روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

سازمان حفاظت اطلاعات ارتش

سازمان حفاظت اطلاعات ارتش: سازمان حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران سازمانی است با سلسه مراتب مستقل و متمركز كه با مأموریت و وظایف زیر را انجام می‌دهد... (از ماده 16 قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران مصوب 7/7/1366) كاركنان حفاظت اطلاعات ارتش باید به كارخود دراین سازمان افتخاركنند


قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران/وظایف سازمان حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران

ماده 16 - سازمان حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران سازمانی است با سلسله مراتب مستقل و متمركز كه با هماهنگی وزارت اطلاعات ماموریت و وظایف زیر را انجام می دهد: 1 - ماموریت . پیشگیری ، كشف ، شناسایی و خنثی كردن فعالیت های براندازی ، جاسوسی ، خرابكاری ، موارد ایجاد نارضایتی ، نفوذ جریانات سیاسی و ایجاد اختلال در انجام ماموریت به منظور حفظ و صیانت ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها از طریق حفاظت پرسنل ، اطلاعات ، اسناد، مدارك ، اماكن ، تاسیسات ، وسایل و تجهیزات و امنیت ارتباطات با رعایت اصل 156 قانون اساسی . 2 - وظایف . الف - كسب و جمع آوری اخبار و تولید، تجزیه و تحلیل و طبقه بندی اطلاعات مورد نیاز ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها. ب - كشف و خنثی نمودن توطئه ها و براندازی ، جاسوسی و خرابكاری . ج - تهیه طرح ها و دستورالعمل های حفاظتی در زمینه حفاظت اخبار، اطلاعات ، اسناد مدارك ، تاسیسات ، اماكن ، تجهیزات و پرسنل ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها و نظارت بر اجرای آنها. د - آموزش و ارشاد پرسنل ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها در زمینه های حفاظتی و آموزش تخصصی پرسنل سازمان حفاظت اطلاعات . ه - گزارش اطلاعات و اخبار امنیتی غیر نظامی واصله به وزارت اطلاعات . و - كشف و شناسایی فعالیت های سیاسی پرسنل و نفوذ جریانات و تشكل های سیاسی در ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها. ز - كشف و شناسایی موارد كم كاری و كارشكنی و تخلف در انجام ماموریت و گزارش آن به مسئولین مربوط. ح - مطلع نمودن فرماندهان از مواردی كه برای انجام ماموریتشان ضروری بوده و در صلاحیت آنان است . ط - بررسی صلاحیت امنیتی پرسنل ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها. ی - انجام كلیه امور مربوط به صدور پروانه حمل سلاح شكاری و كمری و مهمات مربوط در سطح ارتش و وزارت دفاع و سازمانهای وابسته به آنها. ك - طرح ریزی و انجام عملیات فنی حفاظت اطلاعاتی و كنترل ارتباطات در سطح ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها. تبصره 1 - رییس سازمان حفاظت اطلاعات از بین افراد مورد تایید مقام رهبری با حكم رییس ستاد مشترك منصوب می گردد و مستقیما تحت امر مقام رهبری انجام وظیفه می نماید و عزل وی نیز با تایید مقام رهبری و حكم رییس ستاد مشترك انجام می شود. تبصره 2 - ارتش و وزارت دفاع و سازمان های وابسته به آنها موظفند پشتیبانی های پرسنلی و لجستیكی مورد نیاز را در چهارچوب جداول سازمان مربوط كه به تصویب فرماندهی كل می رسد، در اختیار قرار دهند. تبصره 3 - رییس سازمان حفاظت اطلاعات موظف است در موارد براندازی و نیز خرابكاری های مهم ، دادستان كل كشور و فرمانده كل سپاه پاسداران را سریعا در جریان قرار دهد. تبصره 4 - سازمان حفاظت اطلاعات موظف است موارد انحرافات عقیدتی ، سیاسی و اخلاقی پرسنل را كه در جریان ماموریت های خود مطلع می گردد، به سازمان عقیدتی سیاسی منعكس نماید. منبع : درد نیوز نوشته: اسماعیل اسدی دارستانی درجه داربازنشسته ارتش /روز نامه نگار
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استخدام در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

در وزارت اطلاعات به دو صورت می‌توان جذب شد .
حالت اول از طریق شرکت در آزمون سراسری و سپس انتخاب دانشگاه امام محمد باقر در بخش رشته‌های خاص .

دانشگاه امام محمد باقر وابسته به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی است . پس از قبولی سه برابر ظرفیت در آزمون دانشگاه امام محمد باقر آنگاه مراحل معاینات بدنی ، تست هوش ، شخصیت شناسی و مصاحبه و نیز تحقیقات محلی آغاز می‌شود . شایان ذکر است که معاینات بدنی در وزارت اطلاعات همانند دانشگاه افسری امام علی و یا دانشکده علوم و فنون فارابی ( وابسته به سازمان حفاظت اطلاعات ارتش ) نیست.بلکه سلامتی داوطلب از نظر جسمی کفایت می‌کند . اما آزمون تست هوش و شخصیت شناسی وزارت اطلاعات بسیار سخت می‌باشد . در بخش تست هوش 100 سئوال و در بخش شخصیت شناسی 300 سئوال به داوطلب داده می‌شود و اگر داوطلب در هر آزمون به 10 سئوال پاسخ منفی دهد تنها به وی می‌گویند بروید بعدا با شما تماس خواهیم گرفت . بر خلاف تصور عده‌ای که گمان می‌کنند این آزمونها در تهران انجام می‌شود بایست گفت محل برگزاری آزمونها در استان همدان و در اداره کل اطلاعات استان همدان می‌باشد .
اما مراحل مصاحبه در واحدهای گزینش ادارات کل اطلاعات استانها صورت می‌پذیرد .
مدت زمان این مراحل شش ماه و گاهی بیش از 14 ماه است .

اما شیوه‌ی دیگری هم برای استخدام در وزارت اطلاعات وجود دارد و آن از طریق معرفی علاقمند به استخدام در وزارت اطلاعات توسط یکی از کارکنان وزارت اطلاعات می‌باشد .
معمولا کارکنان وزارت اطلاعات افرادی را که ارتباط خویشاوندی با خود دارند را از این طریق به واحد گزینش اداره کل اطلاعات استان معرفی می‌نمایند . در این شرایط افرادی که از سوی واحد گزینش ان اداره کل اطلاعات تایید می‌شوند وارد سیکل گزینش می‌شوند . ابتدا این افراد به درمانگاه اداره کل اطلاعات در هر استان معرفی می‌شوند . شایان ذکر است که اداره اطلاعات در هر استان دارای یک درمانگاه بسیار مجهز می‌باشد . پس از تایید سلامتی داوطلب ، فرد برای آزمون تست هوش و آزمون شخصیت شناسی به اداره کل اطلاعات استان همدان معرفی می‌شوند و اگر در این آزمونها مردود شوند فرد را رد می‌کنند و اگر پذیرفته شود وارد فاز بعدی که مصاحبه است می‌شود .
مصاحبه شامل مسائل فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی کشور است .
مدت مصاحبه و تحقیقات در این شیوه 9 ماه و گاهی 2 سال بطول می‌انجامد
چنانچه فرد در مصاحبه و تحقیقات محل پذیرفته شود برای مدت 12 ماه به دانشگاه امام محمد باقر رفته تا آموزشهای اطلاعاتی را ببیند و سپس با توجه به استعداد فرد او را در یکی از معاونت‌های وزارت اطلاعات در یکی از استان‌ها و یا استان محل سکونتش بکار می‌گمارند .
میزان حقوق در وزارت اطلاعات بسته به نوع معاونت محل خدمت متفاوت است . اما معاونت‌های ضد جاسوسی و امنیتی و نیز حفاظت اطلاعات بیشترین میزان حقوق را دریافت مینمایند . این شایعه که کارکنان وزارت اطلاعات چک سفید امضا می‌گیرند کاملاً غیر واقعی و کذب است .
شایان ذکر است کارکنان وزارت اطلاعات از بدو ورود توسط گزینش یک نام خانوادگی مستعار دریافت می‌کنند . که در درون محل کار آنها را با نام خانوادگی مستعارش می‌شناسند.
شرایط پذیرش دانشجو در دانشکده اطلاعات (امام محمد باقر ع)

1- اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو و نحوه انتخاب رشته داوطلبان:

الف- در مقطع کارشناسی:
داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشکده اطلاعات در کلیه گروه های آزمایشی (علوم ریاضی- علوم تجربی- ادبیات و علوم انسانی و هنر)، می بایست پس از ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری و مجاز شدن به انتخاب رشته، نسبت به انتخاب دو رشته از سه رشته اعلامی دانشکده اطلاعات که در زیر آمده و کد آنها در دفترچه (شماره 2) راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری درج می گردد، اقدام نمایند.
لازم به ذکر است انتخاب رشته های مذکور باید جزء انتخابهای اول و دوم داوطلبان باشد. بدیهی است داوطلبان محترم می توانند پس از انتخاب رشته های دانشکده اطلاعات، نسبت به انتخاب سایر رشته های مورد‌علاقه خود نیز اقدام نمایند.


شرایط و ضوابط اختصاصی دانشکده اطلاعات برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی سال 1391
1- تدین به دین مبین اسلام.
2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی.
3- احراز صلاحیت استخدامی برابر ضوابط گزینش وزارت اطلاعات.
4- برخورداری از سلامت روانی و جسمی به تشخیص مراجع پزشکی وزارت اطلاعات.
5- داوطلبان نباید در استخدام و متعهد به سازمان یا وزارتخانه‌ای باشند.
6- حداقل معدل کتبی دیپلم داوطلبان رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی 12 و سایر رشته ها 14 می باشد.
7- حداکثر سن برای داوطلبان 22 سال تمام (متولدین 1/7/1369 به بعد) می‌باشد
8- پذیرفته‌شدگان دانشکده اطلاعات می‌توانند با سپردن تعهد، خدمت دوران سربازی را در وزارت اطلاعات طی کنند.
9- دانشجویان در طول دوره تحصیل از کمک هزینه تحصیلی برخوردار و پس از تحصیل، به استخدام ورارت اطلاعات در خواهند آمد.
10- دانشکده برای دانشجویان مجرد واجد شرایط، خوابگاه تهیه می نماید.
11- تحصیل در دانشکده اطلاعات تمام وقت و به صورت شبانه روزی است
12- دانشجویان مقطع کارشناسی در طول تحصیل ملزم به فراگیری دو زبان زنده دنیا و امور فوق برنامه می‌باشند.
13- در صورتی که پذیرفته‌شدگان از تحصیل انصراف دهند باید خسارت مالی ناشی از گزینش و تحصیل را بپردازند.
14- به دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل و انجام تعهدات، گواهی‌نامه کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطاء می‌گردد.

ب- در مقطع کارشناسی ارشد:
داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشکده اطلاعات، می بایست پس از ثبت نام در یکی از رشته‌های ذیل و شرکت در آزمون سراسری و مجاز شدن به انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته مذکور با درج کد رشته که در دفترچه (شماره 2) راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری اعلام می گردد، اقدام نمایند.
لازم به ذکر است انتخاب رشته مذکور باید جزء انتخاب اول داوطلبان باشد. بدیهی است داوطلبان محترم می توانند پس از انتخاب رشته دانشکده اطلاعات، نسبت به انتخاب سایر رشته های مورد‌علاقه خود نیز اقدام نمایند.


* رشته علوم قانونی (Forensic Science ) برای مقابله با تهدیدات و تهاجمات میکروبی و بیولوژیکی و مبارزه با بیوتروریسم طراحی و ایجاد گردیده است.

شرایط و ضوابط اختصاصی دانشکده اطلاعات برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد سال 1391
1- تدین به دین مبین اسلام.
2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی.
3- احراز صلاحیت استخدامی برابر ضوابط گزینش وزارت اطلاعات.
4- برخورداری از سلامت روانی و جسمی به تشخیص مراجع پزشکی وزارت اطلاعات.
5- داوطلبان نباید در استخدام و متعهد به سازمان یا وزارتخانه‌ای باشند.
6- حداکثر سن برای داوطلبان 27 سال تمام می‌باشد.
7- پذیرفته‌شدگان دانشکده اطلاعات، در صورتی که غیبت سربازی نداشته باشند نیازی به ارائه کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی ندارند.
8- تحصیل در دانشکده اطلاعات تمام وقت است. (42 ساعت تحصیل و تحقیق در هفته)
9- دانشکده برای دانشجویان مجرد واجد شرایط، خوابگاه تهیه نموده و تسهیلات ایاب و ذهاب را برای کلیه دانشجویان فراهم خواهد نمود.
10- در صورتی که پذیرفته‌شدگان از تحصیل انصراف دهند باید خسارت مالی ناشی از گزینش و تحصیل را بپردازند.
11- به دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل و انجام تعهدات، گواهی‌نامه کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطاء می‌گردد

ماده 8- شرایط ورود به خدمت وزارتخانه عبارت است از:
الف - اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی(ص)، انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی ایران و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن.
ب - اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و مقام رهبری.
ج - التزام عملی به مبانی و احکام اسلام، قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
د- تابعیت جمهوری اسلامی ایران، مشروط بر اینکه اکتسابی نباشد.
ه - عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه ها و سازمانهای سیاسی.
و - نداشتن سابقه عضویت یا وابستگی یا هواداری از احزاب، گروه ها و سازمانهای غیراسلامی، التقاطی، الحادی و غیرقانونی.
ز- عدم همکاری موثر و فعالیت مستقیم و غیرمستقیم در تحکیم پایه های رژیم گذشته.
ح- عدم اعتیاد به مواد مخدر.
ط- نداشتن سوء سابقه ، محکومیت جزایی موثر و محرومیت از خدمات دولتی و حقوق اجتماعی.
ی- داشتن هوش و استعداد لازم و سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت موردنیاز.
ک – داشتن حداقل 18 سال تمام و حداکثر 40 سال تمام.
ل – داشتن حسن شهرت و سابقه از نظر اعتقادات، تعهد و صداقت ، امانت داری، رازداری، دلسوزی و حسن خلق.
م- داشتن شرایط تحصیلی و تخصصی مورد نیاز.
ن – نداشتن همسر خارجی یا همسری که تابیعت ایرانی او اکتسابی باشد.
س – پذیرفتن شرایط و ضوابط اختصاصی ورود به خدمت و انجام کار در وزارتخانه و رعایت آنها در طول دوران خدمت.
ع – حداقل مدت تعهد مستخدمین در آغاز خدمت 10 سال تمام خواهد بود.
.......................
فصل هشتم – تکالیف، امور انضباطی و رسیدگی به تخلفات و شکایات:
ماده 71- مستخدمین وزارتخانه اعم از شاغلین و بازنشستگان و منفصلین از خدمت مکلفند هنگام خروج از کشور از وزارتخانه مجوز لازم را اخذ نمایند در غیر این صورت تخلف به عنوان لغو دستور محسوب گردیده و پس از معرفی به محاکم صالحه قضایی، مفاد ماده(23) قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح) در مورد آنها اجرا خواهد شد.
تبصره - اخذ مجور خروج از کشور برای بازنشستگان و منفصلین از خدمت وزارتخانه برای مدت دو سال از شروع بازنشستگی و انفصال الزامی است.
ماده 72- مستخدمین وزارتخانه مکلفند با رعایت سلسله مراتب اداری و سازمانی، دستورات و احکام مسئولان مافوق خود را در حدود قوانین و مقررات و ظایف محوله، اطاعات و اجرا نموده و کلیه ضوابط و مقررات عمومی، حفاظتی، امنیتی و انضباطی را رعایت نمایند.
ماده 73- مستخدمین بنا به تشخیص وزارتخانه مکلفند حداقل پنج سال از سنوات خدمت را در مناطقی که وزارتخانه تعیین و ابلاغ می کند طی نمایند.
ماده 74- هرگونه تماس با بیگانگان برای مستخدمین وزارتخانه، مگر بنا به مقتضیات اداری و با اطلاع مسوولان ذی ربط ممنوع است.
ماده 75- مستخدمین وزارتخانه مکلفند هرگونه تغییر و تحول در وضعیت شخصی خود را از قبیل تغییر محل سکونت، ازدواج به اطلاع وزارتخانه برسانند.
ماده 76- ازدواج مستخدمین وزارتخانه با اتباع بیگانه یا کسانی که قبلآً به تابیعت ایران درآمده اند، ممنوع است.
ماده 77- مستخدمین وزارتخانه موظف به حفظ اسرار اداری و سازمانی خود هستند.
ماده 78- مستخدمین وزارتخانه حق عضویت و هرگونه وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی را ندارند.
تبصره 1- مستخدمین وزارتخانه حق شرکت در مجامع و جلسات تشکیلاتی احزاب و گروه های سیاسی را ندارند، مگر اینکه وظایف اداری اقتضا نماید و مسوولان ذی ربط مطلع باشند.
تبصره 2- مستخدمین وزارتخانه حق هیچگونه موضع گیری له یا علیه احزاب و گروه های سیاسی قانونی در مجامع و محافل عمومی به گونه ای که باعث تأیید یا تکذیب آنها شود را ندارند.
ماده 79- اقدام به خروج از تابعیت جمهوری اسلامی ایران برای مستخدمین وزارتخانه ممنوع است و موجب پیگرد قانونی خواهد شد.
ماده 80 – کلیه اسناد، اماکن و اطلاعات وزارتخانه، غیرقابل افشا بوده واظهار آن به هر صورت مگر در حدود وظایف اداری، ممنوع است.
ماده 81- مستخدمین تا زمانی که در استخدام وزارتخانه هستند، حق اشتغال در سایر مشاغل موضوع اصل(141) قانون اساسی را ندارند.
تبصره – مشاغل غیردولتی که مستخدمین حق اشتغال به آنها را ندارند مطابق آیین نامه ای است که توسط وزارتخانه تهیه و با تأیید وزیر اجرا می شود.
ماده 82- هرگونه سوء استفاده از موقعیت شغلی به هر عنوان، برای مستخدمین وزارتخانه ممنوع است و با متخلف برابر مقررات رفتار خواهد شد.
ماده 83- هیأت های بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری طبق قانون رسیدگی به تخلفات اداری و اصلاحات بعدی آنها در وزارتخانه تشکیل و به تخلفات کارکنان رسیدگی می نمایند.
ماده 84- رسیدگی به اتهامات امنیتی و سیاسی مستخدمین وزارتخانه، به عهده محاکم صالحه قضایی است.
تبصره - در سایر موراد، جرایم عمومی مستخدمین در دادگاه های عمومی رسیدگی می شود.
ماده 85 - بکارگیری مستخدمین وزارتخانه در کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، شرکتها، موسسات دولتی و وابسته به دولت و شرکتهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و بانکها و شهرداری ها بدون مجوز وزارتخانه ممنوع است
_________________

چگونگی جذب در وزارت اطلاعات:

تاریخچه:

وزارت اطلاعات در ایران ابتدا با نام ((سازمان اطلاعات و امنیت کشور))که به اختصار ساواک نامیده می شد به دستور محمد رضا پهلوی با همکاری چند سازمان اطلاعاتی خارجی در جهت اموری همچون ضداطلاعات(اف.بی.آی،ام.آی.5، وشاباک) و اطلاعات(سیا،ام.آی 6،موساد) شکل گرفت.لازم به ذکر است اولین گروههای اطلاعاتی و ضد اطلاعاتی ایرانی در آن سالها جزو نخبگان اطلاعاتی محسوب شده.............
پس از پیروزی انقلاب اسلامی اطلاعات به دستور آیت الله خمینی دوباره شکل گرفت و ساواک به واواک که مخفف((وزارت اطلاعات و امنیت ج.ا.ا))میباشد تغییر نام یافت.لازم به ذکر است که این سازمان در برخی خبرگزاری های خارجی با نام ((واجا))هم بکار برده میشود و مطابق قانون واجا در سال 1366 طبق قانون مجلس رسمی شد و  نیروهای معاونت اطلاعات سپاه به این وزارت خارجه منتقل شدند ..

بخش های مهم سازمان:

این سازمان به بخش های متعددی تقسیم بندی گردیده که همان تقسیم بندی قبل از انقلاب را نیز در بر می گیرد.اما در اینجا فقط به مهمترین بخش ای آن می پردازیم.

1)بخش مراقبت: این بخش وظیفه مراقبت و تحت نظر داشتن افراد در امور مشکوک به جاسوسی و یا هر گونه حرکت مشکوک در راستای اقدام علیه امنیت ملی می باشد. این بخش از پیشرفته ترین و مدرنترین ابزار برای نفوذ و استمراق سمع بهره می برد.تحت نظر گرفتن افراد فقط با حکم های افرادی چون دادستانی،ریاست قوه قضاییه و ریاست اطلاعات هر شهر صورت می پذیرد.(این بخش یک وظیفه ثابت نیز دارد:تحت نظر گرفتن دیپلمات ها)

2)بخش اداری:این بخش شامل بایگانی و دیگر بخش ها می باشد.در این بخش سوابق و همچنین ثبت حرکات،گزارشات مامورین اطلاعاتی و عملیاتی و همچنین گزینش و استخدام در این بخش قرار می گیرد.این بخش بشدت تحت حفاظت ضد اطلاعات بوده و مامورین این بخش معمولاً دست چین شده ضد اطلاعات می باشند.

3)بخش بازجویی: این بخش به بازجویی مظنونین جاسوسی و یا شاهدان صحنه های مختلف و... میپردازد.مامورین این بخش همگی فارغ التحصیل دانشکده اطلاعات و یا اطلاعات سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران(بصورت انتقالی) می باشند.مامورین این بخش بسیار ورزیده و دارای سطح بالای هوشی می باشند.

4)بخش رزمی_عملیاتی: مامورین این بخش همگی از کماندوهای یگان های ویژه  میباشند.این ماموران در عملیات های آزاد سازی گروگان و یا ماموریتهای حفاظتی بیشتر دیده می شوند.مامورین این بخش وظایف تعریف شده ای را دارا نمی باشند.(یعنی شما وظیفه مشخصی برای ماموریت های آنها نمی بینید.برعکس یگان های نظامی،این مامورین در همه جور پوشش چه لباس شخصی و... فعالیت می کنند.)

5)بخش اطلاعات_ عملیات:مامورین این بخش به طراحی نقشه های یگان های واکنش سریع(رهایی گروگان)میپردازند.مامورین این بخش به تمامی نقشه های ساختمان های شهر محل خدمت،کلید ها و همه چیز خانه ها دسترسی دارند!برای نصب تجهیزات شنود نیز نیاز به مجوز دادستانی و یا ریاست سازمان می باشد.مامورین این بخش هیچگاه ماموریت های خود را با نیروهای انتظامی هماهنگ نمی کنند.بنابراین بیشتر در معرض بازداشت و حتی تیراندازی به سمت خود قرار دارند.(اصل یکم در آموزش:مامور مخفی نباید گیر بیافتد.در اینصورت سازمان برای نجات جان مامور هیچ تلاشی نمی کند)

6)بخش برون مرزی:این بخش به جمع آوری اطلاعات از کشور های مختلف دنیا می پردازد.مامورین این بخش در تمامی سازمان های جاسوسی دنیا در پوشش(دیپلمات،پناهنده ، خبرنگار وکلاً مشاغلی که تحت پوشش کنوانسیون صلح ژنو قرار میگیرد)مشغول به فعالیت هستند.

7)بخش امور مرطوب.........................

8)بخش ضد تروریست:این بخش بیشتر در شهر های نقاط مرزی بیشتر فعال است.مامورین این بخش دارای وظایفی چون بازجویی با روش هایی برای جمع آوری سریع اطلاعات جمع آوری اطلاعات با نفوذ در بین تروریست ها،انهدام مواضع تروریستی،تحت تعقیب قرار دادن تروریستها و اعلام اسامی آنان با عکس به بخش تابلوی سیاه(ادگار هوور رئیس اف.بی.آی این تابلو را اختراع کرد که در آن تروریستهای به شدت تحت تعقیب بر اساس رتبه مورد تعقیب قضایی قرار می گرفتند)و...را دارا می باشند.از شهر هایی که دارای ضد تروریسم بسیار قوی می باشند میتوان به:تهران،زاهدان،کردستان،خرمشهر،بوشهر,  و کلاًشهر هایی که با مرز فاصله ی چندانی ندارند میتوان اشاره کرد.

نحوه استخدام:

وزارت اطلاعات مامورینی را در دانشکده اطلاعات پذیرش می کند که شرایط زیر را دارا باشند(شرایط بسیار مهم)

1)بالا بودن سطح هوشی و بدنی.

2)نداشتن سو سابقه و دستگیری قضایی.

3)عضویت نداشتن فرد و اقوام درجه یک در سازمان های ضد امنیت ملی و سیاسی.

4)بینش سیاسی.

5)نظم پذیری و اطاعت از دستور فرماندهی.

6)تابعیت ایران و پذیرفتن رهبری ایران.

7)آشنا بودن و مسلط بودن به حداقل دو زبان خارجی.

8)آشنایی کار با کامپیوتر.

در بسیاری از موارد شما باید معرف نیز داشته باشید که معمولا ماموران اطلاعات از بین خود انتخاب می کنند.اما در ارتش و نیروی انتظامی اینطور نیست.
-------------

أمین کادر و امکانات مورد نیاز این وزارتخانه، حتی‌المقدور از طریق انتقال کارکنان ذی‌صلاح و امکاناتی که در اختیار سایر نهادها و ارگان‌ها است، انجام خواهد گرفت.

 

قوانین استخدام در وزارت اطلاعات به شرح ذیل است:

ماده ۱ـ به منظور کشف و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضدجاسوسی و بدست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه انقلاب اسلامی، کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌گردد.

تبصره ۱ـ اطلاعات نظامی با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات بر عهده ارگان‌های نظامی خواهد بود.

تبصره ۲ـ اطلاعات تخصصی آشکار در هر زمینه به عهده ارگان تخصصی مربوط می‌باشد.

تبصره ۳ـ هر یک از وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادها و نیروهای نظامی و انتظامی که در کسب اطلاعات تخصصی خود به مسایل امنیتی برخورد نمایند، همچنین هرگونه اطلاعاتی که مورد تقاضای وزارت اطلاعات باشد، موظفند آن اطلاعات را در اختیار وزارت اطلاعات قرار دهند.

ماده ۲ـ به منظور انجام مشورت‌های لازم جهت هماهنگی امور اجرایی اطلاعات، درحدود قانونی هر ارگان شورایی مرکب از اعضای زیر تشکیل می‌گردد:‌

۱ـ وزیر اطلاعات.
۲ـ دادستان کل کشور.
۳ـ وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او.
۴ـ مسئول حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران.
۵ـ مسئول واحد اطلاعات سپاه پاسداران.
۶ـ مسئول حفاظت اطلاعات ارتش.
۷ـ مسئول واحد اطلاعات ارتش.
۸ـ وزیر امورخارجه یا نماینده تام‌الاختیار او.
۹ـ مسئول حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی.

ماده ۳ـ اطلاعات انتظامی بر عهده نیروی انتظامی متشکل از شهربانی، ژاندارمری، کمیته انقلاب می‌باشد. حوزه مأموریت اطلاعاتی هر یک از نیروهای انتظامی طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود که به تصویب وزیر کشور می‌رسد و هماهنگی بین آنها بر عهده وزیر کشور می‌باشد.

ماده ۴ـ کلیه امور اجرایی امنیت داخلی بر عهده ضابطین قوه قضائیه می‌باشد.

تبصره ۱ـ وزارت اطلاعات قبل از عملیات، اطلاعات لازم را در اختیار ضابطین قرار خواهد داد.

تبصره ۲ـ ضابطین، کلیه اسناد و مدارک اطلاعاتی را که در حین عملیات بدست می‌آورند، بلافاصله به وزارت اطلاعات تحویل خواهند داد.

ماده ۵ـ سپاه پاسداران ضمن تبعیت از خط مشی وزارت اطلاعات در مورد مبارزه با ضد انقلاب داخلی و مأموریت‌های محوله در اساسنامه سپاه تا اعلام آمادگی وزارت اطلاعات، اطلاعات داشته و حق کسب و جمع‌آوری اخبار و تولید اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن و شناسایی ضدانقلاب را داشته و این وزارتخانه را کمک می‌کند.

ماده ۶ـ واحد اطلاعات سپاه پاسداران وظایف زیر را بر عهده دارد:

۱ـ اطلاعات نظامی.

۲ـ گرفتن اطلاعات لازم از وزارت اطلاعات قبل از عملیات به عنوان ضابط قوه‌قضائیه.

۳ـ تحویل اخبار واصله امنیتی به وزارت اطلاعات.

ماده ۷ـ حفاظت اطلاعات در ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب یک سازمان متمرکز و مستقل وابسته به ستاد مشترک با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات انجام می‌شود.

مسئول این سازمان از بین افراد مورد تأیید مقام رهبری و فرماندهی کل نیروهای مسلح با حکم رئیس ستاد مشترک نصب می‌گردد، عزل وی نیز با تأیید مقام رهبری با حکم رئیس ستاد مشترک انجام می‌شود.

تبصره ۱ـ کلیه افرادی که در این سازمان خدمت می‌نمایند پس از تأیید سازمان سیاسی ایدئولوژیک ارتش بوسیله رئیس حفاظت اطلاعات ارتش نصب و عزل می‌گردند.

تبصره ۲ـ افراد حفاظت اطلاعات ارتش از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده ۸ـ حفاظت اطلاعات درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب یک سازمان متمرکز مستقل وابسته به ستاد مرکزی سپاه پاسداران انجام می‌شود. مسئول این سازمان از بین افراد مورد تأیید مقام رهبری و فرماندهی کل نیروهای مسلح با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران نصب می‌گردد. عزل وی نیز با تأیید مقام رهبری و حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انجام می‌شود.

تبصره ۱ـ کلیه افرادی که در این سازمان خدمت می‌نمایند پس از تأیید نماینده مقام رهبری در سپاه پاسداران بوسیله رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه نصب و عزل می‌گردند.

تبصره ۲ـ افراد حفاظت اطلاعات سپاه از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده ۹ـ حفاظت اطلاعات در نیروهای انتظامی در قالب یک سازمان متمرکز در وزارت کشور انجام می‌شود. مسئول این سازمان بوسیله وزیر کشور نصب و عزل می‌گردد. این سازمان در هر یک از نیروهای انتظامی واحدی مستقل و وابسته به همان نیروها خواهد داشت.

تبصره ۱ـ کلیه افرادی که در این سازمان و واحدهای مربوطه خدمت می‌نمایند پس از تأیید سازمان سیاسی ایدئولوژیک در شهربانی و ژاندارمری و نماینده وزیر کشور در کمیته انقلاب اسلامی بوسیله رئیس سازمان حفاظت اطلاعات نیروهای انتظامی نصب و عزل می‌گردند.

تبصره ۲ـ افراد حفاظت اطلاعات در نیروهای انتظامی از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده ۱۰ـ شرح وظایف وزارت اطلاعات:

الف ـ کسب و جمع‌آوری اخبار و تولید، تجزیه، تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات مورد نیاز در ابعاد داخلی و خارجی.

ب ـ کشف توطئه‌ها و فعالیت‌های براندازی، جاسوسی، خرابکاری و اغتشاش علیه استقلال و امنیت و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران.

ج ـ حراست اخبار، اطلاعات، اسناد، مدارک، تأسیسات و پرسنل وزارتخانه.

د ـ آموزش و کمک‌های لازم به ارگان‌ها و نهادها جهت حفاظت از مدارک، اسناد و اشیاء مهم آنها.
تبصره ـ هر یک از ارگان‌ها و نهادها، مسئول حفاظت از مدارک، اسناد و اشیاء مهم خود می‌باشند.
هـ ـ ارائه خدمات اطلاعاتی ضروری به سازمان‌ها و ارگان‌ها و آگاه ساختن به موقع آنها نسبت به توطئه‌ها.

و ـ همکاری و تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی با کشورهایی که حائز صلاحیت لازم باشند.

تبصره ـ تعیین صلاحیت کشور مورد نظر و حوزه همکاری و میزان تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی به عهده هیأت وزیران که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شود خواهد بود.

ماده ۱۱ـ خط مشی کلی و اهداف اطلاعاتی این وزارتخانه باید به تصویب هیأت وزیران که با حضور رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود برسد.

ماده ۱۲ـ هیچ‌یک از کارکنان این وزارتخانه و سازمان‌های حفاظت اطلاعات و واحدهای اطلاعاتی نباید عضو هیچ حزب یا سازمان و گروه سیاسی باشند.

ماده ۱۳ـ دولت موظف است پس از تصویب این قانون حداکثر ظرف سه ماه لایحه ضوابط استخدام نیروهای مورد نیاز این وزارتخانه را تهیه و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

ماده ۱۴ـ کلیه نهادها و ارگان‌ها موظفند همکاری‌های لازم را در زمینه در اختیار قرار دادن نیروی انسانی، امکانات و تجربیات اطلاعاتی به منظور تسهیل در انجام مسئولیت‌های وزارت اطلاعات معمول دارند.

تبصره ـ آیین‌نامه اجرایی این ماده بوسیله وزارت اطلاعات با هماهنگی ارگان‌ها و نهادهای ذیربط حداکثر ظرف مدت سه ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

ماده ۱۵ـ بودجه وزارت اطلاعات همه ساله بوسیله این وزارتخانه برآورد و در لایحه بودجه کل کشور منظور می‌گردد.

تبصره ۱ـ اعتبارات وزارت اطلاعات با امضاء نخست‌وزیر و وزیر اطلاعات تخصیص یافته و به حساب هزینه قطعی منظور می‌گردد.

تبصره ۲ـ اعتبارات این وزارتخانه از شمول قانون محاسبات عمومی مستثنی و تابع آیین‌نامه‌ای است که بوسیله وزارتین اطلاعات و اقتصاد و دارایی تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده ۱۶ـ اعتبارات لازم جهت تأسیس وزارت اطلاعات از محل اعتبارات ردیف ۵۰۳۰۰۱ و ۱۰۲۰۰۱ قانون بودجه در سال جاری تأمین خواهد شد.

تبصره ۱ـ تأمین کادر و امکانات مورد نیاز این وزارتخانه حتی‌المقدور از طریق انتقال کارکنان ذی‌صلاح و امکاناتی که در اختیار سایر نهادها و ارگان‌هاست انجام خواهد گرفت.

تبصره ۲ـ بودجه، امکانات، مدارک و اسناد و ابزارهای امور اطلاعاتی کلیه ارگان‌ها، نهادهایی که در این قانون وظیفه اطلاعاتی به آنها محول نگردیده و یا حدود کار اطلاعاتی آنها محدود شده است در اختیار وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

قانون فوق مشتمل بر شانزده ماده و هیجده تبصره در جلسه روز پنجشنبه بیست و هفتم مردادماه یک هزار و سیصد و شصت و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۶۲/۶/۳ به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ اکبر هاشمی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته یك روز نامه نگار ستاره دار به رهبر معظم رهبری

دلنوشته یك روز نامه نگار ستاره دار  ( اولین وبلاگ نویس ایرانی ) به رهبر معظم رهبری بمناسبت روز  خبرنگار
محضر مقام معظم رهبری امام خامنه ای 
 
 
به نام خدا وند لوح و قلم حقیقت نگار وجود از عدم

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ (( سوگند به قلم و آنچه مى‏نویسند ))

پیامبر اکرم(ص) : اَلمُؤمِنُ مِراةُ المُؤمِن ؛ مؤمن آیینه ی مؤمن است .
حق گرفتنی هست باید تلاش کرد . دكتر هالو
با عرض سلام خدمت رهبر مسلمانان جهان امام خامنه ای
اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی  روز نامه نگار  ستاره دار ( توسط بعضی رجال سیاسی و  بعضی  وزارت خانه  و سازمانها ) از سال 1378 بصورت رسمی بعنوان روز نامه نگار رسمی و سردبیر نشریات و خبرنگار روز ناهه های گیلان و خبر گزاری كار می كنم و از سال 1380 اولین وبلاگ نویس شناخته شده بین المللی هستم  و اولین سایت  و بلاگ حقوق بشر و محیط زیست فارسی زبان انترنتی را من تاسیس كردم و جزو اولین روز نامه های الكترونیكی در كشور بخصوص شمال كشور هستم..
عصر امروز عصر ارتباطات و اطلاعات است با واقعیت دنیای امروز انطباق دارد واگر قدرت را به دو بخش سخت و نرم تقسیم کنیم بی‌تردید بخش بزرگی از قدرت نرم در اختیار صاحبان قلم، اندیشه و فکر است وهر کشوری که در آن آزادی اندیشه، سخن، بیان، قلم و گردش آزاد اطلاعات بیشتر باشد زمینه پیشرفت و تعالی در آن مهیاتر خواهد بود.

 اگر در جامعه‌ای دهان‌ها بسته، قلم‌ها شکسته شود اعتماد عمومی در آن جامعه از بین خواهد رفت ودر این صورت چشم‌ها و گوش‌ها به سمت امکانات ارتباطی بیگانه می‌رود و چه خوب است  بگذاریم میدان قلم و بیان باز باشد تا حقایق برای مردم جامعه تبیین شود؛ البته آزادی بیان باید با در نظر گرفتن شرایط تاریخی، فرهنگی، دینی، مذهبی و اجتماعی آن کشور باشد و مورد تایید بنده بعنوان یك رو زنامه نگار است .

و اگر امروز  قدرت رسانه‌های ما هر قدر بیشتر باشد کشور ما نیز توانمندتر در صحنه حضور پیدا خواهد کرد و بخصوص در زمانی كه شما دستور فرمودید جنگ جنگ سایبری و الكترونیكی است  و ما بنبار فرمایش جنابعلی بعنوان افسر ان نرم فرماندهی معظم كل قوا وسعت كار خود را از حیطه وبلاگ  خبری و حقوق بشری و محیظ زیست فر اتر كردیم و بعنوان افسر جنگ نرم فرماندهی كل قوا فعالیت می كنم در جهان كمتر كسی نیست كه در فضای مجازی اسم اسماعیل اسدی دارستانی  و فعال حقوق بشر و محیط زیست یا وبلاگ نویس  و یا خبری و جنگ نرم را سرك كند  و برای ایشان اسم من شناخته است و بعنوان روز نامه نگار و نویسنده و محقق و اولین وبلاگ نویس ایرانی فردی شناخته شده در تمام جهان هستم...

واما بعضی ارگانها سالهاست بدون اینكه من مرتكب جرمی شده باشم همانند گوشت قربانی مرا نمودند بخاطر معروفیت و تاثیر گذار بودن من در فضای مجازی فارسی زبان و حقوق بشری و قشر روشنفكر و مذهبی  جامعه  و وهزارن مارك و برچسپ بر روی من گذاشتند بدون اینكه علیه من مدركی داشته باشند

مقام معظم رهبری من معتقد به ولایت فقیه و قانون اساسی و قانون هستند اما بعضی وزارت خانه و سازمانها پرونده مرا  كه یك انقلابی هستم سیاه كردند و نگذشتند   پروندهای دروغ و كذب برایم درست كردند بنابر دسیسه فتنه گران و جریان انحرافی ( مشایی) بخاطر روشنگری در خصوص فتنه گران  و جریان انحرافی  مشایی و بارها مرا شنكجه و كتك زدند  و یا غیر قانونی از من شكایت و محاكمه  زندانی و شنكجه كردند و چندین بار مرا ربوده تا حد مرگ كتك زدند  و چون دادگستری مستقل عمل كرده همه بار من تبریه شده از دادگاه انقلاب تهران تا محاكمات و شكایت از طرف ارگان ها و رجال سیاسی  و.. در شهرستان و بارها احضار به ارگانها یا سازمانها درشهرستان و مر كز استان و حتی تهران شدم و هربار بخاطر نداشت مجرمیت آزاد شدم ..

 با رای مردم عضو شورای اسلامی روستای سیبلی بودم  و ریس و عضو شورا شده بودم مرا رد صلاحیت كردند اول از صلاحیت مرا تهدید نمودند كه اگر انصراف ندهم فلان و فلان ..چون مقاومت كردم  و به مسئولان نظارت گیلان و كشور شكایت صلاحیت مرا بخشداری لوندویل روز چهارشنبه داد و تا جمعه جندین بار غیر قانونی بازداشت شدم و علت را  گفتند چون مسئول تبلیغات ستاد روحانی در استارا بود و پارچه بنفش در ستاد دپخش می كردم ... اسم مرا جزو كاندیدا نزدند  بعنوان كاندیدای شورای سیبلی و ریس هیات اجرایی و نظارت شهرستان بنبار دستور  اعلم می كردند سر صندوق من رد صلاحیت شدم ...یك سازمان مرا جمعه دستور بازداشت خانگی داد  و. گفت بنبار مصوبه ...حق حروج از منزل تا شنبه نداری  با اینكه من كاندیاد  بودم صلاحیتم تایید شده بود حتی اجازه ندادند من بخودم رای بدهم رسما زندانی بودم .. در مسجد ابوالفضل سیبلی  كه من مسئول هیات امنا و مسئول ساخت بمدت سه سال بودم بعداز ساخت و اداره سه سال مسجد ...بمن اداره تبلیغات اعلام كرد مسئولان امنیتی اعلام نمودند اا دارستانی صلاحیت عضویت در هیات امنا  مسجد را ندارد و علت را اعلام نكردند  و به مسئولان شكایت كسی رسید گی نكرد ..

در خواست  مجوز فعالیت هفته نامه ابادگران را در زمان دولت احمدی نژاد دادم آقایون  اعلام نفوذ كردند مرا بعلت عدم التزام به ولایت فقیه و اسلام و قانونی اساسس رد صلاحیت و مجوز ندادند ..اما به افرادی كه الفبایی خبرنگاری و روزنامه نگاری را نمی دانستند و كلا نوشتن بلد نبودند مجوز پروانه  نشریه دادند نمونه اش در آستارا  است ... من سالهاست بعنوان رو زنامه نگار مكتوب و مجاز یفعالیت می كنم و از فضای مجازی كمتر كسی نیست با اسم من آشنا نباشد ...در جلسه سال پیش مدیر كل ارشادد كه پایگاههای خبری گیلان را دعوت كرده بود گفت  تشكیل پرونده بدهید مجوز از وزارت ارشاد بگیرید..من هم مدارك و سوابق كاری و فره ها را پر كردم گواهی عدم سو پیشنه را دادم بعداز شش ماه اعلام كردند بعلت مدر ك تحصیلی لیسانس رد صلاحیت شدید ..در صورتیكه 1- من مدرك كارشناسی حقوق بین الملی خصوصی دارم كه مورد تایید وزارت ارشاد نیست 2- مسئله مدرك تحصیلی ام نیست بهانه گرفتن مشكل همان مشكل امنیتی  است كه برایم درست كردند و یكی مسئولان ارشاددوستانه بمن گفت .. مدرك تحصیلی بهانه بود چون دفعه قبلی نوشته بودند بعلل عدم التزام به ولایت فقیه و اسلام و ق و.. چون من شكایت كردم این بار برای رد گم كنی نوشتند مدرك تحصیلی .. در صورتیكه اصلا من مدرك دیپلم داشتم  بالای 20 سال سابقه خبرنگاری با مدرك دارم و همچنین در كنار خبرنگار بعنوان وبلاگ نویس و مدیر مسئول پایگاه خبری درد نیوز و آستارا نیوز  فعالیت می كردم و تاكنون پنچ كتاب نوشتم كه 5 كتابم بنام بر رسی تاریخ حقوق بشر و میحط زیست در سال 1390 مجوز گرفته چاپ شده است و طبق مصوبه  خود وزارت ارشاد افرادی كه نویسنده و یا 10 سال سابقه روز نامه نگاری مثبت داشته باشند از شرط مدرك معاف هستند دیپلم كافی است سابقه روز نامه نگاری و كتابهایم را به وزارت ارشاد دادم ....

مصوبه خودشان را در خصوص  مدرك تحصیلی اجرا نمی كنند   غیر قانونی بمن مجوز روز نامه الكترونیك درد نیوز را ندادند

رهبرا : در ماه رمضان درخواست جشواره وبلاگ نویسی  مبارزه با تهاجم فرهنگی در سطح كشور به مر كزیت استارا دادم ..موافقت نشد در صورتیكه من روز نامه نگار و شركت تعاونی مستند سازان نور را مجوز دارم و بنام شركت درخواست كردم و تاكون پنچ سمتند ساختم و دیگر برنامه ها...خلاصه وزارت ارشاد بهیچ عنوان بمن كمك نكرده چه زمان احمدی نزاد و چه زمان روحانی  مشكل تراشی می كند و مرا كردند روز نامه نگار چند ستاره كه چند سازمان و وزارت خانه برایم پرونده  سازی   كردند بخاطر همین كلا كلاس مرا تعطیل كردند و  حتی برای چاپ كتابم هایم وام خواستم و عضو صندوق حمایت از هنرمندان و اهل قلم وزارت ارشاد بودم بمن وام نمی دهند و حتی وزارت ارشاد یك جلد كتاب بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست مرا نخریده است

و كلا جای در اداره ارشاد آستارا و وزارت ارشاد ندارم با اینكه 20 سال است روز نامه نگار و وبلاگ نویس و پایگاه خبری  و روز نامه الكترونی كشوری و تاكون پنچ كتب نوشتم و چاپ شده .. ندارم

 

رهبر مهربانم : خلاصه دست  آنها خسته شدم و اگر اینطور برود من جای در كشور ندارم مجبور هستم مهاجرت كنم و تكان می خورند مرا بازداشت و زندانی می كنند با بهانه  واهی و كلا مرا پیشانی سیاه  و روز نامه نگاره ستاره دار كردند ..

این بار هم آخرین بار فردی را تحریك كردند  گوشی مرا سرقت و پیامك به مسئولان داده و فردایش با شكایت ریس دادگستری مرا 5 روز زندانی و شنكجه شدم و حتی یك شبانروز بخاطر شنكجه بیهوش شدم و با ضمانت آزاد شدم ..

رهبر عزیزم :چرا نتوانستیم بعد از 35 سال کاری کنیم که بزرگان ما از شرایط فرهنگی کشور رضایت داشته باشند؟و جنابعالی هم در آغارز سال رسما اعلام نمودید ..رهبر عزیزم بعضی ها در گیلان و استارا فكر می كنند اگر با فشارها و شیوه‌های  امنیتی  مسئله فرهنگی حل می شود وعلت اینكه  امروز  پس از گذشت آن دوران نگران فرهنگ جامعه هستید و در صورتیكه من بعنوان افسر جنگ نرم فرماندهی كل قوا  هستم نه دشمن جمهوری اسلامی بدون یك ریال سالهاست خبرنگاری می كنم و در كنارش سایت های خبری  و تحلیلی  استارا نیوز ، درد نیوز ، ایران نیوز ، انصار حزبالله گیلان و دیگر وبلاگهای تاثیر گذار در كشور را دارم و جواب داده است

البته خوشحالم که وزیر ارشاد به ندای رهبر انقلاب در خصوص فرهنگ بلافاصله پاسخ داد اما باید پرسید چه مقدار از مسائل فرهنگی در اختیار وزیر است و چه مقدار بودجه فرهنگی در اختیار دولت قرار دارد؟و چرا كسی به وضعیت امسال من خبر نگاران ستاره دار رسیدگی نمی كند

رهبر م:فرهنگ  را چرا  به اصحابقلم واقعی ( افسران جنگ نرم ) یعنی اندیشمندان و انجمن‌های تخصصی و حرفه‌ای واگذار  نمی شود و ماها كه سالهاست فعالیت می كینم بدون یك ریال كمك و چرا بمن مجوز نمی دهند اما افرادی كه از سازمانها  و ارگانها حمایت می شوند از نظر مالی و معنوی  كه هیچ رشته ای در این كار نداردنند فورا مجوز می دهند..چرا برخی مطبوعات مكتوب و مجازی خودساخته سازمانها و ارگانها امروز آزاد آزادند و برخی  كه مستقل همانند من هستند از این آزادی سهمی ندارنند حتی پرونده سازی و ستاره دار می شوند..

رهبر معظم انقلابم:امروز به بخش مطبوعات مكتوب و مجازی نگاه کنیم ... مطبوعاتی مكتوب و مجازی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند و رسانه‌هایی که از بودجه خاص قوه مجریه استفاده می‌کنند چه مقدار هستند و  عمرشان چند ساله است. پس چرا این نهال پرثمر نمی‌شود و چرا بخش مطبوعات و روز نامه  های الكترونیكی و وبلاگ نویسها (افسران جنگ نرم فرماندهی كل قوا ) حمایت نمی شود  امثال من بدون یك ریال بالای 20 سال است عمر و وقتمان را در روزنامه نگاری مكتوب و مجازی گذشتم  و وبلاگها و روز نامه های الكترونیك و انترنتی من در جهان زبان فارسی حرف اول را می زنند  بدون یك ریال كمك دولت یا كسی  چرا از ماها حمایت نمی شود حمایت نخواستم حداقل برای ما توطئه یا پرونده سازی یا ستاره دارمان نكنند

ولی امر مسلیمن جهان :اگر رسانه‌هامكتوب و مجازی  به صحنه بیایند  میشود فساد  اداری و اقتصادی و سیاسی  مبارزه کرد حتی  می‌توان جلوی آن را نیز گرفت.

اماما: من را بخاطر روزنامه نگار یو فعالیت وبلاگ نویس و رو زنامه نگاری در تمامی فعالیت هایم با یكویت و آزار دادند از جمله 1-مجوز هفته نامه آبادگران شمال مرا ندادندبعلت رو زنامه نگار ستاره داربودند 2-  مجوز فعالیت روز نامه الكترونیكی درد نیوز ما با سابقه 20 ساله ندادند 3-در مسجد ابوالفضل سیبلی كه سه سال من  ریس هیات امنا و مسئول ساختش بودم و فعالیت داشتم بدلایل مجهول امنیتی عزل كردندبعلت رو زنامه نگار ستاره داربودند

4- مجوز جشنواره وبلاگ نویسی سراسری تهاجم فرهنگی مرا ندادند بعلت رو زنامه نگار ستاره داربودند

5- پدر من جانباز 65 درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس (59 تا 62)كه در سال 1388 بعلت اثرات جانباز بعداز 4 سال كار افتادگی وبستری بودن براثر جانبازی بشهادت رسید و دكتر معالج تاییدش كردن بخاطر اینكه من بعلت رو زنامه نگار ستاره دار هستم ندادند و حكم شهادت این بزرگوار  نمی دهند با اسناد  و  مدارك پزشكی مورد تایید است ..

 

 

6-  عضو شورای اسلامی روستای سیبلی آستارا ( حتی ریس شورا )بودم بعلت  وبلاگ نویس رو زنامه نگار ستاره داربودندصلاحیت ندادند و اخرش هم خودم را نگذشتند بخودم رای بدهم بازداشت خانگی شدم..

 

7- با تحریك فردی موبابیل مرا سرقت و پیامك داده به مسئولان با گوشی سرقتی من بعدا بمن تحویل داد ..من به جرمی كه نكردم 5 روز بازداشت و شنكجه وابرویم را بردند با وثیقه 3 میلیون تومانی آزاد شدم ..

دیگر مسایلی كه سرم اوردند و می آورند و بخدا انقدر عذاب و شنكجه و پرونده سازی نمودند خودم خسته شدم و حتی در كارهای اقتصادی كه فعالیت می كردم كار شكنی غیر مستقیم كردن موفق نشدم كلا زندگی ام را تعطیل كردند و حرف هم بزم مرا محاكمه می كند به اتهام تشویش اذهان عمومی وتبلیغ ...

فقط رهبرم این را می نویسم ..شاید من چند روز دیگر كشته شدم چون حس ششم من هربار گواه داده درست در می آید

علت پرونده سازی برای من كه واهی است می نیوسند عدم اعتقاد به ولایت فقیه و اسلام و قانون اساسی

 و روزنامه نگار و نویسنده ومحقق ستاره دارم كردند این است ..

رهبرم : وقتی من به ولایت فقیه و اسلام و قاون اساسی رسما اعتقاد دارم و حتی مفسر و مدافعش هستم چطور اینها می گویند  من متعقد نیستم مگر اینها از غیب خبر دارنن  مگر در اسلام نیامده است اقرار و گواهی كافیست پس اینها چه بازی درانند در می اورنند

ازمعظم له  درخواست رسیدگی  دارم بحرمت قلم و روز خبرنگار

بمناسبت روز خبرنگار خواستم درد دلی با شما داشته باشم..رهبر عزیزم..

روز نامه نگار  اسماعیل اسدی دارستانی

09119812795

ASTARAO@YAHOO.COM

با بیست سال سابقه روز نامه نگاری مكتوب و مجازی و اولین وبلاگ نویس ایرانی

ادرس: گیلان - استارا روستای سیبلی - كوچه بوستان جنوبی - پلاك 41

-------------------------------

ASTARANEWS.COM/DARDNEWS.IR/IRANNEWS1.IR/ASTARAO.BLOGFA.COM/hamianeyar

متاهل  و دارای یک فرزند است. نویسنده و محقق/ روزنامه نگار ملی/اولین وبلاگ نویس ایرانی /درجه دار  بازنشسته ارتش/ عضو خانواده شاهد انقلاب اسلامی/ مستند ساز و مدیر عامل شرکت تعاونی مستند سازان نور  تاکنون 5 فیلم  مستند حیات وحش و محیط زیست  و مذهب ساخته است و…/ از فعالان حقوق بشر و محیط زیست کشور/ عضو اسبق شورای روستای سیبلی- مسولیت در شورا که رد صلاحیت شد./ و مسئول تبلیغات ستاد انتخاباتی روحانی در آستارا / مدیر کانون مردمی حامیان یار / دکتر روحانی /hamianeyar

-----------

سوابق

1- خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام 

2-  تا زنده ام بسیجی ام

3.
داستانهای آسمانی ایران  
داستانهای آسمانی ایران پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: انتشارات بلور - 06 تیر، 1388
قیمت پشت جلد:  18000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است.
4.
سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن  
سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: انتشارات بلور - 1
قیمت پشت جلد:  33000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است.
5.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic