روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

بندر آستارا از باستان تاکنون با تصاویر

بندر آستارا از باستان تاکنون با تصاویر

۱-بندر آستارا از زمان هخامنشیان وجود داشته است  و عکس فوق این موضوع را ثابت می کند

بندر آستارا از زمان هخامنشیان وجود داشته است  و عکس فوق این موضوع را ثابت می کند.. بنابر ساناد مدارک آستارا  بندر بوده و قبل از درست کردن بندر شهر آستارا  و بندر بلیان ( کوههای کانرود ) بوده واسناد ومدارک و بقا بندر باستانی آستارا در آنجا بود اما در زمان صفوی و قاجاریه بندر آستارا در ساحل استارا بوده  و زمانیکه  بندر انزلی بنا به  کدورت های زمان بندر آستارا  آستارا را از عمد از رونق انداختند  و سکله را نابود کردند… عکس توسط مرحوم حسین محسنی عکاس معروف آستارایی گرفته شده است ووسط فرزندش فیروز محسنی عکاس معروف در حکیم نظامی آستارا  هدیه شده به خبر نگار فارس  و استارا نیوز

 اسماعیل اسدی دارستانی  خبر نگار فارس در آستارا

۲- درزمان رضاشاه  پهلوی بخاطر جنگ سرد غرب و شرق  و احتمال خطر شوروی که سیاست آن زمان در مرز تاسیسات مهم را جمع آوری کردند… امکانات بندر آستارا به بندر انزلی ارسال شد  و بندر انزلی به رونق افتاد و اسکله چوبی  و خط آهن از اسکله روبروی  گمرک کنونی کنده شد.

۳- دکتر شاپور مرحبا ( سه دوره نماینده بندر استارا ) با سعی و تلاش و رایزنی زیاد ( باکمک فنی و کارشناسی فیروز توشه  و آستارایی اصیل و متخصص ) در سال ۱۳۷۱ خورشیدی در مجلس بندر چند منظوره آستارا را بودجه اش را تصویب و رسما آستارا با سعی و تلاش و کوشش دکتر شاپور مرحبا برای آولین بار بعداز برداشته شدن اسکله چوبی آستارا دارای بندر چند منظوره شد و هما کنون با سعی تلاش  دکتر صفر نعیمی همرزم هشت سال دفاع مقدس   که نماینده استارا در سال ۱۳۹۰ شد راه وی را ادامه و در صدد پیشرفت بندر می باشد…این بندر چند منظوره یادگار دکتر شاپور مرحبا فرزند اصیل و انقلابی آستارا است …

۴- دکتر شاپور مرحبا همزمان در سال ۱۳۷۱ پی گیر  منطقه ویژه اقتصادی آزاد آستارا  بود  که منطقه ویژه اقتصادی آستارا یادگاروی می باشد  و اگر کم کار ی نمایندگان و مسئولان بعداز ایشان بود حالا آستارا  قبل بندر انزلی منطقه ازاد تجار یبود و آستارا مستحقق منطقه آزاد  تجاری بود  و دکتر مرحبا در سال ۱۳۷۱ کمیسیون ویزه منطقه ازاد آستاراغ را در مجلس ایجاد کرد که متاسفانه نا تمام بود  و طرح دیگر وی منطقه ویزه اقتصادی بود که در زمان نماینده اسبق دلق پوش تصویب اما تاکون اجرایی نشده است و در گیلان ارداده ای برای ایجاد  منطقه ویژه اقتصادی آستارا نیست .. زمینهای مورد نظر و تعریف شده توسط یغماگران زمین  و ساحل تصرف و یا ویلا و خانه ساخته شده یا دروسعت زیاد با سندسازی در داخل حیات وحش سند گرفتن و برق و اب و.. و این جای تعجب است …چطور و چگونه من نمی دانم ..بیشتر نمی نویسم چون فردا حال و حوصله محاکمه ندارم چون زمین خواران  و یلا سازان غیر قاونی درمحوطه زمین منطقه ویزه گردن کلفت هستند ..من هم یک انسان تنها و بدون حامی هستم…

 دکتر محمد علی  هالو…../درد نیوز /عقاب سفید /dardnews.ir

 

 


———————

معرفی شرکت صاحب امتیاز و اداره ککنده بندر آستارا

 

سابقه شرکت کاوه در  بندر آستارا  (نقشه)

در سال ۱۳۸۸ این شرکت طی قرارداد بلند مدت ۴۰ ساله با سازمان بنادر و دریانوردی، ساخت و بهره‌برداری از بندر آستارا با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال را در فاز اول آغاز نموده است. که در فازهای دوم و سوم این مبلغ به ۷۵۰ میلیارد ریال بالغ خواهد گردید.  

 

 فعالیت شرکت کاوه در بندر آستارا  

نوع فعالیت این بندر، کالا، فرآورده‌های نفتی و مسافری بوده و مساحت آن ۵۵ هکتار می‌باشد. ظرفیت کالاهای متفرقه و نفتی این بندر در فاز اول به ۵/۳ میلیون تن خواهد رسید.

•  ظرفیت اسمی بندر، سالانه ۵/۳ میلیون تن می‌باشد.

•  اشتغال‌زایی مستقیم: ۲۵۰ نفر

•  اشتغال‌زایی غیرمستقیم: ۱۰۰۰ نفر

•  مساحت بندر: ۰۰۰/۵۵۰ مترمربع

• میزان  سرمایه‌گذاری ساخت: ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰ ریال (سیصد میلیارد ریال)

  

AstaraPort

 

نوع فعالیت بندرآستارا  

1- کالا

 2- فرآورده‌های نفتی – مسافری

 

                               آدرس شرکت کاوه در بندر آستارا

 آستارا، میدان نیایش، اداره بندر آستارا

تلفن   : 93-5268190-0182

دورنگار :     5268194-0182

———————————————————————

 

 


 

اسماعیل اسدی دارستانی

اسماعیل اسدی دارستانی: متولد ۱۳۵۳ در شهرستان آستارا است. متاهل  و دارای یک فرزند است. نویسنده و محقق/ روزنامه نگار ملی/ درجه دار بازنشسته ارتش/ عضو خانواده شاهد انقلاب اسلامی/ مستند ساز/ از فعالان حقوق بشر و محیط زیست کشور اولین  و بلاگ نویسان  شناخته شده بین المللی /

****************************

کتاب های چاب شده اسماعیل اسدی دارستانی

۱-خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام

۲-تا زنده ام بسیجی ام

۳-داستانهای آسمانی ایران

۴-سرگذشت تالشان

۵-بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست

  و چند اثر وی در حال مراحل انتشار است  و در زمانریس جمهور اسبق ممنوع الخروج و بارها محاکمه شده  و مجوز هفته نامه آبادگران ایشان توسط معاونت وزارت ارشاد بعلت عدم صلاحیت و ممنوع القلم بودن رد شد ..در سال ۱۳۹۱ با اینکه دوباره اقدام دوباره رد صلاحیت شد….و کتابه برر سی حقوق بشر و میحط زیست ایشان توسط دولت اسبق و وزارت ارشاد ممنوع الخرید و مطالعه در ادارات و سازمانها شد با اینکه در زمان همان دولت با هزار گرفتاری مجوز گرفته بو…..

هر آمدنی رفتنی دارد و هر انتصابی دارای عزلی. خوشا به حال آنکه در طاعت خالق و در خدمت مخلئق باشد…نه زندگی آنقدر شیرین نه مرگ انقدر ترسناک است که انسان بخاطر آن شرف خود را بفروشد.

علی بن ابیطالب

————-

موقعیت شهربندری آستارا

 

 آستارا شهری بندری در ساحل غربی دریای خزر (کاسپین) و در شمالی‌ترین نقطهٔ استان گیلان و آخرین نقطهٔ مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و از نظر جغرافیایی در مرکز تالش بزرگ (شامل تالش جنوبی در خاک ایران و تالش شمالی در خاک جمهوری آذربایجان) با موقعیت عرض جغرافیایی ۳۸ درجه و ۲۵ دقیقه و ۴۵ ثانیه شمالی و طول جغرافیایی ۴۸ درجه و ۵۲ دقیقه و ۱۹ ثانیه شرقی  قرار دارد. آستارا از شرق به دریای خزر، از شمال به آستارای جمهوری آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به شهرستان تالش در استان گیلان محدود شده‌است. آستاراچای، آستارای ایران را از آستارای جمهوری آذربایجان جدا می‌سازد. بخش اصلی راه شوسه آستارا-اردبیل تقریباً به موازات این رود و خط مرزی کشیده شده‌است. در منطقهٔ آستارا علاوه بر زبان ترکی آذربایجانی، زبان تالشی نیز رایج است این شهر از نظر جغرافیایی بر سر سه راه قرار گرفته‌است: راه جنوبی آن از کنار دریا خزر به بندر انزلی و راه شمالی آن از کناره همین دریا به آران (که روسها آن را آذربایجان خوانده‌اند)، کشیده شده‌است. راه غربی آن که از گردنه حیران می‌گذرد، به اردبیل می‌رسد.

 

موقعیت شهر بندری آستارا  

 

تاریخچه اسکله بندر آستارا

ملگونف در سفرنامهٔ خود حدود ۱۴۰ سال پیش می‌نویسد «آستارا بندری است که هرساله از حاجی ترخان(آستراخان کنونی) و باکو ۵۰ کشتی به آنجا می‌آید و اغلب بارشان آهن است» این اسکله در دوران پهلوی از رونق می‌افتد تا زمانی که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی اسکله‌ای مدرن شروع به احداث گردید و بخش صیادی آن به بهره برداری می‌رسد. در آینده با بهره برداری از بخش تجاری آن گامی بزرگ دراقتصاد منطقه برداشته خواهد شد.

مروری بر گذشته این بندر بیان می دارد که تاریخچه ساخت این بندر به سال ۱۳۷۵ بر می گردد . هدف از ساخت این بندر در طرح اولیه آن ساخت بندر صیادی تجاری و مسافری بود و بر اساس این طرح می بایست دو حوضچه را که یک حوضچه برای بخش صیادی و حوضچه دیگر برای سایر کاربری های ساخته می شد . در حالیکه فقط حوضچه اول یعنی بخش صیادی آن ساخته شد و جهت انجام فعالیتهای شیلاتی مورد بهره برداری قرار گرفت و موج شکن مربوط به حوضچه دوم ناقص و نیمه کاره رها گردید .

 

تاریخچه  

آب وهوای بندرآستارا از نوع معتدل خزری

 

این شهرستان شامل جلگه و کوهستان است. هوای جلگه در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان ملایم و هوای کوهستان در تابستان معتدل و در زمستان سرد است.

آب و هوای آستارا معتدل و مرطوب و میزان بارندگی سالانه به طور متوسط ۱۵۰۰ میلی متر است. رطوبت نسبی در این منطقه بین ۷۵ تا ۸۵ درصد متغیر است. حداکثر بارندگی سالیانه در ایستگاه آستارا ۲/۱۷۸۰ میلی متر و دامنه تغییرات بارندگی سالیانه در محدوده مورد نظر بین ۲۰۰۰ میلی متر در مناطق ساحلی تا ۷۰۰ میلی متر در ارتفاعات نوسان دارد.

متوسط درجه حرارت معادل ۱۷٫۳ درجه سانتی گراد و معدل حداکثر دما ۲۶٫۱ درجه و معدل حداقل دما ۶٫۲ درجه سانتی گراد بوده‌است متوسط روزهای یخبندان در سواحل خزر طی یک دوره ۲۰ ساله، ۱۱ روز در سال برآورد گردیده‌است. با توجه به موقعیت جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا و نزدیکی به دره حیران و اقلیم کوهستان، آب و هوای مرطوب و معتدل، اندکی خنک تر از مناطق پست جلگه‌ای

 

آب‌وهوا

میانگین دمای سالانه

۱۶ درجه سانتی گراد

میانگین بارش سالانه

۱۵۰۰ mm

روزهای یخبندان سالانه

۱۱

 

 

تبدیل بندر صیادی به بندر چند منظوره آستارا

تکمیل اسکله بنادر آستارا ، چمخاله وکیاشهر و مطالعه اسکله چابکسر به منظور حمل و نقل دریایی( بار و مسافر) از محل منابع مالی سازمان بنادر و دریانوردی را تصویب کرد.به استناد مصوبه شماره ۱۶۶۲۶۵۴۶۸۹۵ مورخ ۱۳/۱۲/۸۵ هیات محترم دولت مبنی بر تبدیل بندر صیادی آستارا به بندر چند منظوره و در راستای اجرای هیات وزیران در جلسه مورخ ۲۵/۷ / ۱۳۸۷  که در مرکز استان گیلان تشکیل شد ، تسریع در سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ، سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۳۸۸ ، توسعه ، تکمیل و حق بهره برداری از بندر آستارا را به عنوان یک بندر چند منظوره ( تجاری ، نفتی و مسافری ) طی یک مزایده بصورت اجاره بلند مدت ۴۰ ساله به شرکت خدمات دریایی و بندری کاوه واگذار نمود .

 

 

 

ساختمان اداری بندرودریانوردی بندر آستارا

واقع در :  آستارا ، شهرک عباس آباد ، فاز یک،اداره بندر و دریانوردی بندر آستارا

 

 ساختمان اداری بندرآستارا

 

اقدامات انجام شده درمجتمع  بندری آستارا در فاز اول

 • واگذاری بندر بصورت BOT به بخش خصوصی
 •  جمع آوری واصلاح موج شکنهای قدیم به طول ۷۲۰متر
 •  احداث موج شکن ودایک ساحلی به طول ۲۱۱۳متر
 •  لایروبی حوضچه ۱۸هکتاری ایجادشده با حجم بیش از یک میلیون ودویست هزارمترمکعب
 •  احداث یک پست اسکله از نوع شمع به طول ۱۳۰متر
 •  زیرسازی محوطه به مساحت ۱۰هکتار
 •  روسازی وآسفالت محوطه به مساحت ۳هکتار
 •  نصب وراه اندازی دودستگاه باسکول ۶۰تنی دیجیتال
 •  خرید وراه اندازی تاسیسات وانشعابات نظیر آب، برق، گاز، تاورهای روشنایی محوطه و…..
 •  فنس کشی ومحصورنمودن کل محوطه به مساحت ۵۵هکتار
 •  احداث وراه اندازی پل ومسیر دسترسی اختصاصی به بندر
 •  احداث وتجهیز دو دستگاه ساختمان استقرارکارشناسان گذرنامه ونهادریاست جمهوری
 •  احداث وتجهیز سالن استقرارکارشناسان گمرک وبندر
 •  احداث وتجهیز ساختمان برج کنترل ودکل دریایی
 • استقرارتجهیزات بندری جهت انجام عملیات تخلیه وبارگیری از قبیل جرثقیل ،لیفتراک   وکشنده
 • استقرار بویه محور و بیکنهای موجشکنهای شمالی و جنوبی
 • ساخت اسکله فلزی برای یگان محترم نیروی دریایی
 • محوطه سازی، خرید کانکس و ساخت اسکله فلزی برای مرزبانی
 • اجرای طرح  زیر ساخت مخابرا تی (شبکه فیبر نوری وکابلی)داخل محوطه بندر
 • نصب وراه اندازی سیستم نرم افزار Gcoms جهت عملیات اموربندری (نصب وشبکه نمودن     بر روی کامپیوترهای :گمرگ-باسکول-اموربندری-امورمالی)

 

         ساختار تشکیلاتی اداره بندرودریانوردی بندر آستارا

 

ساختار تشکیلاتی اداره بندرودریانوردی بندر آستارا

مدیریت بندر آستارا در قالب اداره و زیر مجموعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بوده و  وظایف آن در راستای وظایف سازمان  خواهد بود

 چارت تشکیلاتی آستارا

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهر باستانی شیروان»/ آستارا

کشف شهر باستانی شیروان توسط خبرنگار فارس و قبلا نیز  ریس حیاطی تاریخچه با تصویر توسط خبرنگار فارس با کمک مدیر کل گمرک استارا شناسایی شده بو.د تاکون سه آثار باستانی و تاریخی در آستارا توسط خبر نگار فارس کشف و شناسایی شده است
توضیح اینکه قلعه سنیدان یا سیروان در خاک اذربایجان واقع شده است  .. و چون شهر شیرئان در زیر خاک و درختان از قدیم تخریب شده  از یاد رفته و حتی اکثریت مردم فقط شهر شنیدان را می شناسند اما از بودن شهر باستانی شنیدان با خبر نیستند .. چون در صفر مرزی است  کسی راغب نیست شهر باستانی شیروان بازسازی و ثبت ملی شود..
———————————————————

فارس گزارش می‌دهد
«شیندان» شهری بین نقطه صفر مرزی آستارا و جمهوری آذربایجان

شهر باستانی «شیندان» بدون سیم‌خاردار در نقطه صفر مرزی آستارا و قلعه آن در خاک جمهوری آذربایجان قرار دارد.

خبرگزاری فارس: «شیندان» شهری بین نقطه صفر مرزی آستارا و جمهوری آذربایجان

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، شهر باستانی شیندان ایران «شهر باستانی شیروان» در روستای مرزی «ونه‌بین» بخش مرکزی آستارا قرار دارد.

حسن شاهور یکی از اهالی «ونه‌بین» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: قلعه شیندان «شیروان» و سه آرامستان از جمله سید طوربه و … دارد.

وی افزود: طبق گفته قدیم‌ها و بزرگان محلی که فوت شدند این شهر و قلعه تا زمان بوده و پس از جنگ بابک خرم‌دین به مرور زمان رها شده است.

این فرد روستایی روی سنگ شهر شیروان به زبان شجری نوشته است و قدیم‌ها می‌گفتند این قلعه و شهر قدمت از زمان ساسانیان انوشیروان دارد.

وی درباره معنای «شیندان» تصریح کرد: شیندان به معنای طلسم و جادو است که به زبان «شجری» نوشته شده و این قلعه در زمان انوشیروان قدمت دارد.

شاهور ادامه داد: عموی بنده قبل از مرگ ۱۰۰ سال داشت و می‌گفت بنده دیواره قلعه ‌شیندان را زمان کودکی دیده بودم و ساختمان‌های باستانی شهر شیندان را دیده بودم و قلعه داخل خاک آذربایجان و شهر داخل خاک ایران در مرز قرار دارد.

وی تصریح کرد: این منطقه مرزی سیم خاردار ندارد و جویندگان زیرخاکی به راحتی رفت و آمد می‌کردند و به همین دلیل قلعه و شهر به مرور زمان تخریب شده است.

این مردم روستای ونه‌بین، اظهار کرد: عده‌ای از مسئولان مدت‌ها قبل آمدند فیلم‌برداری کردند و آنها راهنمایی کردم و مطالب را ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه چهار آرامستان در روستای شیندان وجود دارد، گفت: سه قبرستان این منطقه باستانی است و روی قبر‌های قدیم نوشته باستانی بود که توسط یغماگران زیرخاکی از بین رفت.

شاهور از مسئولان خواست تا دیر نشده شهر باستانی شیندان را ثبت ملی کنند.

به گزارش فارس، شهر شیندان داخل خاک ایران در مرز آستارا است و قلعه آن در جمهوری آذربایجان قرار دارد.

با توجه به اینکه سیم‌خاردار مرزی نیست قلعه شیندان به طور کلی تخریب شده اما محدوده شهر باستانی شیندان که در خاک و مرز ایران قرار دارد با وجود تلاش یغماگران نوشته‌های شجری آن روی سنگ‌ها هنوز باقی مانده است.

«شیندان» در خط صفر مرزی خاک ایران در آستارا قرار دارد و ردپای کمترین مسئولی در آنجا یافت می‌شود.

———–

 

ریس حیاطی در مدیریت های قدیم در خصوص تخریب این بنا اقدامهای شده اما مدیر کل گمرک استارا که یک غیر بومی است شدیدا با این موضوع مخالف است و با میراث فرهنگی مکاتبات زیادی کرده که این در آثار ملی ثبت شود .. من هم از این مدیر کل فرهنگی که بفکر احیا میراث فرهنگی  استارا و ایران است تشکر می کنم و اولین بار خبر نکار فارس  خبر و تاریخچه و تصویر این بنا تاریخی را منتشر کرد…
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ساختمان ریس حیاطی گمرك آستارا 1205 ه ش /‌اثار ملی ایران

ساختمان ریس حیاطی گمرك آستارا 1205 ه ش  /‌اثار ملی ایران


نویسنده و محقق  و اولین وبلاگ نویس ایرانی : اسماعیل اسدی دارستانی/ با سعی و تلاش ااد  این ساختمان نجات پیدا كرد و از تخریب  بقصد ساخت و ساز جلو گیری شد و حتی این فعال حقوق بشر و محیط زیست توسط  بعضی مسئولان تهدید اما خوشبختانه با حمایت بعضی مسئولان بخصوص  رامین بشرویه خبرنگار ایسنا و دیگر خبر نگاران این ساختمان نجات پیدا كرد و در حال ثبت بعنوان اثار ملی ایران می باشد و تاریخچه این ساختمان به كمك اقای ثواب پور ریس روابط عمومی گمرك كمك و تهیه شد  با اسناد و مدارك جا دارد از زحمات ثواب پور در امر نجات ساختمان و دیگر كمك ها از جمله فیلم مستند تقدیر و تشكر شود

ااد: پنجمین كتاب وی بنام بر رسی تاریخ حقوق بشر محیط زیست در سال 1390 بچاپ رسید كه در ان منشور كبیر كبیر توضیح كامل داده شده است ..این كتاب منبع سازمان ملل متحد  می باشد


ریس حیاطی در مدیریت های قدیم در خصوص تخریب این بنا اقدامهای شده اما مدیر کل گمرک استارا که یک غیر بومی است شدیدا با این موضوع مخالف است و با میراث فرهنگی مکاتبات زیادی کرده که این در آثار ملی ثبت شود .. من هم از این مدیر کل فرهنگی که بفکر احیا میراث فرهنگی  استارا و ایران است تشکر می کنم و اولین بار خبر نکار فارس  خبر و تاریخچه و تصویر این بنا تاریخی را منتشر کرد…

 ساختمان ریس حیاطی /‌اثار ملی ایران

  ساختمان تاریخی ریس حیاطی  در داخل محوطه گمرک آستارا گفت

 بنابر تحقیقات  و استعلام از کارمندان بازنشسته  گمرک آستارا ساختمان در سال ۱۲۰۵ هجری شمسی همزمان با ساخت ساختمان  گمرک ساخته شده است

  ساختمان برای خانه سازمانی و اقامت مدیر گمرک استارا ساخته شده بود و در زبان محلی ریس حیاطی گفته می شد توسط یک بلژیکی ساخته شده است با نقش و معماری اروپایی شرقی و با بام سفالی که مختصص آستارا قدیم بود.

به گفته  مدیرکل گمرک استارا دکتر بخشی : با توجه به اینکه ساختمان تاریخ گویا آستارا  و کشور آست و از آثار ملی است طی مصوبات در گمرک آستارا و نامه نگار ی و پی گیری ویژه از طریق اداره گمرک استارا با نمایندگی سازمان گردشگری و میراث فرهنگی درخواست  ترمیم  تخصصی ساختمان مطابق معیار سازمان شده است  و برای اینکه صدمه به ساختمان ریس حیاطی  که از اثار ملی است  نشود تحت حفاظت  اداره کل گمرک آستارا می باشد

مدیرکل گمر ک آستارا  تصریح کرد : این ساختمان اوراق هویت ملی و شهرستانی است  و با توجه به قدمت  این ساختمان  بصورت ویژه  امور پی گیریی می شود تا انشا الله  امور ومراحل قانونی مرمت ساختمان را سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار گیرد

خبرنگار


فارس گزارش می‌دهد
ساختمان «رئیس حیاطی» آستارا ثبت ملی می‌شود

ساختمان خانه تاریخی «رئیس حیاطی» در داخل محوطه گمرک آستارا ثبت ملی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، ساختمان قدیمی «رئیس حیاطی» در سال 1205 ساخته شده و قرار است جزو آثار تاریخی شهر آستارا ثبت شود. 

فرماندار آستارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: «رئیس حیاطی» از آثار تاریخی شهر آستارا مرمت شده و در آثار ملی ثبت می‌شود.

سیروس شفقی افزود: طبق با هماهنگی‌ مدیر کل گمرک آستارا در مرمت این بنا تاریخی شرکت می‌کنیم.


 

به گفته وی ساختمان قدیمی رئیس حیاطی در سال 1205 ساخته شده و جزو آثار تاریخی شهر آستارا است.

وی از مسئولان میراث فرهنگی خواستار توجه ویژه به مرمت و ثبت میراث فرهنگی و تاریخی آستارا از جمله خانه «رئیس حیاطی» گمرک و شهر باستانی «شنیدان» و «یدگر» شد.


 

مدیرکل گمرک آستارا نیز اظهار کرد: طبق تحقیقات و استعلام از کارمندان بازنشسته گمرک آستارا ساختمان در سال 1205 هجری شمسی همزمان با ساخت ساختمان گمرک ساخته شده است.

جهانگیر بخشی، افزود: این ساختمان برای خانه سازمانی و اقامت مدیر گمرک آستارا ساخته شده بود و در زبان محلی «رئیس حیاطی» گفته می‌شود.


 

وی با بیان اینکه ساختمان این خانه توسط یک بلژیکی ساخته شد، تصریح کرد: این ساختمان با نقش و معماری اروپای شرقی و با بام سفالی که ویژه آستارای قدیم بود ساخته شد.

این مسئول با اشاره به اینکه ساختمان مذکور تاریخ گویای آستارا و کشور است، خاطرنشان کرد: ساختمان رئیس حیاطی جزو آثار ملی است.

وی خواستار ترمیم تخصصی ساختمان رئیس حیاطی طبق معیار سازمان گمرک شد و تصریح کرد: برای حفاظت از این آثار، می‌خواهیم که مورد حفاظت اداره کل گمرک آستارا قرار گیرد.


 

بخشی با اشاره به اینکه این ساختمان اوراق هویت ملی و شهرستانی است، متذکر شد: با توجه به قدمت این ساختمان،  انتظار می‌رود امور و مراحل قانونی مرمت آن مورد توجه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس نیما سیفی نزاد از نخبگان كشور و فعال حقوق بشر و میحط زیست و وبلاگ نویس امروز در در خانه اش دستگیر شد

مهندس نیما سیفی نزاد از نخبگان كشور و فعال حقوق بشر و میحط زیست  و وبلاگ نویس  امروز در در خانه اش  دستگیر شد
شرح اتهام : دعوت عمومی برای پایكوبی و شادی ...در فیس بوك

توضیح اسمیاعل اسدی دارستانی  در خصوص مهندس نیما سیفی نزاد : وی جوانی ولایت مدار و مدافع سر سخت جمهوری اسلامی و از نخبگان علمی و سایبری  و وبلاگ نوی مطرح بین اللملی است  و بهیج وجه مهندس نیما سیفی نزاد در فیس بوك عضو نیست و هیچ وقت چنین طرحی را نمی نماید و معتقد به قانون اساسی است ..در انتخابات هم وی رد صلاحیت شد بعنوان كاندیدا شورای شهر ...
  در باره  مهندس نیما سیفی نزاد ( از نخبگان علمی و سایبری و طراحان و سیاسی  و بلاگ نویس و مذافع محیط زیست   ایران  شناخته شده كشوری )
مهندس نیما سیفی نژاد یکی از چهره های برجسته ی استان گیلان و شهرستان مرزی آستارا می باشد که علی رغم جوانی همواره تلاش های بسیاری برای ارتباط قویتر مردم و مسئولین ایجاد کرده است. ایشان سالهای جوانی خود را با مشقت فراوان در راه تحصیل علم و دانش گذراند و توانست با تحصیل در مقاطع بالا گامهای موثری در امور عمرانی و رشد و توسعه ی این شهرستان بردارد وی همواره به عنوان نماینده ی جوانان در امور سیاسی به فعالیت پرداخت و با توجه به سختی های فراوان هرگز دست از کوشش و جهاد برای ایجاد بستر مناسب فرهنگی در شهرستان و استان گیلان برنداشت و در انتخابات  ریاست  جمهوری معاون ستاد انتخاباتی دكتر روحانی در استارا بود..امیدواریم این سو تفاهم یا توطئه از طریق رقیب های انتخاباتی رفع شود وی آزاد شود
مهندس نیما سیفی نزاد یكی از كاندیدای مطرح نمایندگی مجلس از استار ا است و حامیان زیاد و مطرح در استارا و ولوندویل دارد بخصوص  جوانان و تحصیل كردگان و احتمالا رقبای انتخاباتی برای اینكه وی را از صحنه حذف كنند چنین اتهام را بوی زدنند با عنایت به اینكه قوه قضاییه مستقل است امیدوارن وی تبریه شود..منتظر فرد ا صبح سه شنبه هستیم...

  شعر : مهندس نیما سیفی نزاد

اندک اندک میرسد نوای حزن ماه بنی هاشم
می رسد نوای محرم حسین بن علی
میرسد ماه غصه و اشک
اشک برگناهانمان
گریه بر خطاهایمان
زجه زدن برای طلب عفو مغفرت
بوی محرم را دوست دارم
از کودکیم
از صدای زنجیر زنان مسجد ابروان
کنار خانواده ام
مادران و چادرهای مشکیشان
پدران و لباس مشکی و زنجیر های یکدست نواخته شده
خاطرات تلخ و شیرین کودکیم
هر انچه مانده برایم
از صدای معصومیت حسین دارم
محرم ، ماه بدون دارا و ندار
بدون نیرنگ و دروغ
بدون گناه
پاک ترین روزهای سال برای تمام مردم
خداوندا
به حق مظلومیت حسین
به دستان بریده شده شیر مرد اسلام
ماه بنی هاشم
در این ماه عزیز
گناهانمان را ببخش
و راهی را که حقیقت است برما اشکار کن
دسانمان را بگیر
چرا که همیشه چون کودکی هستیم که به دستهای پر مهر و محبتت نیاز داریم
به حق حسین
یاورمان باش و تنهایمان نگزار

 شاعر : مهندس نیما سیفی نزاد


شعار مهندس نیما سیفی نژاد

کاندیدای دهمین دوره  مجلس - آستارا

 

غریبه نیستیم ، جوانان خودتانیم

از دل خودتان برخاسته ایم

و به فراتر از  نمایندگی مجلس

به ایجاد  اتحاد میان جوانان  آستارا

برای رقم زدن فردا های استارای عزیزمان

می اندیشیم

و در این راه

نیاز به همه ی  مردم بخصوص جوانانمان ویلایت مدار و مرزنشین  داریم


تا یاد اسطوره های این شهر

همچون بابک حسن پور

  را زنده  نگه داریم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كاندیدای مطرح دوره دهم نمایندگی مجلس در بندر آستارا -

كاندیدای مطرح دوره دهم نمایندگی مجلس در بندر آستارا -
 کاندید یدای مطرح دوره دهم نمایندگی مجلس در  استارا  و این به معنی تایید یا رد کسی نیست فقط افرالد مطرح  که در زبان مردم است نوشتیم و انشاالله باز هم سربلند باشی در راه خدمت رسانی به کشور عزیزمان.

هوالمحبوب

بالاخره پس از تمامی گمانه زنی ها  کاندیداهای نهایی شهرستان آستارا برای  دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پا به عرصه رسمی  غیر رسمی  آمدند و خط و جبهه بندی جناح ها در استارا شروع شده است

 

 دکتر محمد علی هالو

 

1-   حاج  سیروس خالقوردی پور ..کارشناس ارشد سیاسی و دانشجوی دکتر علو م سیاسی ،استاد دانشگاه ، معلم ، معاون اسبق آموزش و پرورش آستارا ، بخشدار لوندویل   رسما بعداز اینکه مهندس پور حضرتی بعنوان بخشدار لوندویل معرفی  شده  مراسمات و شب نشینی با دعوت مردم لوندویل و روستا ها و شهر استارا  وی  برای انتخابات تشویق می کنند و دیشب هم در حضور حدود 123 نفر از رجال سیاسی  شهر استارا وی رسما اعلام نمود  کاندیدای دوره دهم می شوم.... وی مورد حمایت جمعی از معلمان ، اعتدالیون و اصلاح طلب ها ، دانشجویات و تاجرها ، و بازاریان  آستارا و لوندویل می باشد و از نظر مالی هم وضعیت مالی اش از تمام کاندیداهای مطرح استارا عالی تر است ... بنابر شواهد سیروس خالقوردی یاران و مهره چینی خطر ناکی کرده است  و بعنوان یک رقیب اصلی انتخابات می آید و اگر دکتر بیژن خالقوردی ریس اداره بازرگانی که محبوبیت زیادی در استارا و لوندویل دارد از وی حمایت کند یکی از کاندیدای اصلی و خطر ناک این دوره خواهد بود ..... افرادی که از وی حمایت می کنند در شهرستان استارا تعیین کنندگان انتخابات آستارا و لوندویل است و این موقعیت سیروس را بیستر می کند . اصلاح طلب (اعتدال گرا )...

 

2- علی پویا کارشناس ارشد ، معلم ، جانباز هشت سال دفاع مقدس ، مسئول تبیلغات ستاد انتخابات دکتر نعیمی در سال 1390  ، اسپانسر مالی ستادی دکترنعیمی در انتخابات ..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و بخش مركزی هواخواهان زیادی دارد و در بخش لوندویل آرای كمی دارد

اصلاح طلب- مورد حمایت اعتدالیون  آستارا

3- دکتر کیوان اسدپور .. رزمنده هشت سال دفاع مقدس و مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان ، 4 سال فرماندار آستارا ، مورد حمایت اصولگرایان و اعتدالیون گیلان و‌استارا .... اصلاح طلب ها و حامیان دولت تدبیر دکتر را سخت رقیب خود می دانند و در صدد صحنه سازی و تهت سازی بوی هستند  تا وی را ترور شخصیت کنند قبلا هم سایت های زنجیره ای فتنه  در سراسر کشور برعلیه وی ج.سازی نمودند و از موقعیت دکتر در سطح کشور می ترسند .. دکتر اسد پور  جزو هفت نفر  هیت مدیره هلال احمر کشور است .... در  چند روز گذشته احتمالا بعنوان مدیر کل بیناد شهید معرفی شود...اصولگرا (اعتدالگرا )

 

4- استاد حاج  محمد صادق برنچ چی /فوق لیسانس/جانباز / روزنامه نگار  و معلم بازنشسته و از اصلاح طلب ها اعتدالی  و قبلا هم رد صلاحیت شده بود .. مسئول ستاد خاتمی  ومسئول ستادانتخابات موسوی در انتخابات 88  و مسئول ستاد معین در سال 1392 بعدا مسئول ستاد روحانی در آستارا شد...اصلاح طلب

 

5- حاج شاپور مرحبا؛ مرحبا / 3 دوره حضور در مجلس دومین  مردم آستارا هستند. تحصیلات  حوروزی دارد و پاسدار  و جانباز هشت سال دفاع مقدس  البته با توجه به عملکرد گذشته مرحبا شاید دیگر هیچگاه مردم آستارا مهر تایید بر کارنامه او نزنند. عمده انتقادات مردم آستارا به انتصابات فامیلی بیش از حد ایشان بوده.ولی با تمام این مسائل باز مرحبا یک رقیب خطرناک برای  برای نماینده فعلی  و تمامی کاندیدای ها تلقی می شود.شاپور مرحبا را می توان جنجالی ترین چهره سیاسی آستارا دانست.و همیشه پیرامون این عنصر سیاسی شایعاتی وجود داشته است و چهره سیاسی خود را بازسازی نموده است  و رد صلاحیت وی را همه مردم استارا یک بازی سیاسی می دانند وی در انتخابات از دکتر روحانی حمایت می کرد فردی معتدل است و از هوا داران و دو ستان آیت الله هاشمی و نوبخت است ...عضو هیات ریسه نمایندگان ادواری مجلس /از ارادتمندان آیت الله هاشمی /اعتدالگرا

 

6-  حاج  دکتر صفر نعیمی؛  نماینده فعلی ..پاسدار و اهل اردبیل و بزرگ شده تالش و ساکن شهرک عباس اباد  استارا  و فوق لیسانس قضایی که در چهار سال قبل از  انتخابات  تقریباً روستا و محله ای در شهر آستارا نبوده است که این سپاهی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلقپوش و مرحبا از شانس بعدی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره بعدی شانس کمتری دارد اما خودش فردی ساده  و شجاع و فعال است  و کار گروه و دورب رش مورد انتقاد مردم و روشنفکران آستارا است  و نعیمی در نظر سنجی ها از  سوم تا پنچم قرار دارد  بخت پیروزی برخوردار است..متاسفانه نعیمی هم راه اشتباه دلق پوش را پیش می رود همان راه دلق پوش را .... و به دوستان قدیمی پشت نموده است  .... وی با رتبه 20 با جانبازی 50 درصد بازنشست سپاه است..با اینکه وی فردی فعال و جسور  و شجاع و پی گیر است چون کار گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی شده ندارد ...در عمل بدون تبلیغات کار می کند و ضعف وی است  و قبلا اصولگریان از وی حمایت می کردند دیگر حزب موتلفه اسلامی آستارا رسما منتقد وی شدند و اصلاح طلب ها وی را بخاطر حمایت سرسختانه از ولایت فقیه و خط و مشی رهبری قبول ندارنند وی را می شود گفت فردی مستقل  است و اعتقاید به حزب و کار گروهی ندارد .../مستقل

 

7-  مهندس عسگر غنی؛ متولد 1339 از ویرمونی و بزرگ‌شده‌ آستارا .در حال حاضر مشغول گذراندن رساله‌ دکترا می‌باشد.کارشناسی‌ ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس.پذیرفته دکتری مدیریت سیستم و مقیم تهران که چند ماهی است که بعنوان کاندیدا در شهر آستارا مطرح است. غنی هم محله ای و هم روستایی شاپور مرحبا از لحاظ مدرک تحصیلی و تخصص تقریباً نفر اول بین تمام کاندیداهای شهر آستارا هست و می توان گفت چهارمین احتمال در انتخابات مجلس. عمده ترین ضعف غنی را می توان حضور دیر هنگام ایشان در شهر دانست غنی معروف به ریس موشک هسته ای معروف است... دفعه قلی هم کاندیدا بود..مستقل

 

8- مهندس علیرضا نعمتی؛ کارشناسی ارشد جغرافیا، استاد  د انشگاه  و  دومین سپاهی که بعد از بازنشستگی قدم در عرصه انتخابات گذاشته است. البته جناب سرهنگ در هشتمین و نهم  دوره انتخابات هم کاندیدا بود که از رسیدن به کرسی های مجلس محروم ماندو نفر سوم شد... فر دی آرام و شجاع و قاون نمند و مردم دار است  كه در آستارا هواخواهان زیادی دارد و حتی رقیبان وی بخاطر قاونمند و با حیا و عالم بودن وی بوی احترام می گذرند و محبوبیت خاصی در آستارا دارد و دنیال جنال و بازی سیاسی  و ساخت وباخت نیست  با اینكه وی اصولگرا است افكارش بیشتذ اعتدالگر ( اصلاح طلب اصولگراست).اصولگرا

9- الیاس دیاریپور؛ فرهنگی سابق و مدیر خود بنده در آخرین سال تحصیلی. خوش برخورد و کمی هم محب پست و مقام. از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان. دیاریپور با مدرک فوق لیسانس در نهمین دوره انتخابات شرکت کرده./اصلاح طلب

10-میثم ضارب نیا؛ رییس دفتر فرهاد دلقپوش و شاید هیچ قصدی برای کاندیدا شدندش یافت نشود. و دوره قیلی با اینکه به کاندیدای یدکی معروف بود  بالای 12 هزار رای اورد  و دومین رای آستارا بدست آورد و کمتر در محافل دیده می شودو شنیده شده وی باز می خواهد كاندیدا  شود/ فوق لیسانس  و استاد دانشگاه اردبیل/اصلاح طلب

 

11-دکتر حیادخت؛ دندان پزشک و هم روستایی شاپور مرحبا را می توان از خصوصیات او دانست که دوره قبلی رد صلاحیت شد و فامیل نزدیک مهندس غنی است/ از خیرین مطرح آستارا /اصلاح طب ( اعتدال)

 

12-محمدتقی مرحبا؛ برادر شاپور مرحبا و تنها دلیلی که می توان بر کاندیداتوری او یافت،اعتدالگرا

 

13-خلیل توشه؛ داماد شاپور مرحبا و همان دلیل برادر مرحبا را می توان برای داماد مرحبا در نظر گرفت.و دلیل دیگری را هم که می توان در این خصوص عنوان کرد وجود عمق اختلافات در خاندان مرحبا وی سردار  بازنشسته سپاه  ا ست / با درجه سرداری بازنشسته شده است  و مردم دار و فردی معتدل و میانه رو است و وارد بازی های سیاسی نمی شود  و در كار اقتصادی سالم فعالیت می كند وضعیت مالی خوبی از راه حلال بدست آورده  و بدون منت  به مردم كمك می كند  ..در جوانان هوا خواهان زیادی دارد ..مستقل

14- سرهنگ بازنشسته سپاه  حاج  جلیل کریم نزاد (جانشین اسبق سپاه- با درجه سردار ی بازنشسته شده است ) ..فعلا تاجر معروف و بازیگر مر موز سیاسی آستارا  است بارها گفته کاندیدای  می شوم و هربار انصرافداده است اما اینبار می ْآید و ولی خانواده وی بخصوص پسرش علاقه ای به بازی سیاسی ندارد با اینكه فعال سیاسی هستند  و وضعیت مالی خانوادگی وی از قبل از انقلاب  خوب و عالی  بود و پدرش در تالش از زمین داران بزرگ  است  و بخاطر علاقه به انقلاب عضو سپاه شده  و از اول فردی  پشت پرده بود.../اصلاح طلب( اعتدال)

 

15- دکتر گیلاخانی؛ پزشک و اهل آذربایجان شرقی و فقط یک کاندیدا و سری قبلی رد صلاحیت شد .اصلاح طلب

16-فرهاد دلقپوش؛ نماینده قبلی  شهرستان  آستارا در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی. مدرک تحصیلی دلقپوش کارشناسی ارشد تربیتی است معاون وزیر صنعت و معدن کشور..دلقپوش که در سابقه و مسئولیت های خود معاونت اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و ریاست اداره ارشاد اسلامی شهر آستارا را یدک می کشد تقریباً با توجه به روند سیاسی شهر آستارا  از شانس اول پیروزی در انتخابات آینده برخوردار است. دلقپوش هر چند در برخی از انتصابات شهری  اشتباهاتی را در کارنامه خود دارد که این امر باعث دلخوری دلسوزان واقعی شهر هم گشته است. ولی با توجه به رقبای تقریباً ضعیف خود دوباره بر صندلی سبز مجلس تکیه خواهد زد و اگر  دلق پوش و مرحبا تایید شوند رقابت بین  چهار نفر خواهدشد./اصلاح طلب

17- مهندس نیما سیفی نزاد ...از فعالان سیاسی شهرستان و مسئول و مشاور جوان فرهاد دلق پوش نماینده اسبق ،معاون حقوقی  ستاد انتخاباتی دکتر احمدی نزاد در سال 1388 و معاون هماهنک کنند ه ستاد روحانی آستارا در سال 1392 ....مدیر عامل شرکت تعاونی ...مورد حمایت جامعه مهندسین  و فارغ التحصیلان جوان و اهل قلم  ..اصلاح طلب  می باشد..

18- حاج فرداد پورامن -فوق لیسانس/كارمندارشد دادگستری گیلان / شهردار فعلی لوندویل/ریس شورا و عضو شورای لوندویل سه دوره /از خیرین مطرح لوندویل /ریس باشگاه ورزشی و فرهنگی شهرداری /اصلاح طلب فعال استانی  (اعتدالگرا )-

19- محمود ساسانیان - اعتدالگرا - كارشناس ارشد- مدیر اسبق كار و تعاون استارا - مدیر روابط عمومی اداره كل كار و تعاون گیلان - و در انتخابات یكی از بازیگران انتخابات در استارا است  مورد حمایت جمعی از فرهنگیان ، تعاون گران و تاجرین و كشاورزان استارا  ازفعالان سیاسی اعتدالگرا گیلان

20- اقای داداشی - كارشناس ارشد -معلم و عضو ستاد انتخابات دكتر روحانی 92- فردی اعتدالگر ا و خونگرم می باشد و وارد بازیهای سیاسی نمی شود از بچه های جوان اصیل آستارایی است و مورد حمایت اصلاح طلب ها و شورای راهردبی اصلاح طلب های گیلان و استارا ... با توجه به اینكه از یك خانواده اصیل است  محبوبیت خاصی دربین مردم وی و خانواده اش دارنند و جوانترین كاندیدای مجلس در گیلان می باشد

 و فقط باید منتظر انتخاب مردم  بزرگ اندیش آستارا بمانند.


((اللهم عجل لولیک الفرج))

 دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته رو زنامه نگار و فعال حقوق بشر بخدا

دلنوشته رو زنامه نگار و فعال حقوق بشر بخدا

 

 

بنام خدای  كه بندگان خود را عاشق هستند دوست دارد ...

سلام به خدای مهربان و بخشنده ..

سلام بخدا عزیزم كه مادر و پدر مهربانم پیش خود بردی می دانم جایش پیش شما خوب است ..

سلام بخدای كه همیشه مرا كمك كردی از كودكی تا تحصیلات عالی و درجه داری ارتش و بازنشستگی ارتش ، وبلاگ نویسی و روزنامه نگاری و فعالیت حقوق بشر..

 سلام خدای بخشنده ومهربان كه مدافع حق و حقیقت هستی ..من فعالیت روز نامه نگاری و وبلاگ نیوسی ام و فعالیت حقوق بشری و محیط زیست را برای ادعایی زكات گوشه ای نعمات شروع كردم 

سلام خدای كه عشق من هستی  خدای مهربان ..من نظامی شدم تا در راه خدا شهید بشوم اما نشدم بازنشست شدم ...همیشه كمك من بودی ..

سلام خدای كه اگر عشقم شما نبودی بارها از سال 81 كشته یا اعدام یا محبوس بودم..خدایا كمكم كن تا بمیریم اما محبوس نشوم..

سلام بخدایی كه در سیاه چال تاریكی شب سی ام دومین ماه سال من از مرگ بر اثر ضربه و بیهوشی نجات دادی و زندگی دوباره بمن دادی ..خدایا خوبم فرزند و همسرم وقتی مرا صبح دیده بودند فكر كرده بودند  من تصادف كردم امیدی به زنده بودن من نداشتند اما شما عشق من نجاتم دادی همانند 81 و سالهی بعد تا 88 تا امروز ..

سلام خدا جون دستت دارم و عشقم هر دنیایی من هستی من فقط بتو متوسل می شوم همیشه موفق می شوم..

سلام خدای خوبم.. دوستت دارم و عشق هر دو جهان  من هستی  . . .

 

سلام خدایا :همان خدایی که: دغدغه ای برای از دست دادنش ندارم

 

سلام خدای بخشنده  :همان خدایی که مرا در آغوش گرفته و از مسیر گل و لای عبور می دهد.

 
 

سلام خدا مهربانم :خدایم را عاشقانه دوست دارم و می پرستم

 

سلام خدای صبر كننده :نه ترسی دارم برای نابودی اش و نه غمگینم در نبود

 

سلام خدای رحم كننده :حضورش او همیشه به من لبخند می زند

 

سلام خدای كه انتقام مستعضفان و عاشقانم خود را می گیرد و مرا عاشقانه دوست دارد.

 

سلام خدا فقط تو برایم مانده ای ...آی مردم بشنوید: که من تنها خدا برایم کافی است . . .

دلنوشته : اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست و روز نامه نگار بخدا بخشنده و مهربان ...

dardnews.ir

-----------

 

وباید هجرت کرد...

 

 

 

گاهی از سرزمینت .... گاهی از خانه ات ..... گاهی از خودت!...گاهی از دستان خودی ها ..گاهی از این دنیا ..

 

باید هجرت کرد تا دید. باید دل برید. باید دل کند. باید گذشت...

 

که ماندن چیزی جز راکد شدن وگندیدن در پی ندارد.

 

نیامدیم که بمانیم وبگندیم...

 

آمده ایم که برویم.../

 

 

باید بیرون رفت تا دید. باید از حصاری که دور خود حصاری که دور افکارت بافته ای بیرون روی.

 

وقتی خانه ات می شود تمام زندگی ات.

 

وقتی زندگی ات لذت بخش می شود.

 

وقتی آرامشت به حد والا وایده آل خود میرسد

 

وقتی اعتماد به نفست کامل میشود و با خودت حال میکنی

 

و وقتی حس جالبی مثل غرور خیلی نرم در وجودت لانه می کند.

 

وقتش رسیده است که هجرت کنی...

 

از تمام چیزهایی که تورا به خاک واهلش دلبسته میکند.

 

از همه چیزهایی که در خانه دلت مینشینند.

 

از همه چیز این دنیا.

 

وهجرت به این معنا نیست که همه چیز را ول کنی وبروی کنج عزلت وبیخیال دنیا شوی.

 

وقتی به این رسیدی که وقت هجرتت رسیده،به این بیاندیش که مقصد هجرتت کجا باشد.

 

نکند به ناکجا آباد هجرت کنی!!!

 

گاهی هجرت آنقدر مهم میشود که تاریخی را از آن بنا میکنند.

گاهی انسانها حتی با ایمان می گویی مرگت رسیده می ترسن در صورتیكه بدانند و بخدا یقیقن داشته باشند باید از مردن باید نترسند ..چون هجرت از این دنیا به دنیایی جاوید است...

 

"پس اگر مقصد را نه اینجا در زیر این سقف های دلتنگ و در پس این پنجره های کوچک که به کوچه های بن بست باز میشوند نمی توان جست؛بهتر آنکه پرنده روح دل در قفس نبندد.پس اگر مقصد پرواز است قفس ویران بهتر؛پرستویی که مقصد را درکوچ می بیند،از ویرانی لانه اش نمی هراسد."

دلنوشته اسماعیل اسدی دارستانی  روز نامه نگار و نویسنده و شاعر معاصر

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 02:38 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393

مرامنامه­حزب اعتدال و توسعه

الف: مبانی اعتقادی و فکری:

۱٫اعتقاد راسخ به قانون اساسی با عنایت به اصول خدامحوری و مردم­سالاری.
۲٫اعتقاد بر مشی اعتدال در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور.

ب: اهداف:

۱- ایجاد بستری در جهت اعتلا بخشیدن به جنبه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه.
۲- بسترسازی در جهت مشارکت عمومی اقشار مختلف جامعه به منظور استیفای حقوق سیاسی، اجتماعی فرهنگی و اقتصادی خود و تعیین سرنوشت.

ج: سیاست‌ها و خط‌ مشی‌ها:

۱- فرهنگی:
·
پیروی از اندیشه‌های پویای بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره).
·
گسترش اخلاق و آموزه‌های دینی و تقویت عناصر و اجزاء فرهنگ ملی.
·
تبیین و تکریم منزلت انسانی و اجتماعی اهل فرهنگ و اصحاب قلم و هنر.
·
تلاش در جهت ایجاد وحدت و وفاق ملی با محوریت فرهنگ ملی و بسترسازی در جهت رشد فرهنگ و ادبیات قومی اقوام مختلف ایران.
·
تلاش در جهت رشد و توسعه نوآوری و خلاقیت در ابعاد علمی، فرهنگی و هنری جامعه.

۲- اقتصادی:
·
تلاش در جهت توسعه­اقتصادی غیردولتی و احترام به مالکیت‌های قانونی.
·
تلاش در جهت ایجاد قانونمندی، به منظور پاسخ‌گویی رفتارهای اقتصادی دولت.
·
تلاش در جهت افزایش ثبات اقتصادی، با به کارگیری بهینه­منافع اقتصادی کشور و برقراری امنیت سرمایه‌گذاری.
·
تلاش در جهت ایجاد اشتغال و جذب متخصصان و حفظ منزلت اجتماعی آن به منظور جلوگیری از فرار مغزها.
·
تلاش در جهت کاهش فعالیت‌های تصدی‌گری دولت و افزایش فعالیت‌های مربوط به اعمال حاکمیت.
·
تلاش در جهت ایجاد رقابت و رفع انحصار در فعالیت‌های اقتصادی با حفظ حاکمیت دولت در امر تولی‌گری در چهارچوب قانون اساسی.
·
تلاش در جهت ارتقاء توان صادرات غیرنفتی، به منظور کسب جایگاه مناسب در بازارهای جهانی.
·
تلاش در جهت تحقق عدالت اقتصادی با تکیه بر رفاه عمومی و ایجاد عدالت اجتماعی.

۳- سیاسی:
·
دفاع از حقوق سیاسی مردم و آزادی‌های مطرح در قانون اساسی.
·
ایجاد بستری مناسب در مشارکت‌پذیری مردم و ایجاد فضای رقابتی در فعالیت‌های سیاسی.
·
تلاش در جهت تقویت وفاق ملی.
·
تلاش در جهت نقش پیشرو و موثر در منطقه و کشورهای اسلامی و جهان سوم و بسط روابط همه­جانبه و دوستانه با کشورهای همسایه در چارچوب منافع ملی.
·
تأکید بر حضور فعال ایران در عرصه­ی جهانی و همکاری با سازمان‌های بین­المللی و احزاب و مجامع غیردولتی.
·
ارتباط موثر و فعال با احزاب و مجامع سیاسی بین­المللی و اسلامی در جهت معرفی جایگاه واقعی تمدن ایران اسلامی با حفظ منافع و مصالح ملی.
·
مقابله با هرگونه انحصارگرایی و زورمداری سیاسی.

۴- اجتماعی:
·
تبیین و ترویج و حقوق بشر اسلامی و رعایت آن در حضور آحاد جامعه.
·
بسط آزادی‌های فردی و اجتماعی در چهارچوب قانون اساسی و از طریق احترام به اندیشه و دفاع از آزادی‌های قلم و بیان.
·
مشارکت فعال آحاد جامعه در عرصه‌های اجتماعی.
·
تحکیم مبانی خانواده و ارتقاء اصول اخلاقی حاکم بر آن.
·
تقویت تشکل‌های اجتماعی و صنفی.
·
حمایت از نخبگان و فرهنگیان جامعه فارغ از وابستگی‌های گروهی و سیاسی.
·
اصل تحمل و بردباری متقابل در تعاملات اجتماعی.
·
لحاظ نمودن حقوق جوانان با رفع موانع تحصیلی، ورزشی، اشتغال، ازدواج، مسکن.
·
تأکید بر ترویج رفتار سیاسی- اجتماعی، مبتنی بر اخلاق اسلامی و پرهیز از هتک حرمت اشخاص و گروه­ها در برخوردهای اجتماعی و سیاسی.
·
تلاش در جهت هم­گرایی اجتماعی بین طوایف و اقوام مختلف با محوریت فرهنگ دینی و ملی کشور.

۵- سازمان و مدیریت:
·
اصلاح ساختار نظام اداری کشور با تکیه بر تقویت بخش دولت در امر اعمال حاکمیت و سیاست­گذاری و کاهش فعالیت تصدی‌گری
·
اصل شایسته ­سالاری و انتخاب فرهیختگان.
·
جایگزینی مدیریت علمی با مدیریت سنتی.
·
اصل عدم تمرکز و تقویت اختیارات مدیران استانی و منطقه‌ای.

 

 دیدگاه­‌ها و مواضع اقتصادی

این حزب چون دیگر احزاب جناح راست سنتی و مدرن دارای دیدگاه­‌های راست اقتصادی از جمله اعتقاد به بازار آزاد، خصوصی‌سازی، پیوستن به مجامع اقتصادی جهانی، تولیدمحوری و کوچک کردن دولت و حذف دخالت‌های بی‌مورد دولت در اموار اقتصادی می‌باشد.

در بیانیه­اعلام موجودیت این حزب در مورد مسائل اقتصادی چنین آمده است: «با تکیه بر مواهب الهی و ظریفت‌های موجود کشور، مهیا کردن بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری، حفظ امنیت سرمایه و سرمایه‌گذار، توسعه­ی اقتصادی مردم‌گرا و جوان­محور به بسط منابع تولید اقتصادی یاری می‌رساند و کاهش بیکاری را به دنبال خواهد داشت این عمل تحول اقتصادی و استقلال ملی را از شعار به­عمل تبدیل خواهد کرد و از تصدی‌گری دولت می‌کاهد و بخش خصوصی را پر نشاط خواهد کرد

برخی دیگر از مواضع اقتصادی این حزب در بیانیه‌ای با عنوان اصلاحات به شرح زیر تبیین شده است:

«کاهش حجم دولت از طریق کاهش تصدی‌گری آن و واگذاری فعالیت‌های اجرایی کشور به بخش خصوصی، یک راهبرد اجتناب‌ناپذیر در اصلاحات اداری است. تأمین اجتماعی همگانی و بازنگری در نظام تأمین اجتماعی کشور، مهم تلقی نمودن اصل بیست و هشتم قانون اساسی که زمینه­ی کارآفرینی را برعهده دولت قرار داده…»

 

 

دیدگاه­‌ها و مواضع سیاسی

حزب اعتدال و توسعه یک حزب میانه‌رو و معتدل است که اگرچه ایده تأسیس آن با اشاره هاشمی به ذهن مؤسسان آن متبادر شد اما در ادامه به لحاظ ساختاری و تصمیم‌گیری، کاملاً مستقل از هاشمی عمل کرد و هنوز نیز بر خلاف حزب کارگزاران سازندگی، تلاش دارد فاصله خود را با وی حفظ کند. این حزب از لحاظ سیاسی و اقتصادی یک حزب با گرایش راست به­شمار می‌رود، اما کاملاً مستقل از جناح راست سنتی، به ­عبارت بهتر این حزب یک راست میانه‌رو و تا حدودی نزدیک به راست مدرن است که دارای دیدگاه­‌های نزدیک به آن چیزی است که امروز از آن به عنوان جریان اصولگرا یاد می‌شود.
 
مهم­ترین دیدگاه­های سیاسی این حزب را می توان اعتقاد به ایجاد بک نوع فضای متکثر سیاسی در کشور به دور از جنجال و خشونت و ایجاد رقابت سالم بین گروه­های سیاسی در فضای آرام به­منظور رشد و توسعه اقتصادی دانست.

در بیانیه­اعلام موجودیت حزب دیدگاه­های سیاسی این­طور بیان شده است:
۱٫استقلال سیاسی، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی، رشد و توسعه­ی کشور و وفاق ملی و اعتدال همه­‌جانبه را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده.
۲٫در سیاست خارجی، بر همکاری­های سازنده­ی بین­‌المللی، حضور فعال ایران در عرصه­جهانی و همکاری با سازمان­‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید دارد و به سهم خود ارتباط و گفت‌وگو با احزاب و مجامع سیاسی و بین­‌المللی را در جهت معرفی جایگاه واقعی ملت ایران دنبال خواهد کرد.
۳٫پرهیز از هرگونه تندروی برای دستیابی به هدف­‌های توسعه­سیاسی.

بیانیه‌ای با عنوان “اصلاحات حزب” در تاریخ پنجم شهریوماه سال ۱۳۷۹ بر موارد زیر تأکید می‌کند:

۱- حزب از همه دعوت می‌نماید تا با گردآوری و تبیین راهبردهای سازنده­همکاری میان همه­ملل و تمدن‌ها، برای هموار شدن مسیر تحقق عدالت جهانی و توسعه انسانی بکوشند.
۲- حزب با تأکید بر اصل بیست و ششم قانون اساسی، احزاب را ابزار کارآمدی برای ارتقاء توقعات پراکنده­ی فردی به خواسته‌های هدفمند جمعی و بهبود نظام پاسخگویی دولت به اقشار ذی­نفع ملت شمرده و شکل‌گیری نهادهای سیاسی مردم را به­‌عنوان اولویت حقیقی در توسعه­سیاسی قلمداد می‌نماید.
۳- انجام اصلاحات در قوه­ی قضائیه در جهت احقاق هر چه بهتر و سریع­‌تر حقوق آحاد مردم.
۴- تقویت و تشدید نظارت بر عملکرد کارگزاران نظام در ایفای مسؤولیت­‌های‌شان.

 
دیدگاه­‌ها و مواضع فرهنگی

این حزب معتقد به آزادی بیان در عرصه­فرهنگی و اعمال کنترل متعادل دولت در این زمینه است. در بیانیه­اعلام موجودیت حزب بر موارد زیر تأکید شده است:

۱٫تلاش در جهت تقویت و تحکیم اخلاق خانواده به­عنوان نخستین نهاد اجتماعی.
۲٫تقویت نقش زنان، این نیروی کارآمد در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی.
۳٫حمایت از حقوق جوانان و پیاده‌سازی طرح‌های کاربردی در جهت رفع موانع شغلی، ورزشی، تحصیلی و ازدواج و مسکن جوانان.

برخی دیگر از دیدگاه­‌های فرهنگی این حزب در بیانیه‌ای با عنوان اصلاحات در تاریخ پنجم شهریورماه ۱۳۷۹ به شرح زیر آمده است:

 

۱٫پالایش درونی و اصلاح دائمی از جمله ویژگی‌هایی است که هم در مفاهیم اسلامی تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر و هم در مبانی نظام جمهوری اسلامی در قالب اصل هشتم قانون اساسی به­‌دقت مورد توجه واقع شده و مطبوعات یکی از کارآمدترین ابزارهای نوین برای انجام این مهم است.
۲٫اصلاحات فرهنگی از دو بعد قابل توجه و تأمل است نخست از بُعد تطبیق دائمی مظاهر زندگی نوین با مبانی اعتقادات اسلامی و ساختارهای فرهنگی ملی و دوم از بُعد سطح­سازی فرهنگ به ابزارهای نوین اشاعه­آن مانند رسانه‌های جمعی.
۳٫بازنگری در نظام آموزش و تطبیق آن با نیازهای عمومی کشور، علاوه­بر جلوگیری از بحران‌های اجتماعی، با فراهم نمودن نرم‌افزار مورد نیاز جامعه، به بالندگی و پویایی نظام کمک‌های شایان توجهی خواهد نمود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر به نماینده استارا ..ای كاش امام زنده بود این روز ها را می دید

دلنوشته اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر به نماینده استارا ..ای كاش امام زنده بود این روز ها را می دید

درد دلی با نماینده محبوب آستارا الحاج صفر نعیمی دلنوشته اسماعیل اسدی دارستانی

20948_origحاجی صفر من ددوستت دارم و خیر خواه شما چشمت را بازكن ..آنها دشمن تو هستند و نمی خواهن آستارا پیشرفت كند ..دنبال برنامه و منافع جناحی و گروهی خود هستند

صبر در ناملایمات چه پاداشی دارد؟كاش امام بو دو این روزها را می دید

وَإِن كَانَ طَآئِفَةٌ مِّنكُمْ آمَنُواْ بِالَّذِی أُرْسِلْتُ بِهِ وَطَآئِفَةٌ لَّمْ یْؤْمِنُواْ فَاصْبِرُواْ حَتَّى یَحْكُمَ اللّهُ بَیْنَنَا وَهُوَ خَیْرُ الْحَاكِمِینَ ﴿87 اعراف ﴾
( شعیب بمومنان گفت )اگر به آنچه من از طرف خدا مامور بتبلیغ آن شده ام گروهی ایمان آوردند و گروهی ایمان نیاورده و بخصومت برخاستند شما مومنان که ایمان آورده اید صبر پیشه کنید تا خدا میان ما و آنها داوری کند او بهترین دادخواهانست
(ج18 فرهنگ قرآن ، ص250)

شهروند اعتراض نکند مسئول به وظایف خود عمل نمی کند. اما باید مسئول نیز روحیه انتقادپذیری داشته باشد و قبول کند که انتقادات می تواند مثمرثمر واقع شود و نه اینکه بی توجه باشد اگر چنین باشد آستارا و لوندویل را باید روستا نامید كه شهر آستارا دو خیابان كوچك دارد با یك پیاده رو كوچك كه بهمدیگر وصل می شوند و لوندیل هم یك روستای كوچك كه اسمش شهر با یك خیابان اصلی . نمونه بارز که می توان به آن اشاره کرداین است، .....

حاجی جان .....یادت هست ...امیدوارم حرفها و قولهایت بمردم قدر شناس استارا و لوندویل یادت نره ..انشا الله كه من اشتباه كنم...

حاجی وقتی من پیر زنی می بینم كه تحت پوشش كمیته  امداد  است 57 ساله  كسی كمكش نمی كند و تیرماه با حكم بیرونش می كنند وحتی پول رهن یك اتاق برای زنده ماند نه زندگی كردن ندارد و به شماره مراجعه می كند شما هم می گوید بیند من هم ناهار پنیر و نان می خورم به كمیته امدا نامه می دهی 50 هزار تومان می دهند ایا حاجی جان با 50 تومان می توان خانه اجاره كر ذد برا یك پیر زن بی چیز و بیكس ...

حاج صفر ..پیرزن  در حال مرگ در بیمارستان اردبیل است ساكن سیبلی پول اعزام و عمل برای قلبش نیست امروز می اورنش كه در خانه بمیرد چون پول عملش نیست این پیرزن پول نان ندارد

نماینده محترم : جوانان فارغ التحصیل نخبه آستارا در جوانی پیر شدند ..مهندس و فوق لیسانس و...نمونه اش دوستان من ...جوانی با تشویق من ازدواج كرد و یك بچه هم دارد آنقدر سعی و تلاش كرد بیكار است و اجاره نشین .....

چند روز پیش به زنش گفته من نمی توانم كاری پیدا كنم وسایلجهیزیه را می دهم تو را خدا برو خانه پدرت و من هم می روم عراق كردشتان كارگری بینم پیدا ممی كنم...یا مهندس و فوق لیسانس دوستانم حاضرند بعنوان جارو كش و نظافچی سرویس بهداشت استخدام بشوند بعنوان یك زیر دیپلم .. من بارها فرصت شغلی نیروی شركتی را در‌استاراب رای شما گوشزد كرد ...شما می گوید بروند در سایت ریاست جمهوری در صورتیكه نیروی شركتی ادارات و بخصوص گمرك و اسكله و .. با دولت نیست شركت ها خودشان جذب می كنند نمونه اش ریس ادار ه ای اقو.ام خود را یك رزو استخدام نیروی شركتی كرد و آلان در  گمرك و اسلكه ریس شدند ...نمونه اش روسای دیگر ....فرصتهای شغلی در شهرستان بخصوص نیروی شركتی به غیر بومی ها داده می شود و ما شاالله الان كه ..آستارا بالای 47 ریس اداره دارد بغیر از فرماندار و معاونین و...دهیاران ...هر كدام دو یا سه فامیل را استخدام كنند چه می شد..كاری برای بقیه نمی ماند نمونه اش زیاد  هستند ..

 

متاسفانه باخبر شدم كار گره مهم دفتر نماینده شخصی شده است كه سیكل دارد و سیكل هم با شفارش گرفته است ..

واقعا كار گروه ای كه مدر حتی دیپلم نداشته باشد به چه درد می خورد ..

حاجی نمونه كار گروه هایست را شنیدم واقعا من شاخ در آوردم  نه مدرك تحصیلی و نه تخصص انها به این مسایل نمی خورد....

 واقعا به این وضعیت  محیط زیست و منابع طبیعی كسی نمی خواهد رسیدگی كند...

راستی حاجی  این 400 برداشت كننده صدف باید آینده كارشان كه جمعیت انها با خانواده بالای 3000 نفر می رسد چه می شود...یا وضعیت ماهی گیران كه هزاران سال كار می كنند عملا  ماهی گیر هستند اما در قانون این هزار نفر ماهی گیر را می گویند ماهی گیران غیر قانونی چرا این قانون را در مجلس اصلاح نمی كنید..

 بماند .. ادمه دارد  اسماعیل اسدی دارستانی

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 02:42 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393
دلنوشته  روز نامه نگار و نویسنده  ، وبلاگ نویس وفعال حقوق بشر به ریس قوه قضاییه

اسماعیل اسدی دارستانی در خصوص نحوه غیر قانونی دستگیری و ورود بخانه اش و ...... و دیگر موارد دلنوشته به ریس قوه قضاییه  نوشته و ارسال نموده است ..مشروح دلنوشتهمحضر حضرت آیت الله عاملی لاریجانی ریس محترم  قوه قضاییه  جمهوری اسلامی ایران
 سلام علیكم..اجتراما به استحضار عالی می رساند .
اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی متاهل دارای یك فرزند دانشجو .. محل تولد و سكونت :گیلان - بندر مرزی  آستارا  نویسنده و محقق و روزنامه نگار و وبلاگ نویس / مستند ساز /فعال حقوق بشر و محیط زیست شناخته شده بین المللی ومنتقد /درجه داربازنشسته ارتش / بردار جانباز بسجی هشت سال دفاع مقدس / فر زند جانباز 65 درصد بسیجی ( شهید اسلام ) هشت سال دفاع مقدس /هوادار نظام و قانون اساسی ومعتقد به ولایت فقیه ...عضو هیچ حزب یا گروه محارب یا رسمی نیستم ..نه اصولگرا هستم و نه اصلاح طلب ( فعال حقوق بشر و محیط زیست مطابق با قانون اساسی كشور هستم )

...........................

.........................

.............................

.............

از خداواند آروزی پیروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان را دارم ..

در خصوص دستگیری  و ورود بهمنزل و بازرسی من بدون حكم دادستانی  و شكنجه  و اعتذراف با زورشنكجه و بیهوشی و...من توطئه  و نقض حقوق بشر و نقض قانون شده است از جنابعالی درخواست رسیدگی دارم
 با تشكر : اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست و روز نامه نگار


منبع: درد نیوز dardnews.ir
بیواگرافی خلاصه ای ازاستاد اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و پزوهشگر و روز نامه نگار..
. اولین وبلاگ نویس ایرانی  و اولین فعال فضای مجازی (سایت و بلاگ نویس  خبری و تحلیلی) حقوق بشر و محیط زیست در ایران ...
 اسماعیل اسدی دارستانی از سال 1377 بنوان یك روزنامه نگار رسمی و از سال 1380 بعنوان اولین وبلاگ نویس ایرانی  و از شال 1373 بعنوان  نویسنده و محقق
فعالیت می كند تاكون 5 كتاب ایشان مجوز و به چاپ رسیده و دو كتاب وی بنامهای  سرگذشت تالشان  مرجع بین المللی ( تالشان) و كتاب پنجم وی بنام بر رسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست در سال 1390 بچاپ رسیده است  و یكی از كتابهای مرجع  فارسی  سازمان ملل  و فعالان حقوق بشر بین المللی است و 4 اثر وی در مراحل انتشار ...و تاكنون 4 مستند در خصوص مذهبی و محیط زیست و حقوق بشر  ساخته است و اخرین  مستند فریاد بی صدا  كه در خصوص تخریب محیط زیست در غرب گیلان است در جشنوراره متعدد راه یافته  و مورد استقبال قرار گرفته است و پنجمین فیلم مستند وی در خوص امكن حیات وحش و منابع طبیعی و زیارتی و اماكن میراث فرهنگی آستارا است كلیدش در سال 1392 خورد و امسال به اتمام رسید و مراحل نهایی فیلم طی می شود و چند فیلم وی ..( مدیر عامل شركت  تعاونی مستند سازان نور..درجه داربازنشسته ارتش ......روز نامه نگار و وبلاگ نویس و فعال حقوق بشر شناخته  بین المللی ..
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نكته های مهم

مسئولین یک مؤسسه خیریه متوجه شدند که وکیل پولداری در شهرشان زندگی می‌کند و تا کنون حتی یک ریال هم به خیریه کمک نکرده است. پس یکی از افرادشان را نزد او
فرستادند..
مسئول خیریه: آقای وکیل ما در مورد شما تحقیق کردیم و متوجه شدیم که الحمدالله
از درآمد بسیار خوبی برخوردارید ولی تا کنون هیچ کمکی به خیریه نکرده‌اید.
نمی‌خواهید در این امر خیر شرکت کنید؟
وکیل: آیا شما در تحقیقاتی که در مورد من کردید متوجه شدید که مادرم بعد از یک
بیماری طولانی سه ساله، هفته پیش درگذشت و در طول آن سه سال، حقوق بازنشستگی‌اش کفاف مخارج سنگین درمانش را نمی‌کرد؟
مسئول خیریه: (با کمی شرمندگی) نه، نمی‌دانستم. خیلی تسلیت می‌گویم.
وکیل: آیا در تحقیقاتی که در مورد من کردید فهمیدید که برادرم در جنگ هر دو
پایش را از دست داده و دیگر نمی‌تواند کار کند و زن و 5 بچه دارد و سالهاست که
خانه نشین است و نمی‌تواند از پس مخارج زندگیش برآید؟
مسئول خیریه: (با شرمندگی بیشتر) نه . نمی‌دانستم. چه گرفتاری بزرگی ...
وکیل: آیا در تحقیقاتتان متوجه شدید که خواهرم سالهاست که در یک بیمارستان
روانی است و چون بیمه نیست در تنگنای شدیدی برای تأمین هزینه‌های درمانش قرار
دارد؟
مسئول خیریه که کاملاً شرمنده شده بود گفت: ببخشید. نمی‌دانستم اینهمه گرفتاری
دارید ...
وکیل: خوب. حالا وقتی من به اینها یک ریال کمک نکرده‌ام شما چطور انتظار دارید
به خیریه شما کمک کنم؟

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 09:59 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393

هوالمحبوب

         

 یه كلاغ و یه خرس سوار هواپیما بودن كلاغه سفارش چایی میده چایی رو كه میارن یه كمیشو میخوره باقیشو می پاشه به مهموندار

            مهموندار میگه چرا این كارو كردی؟

            كلاغه میگه دلم خواست پررو بازیه دیگه پررو بازی!

چند دقیقه میگذره باز كلاغه سفارش نوشیدنی میده باز یه كمیشو میخوره باقیشو میپاشه به مهموندار

            مهموندار میگه : چرا این كارو كردی؟

           ! كلاغه میگه دلم خواست پررو بازیه دیگه پررو بازی

            بعد از چند دقیقه كلاغه چرتش میگیره

            خرسه كه اینو میبینه به سرش میزنه كه اونم یه خورده تفریح كنه

            مهموندارو صدا میكنه میگه یه قهوه براش بیارن قهوه رو كه میارن

            یه كمیشو میخوره باقیشو میپاشه به مهموندار مهموندار میگه چرا این كارو كردی؟

            خرسه میگه دلم خواست پررو بازیه دیگه پررو بازی

            اینو كه میگه یهو همه مهموندارا میریزن سرش و كشون كشون تا دم در هواپیما میبرن كه

            بندازنش بیرون خرسه كه اینو میبینه شروع به داد و فریاد میكنه

            كلاغه كه بیدار شده بوده بهش میگه: آخه خرس گنده تو كه بال نداری مگه

           !!!!!!!! مجبوری پررو بازی دربیاری

نكته مدیریتی : قبل از تقلید از دیگران منابع خود را به دقت  ارزیابی كنید !

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 09:58 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393

هوالمحبوب

رییس: 50 آجر توی هواپیماست. یكی از آنها را به بیرون پرتاب می كنیم. الآن
چند آجر توی هواپیما مانده؟
كارمند: 49 آجر.
رییس: چگونه می شود یك فیل را در سه مرحله در یخچال جا داد؟
كارمند: در یخچال را باز می كنیم، فیل را در یخچال می گذاریم، در یخچال را
می بندیم.
رییس: چگونه می شود یك گوزن را در چهار مرحله در یخچال جا داد؟
كارمند: در یخچال را باز می كنیم، فیل را درمی آوریم، گوزن را داخل یخچال
می گذاریم، در یخچال را می بندیم.
رییس: امروز تولد شیر سلطان جنگل است، همۀ حیوان ها به جشن تولد او آمده اند
به جز یكی از آنها، چرا؟
كارمند: گوزن نیامده، چون توی یخچال است.
رییس: یك پیرزن چگونه می تواند از یك رودخانۀ پر از تمساح رد شود؟
كارمند: به راحتی، چون تمساح ها به جشن تولد شیر رفته اند.
رییس: سؤال آخر، با این حال پیرزن در رودخانه می میرد، چرا؟
كارمند: اووممم... نمی دانم، شاید غرق شده باشد.
رییس: نخیر، آجری كه از هواپیما بیرون انداخته بودیم توی سرش می خورد. مشكل
همین است، تو روی كارت تمركز نداری. برو.

*
نتیجۀ اخلاقی داستان:* وقتی رییس شما مصمم است حال تان را بگیرد، راه فرار
ندارید

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 09:57 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393

هوالمحبوب

هنگامی كه ناسا برنامه فرستادن فضانوردان به فضا را آغاز كرد، با مشكل كوچكی روبرو شد. آنها دریافتند كه خودكارهای موجود در فضای بدون جاذبه كار نمی كنند. (جوهر خودكار به سمت پایین جریان نمی یابد و روی سطح كاغذ نمی ریزد.) برای حل این مشكل آنها شركت مشاورین اندرسون را انتخاب كردند. تحقیقات بیش از یك دهه طول كشید، ۱۲میلیون دلار صرف شد و در نهایت آنها خودكاری طراحی كردند كه در محیط بدون جاذبه می نوشت، زیر آب كار می كرد، روی هر سطحی حتی كریستال می نوشت و از دمای زیرصفر تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد كار می كرد.

روس ها راه حل ساده تری داشتند: آنها از مداد استفاده كردند!

شرح حكایت

این داستان مصداقی برای مقایسه دو روش در حل مسئله است.

تمركز روی مشكل(نوشتن در فضا) یا تمركز روی راه حل(نوشتن در فضا با خودكار).

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 09:55 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393

هوالمحبوب

فقط دعا کنید پدرم و بردارم  شهید بشه!

خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟

گفت:آخه بابام و بردارم رزمنده بسیجی موجیه!

گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟

آخه هروقت موج میگیردش وحال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو ومادرو برادر رو کتک میزنه! ، امامشکل مااین نیست!

گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟

گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنند دست وپاهای همه مون را ماچ میکنند ومعذرت خواهی میکنند. ماطاقت نداریم شرمندگی پدرمون و بردارمون  را ببینیم. دعاکنید پدرم شهیدبشن وبه رفیقاش ملحق بشه...

  برای سلامتی بزرگ مردان ایران عزیز و سلامتی و استقامت خانوادشون صلوات    

((اللهم عجل لولیک الفرج))      

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 09:52 ب.ظ | نظرت شما (0)

یکشنبه 25 خرداد 1393

هوالمحبوب

خدا: بنده ی من نماز شب بخوان و آن یازده رکعت است.

بنده: خدایا ! خسته ام! نمی توانم.

خدا: بنده ی من، دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخوان.

بنده: خدایا ! خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم

خدا: بنده ی من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان

بنده: خدایا سه رکعت زیاد است

خدا: بنده ی من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان

بنده: خدایا ! امروز خیلی خسته ام! آیا راه دیگری ندارد؟

خدا: بنده ی من قبل از خواب وضو بگیر و رو به آسمان کن و بگو یا الله

بنده: خدایا!من در رختخواب هستم اگر بلند شوم خواب از سرم می پرد!

خدا: بنده ی من همانجا که دراز کشیده ای تیمم کن و بگو یا الله

بنده: خدایا هوا سرد است! نمی توانم دستانم را از زیر پتو در بیاورم

خدا: بنده ی من در دلت بگو یا الله ما نماز شب برایت حساب می کنیم

بنده اعتنایی نمی کند و می خوابد.

خدا: ملائکه ی من! ببینید من آنقدر ساده گرفته ام اما او خوابیده است چیزی به اذان صبح نمانده او را بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است امشب با من حرف نزده

ملائکه: خداوندا! دوباره او را بیدار کردیم ،اما باز خوابید

خدا: ملائکه ی من در گوشش بگویید پروردگارت منتظر توست

ملائکه: پروردگارا! باز هم بیدار نمی شود!

خدا: اذان صبح را می گویند هنگام طلوع آفتاب است ای بنده ی من بیدار شو نماز صبحت قضا می شود خورشید از مشرق سر بر می آورد

ملائکه: خداوندا نمی خواهی با او قهر کنی؟

خدا: او جز من کسی را ندارد…شاید توبه کرد

 ===========================================================

بنده ی من تو به هنگامی که به نماز می ایستی من آنچنان گوش فرا میدهم که انگار همین یک بنده را دارم و تو چنان غافلی که گویا صد ها خدا داری ...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس نیما سیفی نزاد از نخبگان كشور و فعال حقوق بشر و میحط زیست و وبلاگ نویس امروز در در خانه اش دستگیر شد

مهندس نیما سیفی نزاد از نخبگان كشور و فعال حقوق بشر و میحط زیست  و وبلاگ نویس  امروز در در خانه اش  دستگیر شد
شرح اتهام : دعوت عمومی برای پایكوبی و شادی ...در فیس بوك

توضیح اسمیاعل اسدی دارستانی  در خصوص مهندس نیما سیفی نزاد : وی جوانی ولایت مدار و مدافع سر سخت جمهوری اسلامی و از نخبگان علمی و سایبری  و وبلاگ نوی مطرح بین اللملی است  و بهیج وجه مهندس نیما سیفی نزاد در فیس بوك عضو نیست و هیچ وقت چنین طرحی را نمی نماید و معتقد به قانون اساسی است ..در انتخابات هم وی رد صلاحیت شد بعنوان كاندیدا شورای شهر ...
  در باره  مهندس نیما سیفی نزاد ( از نخبگان علمی و سایبری و طراحان و سیاسی  و بلاگ نویس و مذافع محیط زیست   ایران  شناخته شده كشوری )
مهندس نیما سیفی نژاد یکی از چهره های برجسته ی استان گیلان و شهرستان مرزی آستارا می باشد که علی رغم جوانی همواره تلاش های بسیاری برای ارتباط قویتر مردم و مسئولین ایجاد کرده است. ایشان سالهای جوانی خود را با مشقت فراوان در راه تحصیل علم و دانش گذراند و توانست با تحصیل در مقاطع بالا گامهای موثری در امور عمرانی و رشد و توسعه ی این شهرستان بردارد وی همواره به عنوان نماینده ی جوانان در امور سیاسی به فعالیت پرداخت و با توجه به سختی های فراوان هرگز دست از کوشش و جهاد برای ایجاد بستر مناسب فرهنگی در شهرستان و استان گیلان برنداشت و در انتخابات  ریاست  جمهوری معاون ستاد انتخاباتی دكتر روحانی در استارا بود..امیدواریم این سو تفاهم یا توطئه از طریق رقیب های انتخاباتی رفع شود وی آزاد شود
مهندس نیما سیفی نزاد یكی از كاندیدای مطرح نمایندگی مجلس از استار ا است و حامیان زیاد و مطرح در استارا و ولوندویل دارد بخصوص  جوانان و تحصیل كردگان و احتمالا رقبای انتخاباتی برای اینكه وی را از صحنه حذف كنند چنین اتهام را بوی زدنند با عنایت به اینكه قوه قضاییه مستقل است امیدوارن وی تبریه شود..منتظر فرد ا صبح سه شنبه هستیم...

  شعر : مهندس نیما سیفی نزاد

اندک اندک میرسد نوای حزن ماه بنی هاشم
می رسد نوای محرم حسین بن علی
میرسد ماه غصه و اشک
اشک برگناهانمان
گریه بر خطاهایمان
زجه زدن برای طلب عفو مغفرت
بوی محرم را دوست دارم
از کودکیم
از صدای زنجیر زنان مسجد ابروان
کنار خانواده ام
مادران و چادرهای مشکیشان
پدران و لباس مشکی و زنجیر های یکدست نواخته شده
خاطرات تلخ و شیرین کودکیم
هر انچه مانده برایم
از صدای معصومیت حسین دارم
محرم ، ماه بدون دارا و ندار
بدون نیرنگ و دروغ
بدون گناه
پاک ترین روزهای سال برای تمام مردم
خداوندا
به حق مظلومیت حسین
به دستان بریده شده شیر مرد اسلام
ماه بنی هاشم
در این ماه عزیز
گناهانمان را ببخش
و راهی را که حقیقت است برما اشکار کن
دسانمان را بگیر
چرا که همیشه چون کودکی هستیم که به دستهای پر مهر و محبتت نیاز داریم
به حق حسین
یاورمان باش و تنهایمان نگزار

 شاعر : مهندس نیما سیفی نزاد


شعار مهندس نیما سیفی نژاد

کاندیدای دهمین دوره  مجلس - آستارا

 

غریبه نیستیم ، جوانان خودتانیم

از دل خودتان برخاسته ایم

و به فراتر از  نمایندگی مجلس

به ایجاد  اتحاد میان جوانان  آستارا

برای رقم زدن فردا های استارای عزیزمان

می اندیشیم

و در این راه

نیاز به همه ی  مردم بخصوص جوانانمان ویلایت مدار و مرزنشین  داریم


تا یاد اسطوره های این شهر

همچون بابک حسن پور

  را زنده  نگه داریم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ای ایران

ای ایران ای مرز پر گهر ... ای خاکت سرچشمه هنر

دور از تو اندیشه بدان ... پاینده مانی و جاودان 

ای دشمن ار تو سنگ خاره ای من آهنم ... جان من فدای خاک پاک میهنم

مهر تو چون شد پیشه ام ... دور از تو نیست اندیشه ام

در راه تو کی ارزشی دارد این جان ما ... پاینده باد خاک ایران ما

سنگ کوهت دُر و گوهر است ... خاک دشتت بهتر از زر است

مهرت از دل کی برون کنم ... بر گو بی مهر تو چون کنم

تا گردش زمین و دور آسمان به پاست ... نور ایزدی همیشه رهنمای ماست

مهر تو چون شد پیشه ام ... دور از تو نیست اندیشه ام

در راه تو کی ارزشی دارد این جان ما ... پاینده باد خاک ایران ما

ایران ای خرم بهشت من ... روشن از تو سرنوشت من

گر آتش بارد به پیکرم ... جز مهرت در دل نپرورم

از آب و خاک و مهر تو سرشته شد گِلم ... مهر اگر برون رود گِلی شود دلمجملات علی شریعتی در مورد عشق و دوست داشتن

http://s1.picofile.com/file/7212194187/ali.jpg

 

خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است

 

و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر
.
.
..
عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی

 

دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال
.
.
.
عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است


دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج می گیرد
.
.
.
عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر می گذارد

 


دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می کند.

××××××××××××××××

من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم.
نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت
و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.

 کوروش بزرگ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic