدست آورده است بدون ریا و تكبر و ساده و علمی برنامه هایش را توضیح می دهد این مورد جالب باعث استقبال زیاد مردم بسوی این كاندیدا شده است.. ...اصلاح طلب معتدل - مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان و  اعتدالیون  آستارا

6-  سخاوت سیلمان نژاد - كارشناس ارشد - معاون اداره صنعت و معدن وتجارت- ریس اسبق اداره ورزش و جوانان آستارا - داور بین المللی فوتبال ( شناخته شده )-از فعالان سیاسی و فرهنگی گیلان- استاد دانشگاههای آستارا - مورد حمایت جمعی  بازار یان ، اصناف  و تاجر های بین المللی ، فرهنگیان و دانشگاهیان و تعاونگران   و كشاورزان و صیادان  آستارا و اهل هیچ جناح و حزبی نیست مستقل ( اعتدالگرا ) توضیح اینكه یكی از كاندیدای مطرح كه قبلا رد صلاحیت شده اعلام كرده در صورت رد صلاحیت از سخاوت حمایت می كند در صورت حمایت این كاندیدا معروف سخاوت شانش خوبی خواهد داشت

7-دکتر کیوان اسدپور .. رزمنده هشت سال دفاع مقدس و مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان ، 6 سال فرماندار آستارا ، مورد حمایت اصولگرایان و اعتدالیون گیلان و‌استارا  و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گیلان .... اصلاح طلب ها و حامیان دولت تدبیر دکتر را سخت رقیب خود می دانند و در صدد صحنه سازی و تهت سازی بوی هستند  تا وی را ترور شخصیت کنند قبلا هم سایت های زنجیره ای فتنه  در سراسر کشور برعلیه وی ج.سازی نمودند و از موقعیت دکتر در سطح کشور می ترسند .. دکتر اسد پور  جزو هفت نفر  هیت مدیره هلال احمر کشور است .... در  چند روز گذشته احتمالا بعنوان مدیر کل بیناد شهید معرفی شود...اصولگرا (اعتدالگرا )بنا براین با ورود وی به این عرصه شاهد رقابت جالبی بادیگر نامزدهای انتخاباتی  خواهیم بود....توضیح اینكه : دکتر کیوان اسدپور از حوزهء انتخابیه  مدیركل هلال احمر گیلان در زمان خاتمی  و فرماندارآستارا در زمان احمدی نزاد بوده است در دولت احمدی نژاد که ملاقات های عمومی او با مردم  استارا و لوندویل چهره به چهره هنوز بر سر زبانهای مردم  و کارکنان  فرمانداری  است...نیرو های سیاسی بیشتر او را منتسب به  احمدی نزاد  می دانند اما با طیف جبهه پایداری  هم روابط خوبی ندارد . او  در دوران مسئولیت خود به  بعضی ها  میدانی بی سابقه در عرصه های مدیریتی داد موضوعی که این روزها به دلیل حذف مدیران  شهرستانی  بر سر زبانهاست.... اینکه او در انتخابات حضور پیدا می کند یا نه همواره به عنوان یکی از مباحث جدی در محافل انتخاباتی   آستارا  مطرح است اما نیروی  و مدیر و دكتر جوانی ، قدرت بیان بالا و مدیریت در عرصه فرهنگی و رسانه از او کاندیدایی احتمالی ساخته است  وبه نظر می رسد  حضور او در انتخابات یا حمایت علنی او از کاندیدایی خاص به دلیل...... بودن  می تواند در نتایج انتخابات آینده تاثیر گذار باشد و در صورتیكه انتخابات استانی شود دكتر اسد پور شانس زیادی برای انتخابا شدن دارد چون در سطح گیلان دوستداران زیادی دارد از جمله در رشت و تالشان و استارا .اصولگرخط رهبری

8- استاد حاج  محمد صادق برنچ چی /فوق لیسانس/جانباز / روزنامه نگار  و معلم بازنشسته و از اصلاح طلب ها اعتدالی  و عضو وشورای راهبردی و مشورتی آستارا  و با اینكه وی معلم بازنشسته قرآن و دینی ...قبلا  رد صلاحیت شده بود .. مسئول ستاد خاتمی  ومسئول ستادانتخابات موسوی در انتخابات 88  و مسئول ستاد معین در سال 1392 بعدا مسئول ستاد روحانی در آستارا شد...اصلاح طلب... مورد حمایت اصلاح طلب ها  و جمعی از اهل قلم و روشنفكران آستارا  فرذی است كه با كسی تعارف ندارد  و ملاحظه كاری در كارش ندارد و رگ می گوید بخاطر همین بیشتر مسئولان ...دل خوشی از این روز نامه نگار ندارنند  و ادم منفعت طلبی نیست و درد دل مردم را می گوید و كاملا متعقد به قانون اساسی  و ولایت فقیه  است ومدیر مسئول دو هفته نامه استانی طریقت نو- عضو شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان- اصلاح طلب

9-دكتربختیار  حیدرنیا.. ریس اسبق شبكه بهداشت استارا ، مدیر بسیج پزشكان استارا ، از خیرین مطرح استارا ،مشاور قایم مقام وزیر بهداشت .پزشك آستارایی و فعالیت خوبی و عالی دارد و مهرهای خوبی در داخل شهر و روستاها دست چین كرده و چراغ خاموش دارد می رود تاكتیك خوبی است اما خیلی عالی و با زرنگی پیش می رود...
9-نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )

11-الیاس دیاریپور؛ فرهنگی سابق و مدیر خود بنده در آخرین سال تحصیلی و استاد دانشگاههای آستارا و ریس اسبق  اداره بازرگانی  و... خوش برخورد و کمی هم محب پست و مقام. از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان و  حامیان  دلق پوش . دیاریپور با مدرک فوق لیسانس در نهمین دوره انتخابات شرکت کرده و یكبار هم رد صلاحیت شد.../اصلاح طلب

12- میثم ضارب نیا؛ رییس دفتر فرهاد دلقپوش و شاید هیچ قصدی برای کاندیدا شدندش یافت نشود. و دوره قیلی با اینکه به کاندیدای یدکی معروف بود  بالای 12 هزار رای اورد  و دومین رای آستارا بدست آورد و کمتر در محافل دیده می شودو شنیده شده وی باز می خواهد كاندیدا  شود/ فوق لیسانس  و استاد دانشگاه اردبیل/اصلاح طلب ..دومین رای در انتخابات 92 آورد و اگر نبود رای طرفداران شاپور مرحبا به دكتر نعیمی بدون برو و برگردد میثم نماینده فعلی آستارابود.. اصلاح طلب

13-بیژن خالقوردی دانشجویی دكتر علو م سیاسی   و كارشناس ارشد علو م سیاسی  و استاد دانشگاه رسما كاندیدای دروه دهم نماینده دهم آستارا می شود وی کارشناس ارشد سیاسی و دانشجوی دکتر علو م سیاسی ،استاد دانشگاه ، معلم ،  ریس اداره صنعت و معدن آستارا از فعالان سیاسی  آستارا    ....وی مورد حمایت جمعی از معلمان ، اعتدالیون و اصلاح طلب ها ، دانشجویات و تاجرها ، و بازاریان  و دانشجویان  و استادان دانشگاه   و بازنشستگان نیروهای مسلح و دولت و...آستارا و لوندویل می باشد و از نظر مالی هم وضعیت مالی اش از تمام کاندیداهای مطرح استارا عالی تر است ...   وی  یکی از کاندیدای اصلی و خطر ناک این دوره خواهد بود ..... افرادی که از وی حمایت می کنند در شهرستان استارا تعیین کنندگان انتخابات آستارا و لوندویل است و این موقعیت  بیژن  را بیستر می کند ... بنابر نظر سنجی تمام كاندیدایی های مطرح آستارا و نماینده استارا می دانند در صورت قر ار گرفتن حاج بیژن در كنار آنها پیروزی صد در صد را تضیمین می  شود در صدد جذب وی درستاد های خود هستند ..حتی بعضی از كاندیدا های مطرح بوی قول فرمانداری بندر استاغرا بعداز موفقیت دادند از جمله یكی از كاندیداهای كه در دروه قبل رد صلاحیت شده بود و در جمع دوستانش گفته من صلاحیتم را می گیرم و اگر موفق بشوم بیژن را به ستاد خودم بیاورم پیروزی من در انتخابات صد در صد هست و قول می دهم اگر وی به ستاد من بیاید بمحض پیرزوی در انتخابات وی را بعنوان فرماندار آستارا منصوب كنم... / اصلاح طلب  اصولگرا و مستقل زیرك.

14-حاج فرداد پورامن -فوق لیسانس/كارمندارشد دادگستری گیلان / شهردار فعلی لوندویل/ریس شورا و عضو شورای لوندویل سه دوره /از خیرین مطرح لوندویل /ریس باشگاه ورزشی و فرهنگی شهرداری /اصلاح طلب فعال استانی  (اعتدالگرا )- وضعیت خوبی در انتخابات دارد و مورد حمایت مردم لوندویل و حتی شهر آستارا است وی متعادل  و مهربان و مدیری لایق و شجاع است ...یكی از گزینه مطرح دوره دهم آستارا می باشد ..اعتدال گرا ( اصلاح طلب)

15-سید سجاد موسوی  ریس شورای شهر آستارا و معاون آموزش پرورش و معاون آموزش و پرورش آستارا

16-مهندس فرهاد محسنی  ریس اسبق شورای شهر آستارا  و از معدود شوراهای شهر استارا است كه محبوبیت خاص در بین تمام اقشار از جمله اصولگرا و اصلاح طلب  دارد  و فردی مهربان و با هوش و خوش تیپ و با ادب است و بر ایش فرقی نمی كند فردی كه برایش كاری انجام می دهد متعلق به چه جناحی است  و فردی بدون ریا است

17-مهندس الیاس پو واجد .. مهندس عمران و كارشناس ارشد عمران..از مهندسان با ادب  و  اخلاق  و اصلاح طلب شهرستان .. فرزند مرحوم آیت الله پو واجد از روحانیون سر شناس  آستارا كه این روحانی معتدل كه در بین تالشان قدیم و آستارا امروز و قدیم محبوبیت ویزه ای داشت و دارد  كه از روحانیون معروف و خوشنام و خیر شهرستان استارا است  و  برادر وی از روحانیون طراز اول قم است.. این مهندس بخاطر اخلاق خوب  و محبوبیت پدرش در تله سیفی مورد حمایت است و مورد حمایت جامعه مهندسان و وكیل های آستارا است و كلا مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان یعنی اعتدالیون آستارا است  و برنامه های خوبی برای انتخابات دارد انشاالله به موقع اطلاع رسانی خواهد شد...و جلسات متعدد با فرهنگیان و مهندسان و روحانیون جوان و  وكیل ها و بازاریان آستارا انجام داده و مورد اسقبال عموم قرار گرفته است ..ادامه دارد .....

18-مهران مهر آور ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا ) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گرا

19- ولی  داداشی - كارشناس ارشد - استاد دانشگاه  و عضو ستاد انتخابات دكتر روحانی 92- فردی مستقل و اعتدالگر ا و خونگرم می باشد و وارد بازیهای سیاسی نمی شود از بچه های جوان اصیل آستارایی است و مورد حمایت اصلاح طلب ها و شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان و استارا ... و مورد حمایت اصولگر    های  معتدل آستارا ...با توجه به اینكه از یك خانواده اصیل است  محبوبیت خاصی دربین مردم وی و خانواده اش دارنند و جوانترین كاندیدای مجلس در گیلان می باشد.. اما نظر تبلیغی خوب عمل نمی كند  فعالیت تبلیغی چندانی ندارد احتمالا دنبال فرصت است كه بینید چه كسانی هستند تا برنامه ریزی نماید..  میانه رو و اعتدالگرا

20- كیوان فتعلی زاده : ریس شورای شهرستان آستارا و بازنشسته واجا ..استاد دانشگاه ...وبه عنوان چهرهء  مستقل  مطرح است وخوب حرف می زند....معاون  ..... سابق تالش  که سال متمادی هم به عنوان یکی از مدیرا شهرستان در ریس شورا ی شهرستان  بوده است در گذشته نیز یکبار رقابت نفسگیری را با  در شورای شهر  داشته است .. وی حتی رد صلاحیت شد تا آخرین ساعات صلاحیت خود را از تهران گرفت..و موفق به پیروزی در شورای شهر آستاراشد....حاج  كیوان  شاخص های مثبتی است . اوچالش ها،نقاط مثبت و ضعف منطقه خود را با اشرافیتی که در کارهای مدیریتی و اطلاعاتی  داشت می داند،بنابراین به عنوان یک چهرهءجدید وبه عنوان کاندیدا ی احتمالی مطرح است و در صورت ورود این چهره شرایط را به گونه ای دیگر خواهند دید .

21-حاج   صفر نعیمی؛  نماینده فعلی ..پاسدار و اهل اردبیل و بزرگ شده تالش و ساکن شهرک عباس اباد  استارا  و فوق لیسانس قضایی که در چهار سال قبل از  انتخابات  تقریباً روستا و محله ای در شهر آستارا نبوده است که این سپاهی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلقپوش و مرحبا از شانس بعدی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره بعدی شانس کمتری دارد اما خودش فردی ساده  و شجاع و فعال است  و کار گروه و دورب رش مورد انتقاد مردم و روشنفکران آستارا است  و نعیمی در نظر سنجی ها از  سوم تا پنچم قرار دارد  بخت پیروزی برخوردار است..متاسفانه نعیمی هم راه اشتباه دلق پوش را پیش می رود همان راه دلق پوش را .... و به دوستان قدیمی پشت نموده است و هوا داران ستنی خود را از دست داده است .... وی با رتبه 20 با جانبازی 50 درصد بازنشست سپاه است..با اینکه وی فردی فعال و جسور  و شجاع و پی گیر است چون کار گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی شده ندارد ...در عمل بدون تبلیغات کار می کند و ضعف وی است  و قبلا اصولگریان از وی حمایت می کردند دیگر حزب موتلفه اسلامی آستارا رسما منتقد وی شدند و اصلاح طلب ها وی را بخاطر حمایت سرسختانه از ولایت فقیه و خط و مشی رهبری قبول ندارنند وی را می شود گفت فردی مستقل  است و اعتقاید به حزب و کار گروهی ندارد .......عملکرد  نماینده آستارا  برای همشهریان  آستارایی و لوندویلی چنان محسوس وملموس نیست . اما برخی از ویژگی های شخصیتی  از او چهره ای قابل قبول ساخته استو فردی كینه ای  نیست و فردی ساده است واما در برنامه ریزی كارنامه مثبت ندارد و اما فردی شجاع و جسور و پی گیر است  وعدم ارتباط قوی با رسانه ها،شاید یکی از مشکلات عمده ی او در صورت ورود به عرصهء انتخابات دهم  باشد اما به عنوان یک چهرهء ملی وشناخته شده نام او بر سر زبانهاست و شایعاتی هم بر سذ زبانها است مبنی بر عدم حضور نماینده آستارا بعلت..... امیدوارم درست نباشد ...هرچه باشد وی جانباز 50 درصد و سردار بازنشسته سپاه است ..وی من كه همانند چند سالی( دوست معنوی من بود‌) باوی 24 ساعته  با وی بودم فردی تك رو  و خوش قلب است و روحیات فردی سیاسی نیست و فردی اجرایی است و دركارش قانون گرا و شجاع است و حزب بازی قلبا اعتقاد ندارد و نه می شود به وی گفت اصلا طلب یا اصولگرا و كارهای كه خودش فكر می كند درست است انجام می دهد  اما ساده است   /عضو فراكسیون رهروان ولایت مجلس

22-مهندس نیما سیفی نزاد ...از فعالان سیاسی شهرستان و مسئول و مشاور جوان فرهاد دلق پوش نماینده اسبق ،معاون حقوقی  ستاد انتخاباتی دکتر احمدی نزاد در سال 1388 و معاون هماهنک کنند ه ستاد روحانی آستارا در سال 1392 و اعضای ستاد تبلغات  روانی و سایبری  دكتر نعیمی درسال 1392....مدیر عامل شرکت تعاونی ... و مدیر عالمل شركت تعاونی  خدمات نیروی انسانی و..بندر آستارا ..مورد حمایت جامعه مهندسین  و  فارغ التحصیلان جوان و اهل قلم  ..اصلاح طلب  می باشد.. در انتخابات شورای شهر استارا شركت كرد با اعمال نفوذ عده ای رد صلاحیت بدون مدرك شد وی  در شورای نظارت گیلان صلاحیت  مثبت گرفت اما دل شكسته شد و انصرف داد ..اعتدال گرا (اصلاح طلب)

23-سرهنگ بازنشسته سپاه  حاج  جلیل کریم نزاد  و ایثارگر (جانشین اسبق سپاه- با درجه سردار ی بازنشسته شده است ) از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس (فردی زیرك و حساب گر است و مردم آزار نیست )..فعلا تاجر معروف و بازیگر مر موز سیاسی آستارا  است بارها گفته کاندیدای  می شوم و هربار انصراف داده است اما اینبار می ْآید و ولی خانواده وی بخصوص پسرش علی آقا  علاقه ای به بازی سیاسی ندارد با اینكه فعال سیاسی هستند  و وضعیت مالی خانوادگی وی و برادر سرهنگ سیاوش  از قبل از انقلاب  خوب و عالی  بود و پدرش در تالش از زمین داران بزرگ انقلابی  است  و بخاطر علاقه به انقلاب عضو سپاه شده  و از اول فردی  پشت پرده بود....برادرش نیز عضو شورای شهر و از سرداران سپاه می باشد سیاوش بیشتر از جلیل محبوبیت در‌استارا دارد با اینكه در سیاست دخالت نمی كند..زیرك سیاسی /اصلاح طلب( اعتدال)..

24-  دكتر عسگر غنی؛ متولد 1339 از ویرمونی و بزرگ‌شده‌ آستارا .در حال حاضر مشغول گذراندن رساله‌ دکترا می‌باشد.کارشناسی‌ ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس.پذیرفته دکتری مدیریت سیستم و مقیم تهران که چند ماهی است که بعنوان کاندیدا در شهر آستارا مطرح است. غنی هم محله ای و هم روستایی شاپور مرحبا از لحاظ مدرک تحصیلی و تخصص تقریباً نفر اول بین تمام کاندیداهای شهر آستارا هست و می توان گفت چهارمین احتمال در انتخابات مجلس. عمده ترین ضعف غنی را می توان حضور دیر هنگام ایشان در شهر دانست غنی معروف به ریس موشک هسته ای معروف است... دفعه قلی هم کاندیدا بود..مستقل

25-دکتر حیادخت؛ دندان پزشک ووعلم بازنشسته  و هم روستایی شاپور مرحبا را می توان از خصوصیات او دانست که دوره قبلی رد صلاحیت شد و فامیل نزدیک مهندس غنی است/ از خیرین مطرح آستارا /اصلاح طب ( اعتدال)

26-عسگر صیامی زاد 27-دكتر فرشاد پور افقی عضو شورای  عالی استانها 28- احد نجار 29-محمدرضا محمد زاده- وكیل... 30- دکتر گیلاخانی؛ پزشک و اهل آستارا و متولد  آذربایجان شرقی وپزشك با اخلاق و مودب .. فقط یک کاندیدا و سری قبلی رد صلاحیت شد .اصلاح طلب و كلا فردی معقوا با قاون گرایی است

31-رامین حاجی امیری دوست غار  و گرمابه  شاپور مرحبا كه هماكنون نیز دوست غار و گرمابه نماینده آستارا نعیمی شده است ..جلسات دوستانه انجام می دهد و اعلام نموده من چه از دیگران كمتر هستم ..در انتخابات دوره دهم بر حسب وظیفه كاندیدا خواهم شد......رامین كارشناس ارشد.. استاد دانشگاه ...از كارمند اداره ثبت و احوال آستارا ..اهل و متولد آستارا ..جوانی مودب با شخصیت و خوش تیپ...وضعیت مالی خوب هم دارد... پدر ش هم مدیر كل اسبق اداره ثبت و احوال گیلان بود كه بازنشست شد.....32- دكتر بدریان استا دانشگاه و از مفاخر علمی ایران  و نویسنده و مولف چند كتاب //مدیر مسئول اسبق هفته نامه پیك آستارا و متولد آستارا مستقل 33- دكتر داوود ملك زاده دكتری ادبیات  استاد دانشگاه سر دبیر  هفته نامه خط آخر و نویسنده چند كتاب و روشنفكر  و اصلاح طلب شاعر معروف و معاصر ایران اما با توجه به اینکه دو شخص تاثیر گذار  در ادوار گذشته نتوانستند از نظر شورای محترم نگهبان، صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات را کسب کنند و همچنان هیچ نشانه ای هم برای تغییر وضعیت این فعالان سیاسی وجود نداردو امیدواریم صلاحیت بگیرند  و خودشان كه می گویند ما صلاحیت گرفتیم اگر این دو عزیز صلاحیت بگیریند رقابت بیشتر روی این دو بزرگوار مانور خواهد زد  و با این دو عزیز تاكنون 23 نفر اعلام نمودند در انتخابات دوره دهم كاندیدا می شوند ... دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم و افرادی كه در این  كلاس اسمشان برده شد هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. منتظر ثبت نام كاندیدا ها و گرفتن صلاحیت از شورای نگهبان  و اما بعدا...  وحضور سبز و انتخاب مردم  بزرگ اندیش بندر  آستارا و لوندویل و حومه بمانیم..هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خروش مردم آستارا از جنایات آل سعود در یمن+عکس

خروش مردم آستارا از جنایات آل سعود در یمن+عکس

جمعی از نمازگزاران شهرستان مرزی آستارا پس از اقامه نماز جمعه با انجام راهپیمایی خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم آل سعود در کشتار مردم مظلوم یمن نشان دادند.

جمع کثیری از نمازگزاران شهرستان آستارا پس از اقامه آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه در محکومیت جنایات رژیم آل سعود با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی با راهپیمایی از روبه روی مصلی تا چهار راه حکیم نظامی در صفوفی به هم فشرده، فریاد استکبار ستیزی خود را سر دادند.

نمازگزاران در این راهپیمایی با شعارهای “مرگ بر آمریکا”،مرگ بر اسرائیل” و نیز با سر دادن شعار های “مرگ بر آل سعود” ، “آل سعود تروریست همدست با صهیونیست” ، “آل سعود قاتله در جبهه باطله” ، انزجار و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی نشان داده و جنایات صورت گرفته در یمن را محکوم کردند.

در پایان این راهپیمایی قعطنامه پایانی تظاهرات روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن قرائت شد.

 IMG_3885
امام جمعه آستارا: دنیا چشمانش را بر روی جنایات آل سعود در یمن بسته است...

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: مردم مظلوم یمن امروز در مقابل حملات ددمنشانه رژیم آل سعود احتیاج به حمایت دارند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای غربی و سازمان ملل فقط ادعای حمایت از حقوق بشر را دارند ، اضافه کرد: ارتش و مردم یمن با وحدت و قدرت با پشتیبانی ایران اسلامی در مقابل رژیم آل سعود ایستاده اند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات رژیم آل سعود در بمباران فرودگاه صنعا برای جلوگیری از فرود هواپیمای ایرانی اظهار کرد: جلوگیری هواپیماهای نظامی عربستان سعودی از فرود یک فروند هواپیمای حامل کمک های دارویی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه صنعا اقدامی ظالمانه و کینه توزانه است.

وی در ادامه با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر گفت: هلال احمر نهادی است که بدون توجه به قومیت ، دین و مذاهب افراد به یاری آنها در مواجهه با حوادث مختلف می شتابد.

وی افزود: با این حال امروز جای خالی صلیب سرخ جهانی که همواره ادعای بی طرفی می کند در یمن احساس می شود که تاکنون به یاری مردم مظلوم آن کشور نشتافته است.

خطیب جمعه آستارا در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی انتظامی و معلمان آموزش و پرورش گفت: ملت ایران مذاکرات در سایه تهدیدها را نمی پذیرد و از مذاکره کنندگان انتظار می رود با اقتداری که دارند، در مقابل زیاده خواهی های کشورهای مقابل بایستند.

حجت الاسلام حافظ نیا اضافه کرد: ملت ایران با پشتیبانی از تیم مذاکره کننده خواستار توافق عزتمندانه هم زمان با رفع تحریم ها هستند.

امام جمعه آستارا در ادامه خواستار رفع سد معبر در پیاده روها و معابر شهر آستارا شد و گفت: سد معبر امروز تبدیل به یک معضل در شهر آستارا شده و زمینه آزار و اذیت شهروندان را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه سد معبر غصب حق عمومی مردم بوده و عملی حرام است ، بیان کرد: از شهرداری و نیز سایر ارگان های مرتبط تقاضامندیم نسبت به رفع همیشگی سد معبر در شهر آستارا اقدام جدی کنند.

جمع کثیری از نمازگزاران شهرستان آستارا پس از اقامه آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه در حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع یمن از مقابل مصلی تا چهارراه حکیم نظامی در صفوفی به هم فشرده، فریاد استکبارستیزی سر دادند.

نمازگزاران در این راهپیمایی با شعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر آل سعود ، آل سعود تروریست همدست با صهیونیست ، آل سعود قاتله در جبهه باطله ، انزجار و نفرت خود را از جنایات آل سعود و رژیم صهیونیستی نشان داده و جنایات صورت گرفته در یمن را محکوم کردند.

در پایان این راهپیمایی قعطنامه پایانی تظاهرات روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن قرائت شد.
جزئیات حوادث مهاباد و مرگ فریناز


حواشی نشست شورای مشورتی اصلاح طلبان آستارا روز پنج شنبه ساعت 20 تالار ملك نیا

نشست شورای مشورتی اصلاح طلبها آستارا - تالار ملك نیا ساعت 20....
تعدا د اندك  افراد  و نتایج آراء ماخوذه در این نشست نیز نشان داد که در طیف اصلاح طلبان شهرستان  بندر آستارا  تابوی فرد محوری! ومحفل اندیشی شکسته شده و همراهی و اجماع بین آنها رمز موفقیتشان خواهد بود.چه بسا که اینگونه روش و رفتار در میان برخی اصلاح طلبان این شهرستان جایگاه موثری درون مردم نخواهد داشت وگسست عمیقی در آرمانهای جنبش اصلاح طلبی ایجاد خواهد نمود.
هر چند این صندلی های خالی با حضور برخی حضار جنبه زینتی و فرمایشی یافت تا این جلسه با تعداد حدودا 40 نفر حد نصاب لازم را در شأن جلسات اصلاح طلبان شهرستان سیاسی پرور و فرهنگی آستارا  نداشته باشد شهرستانی که از قدیم الایام در گیلان وحتی کشور دارای وجهه و سبقه سیاسی و فرهنگی  پربار بوده و فعالان سیاسی زیادی را دردوره های مختلف با نگرش های متنوع و متفاوت در خود پرورش داده است.

جلسه شورای مشورتی اصلاح طلبان گیلان در روزهای اخیر در شهرستان آستارا  روز پنچ شنبه در تالار ملك نیا ساعت 20 شب  که عنوان جلسه هم اندیشی حامیان دولت تدبیر و امید یا همان شورای مشورتی اصلاح طلب ها  آستارا  را بر پیشانی خود داشت در حالی برگزار شد که در کمال ناباوری اما قابل پیش بینی کرسی های فعالان ستادی و اجرایی دولت در انتخابات 92 و گردانندگان و بانیان اصلی جریان حامیان دولت تدبیرو امید در شهرستان  بندر آستارا  و حتی برخی چهره های شاخص و شناسنامه دار جنبش اصلاح طلبی و اعتدال گرایی در این شهرستان خالی به نظر می رسید .هر چند این صندلی های خالی با حضور برخی حضار جنبه زینتی و فرمایشی یافت تا این جلسه با تعداد حدودا 40 نفر حد نصاب لازم را در شان جلسات اصلاح طلبان شهرستان بندر آستارا که از قدیم الایام در گیلان وحتی کشور دارای وجهه وسبقه سیاسی پربار بوده و فعالان سیاسی زیادی را دردوره های مختلف با نگرش های متنوع و متفاوت در خود پرورش داده است.اگر چه در یک سال اخیر وبه مراتب از زمان شکل گیری جلسات شورای مشورتی اصلاح طلبان در گیلان و برگزاری آن در شهرستانها زمزمه برخی اختلافات  درون گروهی در شهرستان  آستارا در میان برخی اصلاح طلبان به گوش می رسید.


 اما با نزدیک شدن به برگزاری جلسه در برخی افراد حس تمامیت خواهی و غیر همگرایی چنان تشدید شد که در هفته های اخیر با نشست های متعدد در قالب نفراتی محدود وهم پیاله و هم پیمان در سوابق سیاسی، بر آن شدند تا به گوشه نشینی و عزلت طلبی خود که اخیرا در برخی چهره های اصلاح طلب شهرستان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری دیده میشد پایان داده وبا عدم در نظر گرفتن حامیان اصلی دولت و طیف جوان و پای کار این جریان، گوی سبقت را در مناسبات سیاسی ربوده و با عزمی جدید ورق را به سوی خود برگردانند.

 با اینكه یكی از سران 88 و اشلاح طلب ها  برای اینكه نشان بدهد این جلسه ساختگی نیست  و خواهان زیادی دارد  جلسه را به بهانه كار پیش آمده ترك كرد همانند گذشته  در صورتیكه سیاست این فرد  كهنه كار اصلاح طلب اینطور بوده است  و زیر پوستی فعالیت می كند و حتی در بین اصلاح طلب های آستارا  شكاف عمیق بخاطر قدرت طلبی  و رانت خواری خود ایجاد نموده است  .
جالب است نتایج آراء ماخوذه در این نشست نیز نشان داد که در طیف اصلاح طلبان شهرستان  آستارا  تابوی فرد محوری! ومحفل اندیشی شکسته شده و همراهی و اجماع بین آنها رمز موفقیتشان خواهد بود.چه بسا که اینگونه روش و رفتار در میان برخی اصلاح طلبان این شهرستان جایگاه موثری درون مردم نخواهد داشت وگسست عمیقی در آرمانهای جنبش اصلاح طلبی ایجاد خواهد نمود.
جالب از آن این است اصلاح طلبی های كه زمان انتخابات در ستاد قالیباف یا انتخابات را تحریم كرده بودند خود را بعنوان حامی دولت تدبیر و امید و حتی كاندیدا شورای مشورتی شدند...انتخابات اینها كجایی ستاد روحانی در استارا بودند ..فقط یك امتیاز داشتند سال 88 در ستاد كروبی و یا موسوی بودند لا غیر ...

اما در این زمان ما بر این باوریم که در جامعه مدنی، رشد و پیشرفت و ترقی تنها در سایه جنبش اصلاح طلبی است که می تواند فضیلت‌ها و عظمت‌هایی که شایسته مردم و کشور ایران است را به ارمغان بیاورد و این بدون به کار گیری از توان و انرژی تمامی اصلاح طلبان بخصوص نسل دوم اصلاح طلبان و اجماع همه آنها مقدور نمی باشد و رفتارهای عوام فریبانه و انحصار طلبانه در قاموس اصلاح طلبی جایی نداشته و فقط منافع زودگذر وکوتاه مدت افراد را توجیه خواهد کرد! 

اعضاء شورای مشورتی اصلاح طلبان شهرستان بندر آستارا که عصاره جمعی از فعالان اصلاح طلب و اصولگرایان متعدل بوده است  كه همگی در ستاد روحانی فعالیت می كردند اما امروز كدام یكی از اقایون كاندیدا شده عضو ستاد روحانی بودند  . چرا اكثریت اعضای فعال ستاد روحانی در 92 در جلسه حضور نداشتند ..این سوال را باید از اصلاح طلب های تندرو آستارا سوال كرد همانند هم مرام های خود دولت را در گیلا ن مصادره كردند ...
 از این پس بیشتر در بوته نقد وکالبدشکافی عملی و نظری نقادان قرار خواهند گرفت تا با ارایه و اجرای برنامه های مدون وهمسو با جریان اصلاح طلبی کل کشور همگامی و همگرایی را نیز سر مشق منش خود قرار دهند.
درست است  است اسم این شورایی مشورتی تدبیر و امید  گذشتند اما ما حامیان دكتر روحانی اسم ش را شورای مشورتی اصلاح طلب بگذاریم تا شورای مشورتی تدبیر و امید ...اینها افراد خاص را بنا بد ستور محرمانه دعوت كرده بودند كه اصلاح طلب های تندرو بودند ...كسی دیگر را به میان خود راه ندادند این شورای مشورتی اصلاح طلب های پنج شنبه كلا ربطی به  شورای راهبردی  و مشورتی تدبیر امید نداشت و نخواهد داشت....كلا در گیلان شورای راهبرد یا شورای مشورتی تدبیر و امید را بنا بدستور  یك اصلاح طلب رد صلاحیت شده  دو قیضه كردند ..بغیر از اصلاح طلب های تندرو بجمع شورای راهبردی كسی دیگر را راه ندادند ..
 اما ایا در انتخابات 94 آیا این شورای مشورتی اصلاح طلب های آستارا جواب خواهند داد .. به جرات می گوییم..این شورای مشورتی حتی نمی تواند نظر 2درصد مردم شهرستان استارا را جلب كند ....ایا با این انتخابات  پنچ شنبه اصلاح طلب ها در تالار ملك نیا ساعت 20 فرمایشی و صوری انتخاب هفت نفر اینها می توانند در انتخابات 94 تاثیر گذار باشند...نخیر ..از حالا كه اینها بدون احترام به اعضای ستادی دكتر روحانی پیش رفتند و انتخابات 92 را  خود مصادره كردند ....آخرش معلوم است ....این راه كه مكی روید ....؟
اا دارستانی نویسنده و روز نامه نگارdardnews.irپارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان

 مکان های مختلفی در هر شهر استارا  وجود دارد که خاطرات تعداد زیادی از مردم شهر را در خود جای داده و عموماً به واسطه قدیمی بودنشان، اتفاقات زیادی را از سر گذرانده اند. پارك معلم آستارا  نیز یکی از مکانهای خاطره انگیز این شهر است که گذر زمان نه تنها چیزی از محبوبیت و زیبایی اش نکاسته که حتی جایگاهش را بیش از پیش در بین مردم شهر حفظ کرده و این روزها پاتوقی برای سیاسیون و بازنشستگان و سالمندانی است که عموماً بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند.

پارك معلم  نام ناحیه ای است که  بین دو محله فارابی  و تله سیفی بوده و در جنب اداره پست آستارا   است.

پارك معلم  که بعد از پارك ساحلی مخیر ی مهمترین پارك معروف شهر محسوب می شود وپارك معلم   برای تجمع بازنشستگان و سالمندان

وقتی یک روز بهاری سری به پارك معلم ، تجمع تعداد زیاد بازنشستگان، سالمندان  که برای لذت بردن از فضای این میدان قدیمی آمده اند، آدم را به وجد می آورد. پیرمردهایی که تعدادشان کم هم نیست در گروه های مختلف توی پارک نشسته و عموماً مشغول بازی شطرنج یا دومینو بوده، برخی جدول حل می کنند و برخی دیگر هم مشغول گپ و گفت با یکدیگر هستند و سیاسیون در خصو مسایل سیاسی شبها صحبت می كنند و تلویزیون بزرگی هم شهرداری در این پارگ گذاشته و مغازه گوهری هم در این پارك می باشد و نظافت 24 ساعته توسط شهرداری انجام می شود و همیشه زیر نظر است از نظر اجتماعی و سیاسی چون بغیر از بازنشستگان جلسات روز نامه نگاران وسیاسیون در این پارك می باشد .

اكبر  یکی از بازنشسته هایی است که به قول خودش تمام هفته  در پارك معلم می گذراند. وی که سخت مشغول بازی است به خبرنگار می گوید: 6 سال است که بازنشسته شده ام. روزهای اول خیلی سخت بود ولی از طریق یکی از دوستان به اینجا آمدم و در این چند سال دوستان زیادی پیدا کرده ام که تقریباً تمام روزهای هفته را با هم می گذرانیم.

وی ادامه می دهد: من از پارك معلم خاطرات زیادی دارم. یادم هست قدیم تر ها توی همین سینمای دور میدان که آن وقت ها شهر طلایی نام داشت کلی فیلم می دیدیم و از سینما که بیرون می آمدیم تازه وقت آن بود که توی میدان بنشینیم و راجع به تک تک صحنه های فیلم حرف بزنیم.

اكبر ادامه داد : یادم می آید راه آذربایجان باز شده بود كمیته و شهربانی نمی توانستند مردم را كنترل كنند همه می خواستند بروند شوروری اگر یكئ نفر با چوب دستی مقاومت نمی كرد  واقعا فاجعه می شد ..

اكبر می افزاید: من و تعداد زیادی از کسانی که سالهای زیادی است بازنشسته شده اند، تمام دلخوشی مان به همین پارك معلم  است. روزهایی که باران می بارد و یا هوا سرد است کلی غصه می خوریم و دلمان برای دوستانمان تنگ می شود. کاش می شد یک فضای سر پوشیده برای بازنشستگانی که به این پارک می آیند در نظر گرفته شود تا همیشه بتوانیم از فضای اینجا و کنار دوستان بودن لذت ببریم و خدا شكر مدتی ایست شهرداری سایبانی گذشته و ما راحت شدیم .

حسین یکی دیگر از بازنشستگانی که با دوستانش مشغول گفتگو است به خبرنگار توضیح می دهد: آمدن به پارك معلم  و نشستن در فضای اینجا کار هر روز من است و  هر روز به اینجا می آیم و خاطرات دوران نامزدی مان که بخش زیادی از آن به بستنی خوردن در این پارک می گذشت را مرور می کنم.

وی ادامه می دهد: در سالهایی که جوانتر بودیم اینجا میتینگ هم برپا می کردیم و به شخصه بخش زیادی از نوجوانی تا میانسالی ام را در این پارک گذرانده ام.

حسین  به وضعیت بازنشستگانی که به پارك معلم  می آیند اشاره می کند و  می افزاید: دلخوشی خیلی از باز نشستگانی که اینجا هستند، آمدن به این مکان و در کنار دوستان بودن است اما روزهایی که هوا بارانی می شود که گاهی وقتها این بارندگی ها تا یک هفته هم ادامه دارد، جایی برای نشستن در پارک نبود  و حوصله خیلی ها توی خانه سر می رود. شاید بهتر باشد این وضعیت سرو سامانی پیدا کرده و جایی مشخص برای بازنشستگان و سالمندانی که به اینجا می آیند در نظر گرفته شود و خدا شكر شهرداری مدتی است سایبانی زده است ما راحت شدیم و تلویزیون و مغازه اینجا هست راحت شدیم.

اقا ناظم راهنمایی من که از آموزش و پرورش بازنشسته شده است به خبرنگار  می گوید:  متاسفانه برای کسانی که حداقل ۳۰ سال از عمرشان را مشغول کار بوده اند، جایی در نظر گرفته نشده که بعد از بازنشستگی بتوانند وقتشان را در آنجا بگذرانند و یا برنامه خاصی داشته باشند. تمام دلخوشی ما این پارک شده که هر روز بیاییم و دوستانمان را ببینیم اما همیشه نمی توان از فضای اینجا استفاده کرد.

وی ادامه داد : متاسفانه مدتی است منظره اینجا را دارنند خراب می كنند مجتمع تجاری و مسكونی بزرگی در روبروی این پارك می زنند  كه پاركینگ هم ندارد  و یك متر به جاده اصلی تعرض كرده از حالا دلخوشی ما را خراب كرده فردا كه این مجتمع تكمیل شود می دانم این پار را به پاركینك تبئیل خواهند كرد..

وی ادامه می دهد: در همه شهرهای دنیا معمولا مکانهایی برای گذران وقت بازنشستگان و سالمندان در نظر گرفته می شود که مجهز به یک سری امکانات هم هستند. حتی خبر دارم در برخی پارک های آلمان تجمعات بازنشستگی وجود دارد که با سرپرستی و هدایت خود این افراد، زیر نظر شهرداری برنامه های متنوع ورزشی و تفریحی اجرا می کنند. اما اینجا نه تنها برنامه ای وجود ندارد که حتی جای مناسبی هم برای روزهایی که نمی توان از فضای باز استفاده کرد، پیدا نمی شود.

تک نگاهی مسئولان برای ارائه خدمات به بازنشستگان

اگرچه جایی مثل پارك معلم آستارا  پاتوقی برای تجمع سالمندان و بازنشستگان شده است اما لزوم ایجاد مکانی مثل خانه بازنشستگان که از طریق آن بتوان خدمات هدفمند را به این قشر آسیب پذیر جامعه ارائه داد، بسیار ضروری و الزامی است.

وی می افزاید: متاسفانه هیچ فضایی برای استفاده عزیزان بازنشسته به عنوان مکانی که بتوانند در آن گردهم بیایند و وقت خود را بگذرانند، وجود ندارد.

دارستانی درجه داربازنشسته ارتش  در خصوص لزوم وجود پاتوق برای افراد سالمند و بازنشستگان توضیح می دهد: هرچند تمام بازنشستگان این حق را دارند که بدون تبعیض و توجه به نوع بازنشستگی شان از خدمات مکان هایی مثل خانه مهر بازنشستگان بهره مند شوند اما متاسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده و در حال حاضر مکانی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و.. در شهر  استارا در نظر نگرفته شده است.

وی ادامه داد: افراد بازنشسته بهترین سالهای عمرشان را صرف خدمت رسانی به جامعه کرده اند و این حق را دارند که بعد از بازنشستگی از حداقل فضا برای تجمع در کنار دوستان و بهره گیری از خدمات مربوط به سنشان بهره مند باشند اما متاسفانه این قشر تنها در زمان انتخابات اهمیت پیدا می کنند و بعد از انتخابات کسی یادش نمی آید که به این عزیزان چه قولی داده است و انتخابات كاندیدا های شوراها  و نماینده مجلس با دار و دسته خود می آیند پول چای ما را هم حساب می كنند  می گویند جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك روبروی پارك معلم را خواهیم گرفت  و حتی گفتند زمین  آنجا را خواهیم خرید پل هوایی خواهیم زد به این پارك وصل خواهیم زد بعداز انتخابات خبری از آنها نیست 

وی می افزاید: اگر کمی نگاهمان را در همه زمینه ها به سمت تمرکز زدایی ببریم و به دنبال انجام فعالیتها و ایجاد مکانهایی باشیم که خدمات رسانی به همه اقشار جامعه اعم از بازنشستگان، کودکان، هنرمندان و غیره را در دستور کار خود داشته باشند، ناخود آگاه شرایطی بوجود می آید که همه اقشار در کنار هم و به طور مساوی می توانند از خدمات هدفمند بهره ببرند.

با این حال هرچند پارك معلم  سالهاست است که ماوایی برای سالمندان و بازنشستگانی و سیاسیون بازنشسته  شده که روح و جسم خسته شان را در فضای این پارک به دست آرامش می سپارند اما زیباتر آن است که با مدیریت و تدبیری شایسته، از ظرفیت این پارك  برای ایجاد فضایی مناسب جهت استفاده هر چه بیشتر و بهتر سالمندان و بازنشستگان بهره گیری شود و جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك كه بدون پاركینگ است گرفته شود تا خلوت پارك معلم از دست نرود ..

اا دارستانی روز نامه نگار  و وبلاگ نویس
سخنی با اصلاح طلبان و اعتدالیون گیلان

مدتی پیش رییس جمهور ایران به گیلان سفر کرد اما حواشی آن همچنان ادامه دارد. یکی از مهم ترین حواشی آن انتقاد اصلاح طلبان مبنی بر عدم دعوت از آنان در جلسه ای بود که رییس جمهور با نخبگان داشت. انتقادی که هیزمی شد بر اختلاف دیرینه میان اصلاح طلبان با جریان اعتدالی استان که شاخص ترین چهره اش محمدباقر نوبخت است. فردی که همواره رقیب اصلاح طلبان در انتخابات مختلف محسوب می شد. هرچند که با اتحاد مابین اصلاح طلبان و اعتدالیون از دور دوم انتخابات سال ۸۴ به بعد به نظر می رسید این اختلاف و رقابت دیرینه به فراموشی سپرده شده است اما ظاهرا هر رویداد کوچک و بزرگی می تواند آتش این رقابت را شعله ور سازد.

وقتی اصلاح طلبان از کاندیدای خود عارف گذشتند و از حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ حمایت کردند به تبع آن ستاد اصلاح طلبان حامی عارف در گیلان نیز به ستاد روحانی پیوست اما هنگامی که نوبت به انتخاب مدیران استانی رسید زمزمه های دلخوری شنیده شد. اگر دولت روحانی در انتخاب کابینه سعی در رعایت انصاف و عدالت میان اصلاح طلبان و اعتدالیون و حتی اصولگرایان داشت اما نحوه انتخاب مدیران در گیلان چندان به مذاق اصلاح طلبان گیلان خوش نیامد. آن ها در محفل های خصوصی همواره به نفوذ شدید نوبخت در انتخاب مدیران و نحوه گزینش آنان انتقاد داشتند و حتی سهم اصولگرایان در مدیریت استان را بیشتر از سهم اصلاح طلبانی می دانستند که از حق خود به نفع اعتدالیون گذشتند. اما اصلاح طلبان هیچ گاه در رسانه ها حاضر به انتقاد از مدیران دولت اعتدال نشدند تا اینکه حواشی سفر رییس جمهور به گیلان عده ای از اصلاح طلبان را برآن داشت که حداقل به هشدار اکتفا کنند و گلایه های خود را به گوش سران اعتدالی برسانند. از طرفی چهره هایی در صفوف اعتدالیون در گیلان وجود داشتند که چه در زمان جدایی اعتدالیون و اصلاح طلبان و چه در هنگامه ائتلاف همواره بر اصلاح طلب نبودن خود افتخار می کردند و مرزبندی شدیدی مابین خود و آن ها داشتند. حال در شرایطی که سران ملی اصلاح طلب و اعتدالی همچنان دیدارهای مشورتی خود را حفظ کرده اند و چشم به انتخابات مجلس دارند و امیدشان به حفظ ائتلاف است افزایش انتقادات و پاشیدن بذر گلایه مابین ائتلاف این دو جریان در گیلان چه نتیجه ای خواهد داشت. اولین نتیجه اش مسلما شکست در انتخابات مجلس در اواخر امسال است. انتخاباتی که جناح رقیب چشم امید به آن دوخته و آن را پله ای برای بازگشت دوباره به قدرت می بیند.

شاید نحوه عملکرد مدیران استانی و نحوه انتخاب آن ها جای انتقاد داشته باشد اما آیا نیروهای سیاسی استان – چه اصلاح طلب و چه اعتدالی – نباید از خود بپرسند که در تمام این سال ها چه اقدامی در تربیت مدیران لایق و کاردان انجام داده اند؟ اصلاح طلبان گیلانی که ۸ سال بر سر قدرت بودند در تمام آن سال ها چه برخوردی با نیروهای جوان خود داشتند؟ آیا آن ها را صرفا به چشم نردبان ترقی خود می دیدند یا اینکه فضا را برای مشارکت سیاسی و مدیریتی آن ها باز کردند؟ آیا در تمام آن سال ها با درحاشیه نگه داشتن نیروهای جوان خود و سهیم نکردنشان در قدرت خود باعث نشدند که در دوره فترت و عدم امکان بازگشت به قدرت شرایط خلا مدیریتی ایجاد شود؟ آقایان اصلاح طلبی که اینک به اعتدالیون انتقاد می کنند که چرا به آن ها سهمی در مشارکت نمی دهند آیا خود در زمان قدرت داشتن سهمی نه به جناح های دیگر که به جوانان حامی خود دادند؟ حال انتخابات مجلس نزدیک است و چهره های شاخص اصلاح طلب احتمالا قادر به کاندیداتوری نیستند. اما آیا آن ها با بها دادن به نیروهای جوان خود نمی توانستند اقدام به چهره سازی کنند تا اینک کاندیداهایی در حد و اندازه های مجلس داشته باشند و بازهم مجبور نباشند از لیستی تماما اعتدال گرا حمایت کنند و باز در درجه دوم اهمیت در یک بازی بزرگ سیاسی قرار گیرند؟

اما این انتقاد تنها متوجه اصلاح طلبان نیست. اعتدالیون استان گیلان هم دقیقا دارند همان اشتباهات را مرتکب می شوند. ظاهرا اعتدالیون هم سرمست پیروزی خود هستند و فکر فردا و اتفاقاتی که می تواند در آینده بیافتد را نمی کنند. اعتدالیون گیلان ظاهرا نه تنها خود را بی نیاز از اصلاح طلبان می دانند که توجهی هم به حامیان جوان خود ندارند. مهم ترین دلیلش هم طرح نیمه کاره مشاوران جوانان است. طرحی که قرار بود جوانان مستعد استان را فارغ از تعلقات سیاسی خود وارد سیستم مشاوره ای دولت کند تا دولت اعتدالی در استان بتواند از تفکر و ایده های این جوانان استفاده کند اما تنها با یکی دو انتقاد از جناح مخالف این طرح به فراموشی سپرده شد و حتی بعضا مدیران ادارات نیز حاضر به اجرای این طرح و به کارگرفتن مشاوران جوان نشدند. در هرصورت در بر یک پاشنه همیشه نمی چرخد و عاقبتی که نصیب اصلاح طلبان شد احتمالا در انتظار اعتدالیون و یا هرجناح دیگری خواهد بود. اما آیا اعتدالیون از سرنوشت اصلاح طلبان و خلا مدیریتی برجامانده از حکومتشان درس خواهند گرفت یا بازهم همان اشتباهات آینده سوز را تکرار خواهند کرد.

میدان سیاست ، میدان بازی ای است که اگر هر جناحی بخواهد به مدت طولانی تری در آن بماند باید حداقل چند نکته را رعایت کند. اول آنکه همواره اتحاد و ائتلاف را جایگزین اختلاف و انشقاق کند و دوم اینکه همیشه پایگاه رای خود و حامیان اجتماعی خود را راضی نگه دارد. ضلع سومی هم هست در این بازی. اینکه جریانات سیاسی مدام از کادرسازی غفلت نکنند و به فکر فردایی باشند که چهره های شاخصشان به هر دلیلی قادر به حضور در عرصه قدرت نباشند. آنگاه است که آن ها نیاز به چهره های جدید دارند. عاملی که اصلاح طلبان از آن غفلت کردند و به نظر می رسد اعتدالیون هم اینچنین خواهند کرد. حال که انتخابات مجلس نزدیک است و بعد از آن هم انتخابات شوراها از راه می رسد آیا اصلاح طلبان و اعتدالیون که چاره ای جز همکاری و ائتلاف باهم ندارند فکر کرده اند چگونه باید از اختلافات خود بکاهند و به فکر استفاده از نیروهای جوان و آینده سازشان باشند؟


اسامی تعدادی از کاندیدای احتمالی رودبار رو یاد


مشاهیر و چهرهای ماندگار گیلان

astarao@yahoo.com
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعلامیه جهانی حقوق بشر

مشاهیر و چهرهای ماندگار گیلان

 مشاهیر و چهر های ماندگار ایران

مشاهیر، چهر‌های ماندگار تالشان ایران

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

 

اعلامیه جهانی حقوق بشر

علل و پیامدهای بروز شورش سیاه‌پوستان امریکایی

تأیید شورای نگهبان بر طرح انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور

«اشهد أن علیاً ولی‌الله» چرا به اذان اضافه شد

اصول پیشگیری اعتیاد

انواع مواد مخدر

آسان‌ترین راه‌های گناه نکردن

از ترامادول چه می‌دانید؟

24 گناه زبان و اثرات سوء آنها

ترامادول

انواع مواد مخدر

نخستین حمله جدی حوثی ها به داخل خاک عربستان + تصاویر

سونامی دروغگویی

BBC برای رفسنجانی +عکس

ارتش آمریکا در خاک ایران

بانویی که هاشمی را دنبال کرد!

دانشجویی که فتنه را جلوی چشم هاشمی آورد!

ایران از افغانستان هواپیما خرید! +عکس

روستای «ایران»‌ در روسیه + تصاویر

یادگاری هنرمندان با طاغوتی‌ها! +تصاویر

به احترام آزادی مخالفت برای مخالف

آیا اعراب از اوباما ناامید شده اند

در افغانستان از دوربین بیش از اسلحه می‌ترسند

ما حقوق دان نیستیم، بسیجی هستیم

متکبرانی که ایادی شیطان هستند

۲۶ آستارایی در قالب طرح های بسیج سازندگی شاغل شدند

«سلمانِ آل‌سعود» و خرج آبروی «مکه و مدینه» برای «اجاره ارتش»

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

عربستان قصد دارد «شیخ نمر» را ۲۵ ماه رجب اعدام کند

درد نیوز - اولین روز نامه الكترونیكی و سایت حقوق بشر و محیط زیست در ایران و اولین سایت خبری و تحلیلی

همراهی و حمایت ارتش با انقلاب مردم ایران و امام در 21 بهمن و پیرروزی انقلاب

عملیات نظامی ارتش ایران در ظفار

خاطرات یك ارتشی(پیسكوت)

قدردانی فرماندار بندر استارا از مردم بندر‌آستارا

خاطرات فرمانده ارتش از رهبر انقلاب

روز ارتش مبارك

بزرگترین نیروی رزمی و تخصصی در خاور میانه در كجاست

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

چرا 29 فروردین روز ارتش نام گرفت؟

ارتش در روز 22 بهمن 1357

درجات میان نیروها ارتش ایران

درجات میان نیروها ارتش ایران

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس جمهور: ارتش در همه صحنه ها پیوند خود را با ملت ایران به خوبی نشان داده است

تاریخچه تشکیل ارتش ایران

فرمانروایی هخامنشی

چیرگی اعراب (۶۳۷-۶۵۱ میلادی)

اگر قاسم سلیمانی نبود…

خودسازی

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

چهارده سایت خبری و تحلیلی اول ایران را بشناسید

آذربایجان شمالی باید به ایران سرزمین مادری الحاق گردد

چهارشرطی که امام برای استفاده از حق الناس گذاشت

تاریخچه بندر آستارا- تصاویر

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

روسای ادارات وسازمانهای بندر استارا

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

عکس های گردنه حیران بندر آستارا

کاندیداهای مطرح مجلس دهم در استان اردبیل-شهرستانها

دنیای وارونه -عجب رسمیه رسم زمونه (دكتر محمد علی هالو )

خداوندا ... من را عاشق خودت بگردان ..مناجات نامه دكتر هالو

نامه شهدا به مردم ایران

كشتار مسلمین میانمار در سایه سکوت سازمان ملل

امام خامنه ای تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه متعلق به تمام مسلمانان می باشد

گیلان امام زادان

فرق انسان ها با قطار !

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

تالاب بین المللی آق آستارا - چگونگی احیا تالاب در سال 1392

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

تاریخچه تشكیل بسیج

اعلامیه حقوق بشر اسلامی

كشتار مسلمین میانمار در سایه سکوت سازمان ملل

هولوکاست - قتل عام یهودیان توسط هیتلر

خلیفه داعش...!

از همه فرصتها و موقیعیت های خدادای می توان استفاده كرد بخصوص باران

من امروز پناهنده شدم 

بیمه دی - نمایندگی خرسندیان- بندر استارا

كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس تالشان(تالش بزرگ )

کوهی از زباله و شیرآبه زباله دردل حیات وحش لوندویل

خاطرات شهید جانباز بسیجی 8 سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی

فعالیت توئیتری منافقین با نام سپاه و بسیج

نقش شبکه ماهواره و آسیب های اجتماعی(فارسی)

مثلث توحید

سالگرد درگذشت دكترسیف اللهی ..الگو روز نامه نگاران و اهل قلم ایران

دارستان

برای خداچه کردیم؟؟؟

چرا مرگ را در یک قدمی خود نمی بینیم ؟!

ایجاد منطقه آزاد تجاری بجای منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا ضرورتی انکارناپذیر

خیلی‌ها را خجالت‌زده می‌کند،اگرانسان باشند؟؟؟!!!! ای وزیر و مسئول نگاه كن.. میز و موقیت شما؟

من از بیگانگان هرگز ننالم

بسیجی دانش آموز جانباز هشت سال دفاع مقدس (66 تا 67) مهدی اسدی دارستانی

3500آسفالت سیبلی آستارا كجا رفته است

بسیجی

فرود بشقاب پرنده در آستارا

درگیری نیروی هوایی ایران بشقاب پرنده ها

زاده وجانباز شهید شهسواری

چگونه می‌توان بسیجی شد!‏

زندگینامه اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست

ناگفته‌های بیماری پاشایی از زبان پزشک معالج

كشته شدن خرس بصورت وحشتناك

علی پویا: من نوکر هیچ کس نیستم

معیار های انتخاب نماینده اصلح در مجلس شورای اسلامی از دیدگاه استاد علی پویا

مهندس عیلرضا نعمتی -پیشتاز انتخابات دوره دهم آستارا ( اعتدالیون آستارا )

وزیر محترم ارشا د اسلامی چرا رسیدگی نمی کنید تا کی یک بام دو هوا در وزارت ارشاد

افشاگری یك زندانی بلند پایه علیه احمدی‌نژاد

شركت تعاونی مستند سازان نور ش ثبت:1835

شركت تعاونی پشتبانی افق آستارا

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

من هم محمد هستم.. كمپین اعتراض به اهانت به پیامبر اعظم توسط شالی دو..

بنر تشکر از نماینده بخاطر حمله به مطهری ( در حال سخنرانی وقت قانونی )

چرا باید بگوییم "امام خامنه ای"؟

دجال واره و بررسی ۴۰ آسیب ماهواره با تکیه بر آیات و روایات

وصیت نامه شهید جانباز 65 درصدبسیجی هشت سال دفاع مقدس سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی

چندنفر به یك نفر...

بهرام بنی جلالی - تقدیر و تشكر مردم لوندویل

اعلامیه جهانی حقوق بشر

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

 

دنیای وارونه دكتر هالو

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

چندنفر به یك نفر..

مدیریت از دیدگاه اسلام..

کاریکاتور ماهیت غرب (آمریكا و اروپا و توافق هسته ای و داعش و..)

ابرقدرت اسلامی ایران

امام خامنه ای تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه متعلق به تمام مسلمانان می باشد

فتوای ولی امر مسلمین امام خامنهای در خصوص اهل تسنن

انقلابی کیست؟ انقلاب چیست؟

در میانمار ۲۰ هزار شیعه زندگی می‎کنند/ ایران در این کشور هنوز سفارتخانه ندارد

اکبر اکسیر: نوجوانی من پر از نوستالژی و فقر شریف بود

چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند!

مثلث برمودا

جمهوری تالش مغان درجمهوری اذربایجان

کابینه جدید نتانیاهو، نژادپرستانه‌ترین ائتلاف در طول تاریخ اسرائیل است

حضور گروهک داعش باعث تحکیم وحدت مسلمانان شد

پیام آور صلح و آرامش برای ملت ها

گلزار شهدای آستارا میزبان قلب های عاشق معلمان شد

بسیج سازندگی یکی از ارگان های تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان: جامعه امروز نیازمند مبانی فکری و معرفتی شهید مطهری است

متخلف اقتصادی در سطح بازار با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی و جریمه شدند.

عبادی :حضور آشکار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، در میدان‌های نبرد در آن کشور «فکر بدی» بوده است.

از جنگ با آمریکا استقبال می‌کنیم/میز مذاکره را در صورت تهدیدمجدد، ترک کنید

حاج حسین نیرومند پیشتاز انتخابات تالشان

ولی داداشی كاندیدای دوره دهم آستارا

مهران مهر آور؛ كاندیدای دوره دهم آستارا

حاج فرداد پورامن كاندیدای دوره دهمآستارا

دكتر عسگر غنی كاندیدای دوره دهم

دکتر کیوان اسدپور .كاندیدای دوره دهم

کمپین دفاع از پاسپورت ایران اسلامی dardnews.ir iranh1.blogfa.com

حاج شاپور مرحبا؛ كاندیدای دوره دهم و سه دوره نماینده ادوار آستارا

علی پویا كاندیدای دوره دهم آستارا

مهندس عیلرضا نعمتی -پیشتاز انتخابات دوره دهم آستارا ( اعتدالیون آستارا )

چگونه می‌توان بسیجی شد!‏

من از بیگانگان هرگز ننالم

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

امام خامنه ای تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه متعلق به تمام مسلمانان می باشد

إن هذه أمتكم أمة واحدة وأنا ربكم فاعبدون "

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

رئیس قوه‌قضاییه: سران رژیم سعودی باید مثل جنایتکاران نازی محاکمه شوند

مرتضوی: در بحث معاونت در قتل تبرئه شده‌ام

زمین لرزه نپال؛ فاجعه ای برای کشوری بحران زده

وزیر کشور با خانواده شهیدان مرادی و طوقانی دیدار کرد

سفیر ایران در سازمان ملل در نشست گرامیداشت قربانیان جنگ جهانی دوم/ آثار جنگ جهانی دوم بر ایران/ تحمیل محنت، قحطی و کشتار بر کشوری که پل پیروزی نام گرفت

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان: حفظ یاد شهیدان یک فریضه است

مشاهیر و چهرهای ماندگار گیلان

آموزش شهروندی

آخرین وضعیت سازمان مجاهدین و جداشدگان از این فرقه در آلبانی

افتتاح مرکز روان‌درمانی داعش!

چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام

نقش انقلاب ایدئولوژیك در به آتش كشیدن سگ و گربه های اشرف

زنان مجاهد اشرفی خواستگارعراقی داشتند!

تاریخچه سازمان jتروریستی مجاهدین خلق

رجوی ریس سازمان مجاهدین تروریست شده چوپان دورغ

دلواپسی های مجاهدین تروریست

رویکرد امام در مقابل توطئه‌ی انحلال ارتش

اکبر اکسیر: نوجوانی من پر از نوستالژی و فقر شریف بود

تشکیل شورای عالی مردمی یمن

تداوم حملات سعودی ها و خطر مرگ میلیون ها یمنی

إن هذه أمتكم أمة واحدة وأنا ربكم فاعبدون "

روزی که هرات از ایران جدا شد

دلایل آغاز جنگ علیه ایران توسط رژیم صدام

منشور کوروش کبیر

ایران در دوره پارینه سنگی قدیم

ایران باستان

(پاسخ یزدگرد به عمر قبل از حمله اعراب به ایران)

جنگ صفویان و عثمانی

اولین تجدید نظر قانون اساسی مشروطیت در دوره پهلوی(کودتای 1299- تبدیل سلسله قاجار به پهلوی)

مجلس موسسان رضاخانی- شروع حكومت غیر قانونی پهلوی

عهدنامه فین کن‌اشتاین

قرارداد استعماری 1919 ایران و انگلیس

سهم ایران از دریای خزر چقدر است؟ + تصاویر و فیلم

متن کامل عهدنامه ننگین گلستان

متن کامل عهدنامه ترکمنچای با روسیه

جام زهر را فرماندهان به امام نوشاندند یا سیاسیون؟

خاطرات احمدی‌نژاد هم رو شد!/ امام در خوابم گفتند بفرمایید روی این صندلی بنشینید!

28 آذرماه زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی

آمریکا خواستار حضور جنبش انصار الله در کنفرانس ریاض شد

عربستان و گذر از سنت محافظه کاری

قاسم سلیمانی (مالک اشتر)

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

ابرقدرت اسلامی ایران تاسیس شد

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

خلیج فارس گهواره تمدن جهان

استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان

خدایا کمکم کن!

دعوت به سرمایه گذاری در تهران..

فروش ویلا در مرز آروپا و آسیا- بندر آستارا

منشور حقوق بشر اسلامی

فعال حقوق بشر کیست؟

نامه رسمی سپاه به وزیر دفاع آمریکا چه بود ؟

«حاج قاسم سلیمانی» مردِ روزهای سخت انقلاب

تأثیر گذارترین مرد قرن بیستم در کجا زندگی می‌کرد؟

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

انگلستان و نقض حقوق بشردوستانه گسترده ایرانیان در جنگ جهانی اول

*وقوع جنگ "چالدران" بین قوای صفوی و عثمانی در نزدیکی تبریز(920 ق)

پیشینه تاریخی «خلیج فارس»

عهدنامه فین‌‌کن‌‌اشتاین امضا شد

محمد‌رضا پهلوی- عربستان سعودی

اعزام روحانیون به سربازی پس از ماجرای حمله به مدرسه فیضیه (1342 ش)

سعودی ها و رادیکالیسم

فقط طرف ایرانی از انتشار جزییات کامل مذاکرات خودداری می کند

آمریکا با تروریست های ورشکسته سازمان مجاهدین خلق ایران

خودسری» دشمنِ «همدلی»

روحانی پس از اظهاراتش درباره پلیس: نمی‌توان به قوه قهریه که دستبند و کلت دارد گفت تو هم اجتهاد کن

اژه‌ای مطرح کرد رفع تصرف زمین ۵ هزار هکتاری پس از ۲۸ سال/ ۱۰ بدهکار بزرگ بانکی در بازداشت هستند

ثروت این وزیر سابق از کجا آمده؟! +دارایی‌ها

وبلاگ چییست و وبلاگ نویسی یعنی چه؟

خاطرات فرمانده ارتش از رهبر انقلاب

زندگی نامه دکتر صفر نعیمی نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی

جمهوری تالش مغان درجمهوری اذربایجان

وصیت نامه شهید جانباز 65 درصدبسیجی هشت سال دفاع مقدس سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی

تفسیر توافق هسته ای به زبان ساده

معلمان و کارگران؛ صدایی که شنیده شد

خدایا کمکم کن!

تبریك اسد معانی

حامیان یار---- روحانی ریس جمهور محبوب http://hamianeyar.ir

مجنون کجاست به من اقتدا کند !

خاطرات یك ارتشی(پیسكوت)

مشاهیر، چهر‌های ماندگار تالشان ایران

روزنامه‌نگاری

شیوه جدید اعدام توسط جلادان داعش!

بزرگترین چاه نفت جهان کجاست؟

فتوای عجیب داعش درباره همکاری با آمریکا

راهبرد انتخاباتی اصلاح طلبان و مشاركتی ها

دارستان - بهشت ایران

خلبان رودباری که صدام دستور داد به دو نیمش کنند

استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان


چگونه پای شیطان بزرگ به ایران باز شد؟


بررسی ریشه‌های تاریخی تحولات اخیر یمن

انگلستان چگونه مانع توسعه هند شد؟

دانشمند ایرانی کروی بودن زمین را کشف کرد؟

نخستین روزنامه جهان

کودتای سوم ملک سلمان کیست؟

البغدادی سرکرده داعش دچار آسیب دیدگی نخاعی شده است

اعتراف به رفتارهای نژادپرستانه در آمریکا/دادستانی 6 پلیس را به قتل متهم کرد

نماینده مردم ارومیه در مجلس: صاحبان زر و زور و تزویر با استانی شدن انتخابات به مجلس راه می‌یابند

چرا بگوییم «امام خامنه ای»؟

چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم؟

پرونده بابک زنجانی هر روز پیچیدگی بیشتری به خود می گیرد

گورهای دسته جمعی، یادگار داعش در مناطق آزاد شده

فرزند شاه عربستان قدرت واقعی در عربستان را دارد/بن سلمان قدرتمند ترین شاهزاده عربستان؟!

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

دست داشتن انگلستان در تلفات 5 تا 12 میلیون ایرانی/ همایش «به شهادت سکوت» برگزار می‌شود

آلمان نازی شکست خورد

«آن ۲۳ نفر» آزادی را نمی‌پذیرفتند که فقط حرف، حرف صدام نباشد

شاید همه چیز دروغ باشد

تحلیلی بر کودتای بامدادی سدیری ها در عربستان؛ سیاست خارجی ریاض تهاجمی تر می شود


استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان


خدایا کمکم کن!


...بسم رب المهدی...


درد نیوز - اولین روز نامه الكترونیكی و سایت حقوق بشر و محیط زیست در ایران و اولین سایت خبری و تحلیلی


افشای ارتباط بهائیت با اسرائیل صهیونیس

حماسه مقاومت سه سرباز ایرانی در برابر ارتش سرخ

روایت تصویری اشغال ایران در شهریور 1320

یادگاری جنگ جهانی دوم در تهران؛ ورود ایرانی ها ممنوع! + عکس

نفوذی ها هنوز در نظام هستند اما بخواست خدا هر روز رسواتر می شوند

ابرقدرت اسلامی ایران

هنرمندانی که مهاجرت کردند و سوختند +تصاویر

 

اعلامیه بی طرفی ارتش در 22 بهمن 57  و حمایت از انقلاب اسلامی

 

همراهی و حمایت ارتش با انقلاب مردم ایران و امام در 21 بهمن و پیرروزی انقلاب

مهندس غلامعلی جعفر زاده سردار گیلان

شهید سردار یوسف مرحیا

شهید کلاه چرمینه تالشان

شهید میر حسن خان تالشان

شهیده سارا آستارایی

استاد اكبر اكسیر شاعر معاصر ایرانی

دكتر كیوان اسد پور از مشاهیر علمی و انقلابی گیلان- تالش

استاد اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و مستند ساز

چگونه پای شیطان بزرگ به ایران باز شد؟

بررسی ریشه‌های تاریخی تحولات اخیر یمن

انگلستان چگونه مانع توسعه هند شد؟

نخستین روزنامه جهان

چرا بگوییم «امام خامنه ای»؟

پرونده بابک زنجانی هر روز پیچیدگی بیشتری به خود می گیرد

گورهای دسته جمعی، یادگار داعش در مناطق آزاد شده

دست داشتن انگلستان در تلفات 5 تا 12 میلیون ایرانی/ همایش «به شهادت سکوت» برگزار می‌شود

آلمان نازی شکست خورد

مردم آمریكا درخواست تغییر نظام آمریكا هستند

همنشینی با مرگ

بسم رب المجنونین

او می آید... مردی در راه است...

دستانی شایسته ی بوسه

شهر باستانی شیروان»/ آستارا

ریس حیاطی گمرك استارا /‌اثار ملی ایران

تفسیر توافق هسته ای

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

نقش آیت‌الله خامنه‌ای در ماه‌های پایانی جنگ چه بود؟

پل پشت سرت رو خراب نکن..

آداب برخورد با خطاكاران

اکثریت اتباع فرانسه و آلمان معتقدند نیروهای مسلح آمریکا در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم دارای نقش کلیدی بوده اند.

علی بن ابیطالب امام اول مسلمانان و خلیفه چهارم اهل تسنن

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اا دارستانی وبلاگ نویس و فعال حقوق بشر به شش ماه محكوم ( زندان) شد

اا دارستانی وبلاگ نویس  و فعال حقوق بشر به   شش ماه محكوم ( زندان) شد
وی كه اولین وبلاگ نویس ایرانی است در خصوص مسایل درد مردم و حقوق بشر و محیط زیست می نویسد ... امروز طبق  شماره دادنامه :9409971821200071  شبعه  102  دادگستری آ ستارا  طبق ماده 18 قانون جرایم رایانه ای  مصوب 1388 به شش ماه زندان  و 20 میلیون  ریال  جریمه نقدی محكوم شد
این فعال حقوق بشر گفت آین اولین بار نیست كه خارج قوه قضاییه مرا محكوم می كنند...
 چون بعضی ها نتوانستند مراب خاطر وبلاگ نویسی محاكمه كنند  بارها برایم پرونده تخصصی ساختند اما هربار تبریه شدم ..
جالب است

 با استناد به وبلاگی مرا محكوم كردند كه كلا تاكنون در میهن بلاگ ثبت نشده می توانستند با یك استعلام ساده از پلیس فتا یا صاحب امتیاز میهن بلاگ این پرونده را مختومه كنند با نام وبلاگی مرا محكوم كردند كه كلا در تاریخ وبلانویس از 1383 تاكنون چنین وبلاگی وجود ندارد ... یا در رای دادگاه گفته آثار پیامك پاك شود در صورتیكه در داخل موبابیل من كلا گزارشی نبوده و در گزار شو پرونده موجود است  روز قبل از پیامك گوشی و موبابیل من به سرقت رفته بود  و بعداز ساعتها پیدایش كردیم بنابر اعلام  محل ارسال پیامك شهر آستارا است در صورتیكه خانه من در روسیتای سیبلی در 15 كلیومتری شهر استارا است و دیگر دلایل كه ثابت می كند این یك پرونده سیاسی است.. كه از خارج از قوه قضاییه بر نامهخ ریزی شده و در ثانی همه می دانند پیامك تا فرد اعتراف نكند پایه حقوقی ندارد چون می توان از طریق  كد ساده بنام سیم كارت شخص دیگر پیامك فرستا بودن اینكه  سابقه در گوشی باشد  و مطابق قانون چون من اعتراف نكردم چون كار من نبود پیامكی كه از گوشی من ارسال نشده قابل استناد نیست ....و دیگر موارد كه مشروحا به دادگاه تجدید نظر  ارسال خواهم نمود ..
1- مرا از داشتن وكیل محرم كردن از سال پیش بارها نوشتم و درخواست نمودم من بخاطر عجز مالی درخواست محاكمه مطابق قانون دارم  وكیل حق قانون من است ..مرا بدون وكیل محاكمه كردند در صورتیكه قانون اساسی ج ا ا  و ق م ا  صراحتا می گوید اگر كسی توان مالی برای وكیل نداشت می تواند وكیل بگیرد اما حتی درخواست كتبی مرا بازپرس و دادگاه جواب نداد ..

حق داشتن وكیل دعاوی : از جمله اصول مهمی كه قانون اساسی به منظور تضمین هر چه كاملتر حق دادخواهی ودفاع پیش بینی نموده است حق داشتن و انتخاب وكیل در دعاوی مطروحه در دادگاهها از سوی طرفین دعوی و دفاع می باشد. اصل 35 قانون اساسی در این زمینه مقرر می دارد: در همه دادگاهها طرفین دعوی حق دارند برای خود وكیل انتخاب نمایند و اگر توانائی انتخاب وكیل را نداشته باشند باید برای آنها امكانات تعیین وكیل فراهم گردد.2- در خصوص پیامك كه ریس دادگستری آستارا شاكی بود در دادگاه كتبا بمن رضایت داد اما بازهم مرا محكوم كردند
3- وبلاگ مورد ادعا در پرونده كلا بمن تعلق نداشت و ندارد و كلا وجود خارجی ندارد و كلا چنین وبلاگی  كلا تاكنون در میهن بلاگ ثبت نشده  و وجود ندارد با یك استعلام ساده از پلیس فتا پی می بریید  كه چنین وبلاگ ساخته ذهن و كذب است كلا در فضای ممجازی چنین و بلاگی وجود ندارد eadnews.mihanblog.com     چون اسم وبلاگ همانند آستارا نیوز بود  در رصورتیكه سایت من astaranews.com  بود و كلمه علیه كسی ننوشته بودم و كذب است  من در دادگاه هم گفتم این یك توطئه از خارج از قوه قضاییه است  و با سند و مدرك ثابت كردم.. دوما مطابق قانون وبلاگ متعلق به صاحب سایت است نه من بمن ربطی ندارد و مطابق قانون وبلاگ  قابل بر سری نمی باشد ... من دادگاه هم گفتم این وبلاگ ادعایی ربطی بمن ندارد ... در حكم نوشته شده است بنبار سامانه رایانه ( یعنی كامپیوتر من ) در صورتیكه كه یك ثانیه هم كامپیوتر من توسط ناجا یا دادگاه بخاطر پرونده توقیف یا بازرسی نشده است من تعجب می كنم چطور در حكم چنین مطلبی ]آورده شده است
-مرجع رسیدگی به جرایم یارانه ای پلیس فتا می باشد نه مخاربات یا پلیس آگاهی كه دادگاه  اعلام نموده با توجه به نظریه پلیس آگاهی و مخابرات...
4-پیامك هم ریس دادگستری رضایت داد و از طرفی من دادگاه هم گفتم گوشی من به سرقت رفته بود و از طرفی اگر هم به سرقت نرفته بود می توان با شگرد راحت با كد كه همه یم دانند  پیامك فرستاد بدون اینكه از گوشی من باشد این با حقه مخابراتی انجام شده است و من گفتم در دادگاه و شش روز بازداشت و دو روز بازداشت گفتم این دو كار بمن ربطی ندارد  و كذب محض و توطئه است ...
5- دفاعات من كاملا قانونی می باشد  نوشته شده دفاع بلا وجه
6- در حكم نوشته شده است محكومیت كیفری دارد ... در صورتیكه من محكومیت كیفری ندارم پرونده در خصوص سایت و وبلاگ دارم اما تبریه هر بار شدم مطابق قانون  پرونده كیفری محسوب نمی شود..
 توضیح اینكه قبلا هم برایم توطئه خارج از قوه قضاییه شده است : از جمله 1- در پرونده تشخیص هویت ناجا در سابقه من نوسته شده بود اا دارستانی بجرم خود فروشی در شبعه چهارم آستارا محكوم شده است ..در صورتیكه چنین پرونده وجود نداشت با پی گیریی از طریق قوه قضاییه كشور  و سازمان حفا ناجا پی گیریی این سابقه در سال 92 بعلت جعل سابقه حذف شد اما مقصر شناخته نشد...
2-من ریس و عضو شورای سیبلی بودم ...بدون مدرك و سابقه كیفری و.. مرا رد صلاحیت نمودند طبق ماده 26  عدم التزام علمی به اسلام و ولایت فقیه و اسلام  و... كه با پی گیریی من آخرین روز های انتخابا ت 92 رد شد اتهامات ....معلوم شد توطئه بیش نبوده است و دیگر موارد دیگر
در آخر سوالم این است ... كدام فرد عاقلی بخصوص من با 20 سال سابقه روزو نامه نگاری و وبلاگ نویسی و فعالیت مدنی و درجه دار بازنشته ارشت و نویسنده 5 كتاب ... می آید دروبلاگ كه بنام خودش است یا گوشی كه بنام خودش است مطلب بزند و بفرست ..در این حكم عقل و شعور من هم زیر سوال رفته است ... و در ثانی چون هیچ سند ومدركی نوبد لا اقل شاهد یا خود من اعتراف می كردم و..من از اول گفتم و می گوییم این كار توطئه است   همه می دانند پشت پرونده چی است و..... و سوالی برایم آمده چرا دو پرونده جداگانه  در هم ادغام شدند كه ربطی بهم نداشتند  و چرا در حكم رضایت ریس دادگستری كه شاكی پیامكی است نیامده است و چرا های دیگر .... كه بعلت مسایل مصلحت جامعه در دادگاه تجدید نظر  با اسناد و ومدارك خواهم آورد ...

حال من به تجدید نظر گیلان اعتراض خواهم نمود اما این اتهام   توطئه بیش نبود  و نیست من از طریق مراجع قضایی و قانون پی گیریی خواهم كرد مطمن هستم  مسئولان قضایی وتجدید نظر مطابق اسناد و مدارك پرونده و دیگر دلایل مرا تبریه خواهند نمود...


قانون جرایم رایانه مصوب  1388
ماده (18)
هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سیستم رایانه یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقام‌های رسمی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.


-------------------------

اندر حكایت اا دارستانیحق گرفتنی هست باید تلاش کرد .

 

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد

اسماعیل اسدی دارستانی  فرزند انقلاب و امام  و سرباز ولایت

هیات نظارت و اجرایی آستارا در سال 92 با اینكه  بر علیه من هیچ مدرك و سندی نداشتند با پرونده سازی افراد لباس شخصی  و معلوم الحال مر ا طبق ماده 26 عدم التزام به اسلام و ولایت فقیه و قانون اساسی رد صلاحیت كردند ...من می دانستم چه كسانی پشت پرده هستند اما به مجریان و قانون در كشور اعتقاد داشتم اعتراض كردم ...یك روز به انتخابات صلاحیت گرفتم ..رسما بمن ابلاغ شد اما بخشداری نام مرا غری قانونی در لیست كاندیدا ها نداد و پنچ شنبه یك سازمان و جمعه یك ارگان دیگر مرا بازداشت خانگی كرد و حتی نگذشت من خودم به خودم رای دهم ...

 

 

 

 بارها من درخواست مجوز هفته نامه دادم از سال 1378 تاكنون و آخرین بار در سال 91 دوباره تشكیل پرونده دادم هفته نامه آبادگران شمال رسما بمن ابلاغ شد با اینكه سو پیشنه نداشتم و هیچ مدرك عیله من..صلاحیت امنیتی من رد شده بود و هیمن طور مجوز درد نیوز مرا ندادند و متاسفانه كسی نمی گوید به چه علت و به مدارك...

 

 

 

 خیلی موارد پروند ه سازی دارم كه بدون مدرك و سند این بار بر نامه ریزی شده بود موفق شدند بدون اینكه وبلاگ مورد ادعایی باشد   و دیگر مدارك مرا محكوم به شش ماه كردند تا دیگر منبعد مرا رسما رد صلاحیت كنند و جلوی فعالیت من گرفته شود...اگر مطالب گذشته مرا بخوانید یك آدم ساده می داند پشت برنامه چی است .. قابل اثبت نیست...

 


موارد زیادی در خصوص قانون شكنی در مورد من از جمله ربایش و شكنجه و كتك زدن و بازداشت موقت و تبریه  و تهدید  و دستور غیر قانونی اخراج من از روز نامه و خبر گزاری و....كه كلا از سال 1381 رسما زندگی مرا مختل كردند و این بار موفق شدند با وبلاگی كه كلا وجود ندارد و ازتاریخ تاسیس سایت های وبلاگ چنین آدرسی وجود نداشته  یا پیامكی كه من نفرستادم  و یك توطئه بوده است  بدون وكیل مرا محكوم كردند وو..من به مسئولان قضایی مطئن هستم كه در تجدید نظر از حق یك شهروندایرانی روز نامه نگاردفاع خواهند نمود... حتی نمی گذراند غیر قانون انتشاراتی ها با من قرارداد  .. تا كتابم برود مجوز تا چاپ شود تاكنون 5 كتاب نوشتم و چند كتاب دیگر نوشتم زمانیكه من به مسافرت می روم كل خانه ام توسط افراد نامجهول ورود می شود معلوم نیست كی هستند یا در سوابق تشخیص هویت ناجامن سابقه كردن  طبق رای و حكم شبعه 4  دادگستری استارا بجرم خود فروشی زندانی و محكوم شدم كه بعداز سالها خلاصه با پی گیریی قوه قضاییه و حفظت اطلاعات ناجا این سابقه جعلی پاك شد.. اما با مسببن برخورد نشدو دیگر اتفاقات از جمله در انتخابات با دستور شورای  تامین بدون دلیل مرا بازداشت و حتی شنكجه می كنند و بعداز انتخابات آزاد می كنند بارها شكایت به مسئولان كردم نتیجه نداده است ...رزوی كه من خودم كاندیدا بودم  خودم را نگذشتند بخودم رای بدهم بازداشت خانگی كردند با دستور.... مسایلی سرم آوردند خیلی فكر می كنند داستان است .بعضی چیزها را بخاطر مسایل مصلحت جامعه نمی نویسم..
كتابهای كه تا امروز مجوز و چاپ شده است

1- خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام 

2-  تا زنده ام بسیجی ام

3.
داستانهای آسمانی ایران
 
داستانهای آسمانی ایران پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: انتشارات بلور - 06 تیر، 1388
قیمت پشت جلد:  18000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است.
4.
سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن
 
سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: انتشارات بلور - 1
قیمت پشت جلد:  33000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است.
5.
بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست: همراه با منشور کوروش کبیر و منشور حقوق بشر جهانی و منشور محیط زیست و منابع طبیعی
 
بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست: همراه با منشور کوروش کبیر و منشور حقوق بشر جهانی و منشور محیط زیست و منابع طبیعی پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: پیام سبحان - 20 اسفند، 1390
قیمت پشت جلد:  95000 ریال
 

 
داغ کن - کلوب دات کام نظرات(0) 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران

به دولت  جمهوری اسلامی ایران پشنهاد می كنم تا دیر نشده  یك یادبود 10 میلیون كشته ایرانی  جنگ جهانی اول در تهران احداث كند
 و پی گیر غرامت جنگی و نسل كشی  دولتهای روسیه و عثمانی  و انگلیس و..  در طول اشغال ایران در جنگ جهانی اول باشد و همینوطر
 یك یابود بخاطر كشته شده 8 میلیون ایرانی  از سال 1318 خورشیدی تا 1325 خورشیدی بخاطر كشته شدن یا بخاطر اشغال ایران ( قطعی و گرسنگی
 و بیماری ) مردم ایران را كشت..در صورتیكه دولت ایران در زمان جنگ جهانی اول و دوم اعلام بی طرفی نموده بود...
 درجنگ جهانی اول تقربیا نصف جمعیت ایران  كشتار شدند یا كشته شدند بخاطر مقاومت در برابر اشغال  یا ارسال اذوقه ایران به جنگ توسط این متجاوزان چه در جنگ جهانی اول یا دوم..
 چطور است  اسراییل از باز از دولت آلمان  و اروپا غرامت یم گیرد بخاطر هوكاستی كه ساخته ذهن آنهاست انجام شده نه در ان حد... یا ارمنستان   با لابری گری در فرانسه و آمریكا و دیگر  كشورها موفق شده نسل كسی ارامنه در عثمانی را ثابت كند و در صدد گرفتن غرامت است و حتی وارد تاریخ بین الملل نموده است ما چه از آنها كمتر داریم حالا در صورتیكه كشتار و نسل كشی در آلمان و عثمانی ربطی به دولتهای اسراییل و ارمنستان ندارد  و اما كشور من یك كشور باستانی و مستقل بود.... اگر دولت ایران آماده باشد من بعنوان نویسنده و محقق ( 5 كتاب نوشتم ) و روز نامه نگار و درجه دار بازنشسته ارتش حاضرم  مخارج  یادمان 18 میلیون شهدای جنگ جهانی دوم و اول ایران را بدهم هم خودم تنها خانه ام را می فروشم و هم از مردم كمك می گیرم... من پشنهاد می كنم بنیاد یابود 18 میلیون نسل كشی  وشهدا توسط اشغالگران تاسیس شود من آماده رایگان مسئول یابود و هم مسئول حقوقی یابود باشم .....منت هم نمی گذارم ..تمام مطالعات و تحقیقات را دراختیار دولت قرار می دهم..
 تاسیس بنیاد یابود 18 میلیون شهدای و كشته شده ای ایراین در جنگ جهانی دوم توسط اشغالگران روس و آمریكا و عثماین و انگلیس و دوستانش.. و عذار خواهی انها از دولت ایران...

 09119812795

 اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و مستند ساز  و فعال حقوق بشر و محیط زیست ( اولین وبلاگ نویس ایرانی )

dardnews.ir


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

غائله آذربایجان ونسل كشی 8 میلیون ایرانی توسط متفقین در و پس از جنگ جهانی دوم

پس از پایان یافتن جنگ جهانی دوم در سال 1324 خورشیدی بنا بر توافق به عمل آمده بین كشورهای پیروز(یعنی شوروی و انگلیس و آمریكا) قرار شد كه ایران نیز تا شش ماه پس از آن جنگ از وجود نیروهای اشغال‌گر تخلیه شود.در اعلامیه پایانی كنفرانس پتسدام تأكید شده بود كه قوای متفقین بلافاصله پس از جنگ شهر تهران را تخلیه كنند اما روس‌ها به بهانه‌های گوناگون از تخلیه كامل ایران خودداری كردند چراكه روس‌ها از آغاز در پی آن بودند كه نظام اجتماعی خود را بر مناطق اشغالی شمال ایران پیاده سازند.

از طرفی دولت شوروی از آغاز اشغال ایران در پی تجزیه آذربایجان از ایران بود و با بلعیدن آذربایجانِ ما چند گام بزرگ به سوی خلیج فارس برداشته بود و افزون بر آن مرز خاكی گسترده‌تر با تركیه پیدا می‌كرد و با عراق هم، هم مرز! می‌شد.

روس‌ها در همین زمان با مقاومت ایران و نیز مخالفت رقبای استعماری خود مواجه شد، بنابراین در 15 تیر 1324 كمیته مركزی حزب كمونیست شوروی طی فرمانی به دبیر كمیته مركزی حزب كمونیست آذربایجان شوروی (اران) مأموریت داد تا« اقدامات لازم برای ایجاد جنبش تجزیه‌طلبی در آذربایجان ایران و برخی دیگر از استان‌های ایران را آغاز كند!»

در این فرمان آمده بود كه لازم است ضمن انجام اقدامات برای ایجاد منطقه خود مختار ملی! آذربایجان برای ایجاد جنبش تجزیه‌طلبی جداگانه در استان‌هائی دیگر  نیز، با بهره‌گیری از امكانات و تشكیلات حزب وابسته به شوروی یعنی حزب توده هم اقدام شود.
همچنین در این زمان فعالیت تجزیه‌طلبانه مشابه در میان كردهای شمال ایران برای ایجاد منطقه خودمختار ملی! كردستان نیز به عمل‌ آید.

هشت روز پس از صدور فرمان مذكور به فوریت از سوی كمیته مذكور ترتیب انتقال سیدجعفر پیشه‌وری و كام‌بخش (از رهبران حزب توده) به باكو داده شد، در آنجا دستورات و نیز توجیهات و آموزش‌های لازم به پیشه‌وری و همكارانش داده شد.

پیشه‌وری هم با صداقت تمام در پی خدمت به شوروی برآمده و با به كارگیری همه استعداد و توان خود این كار را انجام داد و فردای روز تسلیم ژاپن (12 شهریور 1324) شد، پایان كامل جنگ جهانی دوم و نبود هیچ بهانه دیگری برای شوروی جهت ماندن در ایران، فرقه دموكرات آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای اعلام موجودیت كرد.

پس از آن بنا به دستور واصله از مسكو  و ابلاغی از باكو، تشكیلات حزب توده در آذربایجان ائتلاف خود را با فرقه دموكرات اعلام نمود. هم زمان با این كارها مقامات شوروی با وسایل مختلف مشغول فعالیت های شدید به منظور تحریك كردها، علیه دولت و بروز اغتشاش بودند.

در این اوضاع ارتش شوروی مانع حركت نیروهای ارتش ایران به سوی آذربایجان شد و مقاومت مردم مسلمان و میهن پرست آذربایجان نیز بوسیله عوامل ك.گ.ب و عناصر فرقه تجزیه‌طلب به سختی سركوب شدند و جنایت‌های بی‌شمار و بی‌شرمانه‌ای! نسبت به هم‌میهنان عزیز آذری ما روا داشتند.

بر اساس اسناد تاریخی مكتوب به شورای نظام‍ی باكو و كمیته مركزی حزب كمونیست آذربایجان شوروی دستور داده شده بود كه افرادی را برای از میان برداشتن كسانی كه علیه جنبش تجزیه‌طلبانه، اقدام می‌كنند، تعیین كند.


در همین راستا بسیاری از افراد خوب كه نمی‌واستند به زیر یوغ بیگانه بروند و خواستار آن بودند كه همچون هزاران سال گذشته ایرانی بمانند به وسیله مأموران مخصوص در تبریز، زنجان و سایر جاها كشته شدند. چه اموالی كه از راه حلال به دست آمده بود و توسط عوامل فرقه دموكرات (كه عمدتاً هم از خارج از ایران آمده بودند) به یغمار رفت و چه بی‌شرمی‌هایی نسبت به بانوان عفیف و متدین و آزاده مسلمان ایرانی در آذربایجان و زنجان نكردند ... بگذریم.

البته برخی جوانان ایران دوست آذربایجان (از جمله شخصی به نام مرحوم علی زرینه‌باف) با تشكیل گروهی صد نفره از جوانان آذربایجان به طور چریكی و خود‌جوش با عوامل فرقه مبارزه و جنگ برای حفظ شرف، شهر، دیار، دین و كیان و ایران را ادامه دادند.

روز 24 آبان سال 1324 عناصر فرقه، ژاندارمری آذرشهر را خلع سلاح كردند و سیم‌های تلگراف مراغه و میاندوآب را بریدند و شوروی هم در راه میاندوآب – بوكان كه راه ارتباطی مستقیم تبریز به كرمانشاه بود ایستگاه بازرسی! برقرار كردند و امكان جابجائی نیروهای مسلح از تبریز به دیگر مناطق آذربایجان را غیر ممكن ساختند.

در عین حال دولت‌مردان ایران نیز با فرو‌خوردن خشم و غصه خود سعی‌ داشتند بهانه خاصی هم به دست ارتش متجاوز سرخ نیفتد كه بگویند مثلا به دلیل اینكه نیروهای ما در حال عقب‌نشینی مورد هجوم ایرانیان قرار گرفتند و فلان تعداد آنها كشته شدند لذا ....

در سایر استان‌های ایران مردم غصه‌دار و خشمگین منتظر اعلام دولت بودند تا با همه توان و سلاح‌های خود و با همه غیرت و همت به یاری هم‌میهنان آذری خود بشتابند. ولی این امكان فراهم نبود. خودم از چند نفر شنیدم كه یكی از خوانین بختیاری كه بر اثر عارضه‌ای از هر دو پا هم فلج شده بود و قادر به حركت به سوی آذربایجان نبود از غصه فراق آذربایجان دق كرد و مرد.

فرهیخته‌ای از كرمان به نقل از پدرش می‌گفت كه به همراه چند نفر به طور خودجوش به سوی تبریز حركت كرده بود و در بین راه توسط ارتش سرخ دستگیر و ناجوانمردانه شهید شدند.

به هرحال بخشی از ناموس وطن در دست بیگانه و عوامل بیگانه بود و حق داشت هر كسی كه از غصه و غیرت دق مرگ می‌شد.
در گیرودار این جنایات پیشه‌وری به دستور ارباب كنگره‌ای در تبریز برپا كرد و در آن كنگره اعلام شد كه ملت!! آذربایجان رسماً اعلام می‌دارد كه مانند سایر ملل زنده عالم، حق دارد برای اداره ملی و داخلی خود ... حكومت ملی!محلی تشكیل دهد.

پس از آن قطع نامه‌ای صادر شد كه در بند 8 آن آمده بود كه بدون داشتن خودمختاری .... اقتصادی! - خود مختاری ملی حرف پوچی خواهد بود!!! هم زمان با تلاش برای اعزام نیرو به آذربایجان، ابراهیم حكیمی نخست وزیر خواستار گفتگوهای رودررو با مقام‌های شوروی شد. اما دولت روسیه حكیم‌الملك را جزو دشمنان شوروی می‌دانست.

روس‌ها می‌دانستند كه پس از فروپاشی حكومت تزاری، حكیم‌الملك نیز، جزو گروهی از دولت‌مردان ایرانی بود كه می‌خواستند به وسیله انجمن صلح ورسای بخش‌های تجزیه شده از ایران توسط حكومت تزاری را به ایران برگردانند.

سرانجام با پیگیری دائمی دولت ایران و فشار افكار عمومی ملت بزرگ ایران كه رفته رفته دیگر قابل مهار نبود از سوی سازمان ملل متحد نظر بر تَرك كامل ایران توسط ارتش شوروی و عدم حمایت از تجزیه‌طلبان داده شد و اولتیماتوم آمریكا علیه شوروی هم موثر واقع شد.

مهمتر از همه نقش و نبوغ احمد قوام در بازی چیره دستانه دیپلماسی بود كه با استالین كرد، او در زمستان سرد مسكو در سال 1324 چشم در چشم مخوف‌ترین دیكتاتور قرن بیستم ژوزف استالین توانست برتری نبوغ و هوش و قدرت روحی و روانی ایرانی را به هنگام بحران و هنگامه دفاع دیپلماسی از تمامیت ارضی كشورمان به رخ آن مستبد متكبر مست از باده غرور و قدرت بكشد و با وعده سر خرمن انعقاد قرارداد نفت شمال ایران، آنها را به طمع انداخته و از ایران بیرون بیندازد. ( وعده‌ای كه جامه عمل نپوشید.)

بیگانگان اشغالگر از ایران رفتند و به ناگهان به عامل خود جعفر پیشه‌وری گفتند كه تشكیلاتت را جمع كن و فرار كن بیا! بیچاره پیشه‌وری كه باورش شده بود ماندگار است و دو روز پیشتر از این گفته بود كه "مرگ هست و بازگشت نیست" به سوی شوروی از ترس مرگ توسط مردم تبریز گریخت و معلوم شد كه هم مرگ هست و هم بازگشت است.

به گفته مرحوم دكتر نصرت‌الله جهانشاه لو افشار معاون پیشه‌وری در صفحه 186 كتاب ما و بیگانگان، وقتی‌ كه در آذر ماه 1325 در سر كنسولگری شوروی نزد آقای سرهنگ قلی‌اوف رفتیم، او ما را در اتاق كوچكی پذیرفت و دستور نهایی مبنی بر ترك ایران و فرار به جائی را صادر كرد. پیشه‌وری ناراحت شد " كه چرا ما را رها می‌كنید! مسئول این نابسامانی‌ها چه می‌شود و ..." سرهنگ قلی‌اوف كه از پررویی پیشه‌وری برآشفته بود داد زد كه سنی گتیرن، سنه دییر: گت (كسی كه تو را آورد، به تو می‌گوید برو)چنین است سرانجام خیانت پیشگان به میهن و فریب خوردگان بیگانگان.

همزمان با علمیات ارتش در اذربایجان ارتش همیشه پیروز ایران از قسمت گیلان وارد قره سو بندر استارا شد.. چون در‌ان موقع  شهرستان آستارا جزو استان آذربایجان بود و تجزیه طلبان پیشه وری خط مرزی كشور خود خوانده خود را تا قره سو آستارا اعلام نموده بودند و گمرك و مرز ایجاد كرده بود  یعنی مرز ایران و جمهوری خود خوانده پیشه وری ویزنه تالش و قره سو آستارا بود..

مرحوم عیسی  ثمین كه در ان زمان در امامز اده مغازه بین راهی داست می گوید همین كه خبر آمد ارتش ایران وارد قرسو می آیند  فداییان كه در مرز قره سو و روستاها بودن با پای پیاده یا كامیون روسی یا دو چرخه  یا موتور با سلاح در حال فرار بودند بدون مقاومت ازرس فرار می كردند بما هم می گفتند فرار كنید برویم  شوروی ما قبول نكردیم  اما یم خوساتند مردم را با زور برنند هرچه دم دستشان می رسید سرقت می كردند بازور ..نزدیك ها ی ظهر ارتش ایران به اما مز اده رسید  و فرمانده ارتش بمن گفت اگر امكان دارد به اهالی بگوید غذا و.. برای سربازان بپزنند هزینه اش را از ما بگیرند اهالی از خوشحالی هر چه برنج و مرغ و.. داشتند برای پذی رایی برای ارتش ها آوردند... یك تانك پیشرور بطرف آستارا حركت كرد و شب برگشت  گفتند كه كلا شهر نابود شده است پل هل نابود شده است  ....ارتش به شهر‌استارا حمله كرد  و فداییان به مرغ و خروس مردم هم رحم نكرده بودند با خود برده بودند  یك مقدار مقاومتی فداییان كردن بعدا با قایق  و یا كامیون به شوروی فرار كرد ند...


بنابر روایت كتاب سرگذشت تالشان و  داستانهای آسمانی ایران نوشته اا دارستانی :حزب توده (فداییان) 5000 هزارآستارایی موقع تخلیه استارا كشتند و.. و بالای 7 هزار نفر آستارایی كه اكثریت تالش بودند به شوروی با زور بردند ..
حزب توده كه در ایران  جمهوری آذربایجان خود خوانده تا قره سو مرز ش بود  می دانید دراین چند سال اشغال كه مزودری روسها را می كردند چقدر جنایت كردند  وشهر استارا را موقع تخلیه وقتی ارتش ایران آمد به سر زمین سوخته تبدیل نمود...

سرانجام راه برای حركت ارتش ایران به سوی آذربایجان باز شد، به محض اینكه این خبر به گوش اهالی آذربایجان رسید خود مردم آذربایجان و به ویژه مردم غیور و عزیز تبریز به ناگهان ریختند و عوامل فرقه تجزیه طلب دموكرات را به طور كامل خلع سلاح كرده و مهاجرین را كه از آن سوی مرز آمده بودند گرفتند و برخی از سران فرقه ی جدایی طلب را به سختی كیفر دادند.
صبح روز پنج شنبه 21 آذر 1325 ارتش ایران در حالی وارد تبریز شد كه مردم از بند رسته همگی اشك شوق می‌+ریختند و نُقل بر سر سربازان ارتش ریخته و قدوم آنان را به راسـتی گرامی می‌داشتند و تا چندین ساعت بین اهالی تبریز و ارتش روبوسی بود و بسیاری نماز شكر به جای آوردند، دوباره آذربایجان عزیز ما پس از حدود یكسال جدایی به آغوش میهن بازگشت. چرا كه مگر می‌شود ایران بدون آذربایجان عزیزش بماند؟! هرگز.  پس از آن همه جدایی‌ها كه از پیكره ایران كردند دیگر این مادر تحمل داغ فراق فرزندی دیگر (آن هم چه فرزندی، بهترین و عزیزترین) را ندارد؛ آری، ایران ماند و آذربایجانش هم ماند و فقط روسیاهی به چند تن وطن فروشِ عامل بیگانه ماند.

متاسفانه در جریان اشغال ایران از سال 1318 توسط متفقین تا تخلیه ایران از روسها در سال 1325 حدود 8 میلیون ایرانی قتل عام یا از بیمای  یا گرسنگی  شهید شدند  و در جنگ جهانی اول نیز نصف جمیعت ایران كشته یا بیشتر از گرسنگی و بیماری قتل عام شدند  و تا كنون هیچ دولتی در ایران نیامده از غرب و شوروی خسارت بخواهد اما یهودیان هنوز كه هنوز بخاطر هوكاست خود ساخته خسارت مكی گیرند  یا ارمنی ها با لابی گری در آمریكا و فرانسه درصدد هستند غرامت جنگی بخاطر نسل كشی از تركیه بگیرند احتمالا در آینده موفق خواهند شد..چرا دولت ایران كه در اثنا جنگ جهانی دوم و اول كه ایران بیطرف بود از دولتهای روسیه و عثماین و انگلیس و غرب  غرامت نمی گیذرد و حتی یك یابود در تهران و آذربایجان خوزستان و...نمی سازد...


اا دارستانی نویسنده و محقق dardnews.irداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات