روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

روستای سیبلی آستارا

سیبلی روستای فرهنگی توریستی وساحلی و باستانی – شهر باستانی سلطانیه – تمدن ایران زمین باستان

روستای سیبلی در قدیم بنام شهر سطانیه می باشد که امروز روستای سیبلی می نامیم . روستای توریستی و باستانی است که از جنوب از صنایع چوب حبیبی پور شروع و در سه راه داداش آباد تمام می شود و در قدیم تا امزاده ابراهیم و قاسم را سیبلی می نامندو در تاریخ هم امامزاده بنام سیبلی نامیده است . از مغرب به رشته کوه تالش و از مشرق به دریای خز وصل می باشد . روستای سیبلی ۲۰۲۰ نفر جمعیت دارد و۶ شهید تقدیم کشور کرده است ودارای دو مسجد و یک پایگاه بسیج ، یک پادگان دریایی ارتش . شرکت تعاونی ماهیگیر پره . رودخانه . مجتمع ساحلی صدف سیبلی .ساحل و جنگل زیبا . املاک کشاورزی سیبلی . مجتمع بزرگ ورزشی سر باز و بسته شهدای سیبلی و چند ورزشکار کشوری و جهانی از جمله جین سا و خانمها محمدی و میر آزند و چند ورزشکار بنام دارد که در آینده معرفی خواهد شد و.

توضیح : در زمان اشغال آستارا توسط فدائیان دمکرات مزدور دولت خود خوانده آذربایجان مردمان سیبلی به صورت چریکی با فدایان می جنگند که بعلت جنگلی بودن روستا و شجاعت مردم سیبلی روسها و فدایان در زمان اشغال جرات ورود به سیبیلی را نداشتند و

نامگذاری سیبلی : مردمان سیبلی قبل از اسلام بنام سطانیه نامیده بودند همگی تالش زبان بودند که مرزداران کشور بودند که بعداز حمله عربها شهر ویران و مردمان سطانیه به گوشه های تالشان رفتند به مرور زمان به منطقه چلوندو لوندویل کانرود آمدند اما مردمان اصیل سیبلی تالشان بودند که خلیج ها بعدا به سیبلی آمدند و سطانیه را به سیبلی نامیدند و تا ورود قوم خلیج سیبلی و منطقه لوندویل و کانرود را سلطانیه می نامندند . مرکز شهر سطانیه در داخل شالیزارهای سیبلی و مرکز فرماندهی و قلعه در نورعلی محله سیبلی که امروز کارگاه بتون می باشد. مردمان امروز ی سیبلی از مردمان تالش وقسمتی خلیج فارس که اصالا کرمانشاهی بودند که بقوم خلیج معروف بودند که به مرور زمان خلج معرو ف شدند هماکنون سیبلی همانند گذشته اکثریت با قو م خلیج نیست قومهای ایرانی گلیلک، فارس ، ترک آمدند و به جرات می شود گفت اکثریت مردمان سیبلی ترکها هستند و مردم سیبلی دو رگه شدند و کسی نمی تواند .

اماکن سیاحتی و تفریحی و اماکن :

۱-مجتمع جهانگردی ۱۷ هکتار ساحل صدف سیبلی از جاده ساحلی شهید وفادار سیبلی را دارد و در ساحل سیبلی می باشد و مجتمع ساحلی تمام فصل است از امکانات تفریحی و شنا و حیات وحش برخوردار است و حصار بتونی آن را در سال ۱۳۸۴ سازمان محیطز یست تامین اعتبار و ساخت و دهه ۱۳۷۰ این منطقه باتلاق بود که با بودجه استانداری ساخته شد و در اختیار شهرداری آستارا قرار گرفت. و بعداز اینکه شهرداری در داخل شهر طرح شنا ساخت .. شرکت سرمایه گذاری جهانگردی وابسته به سازمان تایمن اجتما عی مجتمع را اشغال نمود بدون سند و مدرک و نامه و.. بارها شورای اسلامی سیبلی و مردم سیببلی در خواست استرداد مجتمع به دهیاری ئ مردم روستا بودند اما مسئولان شهرستان بی تفاوت و حتی از شرکت که غیر قانونی مجتمع را تصرف کردند حمایت نمودند.

۲- مکان طولبه سیبلی : یک قبرستان و مکان مقدس باستانی چندین سال است توسط تربیت بدنی و یک فرد شخصی متصرف شده است .

۳- کاخ تاریخی سیلمان خان : که بعداز انقلاب توسط مردم تخریب و خانه سازی شد.

۴- ساحل و جنگل وساحل زیبای سیبلی

۵- رودخانه مرده سیبلی . روزگاری رودخانه ای زنده مرکز تفریحی و شنا مردم و ماهی گیری بود .

۶- تعاونی ماهی گیری پره سیبلی

۷- پادگان نیروی دریایی ارتش سیبلی

۸- مسجد جامع سیبلی و مسجد ابوالفضل سیبلی

۹- پایگاه مقاومت بسیج سیبلی که از این پایگاه خیلی از مردم منطقه به جبهه و دفاع مقدس رفتند سیبلی ۶ شهید بنامهای ۱- ورزشخواه ۲- فلاحتی ۳- وفادار ۴- حبیبی پور ۵- جعفر زاده ۶- شهید جانباز حاج اسدالله اسد ی دارستانی و جانبازان روستا : ۱- کورش پورحسن ۲- مهدی اسدی دارستانی ۳- خلیل بنی جلالی ۴- صدد خانی ۵- تورج رحیم پناه ۶- مرحوم پر ویز دوستار

نویسندگان و شاعر سیبلی : ۱- شاعر پر آوازه ایران : منصور بنی مجیدی ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده است . ایشان معلم متعهد بود که در کنار معلمی شعر می نوشت و شاعر معاصر و پر آوازه ایران می باشد . ۲- اسماعیل اسدی دارستانی بازنشته ارتش . روزنامه نگار و محقق و نویسنده کتابهای مدیریت و خدمات نظامی از دیدگاه اسلام ، تا زنده امک بسیجی ام ، داستانهای آسمانی ، سرگذشت تالشان چاپ و مورد استقبال می باشد و تاکنون در چندین جشنواره برنده گردیده است و بررسی تاریخ حقوق بشر در حال انتشار و چند اثر وی در حال تحویل است وی هماکنون مسئول شورای اسلامی سیبلی می باشدو موسس و مدیر جمعیت مدافعان محیط زیست آستارا و از فعالان حقوق بشر و محیط زیست بین المللی می باشد.

مسئولان شهرستانی از سیبلی : آقایون ۱- بیژن خالقوردی پور بعنوان ریس اداره بازرگانی آستارا ۲- سیروی خالقوردی پور بعنو.ان بخشدار لوندویل می باشند اکثر مردم روستا تیز هوش هستند و از تاجرین موفق هستند. از سیبلی معلمان زیادی در آموزش و پرورش کار می کنند.

شوراهای اسلامی سیبلی : دوره اول بیژن خالقوردی پور کارشناس ارشد سیاسی ، بهزاد دستیار کارشناس امور تربیتی و مدیر مدرسه راهنمایی ، خانم مصریه بنی مجیدی کارمند بازنشسته اداره بهداشت آستارا .

دوره دوم : خانم مصریه بنی مجیدی که با اولین رای شورا شده بود بعلت بها ندادن مسئولان به شورا زن شرکت نکرد . بیژن و بهزاد رای آوردند و قبادر ریاضی اضافه شد.

دوره سوم : قباد ریاضی ، بهزاد دستیار . اسماعیل اسدی دارستانی محقق و نویسنده و روزنامه نگار و بازنسشته ارتش فوق دیپلم ( کارشناسی افتخاری ادبیات ) و مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه و عمران بخش و شهر لوندو.یل

دهییاران سیبلی : دوره قبل : قباد ریاضی معلم بازنشسته . چهار سال تاکنون بهزاد باغش زاده دهیار سیبلی فوق دیپلم

کارهای که بعداز انقلاب برای روستا انجام شده است : برق ، گاز، آب ، تلفن ، آسفالت ، پل ، ساخت و تکمیل سلختمان دهیاری وشورا ، دفتر مخابرات ، کانال کشی ، احداث یک مدرسه جدید، شرکت پره ماهگیری تعاونی سیبلی ، مجتمع ۱۷ هکتاری ساحلی صدف (بجای اینکه در آ»د میلیونی آن صرف عمران و آبادانی روستا شود خرج شرکت خصوصی می شود شورا در صدد بازپس گیری مجتمع به دهیاری است )

مردمان سیبلی : سیبلی از سه تیره : خلج ، گیلک ، تالش می باشد .. و واکثریت مردم سیبلی مهاجرین هستند و ساکنین اولیه سیبلی خلج ها می باشند که از خلیج فارس آماده اند که مسکن اصلی آنها کرمانشاه می باشد. مردم سیبلی به زبان ترکی و تالشی صحبت می کنند و شغال آنها.. راننده ترانزیت. کشاورزی . باغ داری . ماهی گیری . برداشت صدف . توریسم و تجارت می باشدو سیبلی تاجران معروف بین المللی دارد که نسبت به سنشان که جوان می باشند پیشرفت خوبی داشتند.. از جمله تاجرین جوان سیبلی ۱- عباست وفادار۲- ظاهر میزا قلی پور می باشند.

مردمان سیبلی در انتخابات مجلس و شوراهای سیبلی تاثیر گذار هستند و در شهرستان هرکس بخواهد بداند کدام نماینده پیروز می شود در سیبلی نظر سنجی می کنندو این در شهرستان در دوران انتخابات ثابت شده است.
.

پدیده آورنده : صغری (سارا ) نیکویی سراوانی


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

17هکتار از اراضی تصرفی پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا خلع ید شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: 17 هکتار از اراضی تصرفی پناهگاه حیات وحش لوندویل سیبلی  این شهرستان خلع ید شد.

شهروز قلی نژاد  گفت: این مقدار از اراضی پناهگاه حیات وحش تحت عنوان طرح سالمسازی صدف در اختیار شرکت خصوصی سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی بود که امروز خلع ید شد.

وی با اشاره به اینکه این شرکت خصوصی از سال 75 این میزان از اراضی ملی را تصرف کرده بودند، اضافه کرد: در پی اجرای حکم قضایی ، قلع و قمع اراضی تصرف شده انجام شده و 17 هکتار از پناهگاه حیات وحش لوندویل به اراضی ملی عودت داده شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا به نیاز شهرستان و سیاست های دولت مبنی بر توسعه شناگاه ها و تفرجگاه های ساحلی اشاره و اضافه کرد: شناگاه و پلاژهای ساحلی طرح صدف تا پایان تابستان تحت نظر فرمانداری و اداره حفاظت محیط زیست آستارا فعالیت می کند.

وی ادامه داد: مجموعه شرکت خصوصی مذکور متعهد شده تا پایان شهریورماه نسبت به تخلیه ساحل صدف اقدام کند.

قلی نژاد بیان کرد: اراضی خلع ید شده جزو اراضی پناهگاه حیات وحش لوندویل است که در آینده در این محل طرح های اکوتوریستی و گردشگری مطابق با زیست بوم منطقه اجرا می شود.

پناهگاه حیات وحش لوندویل و تالاب آق شهرستان آستارا با مساحتی افزون بر یک هزار و 74 هکتار طی مصوبه شماره 63 مورخه 21 مرداد ماه سال 1354 شورای عالی محیط زیست کشور به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست در آمده است.

این پناهگاه حیات و تالاب استان گیلان و در حد فاصل بین بخش لوندویل و بخش مرکزی شهرستان آستارا واقع شده و از جنوب به شهر لوندویل ، از شمال به شهر آستارا ، از شرق به دریای خزر و از غرب به جاده آستارا - لوندویل منتهی می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مراسم سومین روز درگذشت مادر اهدا كننده و نجات دهنده سه انسان روز پنچ شنبه

مراسم سومین روز درگذشت مادر(شادروان شقایق گل محمدی ) اهدا كننده  و نجات دهنده سه انسان روز پنچ شنبه مورخ 93/5/9 ساعت 15/30 تا 17 در مسجد جامع ویرمونی آستارا برگزار می شود

با رضایت خانواده
اعضای بدن زن جوان آستارایی به نیازمندان اهدا شد

اعضای بدن زنده‌یاد «شقایق گل‌محمدی» بانوی جوان 20 ساله آستارایی به نیازمندان اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کلیه و قلب زنده یاد شقایق گل‌محمدی بانوی جوان 20 ساله آستارایی که بر اثر مرگ مغزی دارفانی را وداع گفت امروز با رضایت خانواده‌اش به نیازمندان اهدا شد.

مرحومه گل‌محمدی مادر دو فرزند و ساکن آستارا است که در بیمارستان پورسینای رشت زندگی دنیوی را وداع گفت.

پیوند اعضای سالم مرحومه گل‌محمدی با رضایت اعضای خانواده‌اش به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

اعضای بدن این مادر جوان آستارایی شامل دو کلیه و قلب با رضایت پدر ، مادر و شوهرش به سه نفر بیمار به صورت رایگان پیوند زده شد.

پیوند اعضای این مادر جوان امروز (دوشنبه) در بیمارستان رازی رشت با موفقیت انجام شد.

 

81842624358864244309.jpg

61156603289589342019.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وبلاگ نویس بین المللی

اسماعیل اسدی دارستانی چهر ماندگار ایران / روز نامه نگار نویسنده ، محقق، وبلاگ نویس ، فعال و مدافع حقوق بشر و محیط زیست جهانی /بازنشسته ارتش

استاد اسماعیل اسدی دارستانی متولد 1353 از مشاهیر وچهرهای ماندگار کشور-موسس جمعیت مدافعان حقوق بشر و محیط زیست جهانی /حزب نوین ایران 1376/ موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی

استاد گرانقدر اسماعیل اسدی دارستانی بازنشسته ارتش . فعال حقوق بشر و محیط زیست و نظریه پرداز و.پنج کتاب ایشان تاکنون چاپ شده است و امسال کتاب بررسی حقوق بشر و محیط زیست ایشان به چاپ رسید. روزنامه نگار سردبیر خبر گزاری حقوق بشر و محیط زیست جهانی و عضو شورای اسلامی سیبلی وبلاگ نویس بین المللی . 4 كتاب ایشان در حال چاپ است .


متولد 1353 آستارا متاهل و دارای یک فرزند نویسنده و محقق و روزنامه نگار ملی ،بازنشسته ارتش ،عضو خانواده شاهد انقلاب ،و.پنج کتاب ایشان تاکنون چاپ شده است و امسال کتاب بررسی حقوق بشر و محیط زیست ایشان به چاپ رسید قبلا کتابهای 1- خدمت و مدیریت نظامی وظیفه ارتش از دیدگاه اسلام 2-تا زنده ام بسیجی ام 3- داستانهای آسمانی 4- سر گذشت تالشان 5- بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست به چاپ رسیده است و نگارش و چتاپ نویسنده : 1- حکایتها و مثالها 2- مشاهیر و چهر های ماندگار ایران و جهان 3- نبرد من 4- تکرار تاریخ 5- بررسی محیط زیت و منابع طبیعی 6-حکومت ای ایران و چند رمان از جمله ه سرودهای بنام اسماعیل بابا که بعداز تمام و ویرایش به چاپ خواهد رسید. نامبرده تاكنون بعلت فعالیت حقوق بشر دستگیر شكنجه و ضرب و شتم شده است ..تیر ماه 1381 به اتهام اقدام علیه امنیت ملی توسط دادگاه انقلاب به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی ایران بازداشت و بعداز یكماه شكنجه و دستگیری بعلت بیماری تبریه شدو بارها تاكنون دستگیر و زندانی شده است و هر سال چند رزو دستگیر یا ربوده می شود .آخرین بار اسفندماه 1390 دو هفته به همراه همسرش بازداشت و بازجویی آزاد گردید و قبل از آن در اسفندماه سه بار ربوده و شنكجه شد تا حد مرگ هیچ سازمانی مسئولیت بازداشت و شنكجه ایشان را برعهده نگرفت و 14 اسفند با مصوبه شورای تامین دستگیر و شنكجه و پرونده اش مفتوح است برای ایشان تاكنون دهها پرونده جعلی و ساختگی تشكیل شده است و امنیت جانی و روحی و شغلی ندارد و بارها از ایشان خواسته شده پناهنده شود وی اعلام نموده من ایرانی هستم تا ا×رین نفس به مبارزه حقوق بشری و محیط زیستی خود ادمه می هم تا اصلاحات واقعی در قانون اساسی و ایشان اولین ایرانی بعداز انقلاب اسست كه درخواست رسمی فدرالی اداره كردن كشور با حفظ جمهوری اسلامی به رهبر و ریس جمهور و مسئولین اعلام نمود و پی گیریی جمهوری اسلامی فدارل ایرا است ومنقد نظام جمهوری سالامی ایران است و تا برقراری جمهوری فدارل اسلامی ایران و حقوق بشر واقعی به مبارزه فرهنگی ادمه می دهد و موسس حزب نوین ایران و جمعیت مدافعان حقوق بشر گیلان است ودر سطح جهانی چهره فعال شناخته شده فعال حقوق بشر و محیط زیستی می باشد

پنجمین كتاب اسماعیل اسدی دارستانی بنام بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست مورد استقبال سازمان های بینالمللی قرار گرفته است کتاب › اسماعیل اسدی دارستانی 1. داستانهای آسمانی ایران

داستانهای آسمانی ایران پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی ناشر: انتشارات بلور - 06 تیر، 1388 قیمت پشت جلد: 18000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است. 2. سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن

سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی ناشر: انتشارات بلور - 1 قیمت پشت جلد: 33000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است. 3. بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست: همراه با منشور کوروش کبیر و منشور حقوق بشر جهانی و منشور محیط زیست و منابع طبیعی

بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست: همراه با منشور کوروش کبیر و منشور حقوق بشر جهانی و منشور محیط زیست و منابع طبیعی پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی ناشر: پیام سبحان - 20 اسفند، 1390 قیمت پشت جلد: 95000 ریال
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مراسم سومین روز درگذشت مادر اهدا كننده و نجات دهنده سه انسان روز پنچ شنبه

مراسم سومین روز درگذشت مادر(شادروان شقایق گل محمدی ) اهدا كننده  و نجات دهنده سه انسان روز پنچ شنبه مورخ 93/5/9 ساعت 15/30 تا 17 در مسجد جامع ویرمونی آستارا برگزار می شود

با رضایت خانواده
اعضای بدن زن جوان آستارایی به نیازمندان اهدا شد

اعضای بدن زنده‌یاد «شقایق گل‌محمدی» بانوی جوان 20 ساله آستارایی به نیازمندان اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کلیه و قلب زنده یاد شقایق گل‌محمدی بانوی جوان 20 ساله آستارایی که بر اثر مرگ مغزی دارفانی را وداع گفت امروز با رضایت خانواده‌اش به نیازمندان اهدا شد.

مرحومه گل‌محمدی مادر دو فرزند و ساکن آستارا است که در بیمارستان پورسینای رشت زندگی دنیوی را وداع گفت.

پیوند اعضای سالم مرحومه گل‌محمدی با رضایت اعضای خانواده‌اش به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

اعضای بدن این مادر جوان آستارایی شامل دو کلیه و قلب با رضایت پدر ، مادر و شوهرش به سه نفر بیمار به صورت رایگان پیوند زده شد.

پیوند اعضای این مادر جوان امروز (دوشنبه) در بیمارستان رازی رشت با موفقیت انجام شد.

 

81842624358864244309.jpg

61156603289589342019.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات