روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

اندر احوالات یک تهدید ....... قضیه تفرقه برانگیز الحاق آستارا به اردبیل از کجا آب میخورد؟!

دكتر محمد علی هالوdardnews.ir

n8080
وقتی یک نماینده مجلس گیلانی به طور علنی و در یک برنامه تلوزیونی تهدید میکند مجبور است که ناخواسته آستارا را به یکی از شهرستانهای اردبیل تبدیل نماید، چه انتظاری از استاندار استان مجاور است!

  اظهارات استاندار اردبیل درخصوص الحاق آستارا به استان اردبیل کافی بود تا موجی از انتقادات بر علیه اظهارات وی به خصوص در رسانه های محلی به راه بیفتد.

دنباله اعتراضات تا جایی کشیده شد که استاندار گیلان در اظهاراتی جالب خواست تا ۲۰ کیلومتر از اراضی ما از استان اردبیل پس گرفته شود!

در پس تمام این هیاهوهایی که به راه افتاد، یک نکته که مهمترین نکته هم بود مغفول ماند! آن هم رسیدگی به محرومیت های شهر مرزی آستارا!

درست است که اظهارات استاندار اردبیل در خصوص جدایی آستارا از گیلان چندان به صواب نبوده است اما تلنگری برای مسئولان بلندپایه گیلانی می باشد.

جالب آن که به نظر می رسد این اظهارات چون از سوی استاندار یکی از استان های مجاور مطرح شده است این چنین به چشم آمده است وگرنه پیش از این هم صفر نعیمی زر، نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه باران ضمن بررسی مشکلات عدیده ای آستارا در پایان این گفتگو با تهدید مسئولین استان به الحاق این شهر به اردبیل گفته بود اگر باز هم آستارا مورد کم لطفی مسئولین گیلان واقع شده و مانند سابق فرزند ناتنی قلمداد شود، مجبور است که ناخواسته، آستارا را به یکی از شهرستانهای اردبیل تبدیل نماید!!

در هر حال سفر اخیر استاندار گیلان در راس هیاتی بلند پایه به آستارا و استقبال گرم و پرشور مردم آستارا از ایشان و هیات همراهش، سفرهای استانی محمود احمدی نژاد را در ذهن تداعی میکند. سفری که پوشش گسترده آن در رسانه ها موید این مطلب است که چندان بی ربط به اظهارات اخیر استاندار اردبیل نیست!

نصب پارچه ها و بنرهای فراوان که مقدم مبارک استاندار گیلان!! و هیات همراه را به آستارا گرامی می دارند، حضور پرشور مردم و برگزاری مراسماتی از جمله تقدیم پیراهن تیم ملی به استاندار گیلان در آستارا همه و همه می تواند خط ونشانی برای استان همجوار باشد اما آن چه آستارا را حفظ و مردمش را راضی نگه خواهد داشت سفر استاندار با هیات عریض و طویل همراه! به آستارا و پوشش گسترده اخبار آن در رسانه ها نیست بلکه رسیدگی به مشکلات مردم آستارا و معظلات پیش روی بهبود وضعیت این شهر ارزشمند گیلان است.

با اینحال ایکاش آقای نماینده هم بجای این گونه تهدیدها و کارکردن روی این مطلب بدوی که کدام حرف را در کجا باید زد بهتر است به فکر بهبود ضعف مدیریت و عملکرد خود در شهرستان آستارا باشد تا تهدید مسئولین و استان به جدایی قسمتی از خاک گیلان!!

استاندار شجاع و با تدبیر گیلان به اتفاق فرماندار با تدبیر و مردمی در حركت نمادین روز چهارشنبه با حضور مدیران كل گیلان جلسه اداری را در خط صفر مرزی گیلان و اردبیل در روستای حیران بر گزار كردند كه این  جواب با تدبیر گیلان و فرمانداربا هوش آستاراب ود..

از زمانیكه فرماندارجدید آمده برای اولین بار تابلو یادما شهدای آستارا بغل تونل ورودی اردبیل به استارا زده شد و این اولین بار در تاریخ استارابود

حال مردم استارا  فرماندار و امام جمعه فاضل استارا  و ریس شورای شهرستان آستارا  رسما اعلام نمودند آستارا گیلانی است و گیلانی خواهد بود ..اب سرد را روی دست استانداراردبیل ریخت

دكتر محمد علی هالو

جا دارد استاندار محترم در خصوص تاسیس فرمانداری ویژه فورا اقدام كند تا دیر نشده است

بنابر تحقیق  و اسناد ومدارك و دلایل من آستارا واجد شرایط  تبدیل به فرمانداری ویزه می باشد ... در صورت تاسیس فرماندار ویژه آستارا به یك قطب تورسیتی و گردشگری و زیارتی ،اقتصادی و بندری و مرزی در ایران تبدیل خواهد ...مركز نشین های گیلانی  چون نمی خواهند انزلی از رونق بیافتد...

 من با اینكه مخالف الحاق آستارا به اردبیل هستم.. اما در صورتیكه استاندار و مسئولان گیلان  تا امسال  تاسیس فرماندر ی ویژه آستارا را ابلاغ نكنند ما مجبوریم طرح الحاق آستارا به استان اردبیل را از طریق نمایندگان اردبیل و اذربایجان پی گیری كنیم و مطمن باشید موفق خواهیم شد و از مسئولان گیلان درخواست داریم تا دهه فجر تاسیس فرماندار ویزه آستارا را ابلاغ فرمایند...

 

این در این حالی است که نماینده  محترم شهرستان همین هفته   تاکیدی ویژه بر پیگیری مساله تبدیل فرمانداری آستارا به فرمانداری ویژه داشتند.

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد؛

انتشار این خبر آن هم در روزهای پایان دولت یازدهم چندان برای استارایی هاخوشایند نبود و چون قبلا هم نماینده استارا تاسیس فرمانداری ویزه را پی گیری متاسفانه بخاطر اعمال نفوذ مر كز استان این كار درست نشد.

قانون ارتقای فرمانداری به فرمانداری ویژه به شرح زیر است:

نوع قانون: تصویبنامه

محل صدور: هیئت وزیران

تاریخ: ۱۳۸۶/۰۵/۰۹

شماره قانون: ۷۲۷۵۹/?۳۷۹۵۴??

عنوان قانون: تاسیس فرمانداری ویژه توسط وزارت کشور در شهرستانهای بزرگ واجد شرایط

متن کامل قانون:

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۳/۵/۱۳۸۶ بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

۱٫ به منظور ارایه خدمات مناسب و نظارت بر انجام فعالیتهای دستگاههای اجرایی در شهرستانهای بزرگ ، وزارت کشور مکلف است بدون ایجاد هر گونه بار مالی در شهرستانهایی که واجد تمامی شاخصهای زیر می باشند نسبت به دایر نمودن فرمانداری ویژه اقدام نماید:

الف ) جمعیت شهرستان ۲۵۰ هزار نفر

ب ) جمعیت مرکزی شهرستان ۱۲۵ هزار نفر

ج)فاصله شهرستان از مرکز استان ۱۲۵ کیلومتر

تبصره : دایر نمودن فرمانداری ویژه در شهرستانهایی که دو شاخص از سه شاخص یاد شده بند ۱ را دارا باشند منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

۲٫ …

۳٫ سطح مدیران واحدهای اداری وزارتخانه های مسکن شهرسازی ، جهاد کشاورزی ، آموزش و پرورش ، راه و ترابری ، امور اقتصادی و دارایی ، کار و امور اجتماعی و اطلاعات در شهرستانهای اداری فرمانداری ویژه به معاون مدیرکل ارتقاء می یابد.

تبصره – ارتقاء سطح مدیران سایر دستگاهها با نظر وزیر کشور و معاون توسعه مدیریت سرمایه انسانی رئیس جمهور انجام خواهد شد.

برای روشن شدن بیشتر این مساله، هر سه شرط بالا را در خصوص جهرم، فسا و کازرون با یکدیگر مقایسه کنید:

    یكی از معیارهای تاسیس فرمانداری ویزه .. دوری شهرستان كه استارا 175 كلیومتر از مر كز استان گیلان است و مسئله جمعیت این است.. در سال بنابر آماررسمی دولت بالای  5 میلیون توریست و مسافر    در سه ماه تابستان می رود  و در طول كل سال بلای 12 میلیون مسافر و توریست از استارا بازدید و اقامت می كنند  و میانگین جمعیت آستارا با توجه به توریستی بودن بالای 500 هزار نفر است .. درست جمعیت شهرستان 90 هزار نفر است .. ام با معیار گردشگر یو جمعیت متغییر آستارا جمعیت‌استارا با قاون گردشگری بالای 500 هزار نفر می باشد و از طرفی شهرستان مرزی و بندری و هم مرز اروپاست..و واجد شرایط تاسیس فرمانداری ویژه را دارد.

رجال سیاسی در گیلان  در مر كز نمی خواهند  آستارا فرمانداری ویژه شود .. چون اگر استارا فرمانداری ویژه شود یك قطب گردشگری ، اقتصادی ، مرزی ، بندری در ركل كشور می شود  و بندر و گمرك انزلی از رونق می افتد و هر طور شده جلوی تبدیل آستارا به فرمانداری ویژه را می گیرند...

 

 

 ----------


 
 
 
 
اندر حكایت دكتر هالو..مثل هلو
 
 
--------------------------
 
درد نیوز :dardnews.ir
+ نوشته شده در  جمعه هفتم شهریور 1393ساعت 17:13  توسط خبر گزاری حقوق بشر و محیط زیست جهانی  |  نظر بدهید
امام جمعه آستارا:
شکست صهیونیست منجر به آزادسازی قدس می‌شود

امام جمعه آستارا گفت: شکست صهیونیست در مقابل جبهه مقاومت منجر به آزادسازی قدس می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا امروز در نماز جمعه این شهر با گرامیداشت شهادت دو دولتمرد جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: محمدعلی رجایی رئیس جمهور و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر نخست وزیر توسط منافقان مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی با قدردانی از تلاش فرماندار و مسئولان آستارا در اقدام به توسعه و عمران این شهرستان، دهه کرامت را تبریک گفت و افزود: برنامه‌های منظم و هماهنگ در آستارا برای این دهه مبارک تدارک دیده شده است.

امام جمعه آستارا امر به معروف و نهی منکر در اسلام را فریضه مهم خواند و تصریح کرد: هر چیزی که دین و عقل آن را پسندیده می‌داند معروف است و هر چیزی که دین و عقل آن را رد می‌کند منکر نامیده می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای درست فریضه امر به معروف و نهی از منکر مهم است، تصریح کرد: زمانی که در جامعه مردم امر به معروف و نهی منکر کنند دیگر نیاز به دخالت ناجا و دادگستری نیست.

حافظ‌نیا مردم آستارا را مقید به انجام فریضه امر به معروف خواند و خاطرنشان کرد: باید بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت در غزه گفت: این مسئله معجزه مقاومت است و اگر حمایت و بیانات امام خامنه‌ای و حمایت مسلمانان به ویژه ایران نبود این پیروزی به دست نمی‌آمد

امام جمعه آستارا یادآور شد: امیدواریم بیت‌المقدس به دست مسلمانان آزاد شود و نماز جمعه را به امامت رهبر مسلمانان جهان امام خامنه‌ای در بیت‌المقدس برگزار کنیم.

وی با محکوم کردن جنگ و خونریزی و مسلمان‌کشی توسط گروه تروریستی داعش خاطرنشان کرد: اینها خوارج زمان هستند که جهان اسلام را تضعیف می‌کنند.

حافظ‌نیا با اشاره به دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت با مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری از دولت تدبیر و امید رضایت دارند و از آرامش در کشور در یک‌سال اخیر از نظر سیاسی و اجتماعی و اقتصادی قدردانی کردند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید کردند نباید ورزا از خط قرمز نظام خارج شوند، یادآور شد: به‌کارگیری و حمایت وزرا از فتنه‌گران را خط قرمز نظام فرمودند.

خطیب جمعه آستارا خاطرنشان کرد: یکی از اساسی‌ترین مسایلی که مقام معظم رهبری تاکید کردند پرهیز از دوقطبی شدن جامعه است و فتنه یک رویداد خسارت‌بار،‌ قانون‌شکن و اختلاف‌افکن بود و از آثار شوم آن دوقطبی شدن جامعه است.

وی با بیان اینکه دولت مورد تایید مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: همه باید از دولت حمایت کنند و از دولت می‌خواهیم حاشیه‌ساز نشود.

استاندار گیلان، خواستار بازپس‌گیری 20 کیلومتر از جاده حوزه استحفاظی گیلان از استان اردبیل شد.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/05/13930405000079_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، محمدعلی نجفی شامگاه چهارشنبه در جمع مسئولان و مدیران این شهرستان در دهکده حیران با بیان اینکه مدیران از نگاه بخشی بیرون بیایند و بخشی فکر نکنند، از مسئولان آستارا خواست تا در مواردی که نیاز به تفویض اختیار به این شهرستان باشد با نگاه استانی و حل مشکلات مردم اقدام کنند.

استاندار گیلان، افزایش پزشکان و نیز تلاش جدی برای تهیه تجهیزات مورد نیاز بیمارستان 132 تختخوابی این شهرستان را مورد تأکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قرار داد.

وی با اشاره به مشکلات مردم دهستان حیران بندر آستارا که بر اثر واگذاری 20 کیلومتر از جاده حوزه استحفاظی گیلان در مسیر جاده آقجای تا تونل اردبیل دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند، خواستار پیگیری در بازپس‌گیری حوزه استحفاظی گیلان از اردبیل شد.

نجفی، خواستار پیگیری جدی موضوع و توجه ویژه مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نسبت به موضوع مذکور شد و خاطرنشان کرد: مردم ما در یک شهرستان نباید دو قیّم داشته باشند و تلاش همه ما باید در راستای برطرف شدن مشکلات مردم باشد.

استاندار گیلان با تذکر به اداره‌های مختلف در راستای برطرف شدن مشکلات احداث اسکله دوم 150 متری آستارا، تصریح کرد: تشکیل جلسه توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در اسرع وقت در این زمینه ضروری است.

وی درباره پروژه عملیات مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا که پس از 16 سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است، گفت: این پروژه باید هرچه سریع‌تر افتتاح شود.

نجفی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در هیئت دولت به تصویب نهایی می‌رسد، خاطرنشان کرد: این امر کمک قابل توجهی به اقتصاد منطقه می‌کند.

وی، دسترسی آسان به کشورهای CIS را از ویژگی‌های این منطقه دانست و یادآور شد: باید در شهرستان برای صادرات گام‌های بزرگی برداشته شود.

استاندار گیلان، حضور نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر در مرزهای آستارا را ضامن امنیت برای توسعه و رونق اقتصادی عنوان کرد و متذکر شد: منطقه جدید گردشگری در ساحل آستارا با اعتبارات جدید ایجاد می‌شود.

وی متذکر شد: در هفته دولت جاری یک‌ هزار و 22 پروژه کوچک و بزرگ با اعتباری بالغ بر یک ‌هزار و 44 میلیارد و 673 میلیون تومان در گیلان افتتاح می‌شود که بخشی از هزینه‌ها توسط دولت و بخش دیگر نیز توسط نهادهای عمومی و خصوصی قابل تأمین است.

بخشدار مرکزی بندر مرزی آستارا نیز در حاشیه جلسه مذکور با قدردانی از حضور استاندار گیلان و معاونان وی در دهستان ییلاقی حیران بخش مرکزی، اظهار کرد: اهالی روستاهای دهستان حیران با استقبال از سفر ارشدترین مقام سیاسی استان نشان دادند که از حضور مدیران در بین مردم احساس آرامش و امید می‌کنند.

چنگیز شکوری، حضور استاندار و مدیران ارشد استانی در آستارا را نشانه اراده فرماندار، امام جمعه و نماینده و مسئولان شهرستان در پیگیری خدمات‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم دانست.

وی در پایان یادآور شد: این سفر علاوه بر دستاوردهای مهمی که برای شهرستان داشت، سراسر 50 کیلومتر حاشیه راه اصلی بخش مرکزی توسط دهیاران این بخش از زباله و نخاله‌های رها شده پاکسازی شد.

------------------------

- فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از افتتاح 65 پروژه عمرانی به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

 

سیروس شفقی گفت: پروژه های مهم هفته دولت در شهرستان آستارا شامل بهره برداری از آسفالت ، بهره برداری از پروژه های برق روستایی ، بهره برداری از پل ماشین رو ، بازسازی و راه اندازی کارخانه تولید آرد ، افتتاح سالن ورزشی لوندویل ، افتتاح پنج واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام (ره) ، کلنگ احداث فیدر جدید و بهره برداری هم زمان از 17 پروژه برق رسانی ، افتتاح خیابان 30 متری اسکله ، بهربرداری از تولید نان صنعتی ، افتتاح نمایندگی ایران خودرو و فروشگاه لایکو است.

وی با اشاره به اینکه عملیات برخی از پروژه ها نیز با کلنگ زنی در هفته دولت آغاز می شود ، افزود: در مجموع ارزش پروژه های عمرانی هفته دولت در شهرستان آستارا 349 میلیارد و 227 میلیون ریال است.

شفقی افت فشار برق را به خصوص در فصل تابستان از جمله مشکلات شهرستان آستارا عنوان کرد و افزود: به همین منظور در جهت برطرف نمودن افت ولتاژ و افزایش ضریب پایداری شبکه و خطوط برق آستارا ، هشت کیلومتر فیدر جدید با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد مصوب و به پیمانکار واگذار شده است.

وی حرکت دولت تدبیر و اعتدال را در مسیر عقلانیت ذکر کرد و افزود: کارگزاران دولت در شهرستان آستارا نیز با عنایت استاندار و بسیج تمام توان و امکانات برنامه های خود را در بستری از آرامش و امید پیش می برند تا شاهد توسعه و شکوفایی کشور در ابعاد مختلف باشیم.

فرماندار آستارا در ادامه از سفر قریب الوقوع استاندار گیلان به شهرستان آستارا و تشکیل جلسه شورای اداری با حضور نماینده عالی دولت در استان خبر داد و بیان کرد: پروژه های مهم شهرستان آستارا هم زمان با سفر استاندار گیلان در یکی از ایام هفته دولت افتتاح می شود.

شفقی اظهار کرد: برای نخستین بار صادرات ماهانه بندر به 20 هزار تن و واردات و صادرات آهن نیز به ماهیانه 15 هزار تن رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین با تلاش های صورت گرفته برای نخستین بار صادرات محصول سیمان از بندر آستارا به بنادر شمالی خزر از جمله ماخاچ کالای روسیه انجام شده است.

وی ادامه داد: با واردات شمش آهن از بندرباکو جمهوری آذربایجان و اوکتائو قزاقستان و تبدیل آن به میلگرد در تبریز و در پی آن ایجاد ارزش افزوده ، اشتغال و درآمد ، دوباره محصول تولید شده میلگرد به بندر باکو و اوکتائو صادر می شود.

شفقی در ادامه از توجه استاندار گیلان در پیگیری تصویب سازمان مسوول منطقه ویژه اقتصادی آستارا تقدیر و این را هدیه ای ارزشمند برای شهروندان آستارایی عنوان کرد.

----------------------------------

baran

 


 -----------

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت : امسال با انجام مدیریت و تمهیدات لازم جلوی خشکی کامل تالاب استیل گرفته شد .

 

سیروس شفقی  گفت : همه ساله با آغاز فصل کاشت برنج ، مصرف آب تالاب استیل به منظور سیراب کردن شالیزارهای روستاهای اطراف نیز آغاز می شود که این امر زمینه های خشک شدن بخش وسیعی از این تالاب را در سال های اخیر فراهم می کرد .

وی با اشاره به اینکه امسال با مشارکت بخشداری مرکزی و جهاد کشاورزی تمهیداتی برای جلوگیری از خشکی کامل این تالاب انجام شد ، اضافه کرد : با توجه به اینکه تالاب استیل با 138 هکتار یکی از مناطق نمونه گردشگری استان گیلان است ، این امر در راستای از دست نرفتن زیبایی های وصف ناپذیر استیل انجام شد .

وی اظهار کرد : با انجام این تمهیدات و با راه اندازی ایستگاه پمپاژ ، آب تالاب استیل پس از سیراب کردن شالیزارهای پایاب تالاب در محدوده روستاهای عباس آباد و ویرمونی ، مجددا به تالاب بر می گردد .

شفقی خواستار توسعه و نیز لایروبی آب بندان های موجود در شهرستان آستارا شد و بیان کرد : امسال در برخی از روستاهای بخش مرکزی و لوندویل شاهد کمبود آب بودیم که این مشکلات به سبب نبود منابع آبی مطمئن ایجاد شد .

فرماندار آستارا در بخش دیگری از سخنان خود از تکمیل دیواره بتنی رودخانه مرزی آستارا تا پایان سال جاری خبر داد و بیان کرد : با اختصاص 16 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی کشور و نیز پنج میلیارد ریال دیگر از محل تبصره 22 قانون بودجه ، دیواره 11 کیلومتری رودخانه مرزی آستاراچای امسال تکمیل شده و به بهره برداری می رسد

------------------

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با گرامیداشت روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک گفت: در زمان حاضر پزشکان عمومی و تخصصی فعال پاسخگوی مراجعه کنندگان در این شهرستان گردشگری نیستند.

 

سیروس شفقی  گفت این شهرستان هم اکنون به 12 پزشک عمومی نیاز دارد، افزود: مراکز درمانی شهرستان مرزی بندر آستارا با توجه به موقعیت توریستی این شهرستان روزانه علاوه بر ویزیت شهروندان آستارایی میزبان جمع کثیری از اتباع آذری نیز هستند.

وی بیان کرد: هم اینک سه پزشک عمومی استخدامی در شهرستان آستارا فعالیت می کنند.

شفقی همچنین کمبود پزشکان متخصص مغر و اعصاب ، پوست ، ارتوپد و گوش و حلق و بینی را از دیگر مشکلات این حوزه خواند و اضافه کرد: جبران این کمبودها مطالبه و خواسته مردم با فرهنگ آستاراست که انتظار داریم وزارت بهداشت با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی خلاهای موجود را برطرف کند.

به گفته وی بسیاری از پزشکان قراردادی شهرستان نیز به سبب عدم پرداخت به موقع حقوق و دستمزد از ارائه خدمات در مرکز اورژانس آستارا سر باز می زنند.

فرماندار آستارا در ادامه طرح تحول نظام سلامت دولت تدبیر و امید را فرصتی برای رفع این کمبود ذکر کرد و ادامه داد: علاوه بر کمبود پزشک ، کمبود پرستار و نیروی خدماتی نیز در بیمارستان شهید بهشتی آستارا ملموس است که امید داریم با تامین نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان و با توسعه بخشی و به روز رسانی امکانات موجود ، مراجعه کنندگان رنجی را به غیر رنج بیماری نداشته باشند.

شفقی همچنین با تقدیر از عنایت دولتمردان زحمتکش عرصه بهداشت و درمان کشور بیان کرد: امسال حدود 20 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت در سطح شهرستان و نیز تعمیرات اتوماسیون اداری و پرستاری و نیز هتلینگ بیمارستان شهید بهشتی آستارا اختصاص یافته است.

-
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گردانهای “بیت المقدس” شهرستان آستارا رزمایش برگزار کردند/تصاویر

نماز جمعه را به امامت رهبر مسلمانان جهان امام خامنه‌ای در بیت‌المقدس برگزار می کنیم.

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات