روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

صفر نعیمی،نماینده آستارا به وزیر ارتباطات در خصوص تذکر پیرامون افزایش بی‌رویه نرخ مکالمه تلفن همراه و عدم پاسخگویی مسئولان امر تذکر داد

صفر نعیمی،نماینده  آستارا به وزیر ارتباطات در خصوص تذکر پیرامون افزایش بی‌رویه نرخ مکالمه تلفن همراه و عدم پاسخگویی مسئولان امر تذکر داد

20948_orig

صفر نعیمی نماینده مردم آستارا در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: طبق توافق‌نامه  مورخ ۲۶/۱۱/۶۸ اتباع دو کشور ایران و آذربایجان با پروانه گذر مرزی تا شعاع ۴۵ کیلومتری تردد می‌کردند و بدین وسیله ساکنان مرزی دو کشور با توجه به مشترکات فرهنگی و اجتماعی و تاریخی و مذهبی از توانمندی‌های یکدیگر بهره می‌بردند اما متاسفانه در تاریخ ۵/۱۰/۹۱ مجلس ملی آذربایجان تفاهم‌نامه تردد مرزی را به صورت یکجانبه لغو کرد که از مسئولین امر استدعا دارم ترتیبی اتخاذ کنند تا دوباره این توافق‌نامه احیا شود.

وی افزود: بر اساس مصوبه مورخ ۱۴/۱/۷۴ و نیز تصویب‌نامه مورخ ۳۱/۵/۸۹ هیئت وزیران باید به کارمندان مستقر در مناطق مرزی صددرصد امتیازات مانده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت شود.

نعیمی ادامه داد: متاسفانه پرداخت حق نوار مرزی به صورت گزینشی و سلیقه‌ای در برخی مناطق مرزی و گاهاً شهرهایی که کیلومترها با مرز فاصله دارند اجرا می‌شود و اما کارکنان شهرستان بندر آستارا که در منطقه صفر مرزی واقع شده‌اند و از جوانب مختلف همواره تهدید می‌شوند از این امر محروم مانده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: به استناد مصوبه مورخ ۱۳/۱۲/۸۵ هیئت وزیران و مصوبه مجلس در ۲۸/۹/۸۹ بندر آستارا به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته شد از آنجایی که محدوده بندری آستارا در تملک سازمان بنادر و دریانوردی بود، این سازمان در خصوص پذیرش مسئولیت اداره منطقه ویژه اعلام آمادگی کرد و استانداری گیلان نیز پیشنهاد واگذاری را به شورای هماهنگی اعلام کرده است و با عنایت به موارد فوق می‌‌خواهم تا مراجع ذیصلاح اقدامات لازم را در این راستا صورت دهند.

نعیمی خاطرنشان کرد: گمرک آستارا که از قدمت زیادی برخوردار است امروزه قادر به ترخیص بسیاری از کالاهاست که از مسئولین تقاضا می‌شود تا از ظرفیت این گمرک برای ترخیص کالاهای مختلف من‌جمله خودرو، پوشاک و … استفاده شود.

وی در پایان با اشاره به سایر مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولین خواستار حل این مشکلات شد.

سه شنبه ۳۰مهر

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مگر آستارا و گیلان آزمایشگاه مدیریت است؟! .. نوشته ااد!

مگر آستارا و گیلان آزمایشگاه مدیریت است؟! .. نوشته ااد! .. نوشته اسماعیل اسدی دارستانی کارشناس حقوق بین المل خصوصی و فعال حقوق بشر و محیط زیست  و وبلاگ نویس و نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و درجه دار بازنشته ارتش

وَلَقَدْ عَلِمْتُمُ الَّذِینَ اعْتَدَواْ مِنکُمْ فِی السَّبْتِ فَقُلْنَا لَهُمْ کُونُواْ قِرَدَةً خَاسِئِینَ

خبرگزاری فارس: فرماندار آستارا عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور شد Najafi

در گذشته  و عملکرد تغییر پشت سر هم مدیران از جمله استاندار  و فرمانداران  استان گیلان..این ناکامی و شکست با شیوه‌های متعدد و اعزام کردن کسانی که هنوز الفبای مدیریت را نمی‌دانند این استان را تبدیل به آزمایشگاه کرده‌اند، آزمایشگاهی که برای مکتب ایرانی و تفکر انحرافی ملی‌گرایی به شیوه‌های متعدد شده است و حالا زمزمه تغییر مدیران شهرستان آستارا از جمله فرماندار ایثارگر و مکتبی و اعتدال گرا آستارا دکتر کیوان اسد پور به گوش می رسد..

در صورتیکه ۸۶ درصد مردم آستارا و نماینده آستارا و شوراها و اعضای ستادی دکتر روحانی در آستارا اصرار بر ابقا دکتر اسد پور فرماندار مدیر و مدبر  و مکتبی و اعتدال گرا دارنند … و سوال همه این است مگر آستارا آزمایشگاه مدیریت است..

من حتی زمانی که طالبی عزل شد بخاطر بازی سیاسی  گفتم مگر آستارا  آزمایشگاه مدیریت است داشت شهرستان استارا به روال اداری و مدیریتی برتر می رسید که نماینده اسبق باعث شد… این مدیر عزل شود و حالا  آقای دکتر اسد پور که فردی اعتدال گرا و مکتبی است  زمزمه عزلش می اید در صورتیکه بنابر نظر سنجی ۸۶ درصد مردم برای اقا این مدیر اعتدال گرا و مکتبی اصرار دارنند و چه نیاز به تغییر است .. اگر مسله اعتدال گرا باشد بنده دکتر اسد پور را از نزدیک می شناسم زمانیکه خبری از اعتدال گرایی نبود اسد پور مدیر اعتدال گرا بود .. در انتخابات ریاست جمهوری  بنده با اینکه با  مرا دوستانه خواست و نصحیت نمود .. بجا بود  در حالیکه اکثر مسئولان بغیر از ایشان و ریس اداره صنعت و معدن آستارا از ولایتی یا قالیباف حمایت می کردند ..شخصا بمن گفتند چون من مسئول هستم حق دخالت در امور سیاسی و انتخابات  نیستم  و فعالیت قانونی بکنید من شخصا به برنامه های آقای روحانی معتقد هستم  و حتی چندین بار با اینکه برای ستاد روحانی مشکل درست کردند فرماندار آستارا  کمک  و مساعدت نمود…

حالا چه شده فرماندار ی که خود اعتدال گرا و حامی  دولت اعتدال است درصدد عزلش هستند  و چون  اسد پور جناح باز نیست  و داخل بازی سیاسی نشد..

من بعنوان  مسئول تبلیغات ستاد روحانی در آستارا و مدیر  ستادانتخاباتی  ( سایبری  و انترنتی ) مردمی  دکتر روحانی کشور 

 که مدیون کمک های دکتر روحانی هستیم که  کشور را از بن بست نجات و همچنین استاندار اعتدال گر منصوب کرد درخواست  دارم  بخاطر  درخواست مردمی و کمک به پیشرفت و ابادانی  آستارا   با ابقا فرماندار آستارا موافقت شود و باری دیگر آستارا را  آزمایشگاه مدیریت نکنید… اسماعیل اسدی دارستانی  

به هر کسی باید به اندازه توانش مسئولیت داده شود/ اینکه شعار ساده زیستی بدهیم اما برخی مواقع در عمل خلافش را انجام بدهیم. عرض کردم، نمی‌خواهم وارد جزییات بشوم. مواردی که می‌گویم، دلایل و شواهدی برایش دارم. خب الآن کار به جایی رسیده که آقایان نصیحت هم گوش نمی‌دهند.

بنده قصد نداشتم واقعاً این موضوع را به این شکل عرض کنم. خب!  بنده هم وظیفه احساس کردم و هیچ حب و بغضی هم ندارم، نسبت به شخصی و به عنوان یک  نویسنده و محقق و وبلا گ نویس و خانواده شاهد  و.. وظیفه ام را می خواهم انجام بدهم؛ حالا این سخنان خوشایند کسی باشد یا کسی خوشش نیاید. چیزی که اهمیت دارد، انجام وظیفه است

 خب! بنده  گلایه می کنم  از برخی از عزل و نصب‌هایی که در  استان  گیلان  صورت می‌گیرد و مسئولیت‌هایی را به افرادی می‌سپارند که در حد و قواره‌ آن مسئولیت‌ها نیستند. نمی‌خواهیم بگوییم آدم‌های بدی هم هستند، ولی به اندازه آن مسئولیت نیستند. هر کسی باید به اندازه توانش به او مسئولیت داد. همه می دانند بنده بالاخره نه با دولت خصومتی دارم و نه با رییس جمهور، اگر چیزی هم می‌گوییم بنای به تکلیف است و من بعنوان مسئول تبلیغات ستاد روحانی در آستارا و مدیر  ستادانتخاباتی  ( سایبری  و انترنتی ) مردمی  دکتر روحانی کشور  و من و دوستانم  این حق را دارم  که در خصوص فرماندار آستارا اظهار نظر نمایم و حق ما حامیان آقای روحانی هست ..

وقتی اکثریت مردم آستارا  و نماینده محترم استارا و شوراهای  آستارا و لوندویل علنا می گویند فرماندار اعتدال گرا و کاردان است برای آینده سیاسی  و اقتصادی و عمران و ابادانی استارا مفید است  چرا می خواهید عزلش کنید و مگر روحانی با رای مردم انتخاب نشد چرا از مردم آستارا واز ما نظر سنجی نمی شود..

 همه این کارها را پس و پیش کند. مگر حساب و کتاب در کار نیست؟ چه در میان مسئولان و چه اطراف خود، درو کرده و طرد کند.»

 آستارا و لوندویل  است و مدیریتی که امروز در این شهرستان حاکمیت دارد. آستارا  یک شهرستانی مرزی و بندری  و پیشانی نظام  در مرز اروپا و آسیا  است با جمعیت با سواد و حامی دولت اعتدال ، نزدیک دو بخش  دارد و شاید با ویژگی های فرهنگی و اقتصادی ویژه، مدیریتی که این اشهرستان  را می‌خواهد اداره کند آن هم بعد از ۳۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی یک مدیریت پخته، باتجربه و با تدبیر باشد.  بنده  خدمت  آقای استاندار به ایشان ارادت دارم.
 این شهرستان  ویژه‌ای‌ است. باید توجه بشود و به  استان گیلان و…های باسابقه و قدری در این شهرستان  هستند. اما شما وضعیت امروز را ببینید. شعار به جای عمل، تملق به جای واقعیت. کسی انتقاد بکند، تخریبش می‌کنند. خردش می‌کنند. کسی تملق بگوید بالا می‌رود. شعارها خیلی زیبا اما عملکردها ناصواب. حالا من وارد جزییات نمی‌خواهم بشوم. من برای همه‌ اینها مواردی را سراغ دارم. نمی‌خواهم بگویم تعمد هم هست؛ شاید تعمد هم نیست، اما مگر شهرستان آستارا  آزمایشگاه است؟! بیشتر در گذشته اتفاق افتاد .. در خصوص گیلان حالا با مرکز نشینان ها و..نمی‌گویم اکثر؛ حداقل آستارا یک جمع زیادی از مدیران شهرستان  و بعضی از  با سرپرستی دارد اداره می‌شود. این جای سوال برای دولت اعتدال گرا است..

فرماندار آستارا کارهای خوبی برای پیشرفت و ابادانی و عمران آستارا و لوندویل انجام داده و تجربه های زیادی بدست اورده  ازجمله پروزه های عمرانی و  مسکن  و منطقه ویزه اقتصادی و شهرک صنعتی  و اشتغال زایی و دیگر امور … حالا که یک مدیر کار بلد و کاردان شده  و می تواند آستارا را شکوفا بکند با غرض ورزی و باند بازی درصدد عزل ایشان هستند.

 کار‌های بزرگتری هم در این شهرستان  هست. آن وقت ما بیاییم به جای حل این مشکلات بپردازیم به مسایل حاشیه‌ای، به مسایل سطحی که مدیریت این اشهرستان مرزی  بیاید دخالت کند در فلان اداره و به بهانه‌های جزیی بگوید که فلان مسئول به هر قیمتی باید برود؟د ر صورتیکه که فرماندار استارا یک نخبه ملی است هم ایثارگر  و با سواد  و مدیر کاردان و اعتدال گرا و… چه نیازی به تغییر فرماندار آست .. چون فرماندار آستارا مستقل است و به هیچ حزبی وابسته نیست  و چون باید فلانی که از حزب اصلاح طلب است قبلا    معاون سیاسی  فرماندر بوده و عزل شده وغیر بومی است باید بجای اسد پور بیاید .. آقای استاندار موقع انتخابات در آستارا  بجای ما در ستاد انتخاباتی روحانی آن اصلاح طلب اخراجی بود  ما را الان کشک هم حساب می کیند مگر آستارا با سواد و مدیر ندارد ..

 مگر فرماندار آستارا اعتدال گرا و مدیر و مدبر و مکتی نیست و ۸۶ درصد مردم آستارا  و نماینده مجلس  و شوراها درخواست ابقا ایشان هستند ما طومار را امضا نمودیم اگر عملی نشود خدمت وزیر کشور خواهیم برد چرا  به حرف مردم و نماینده مجلس و شوراها  و اعضای ستاد روحانی در استارا گوش داده نمی شود..

 اینکه شعار اعتدال گرایی  بدهیم، اما برخی مواقع در عمل خلافش را انجام بدهیم،  نمی‌خواهم وارد جزییات بشوم. مواردی که می‌گویم، دلایلی و شواهدی برایش دارم. خب هم اکنون کار به جایی رسیده که آقایان نصیحت هم گوش نمی‌دهند. خب! کار می‌رسد به نماسایت و طومار توسط مردم … چرا باید این گونه شود که مشکل آستارا  از سایت و رو زنامه ها  آن هم توسط یک  نویسنده ومحقق  و وبلاگ نویس   و حامی سر سخت روحانی  و درجه دار بازنشسته ارتش و عضو خانواده شاهد  و..؟ ما هم راضی نیستیم. دوستان بیایند تجدید نظر کنند در این روش‌ها. یک مقدار نصیحت پذیر بشوند. لجبازی نکنند. این مسئولیت‌ها گذراست، مردم ضرر می‌کنند. خود شما هم ضرر می‌کنید.

 خب! امیدواریم که خداوند همه‌ ما را نصیحت پذیر بکند. من تقدیر و تشکر می‌کنم  از استاندار گیلان اما می گویم آقای استاندار گیلان آستارا  آزمایشگاه مدیریت نیست وقتی کارنامه دکتر کیوان اسد پور  فرماندار اعتدال گرا و مکتبی و غیر حزبی آستارا روشن  است و مردم و نماینده مجلس  و شوراها  از عملکرد وی راضی و اصرار بر

ابقا ایشان دارنند چه نیاز است  که فردی بجای ایشان غیر بومی آورده شود چون اصلاح طلب بوده  است و در استانداری هماکنون کارمند  دون پایه است…بگذارید یک بار هم شده  استارا و لوندویل  

 به داشتن یک فرماندار نمونه و مردمی را تجربه کند .. خواهشا چهار سال دیگر آستارا را عقب نیاندازید .. تا فرماندر غیر بومی بیاید  یاد بگیرد و به شهرش دوباره برود همان آش و همان کاسه  یک مقدار به مردم و نماینده استارا و  حامیان روحانی ارزش قایل شوید و صدای ما بشنوید مگر آستارا آزمایشگاه مدیریت است…

درخواست ابقا فرماندار اعتدال گرا و مکتبی و ایثار  و مدیر و مدبر  آستارا را داریم///

امیر المومنین علی (علیه السلام) :

آیا سزاوار است که خلیفه جزء داناترین افراد به قرآن و سنت باشد؟ همچنان که خداوند فرموده

 ( سوره یونس آیه ۳۵ و بقره آیه ۲۴۷ و احقاف آیه ۴ ) و رسول خدا فرموده است:

هیچ امتی اختیار امور خود را با وجود فرد عالم و دانا به کسی واگذارنکند . جز آنکه پیوسته کارشان به انحطاط و تزلزل گذاشته تا هنگامی که خطایشان را جبران کنند؛ پس آیا ولایت جز همان امارت و حکومت است؟! ۱

 اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق و روز نامه نگار و. درجه دار بازنشسته ارتش / عضوخانواده شاهد / وبلاگ نویس و فعال حقوق بشر و محیط زیست جهانی / مسئول تبیلغات ستاد روحانی در آستارا / مدیر ستاد مردمی انتخاباتی (سایبری و انترنتی ) دکتر روحانی در کشور بنام حامیان یار

  
+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان 1392ساعت 16:2  توسط فرزند گیلان   |  نظر بدهید

حجت‌الاسلام خمینی انتظار می‌رود/صندلی خالی «قائم مقام» در بانک مرکزی/دستور روحانی به وزرای کشور و خا

 

اعتراض هایی که رسانه ها، خانواده های شهدا، جریان های سیاسی، روحانیت و مورخین به اهانت خانم اشراقی به حضرت امام خمینی (ره) و شهدا کرده بودند، سرانجام باعث شد که حجت الاسلام سید حسن خمینی رئیس محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) تلویحا نسبت به مواضع خانم اشراقی موضع گیری نمایند.

حجت الاسلام خمینی البته به اهانتی که خانم نعیمه اشراقی به امام(ره) و شهدا کرده اند، پاسخی نداده اند بلکه بیشتر در برابر دیگر حرف های غلطی که خواهران اشراقی درباره حجاب و موسیقی و... زده بودند، و همزمان با مسئله اهانت به امام، دوباره مطرح شد و مورد اعتراض مجدد مردم قرار گرفت، سخن گفته اند. خانم زهرا اشراقی همسر آقای محمدرضا خاتمی 12 خرداد 1389 یعنی در آستانه سالگرد رحلت امام(ره) طی مصاحبه ای با سایت جماران وابسته به موسسه تنظیم و نشر، صریحا حجاب را امری سلیقه‌ای خوانده و سعی کرده بودند با استناد به نزدیکی خود با امام، مخالفان این موضع را منکوب کنند: «آقایان در مقابل من که سال‌ها با امام بودم و عقاید ایشان را به خاطر دارم، صف‌گیری می‌کنند».(1) خانم نعیمه اشراقی نیز اسفندماه 1391 طی مصاحبه ای با سایت ضد انقلابی جرس، گفته بودند «مسئله حجاب هر گز جزو دغدغه‌های امام نبوده و نسبت به این موضوع، بدوا کمتر اظهار نظر کرده است، مگر با اولویت و محوریت موارد اساسی یا به عنوان پاسخ به برخی پرسش ها به این مورد بصورت حاشیه ای ورود داشته اند».(2) خانم زهرا اشراقی در مورد دیگری، در گفت و گو با روزنامه عربستانی الشرق الاوسط در مهرماه جاری، مرزهای دیگری از اعتقادات دینی امام و امت را درنوردیده و اینگونه سخن گفتند: «هایده و مهستی از زیبایی های موسیقی ما هستند. موسیقی پاپ را می پسندم، امابرخی از آهنگ های جدید را نه. بچه های من هم مثل خودم هستند و سلیقه نزدیکی داریم. بالاخره زندگی بدون موسیقی معنی ندارد. به نظرم زندگی اساسا بدون هنر و موسیقی بی روح است».(3)

بی پایه بودن این سخنان سخیف هم در ادبیات اسلامی و هم در ادبیات امام(ره) موضوع روشنی بود و امثال این سخنان را بسیاری از افراد شل دین-به تعبیر آقای لاریجانی- یا بی دین می زنند و اتفاق خاصی نیز نمی افتد. اما علت واکنش ها علیه سخنان خواهران اشراقی اولا سوء استفاده ای بود که جریان های ضد امام(ره) و ضد دین از انتساب آنان به امام(ره) می کردند و ثانیا، این خواهران نیز سعی داشتند این مواضع را منتسب به امام(ره) کنند و سندی که برای مدعایشان می آوردند، فامیلی ژنتیک با امام(ره) بود. لذا ضروری بود که بزرگی از بیت امام(ره) در برابر این سوء استفاده ها و سوء رفتارها موضع صریح بگیرد که هرچند با تاخیر فراوان، اما سرانجام حجت الاسلام سید حسن خمینی، آن پاسخ های روشن را به زبان آوردند:‌ «واقعا امام نسبت به بحث حجاب و اختلاط نامحرم توجه بسیار ویژه ای داشتند؛ در خانواده ما وقتی نوه های پسری به سن بلوغ می رسیدند امام آنها را از نشستن سر یک سفره با نوه های دختری منع می کردند. این تقیدات بسیار سنگینی که امام به ظواهر دینی داشتند را نمی توان در تحلیل شخصیت ایشان نادیده گرفت. در بحث موسیقی هم، امام  شبها که رادیوهای بیگانه را گوش می کردند، به محض آنکه صدای موسیقی از رادیو بلند می شد آن را قطع می کردند. لذا همه افراد باید مراقب باشند که خدای نکرده امام را به گونه ای تحلیل نکنند که بُعد عنایت ایشان به فقه و احکام فقهی، بخصوص مظاهر اجتماعی و فرهنگی دین، کمرنگ جلوه داده شود. قدم به قدم زندگی امام آمیخته به تقیدات کامل و بدون تسامح به احکام دینی است».(4)

این موضع گیری حجت الاسلام خمینی البته شایسته تقدیر است و بی تردید، دل های نگران از تحریف امام(ره) در بیت امام(ره) را اندکی تسلی می بخشد. اما به نظر می رسد حجت الاسلام خمینی گام های مهم دیگری نیز برای برداشتن پیش رو دارند که ان شاءالله در آینده از ایشان مشاهده خواهد شد.

یکی از این گام های مهم، تسریع در موضع گیری است. حجت الاسلام خمینی استحضار دارند که امام(ره) بر خطاهای اینچنین صبر نمی کردند و سرعت در موضع گیری یکی از ویژگی های امام(ره) بود. نگارنده در یادداشت پیشین خود در این باره، درباره موضع گیری های امام(ره) علیه کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی یا آن موردی که یک زنی اوشین را الگوی خود معرفی کرده بود، به تفصیل بحث کرده است. لذا از حجت الاسلام خمینی به سبب اینکه بزرگ خانواده امام محسوب می شوند و در میان همه مردم ایران مورد احترام هستند، انتظار می رود در دفاع از خط امام(ره) و شخصیت امام(ره) درنگ و تعلل نفرمایند و دیگر شاهد نباشیم که پاسخ سخنی که سال 89 یا شش ماه پیش زده شده، امروز داده شود. مردم همچنان انتظار دارند پاسخ توهین اخیر خانم اشراقی به امام و شهدا را از زبان حجت الاسلام خمینی بشنوند و ایشان از خانواده شهدا دلجویی کنند؛ ‌هرچند در خفا با خانم اشراقی برخورد شده اما چون موضوعی علنی بوده، برخورد علنی و دلجویی علنی مورد انتظار است.

گام مهم دیگر، حذف عناصر نفوذی از بیت امام(ره) و جلوگیری از ضربه زدن این طیف به امام(ره) است. پروژه تحریف امام(ره)، ‌تخریب شخصیت امام(ره) و حذف خط امام(ره) برنامه ای بود که جریان سکولار ایرانی با هدف حذف دین از عرصه سیاست ایران در دوران اصلاحات کلید زد. این جریان، با این تئوری که برای سکولاریزه کردن نظام سیاسی ایران،‌ ابتدا باید عقاید و باورهای دینی مردم را تخریب کرد، هم به دین و اعتقادات مردم تاخت و هم به امام(ره). اما متاسفانه در آن دوران نه تنها شاهد موضع گیری قاطعی از سوی موسسه تنظیم و نشر نبودیم بلکه آقای عبدالکریم سروش که ولایت فقیه را غیراخلاقی! خواند و وحی و نبوت و قرآن، همه را یکجا منکر شد، به مراسم صدمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) دعوت شد و این پیام را مخابره کرد که مهره های پروژه تخریب امام متاسفانه در موسسه تنظیم و نشر نیز نفوذ و یا حضور دارند. امروز پروژه به موزه سپرده شدن امام(ره) و باورهایش به سنگ خورده و موفق نشده چرا که خط امام حذف شدنی نیست؛ اما کسانی در پی آنند که به طریق دیگری خط تخریب را ادامه دهند و آن، ارائه تصویری کاریکاتوری و غیر واقعی از امام(ره) است. تصویری مخدوش که بعضا یا از طریق خاطراتی مغایر با آنچه از امام(ره) ثبت و ضبط است ارائه می شود و یا از طریق سست نشان دادن امام(ره) نسبت به اصول و محکمات و ظواهر دینی. رهبر معظم انقلاب چند سال پیش درباره این خط اخیر هشدار داده و فرموده اند: «امام واقعاً با تحجر، جزم اندیشی و کوته‌بینی با جدیت مخالفت می‌کردند و فکری باز و روشن داشتند اما حد روشنفکری امام، احکام اسلام بود که متأسفانه برخی این حد را رعایت نمی‌کنند و مبانی انقلاب را به سلیقه خود کم یا زیاد می‌کنند که این کار، برخلاف خط و راه امام خمینی است».(5) لذا باید گفت تحریف و تخریب امام(ره)،‌ تصادفی نبوده یک خط تعریف شده است که اگر با آن مقابله نشود، خدای ناکرده ممکن است به ضربه به خط امام(ره) و تضعیف حجیت امام(ره) منجر شود. اشاره شد که برخی مطالب ساختارشکنانه خواهران اشراقی در سایت جماران وابسته به موسسه تنظیم و نشر به ریاست حجت الاسلام خمینی منتشر شده اند. به راستی چه دلیلی دارد که این مطالب ضد امام(ره) از زبان نوه های امام(ره)، و در سایت منتسب به امام(ره) و مزین به نام جماران، منتشر شود؟ ‌آیا جز این است که مهره های خط تخریب امام(ره) در موسسه نیز حضور دارند و باید درباره حضور آنان تجدید نظر کرد؟

پیروان امام(ره) و دوستداران حجت الاسلام سید حسن خمینی، امید و انتظار برداشته شدن این گام های ضروری را از سوی ایشان دارند. 

--------------------

جواد جهانگیر‌زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  کارآمدی، توان اداره امور، تناسب توانایی با مسئولیت فعلی و شناخت از حوزه ماموریت را از جمله ویژگی‌هایی دانست که نمایندگان در رای اعتماد به وزرا لحاظ خواهند کرد.

وی همچنین بر ضرورت سلامت اخلاقی و مالی وزرای پیشنهادی تاکید کرد و گفت که نمایندگان بر این موضوع نیز به صورت جدی دقت خواهند کرد.

نماینده مردم ارومیه در با بیان اینکه شرایط فعلی کشور به گونه‌ای است که مجلس باید از دولت حمایت کند، تصریح کرد: البته دولت نیز باید حمایت از مجلس را قدر بداند و در راستای تعامل بکوشد.

جهانگیر‌زاده با تاکید بر اینکه وکلای ملت از دشواری بار مسئولیت دولتمردان آگاهند، خاطرنشان کرد: نمایندگان در راستای خدمت به مردم از هیچ کمکی به دولت دریغ نخواهند کرد.

وی با اشاره به جلسه فردای رای اعتماد به سه وزیر دولت یازدهم اظهار داشت: جلسه فردا همایشی است از نشان دادن جدیت نمایندگان برای رسیدن به اینکه آیا وزیر پیشنهادی می‌تواند مجموعه خود را به درستی مدیریت کند.

-----------------------

از وقتی که حمید پورمحمدی از بانک مرکزی رفت تا امروز رئیس کل بانک مرکزی بدون قائم بوده است.

شاید در ابتدا تصور شود که قائم مقام بانک مرکزی جایگاه چندان مشخصی در ساختار بانک مرکزی ندارد و وظایف‌اش را سایر معانت‌ها و مدیران هم می‌توانند انجام دهند،اما با نگاهی به قانون برنامه پنجم توسعه می‌توان به اهمیت جایگاه قائم مقام بانک مرکزی پی برد.

در تبصره یک و دو ماده 88 قانون برنامه پنج توسعه به نحوه انتخاب قائم مقام بانک مرکزی اشاره شده است. در تبصره یک آمده است: قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و پس از تأیید مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حکم رئیس‌جمهور منصوب می‌شود.

همچنین تبصره 2 شرایط فرد انتخابی برای سمت رئیس کلی و قائم مقامی ذکر شده است در آنجایی که می‌گوید «رئیس کل بانک مرکزی و قائم مقام وی باید از میان متخصصان مجرب پولی بانکی و اقتصادی با حداقل 10 ‌سال تجربه‌کاری و تحصیلات حداقل کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط و دارای حسن شهرت انتخاب شوند.»

بنابراین جایگاه قائم مقامی بانک مرکزی آنقدر با اهمیت است که در قانون برنامه پنجم در تراز با رئیس کل بانک مرکزی به آن توجه شده است.

این گزارش حاکی است طبق قانون برنامه پنجم توسعه،‌ قائم مقام بانک مرکزی باید به پیشنهاد رئیس جمهور و تایید مجمع عمومی بانک مرکزی انتخاب شود اما با توجه به مراعا ماندن نحوه انتخاب رئیس کل بانک مرکزی در این قانون،‌ دولت با استناد به قانون پولی و بانکی،‌ رئیس کل را به پیشنهاد وزیر اقتصاد، تایید مجمع عمومی بانک مرکزی و تصویب هیئت وزیران تعیین کرد.

در واقع در صورت انتخاب قائم مقام بانک مرکزی طبق قانون برنامه پنجم، قائم مقام از رئیس کل بانک مرکزی از نظر حقوقی جایگاه رفیع‌تری می‌ِیابد.

فارغ از این مباحث قائم مقام بانک مرکزی، عضو هیئت عامل این بانک است و روشن است، پس از رئیس کل بانک مرکزی مسئولیت تمام اقدامات این بانک بر عهده شخص قائم مقام است و در صورت بروز مشکل برای رئیس کل، اوست که باید زمام امور بانک مرکزی را در دست گرفته و بر نظام بانکی نظارت کند، به عبارت روشنتر بانک مرکزی به عنوان متولی پولی کشور نزد قانونگذار از چنان اهمیت ویژه و حتی استراتژیکی برخوردار بوده است که حتی یک روز نباید بدون سکاندار به سر برد و چنانچه رئیس کل به هر دلیلی غایب باشد باید جانشینی سکان وی را در دست گرفته و این نهاد را راهبری کند. 

در عین حال هم‌اکنون بیش از دو سال از خالی بودن این جایگاه و تکمیل نبودن اعضای هیئت عامل بانک مرکزی می‌گذرد و پس از ترک کرسی قائم مقامی بانک مرکزی توسط سید حمید پورمحمدی آنهم در پی  طرح پرونده فساد بانکی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی این پست حساس خالی مانده است، اینکه چرا در دوره کنونی هم این سمت فردی را به خود ندیده است، سوالی که به نظر می‌رسد مسئولان دولت یا شخص رئیس جمهور باید پاسخ دهد.

پس از انتصاب سیف به رئیس کلی بانک مرکزی گمانه‌زنی ها درباره قائم مقام وی آغاز و از افراد مختلفی نیز نام برده شد، اما با گذشت چند ماه ظاهرا هنوز دولت روحانی درباره قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی به نتیجه‌ای نرسیده است. 

خلاصه کلام اینکه با توجه به جایگاه مهم قائم مقامی بانک مرکزی و عضویت آن در هیئت عامل بانک مرکزی، معرفی فردی برای این سمت ضروری است و باید حکم قانون را هر چه زودتر اجرا کرد.

-----------------------

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی شهادت جمعی از مرزداران خدوم و جان برکف نیروی انتظامی در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان را تسلیت گفت.

متن پیام روحانی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

عزت،‌ استقلال و سرزمین ایران عزیز همواره مورد طمع بدخواهان و دشمنان بوده و مرزداری و پاسداری از این آب و خاک، شرافت و شجاعت را جایگاه و معنا بخشیده است.

دریافت خبر شهادت جمعی از مرزداران خدوم و جان برکف نیروی انتظامی در درگیری با اشرار مایه تاسف و تاثر است، اما یقین دارم قطرات خون بر زمین ریخته این عزیزان، سرو سرافراز عزت، امنیت و معنویت قهرمانان این ملت را سربلندتر خواهد کرد.

دولت جمهوری اسلامی ایران مصمم است تا با تکیه بر حمایت‌های بی دریغ مردم عزیز در پاسداری از مرزهای میهن اسلامی با اینگونه شرارت‌های هدایت شده برخورد نماید.

لذا از وزیر محترم کشور می‌خواهم تا در اسرع وقت با تشکیل کمیته‌ای ویژه با همکاری نیروی انتظامی جهت رسیدگی این امر با این شرارت‌ها برخورد و گزارش آن را در اسرع وقت به اینجانب ارائه نماید.

وزارت امور خارجه نیز موظف است اقدامات لازم جهت اجرای موافقتنامه امنیتی با پاکستان را پیگیری و نتیجه را گزارش نماید.

اینجانب ضمن تبریک و تسلیت شهادت این سربازان وطن به ملت شهیدپرور ایران اسلامی، مقام معظم رهبری، خانواده بزرگ نیروی انتظامی و خانواده معزز آنان، از خداوند منان برای آن عزیزان طلب غفران و رضوان الهی و برای خانواده هایشان طلب صبر جمیل و اجر جزیل دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران ورییس شورای عالی امنیت ملی

---------------------

حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار  در پاسخ به سوالی درباره جزئیات جلسه فردای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم و تحقیقات، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان گفت: انشاءالله فردا آقای رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا خواهند کرد و به دفاع از وزرای پیشنهادی خواهند پرداخت.

وی درباره اینکه چه کسانی از مقامات دولتی رئیس جمهور را در مجلس همراهی می‌کنند، گفت: آقایان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، معاون حقوقی رئیس جمهور و همچنین 5 تن از وزرا رئیس جمهور و وزرای پیشنهادی را در این جلسه همراهی خواهند کرد.

انصاری درباره اینکه کدامیک از وزرا، رئیس جمهور را همراهی می‌کنند، گفت: هنوز لیست دقیق وزرایی که فردا در مجلس حاضر می‌شوند، مشخص نشده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: پس از سخنان رئیس جمهور، وزرای پیشنهادی از خود دفاع خواهند کرد و بعد از ارائه نظرات موافق و مخالف، نمایندگان محترم در این باره رای گیری خواهند کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی رای اعتماد دهد.

--------------

امروز قیمت انواع سکه با افزایش قیمت روبرو شد.

بر این اساس سکه طرح جدید با 11 هزار تومان رشد 972 هزار تومان، طرح قدیم با افزایش 9 هزار تومانی 969 هزار تومان و نیم سکه با 6600 تومان صعود 505 هزار و 600 تومان فروخته شد.

همچنین ربع سکه 3 هزار تومان افزایش یافت و به 303 هزار تومان رسید، سکه گرمی بدون تغییر قیمت 196 هزار تومان به فروش رسید. هر گرم طلای 18 عیار امروز 99 هزار و 381 تومان رسید که 990 تومان افزایش نشان می‌دهد.

قیمت اونس در بازار جهانی هم‌اکنون با 20 سنت افزایش 1353.90 دلار، یورو 4145 تومان، دلار 3015 تومان و درهم 825 تومان معامله شد.

ارز و طلا قیمت میزان تغییر قیمت
سکه طرح جدید 972.000 تومان 11.000 تومان
سکه طرح قدیم 969.000 تومان 9.000 تومان
نیم سکه 505.600 تومان 6.600 تومان
ربع سکه 303.000 تومان 3.000 تومان
سکه گرمی 196.000 تومان 0
هر گرم طلای 18 عیار 99.381 تومان 990 تومان
اونس 1353.90 دلار 20 سنت
دلار 3015 تومان 10 تومان
یورو 4145 تومان 25 تومان
درهم 825 تومان 2 تومان

حجت‌الاسلام خمینی انتظار می‌رود/صندلی خالی «قائم مقام» در بانک مرکزی/دستور روحانی به وزرای کشور و خارجه برای پیگیری شهادت مرزبانان سراوان/کدام مقامات دولتی فردا وزرای پیشنهادی را همراهی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خط قرمز احمدی نژاد چه زمانی رنگ خواهد باخت

در نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر آمده است: «رفتار كارگزاران را بررسى كن، و جاسوسانى راستگو، و وفاپیشه بر آنان بگمار، كه مراقبت و بازرسى پنهانى تو از كار آنان، سبب امانتدارى، و مهربانى با رعیت خواهد بود. و از همكاران نزدیكت سخت مراقبت كن، و اگر یكى از آنان دست به خیانت زد، و گزارش جاسوسان تو هم آن خیانت را تایید كرد، به همین مقدار گواهى قناعت كرده او را با تازیانه كیفر كن، و آنچه از اموال كه در اختیار دارد از او بازپس گیر، سپس او را خوار دار، و خیانتكار بشمار، و طوق بدنامى به گردنش بیافكن».

در جای دیگری در ابتدای حکومت حضرت علی(ع) که از ایشان تقاضای عطف به ما سبق و نادیده گرفتن مفاسد قبلی می شود می فرمایند:« آگاه باشید هر مالی که عثمان به کسی داده و هر مالی که از اموال عمومی به کسی بخشیده است، به بیت المال باز گردانده خواهد شد زیرا اینها همه اموال عمومی مسلمانان است و گذشت زمان و هیچ عامل دیگری، حق مسلم را از بین نمی برد. این را بدانید که حتی اگر این اموال مهریه زنان گشته و یا بهای خریداری کنیزها شده باشد، باز آنها را به بیت المال برمی گردانم» شرح نهج البلاغه- ج ۷- ص۳۷

بنا به فرموده مولای متقیان امام علی(ع) برخورد جدی، علنی ، قهری وچکشی با فساد مسئولان حکومت اسلامی و هر حکومت دیگری یکی از عوامل اصلی جلوگیری از اشاعه و ازدیاد آن و عبرت گیری عام و خاص است و این موجب می شود که مسئول دیگری که وسوسه خیانت در دلش زبانه می کشد با مشاهده "بی آبرویی" و مجازات یک مجرم، این وسوسه را از سر بپراند.

نکته دیگر اینکه عطف به ما سبق و چشم پوشی از خطاهای گذشته در فرهنگ امام علی(ع) جای ندارد و با توجه به تمام شدن یک دولت یا حکومت نباید دست از مجازات عوامل فساد آن پرداخت.

و نکته آخر که در این گفتار نهفته است لزوم تقویت نیروی بازرسی و بررسی عملکرد مدیران است که از این حیث هم باید تلاشهایی صورت گیرد که یک مدیر یا یک شخص عادی فضایی را بعنوان حیات خلوت فساد خود نیابد.

مجموعه عوامل یعنی بازرسی، مجازات (جرم های حال و قبل) به صورت گسترده، علنی، جدی و موشکافانه آن هم پنهان و آشکار و "عادی سازی برخورد با مسئول فاسد" باعث دوری یک حکومت از فساد و پیشگیری از فسادهای بعدی بزرگتر و کوچکتر می شود و اگر این مساله با اقتدار حکومت اسلامی در تضاد بود و موجب تضعیف دولت اسلامی می شد مسلما آن حضرت امر به آن نمی کردند.

متاسفانه برخی مواقع به بهانه مصلحت اندیشی و یا امکان تضعیف دولت اسلامی با برخورد با مسئولین مفسد مخالفت می شود که باید گفت این رویه جایی در کلام حضرت امیر(ع) ندارد و فقط در طولانی مدت موجب دلسردی مردم و مسئولین پاک دست و فساد بیشتر مردم و مسئولین و نهادینه شدن فرهنگ فساد و در نهایت انحطاط حکومت می‌گردد.

و اما یک سال و اندی از اظهارات محمود احمدی نژاد پیرامون خط قرمز کابینه اش می گذرد. وی درباره اتهاماتی که برخی افراد دستگیر شده در ماجرای فساد مالی به مقامات ارشد کابینه اش زده بودند گفت: كابینه خط قرمزی است كه اگر بخواهند به آن دست‌اندازی كنند، دیگر من باید وظیفه‌ی قانونی خود را انجام دهم و این حتما به كشور آسیب می‌زند.

وی ادامه داد: امیدوارم كه آنها به خاطر مطامع سیاسی این كار را ادامه ندهند، فضای كشور باید فضای بانشاطی باشد. فضای همدلی و دلسوزی باشد.

احمدی نژاد با این گفته تهدید آمیزش به طور کلی دست داشتن کابینه اش را در ماجرای فسادهای مالی اعم از اختلاس ۳ هزار میلیاردی و اختلاس از بیمه را رد کرد. اما اتهاماتی همچون دخالت در فسادهای مالی مذکور، سوء استفاده ۱۶ میلیارد تومانی از بیت المال و اجاره نامتعارف دوساختمان دولتی به دانشگاه ایرانیان، برداشتن هزاران سکه از بانک مرکزی در روزهای آخر حضور در کابینه، ماجرای ۴۵۰ میلیون یورویی تالارهای کیش و بسیاری موارد دیگر که همچنان مبهم مانده است نیازمند توجه ویژه قوه قضائیه برای پیگیری است.

این درحالی است که چندی پیش آیت الله آملی لاریجانی خبر از برخورد با چند مقام حکومتی در پرونده فساد بانکی داد. وی در این باره با بیان اینکه قوه قضائیه بر خلاف تمامی تبلیغات با اقتدار برخورد کرد و بسیاری از متهمان پرونده فساد بانکی حکم گرفتند عنوان کرد: در این پرونده برخی افراد کارگزار حکومتی هم محکوم شدند و با مستندات روشن برخورد سنگینی با آنها انجام شد چرا که اگر برخورد نکنیم به فساد آلوده می شویم.

گفتنی است در همین رابطه دادستان کل کشور دو سال پیش درباره پرونده مربوط به معاون اول رئیس‌جمهور گفته بود: در این زمینه اتهامی متوجه وی است اما اینكه بخواهیم قطعی حرف بزنیم كه منجر به محكومیت وی می‌شود یا نه باید منتظر ماند تا پرونده رسیدگی شود.

همچنین مصطفی پورمحمدی رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سؤالی در مورد پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور عنوان کرده بود: این پرونده توسط دادگاه در حال پیگیری است، البته تاکنون هیچ اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفته است.

ماجرای ۴۵۰ میلیون یورویی تالارهای کیش نیز به موضوع تنازع سازمان بازرسی و معاونت اجرایی ریاست جمهوری انجامید و در پی تكذیب ماجرای ۴۵۰ میلیون یورویی از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور و تقاضای وی مبنی بر انتشار اسناد و مدارك مربوط، سازمان بازرسی كل كشور مستند به مقررات خود خلاصه ای از گزارش و اسناد و مدارك مربوط به پروژه احداث تالارهای بین المللی كیش را افكار عمومی منتشر کرد.

همینطور برداشت ۱۶میلیارد تومانی از حساب نهاد ریاست جمهوری باعث به وجود آمدن جنجال های فراوانی در کشور شد. موضوع ۱۶‌ میلیاردتومان هم از آنجایی آغاز شد که در روز تحلیف روحانی، این مبلغ از حساب نهاد ریاست‌جمهوری به حساب دانشگاه ایرانیان که به نام محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی است واریز شد .

پس از افشای این خبر، حمید بقایی معاون سابق رئیس جمهور، عنوان کرد که ۱۶میلیارد تومان برگردانده شده است. این درحالی بود که اژه ای داداستان کل کشور در نشست خبری عنوان کرد حساب یاد شده برای پیگیری قضایی مسدود شده است.

همینطور اکبر ترکان مشاور ارشد روحانی در برنامه زنده تلویزیونی خبر از اجاره ۱۰ ساله سه ساختمان مربوط به مناطق آزاد در خیابان الوند و اتوبان ستاری با قیمت نازل به دانشگاه احمدی نژاد داد.

اما مشخص نشد که آیا اتهام افراد نام برده ثابت شد یا نه، و یا اینکه برخوردی صورت گرفت.

حال باید پرسید با توجه به اینکه چند ماهی از پایان کار دولت دهم می گذرد و دیگر حساسیتی برای برخورد با افراد دولتی که بنا بر ادعاهای مختلف در فسادهای مختلف مالی دست داشته اند وجود ندارد و خط قرمز احمدی نژاد دیگر رنگی ندارد، آیا قوه قضائیه قصد برخورد با این افراد را دارد یا اینکه از کنار آنها عبور خواهد کرد.

این مساله حائز اهمیت است که برخورد جدی و علنی قوه قضائیه با فساد دولت دهم و هر شخص حکومتی دیگر چنانکه از فرمایشات حضرت امیر(ع) آورده و برداشت شد، موجب پیشگیری از فساد دولتهای فعلی و بعدی خواهد شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیر کل اوقاف 'گیلان در آستارا ..آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم

حجت الاسلام ولی عادلی روز پنجشنبه در آیین جشن ولایت علوی در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) آستارا افزود: بخش های مختلفی در قالب پروژه عمرانی امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) تعریف شده ولی هم اکنون اولویت اصلی در پیشبرد برنامه های پروژه مربوط به تکمیل ساختمان بقعه است.
وی افزود: ساخت حسینیه در جوار بقعه متبرکه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) ، هم سطح سازی حرم مطهر ، خرید و نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، ساخت سرویس بهداشتی از عمده کارهای انجام شده در این مکان متبرکه است.
وی با اشاره به اینکه هم اینک نمای بیرونی بقعه در حال ساخت است ، اضافه کرد: عمده هزینه ساخت بقاع متبرکه از نذورات مردمی تامین می شود ولی به سبب اهمیت این پروژه در شهرستان آستارا ، وام بلاعوضی از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای امور عمرانی امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) اختصاص یافته است.
عادلی با ابراز امیدواری از سرعت گرفتن پروژه مهم حرم مطهر امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) ادامه داد: در روزهای آتی مغازه های تجاری بقعه به مناقصه گذاشته می شود و با ورود بخش خصوصی، پروژه حرم مطهر در بخش های تجاری نیز ساماندهی می شود.
وی تکمیل بخش تجاری امام زادگان آستارا را باعث اشتعالزایی و درآمدزایی برای خود بقعه عنوان کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در ادامه گفت: روند کاری پروژه های عمرانی در سطح بقاع متبرکه با جدیت دنبال می شود.
حجت الاسلام عادلی افزود: ۴۰ درصد از نذورات جمع آوری شده صرف هزینه های عمرانی ، ۳۰ درصد صرف بخش مدیریتی و امور اجرایی ، ۲۰ درصد صرف امور فرهنگی و ۱۰ درصد باقی مانده نیز حق التصدی سازمان اوقاف کشور است که در بخش عمرانی بقاع کم درآمد هزینه می شود.
وی برنامه های فرهنگی در سطح بقاع متبرکه را رضایت بخش خواند و بیان کرد: در این بین برنامه خیمه های معرفت با استقبال ویژه ا

  داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات