روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

آستارا

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان آستارا از جریمه قاچاقچیان کالا در این شهرستان مرزی خبر داد.

تاریخ:سه شنبه 21 مهر 1394-05:53 ب.ظ

 

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان آستارا از جریمه قاچاقچیان کالا در این شهرستان مرزی خبر داد.

 

محمد احمدی مقدم روز یکشنبه  گفت: پس از کشف 540 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، 440 ثوب البسه و 356 عدد عینک قاچاق در بندر آستارا پرونده مورد نظر در اداره تعزیرات حکومتی مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه این کالاهای قاچاق در بازرسی از یک خودرو کشف شد، اضافه کرد: در این خصوص عاملان قاچاق دستگیر و پرونده متهمان در شعبه رسیدگی به تخلف قاچاق کالا و ارز اداره تعزیرات حکومتی شهرستان آستارا بررسی شد.
وی اظهار کرد: پس از احضار متخلفان و شنیدن مطالب آنان و تکمیل تحقیقات مربوط به پرونده ، تخلف در حمل کالای قاچاق محرز و افراد متخلف با استناد به مواد 18 و 22 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به پرداخت جزای نقدی به میزان 205 میلیون و 544 هزار و 360ریال محکوم شدند.
پیش از این در اواسط مهر ماه دو هزار و 112 توب البسه قاچاق در بندر آستارا کشف شد و افراد متخلف به پرداخت 210 میلیون ریال از سوی اداره تعزیرات حکومتی محکوم شدند.
رییس استاندارد آستارا از ترویج و اشاعه فرهنگ استاندارد در سطح 12 مدرسه این شهرستان به مناسبت هفته ملی استاندارد خبر داد.

تاریخ:سه شنبه 21 مهر 1394-05:53 ب.ظ

 

 

رییس استاندارد آستارا از ترویج و اشاعه فرهنگ استاندارد در سطح 12 مدرسه این شهرستان به مناسبت هفته ملی استاندارد خبر داد.

 

شاهرخ جعفری گفت: فرهنگ سازی استاندارد باید بیش از پیش در جامعه نهادینه شود که اعتلای همین امر با همکاری مردم و مسئولان امکانپذیر است.
شاهرخ جعفری افزود: استاندارد در لغت به معنی قانون، نظم و ضابطه و به طور کلی پیشبرد هر امر مطابق اصول منظم و منسجم آمده است.
وی با اشاره به اینکه روز جهانی استاندارد فرصت مناسبی است تا این روز را همزمان با 165 کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد گرامی بداریم، افزود: تمام تلاش و هدف ما در جهت رشد کیفی کالاها و خدمات تولیدی کشورمان است که با استفاده از معیارهای جامع استانداردهای جهانی صورت می گیرد.
وی در ادامه با اشاره به فواید استانداردسازی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان داخلی، اضافه کرد: کنترل بهتر فرآیندها، مواد و منابع انسانی ، به کارگیری قواعد اصلی تولید و جلوگیری از اتلاف مواد و انرژی از جمله فواید استاندارسازی در راستای تولید با کیفیت محسوب می شود.
وی اضافه کرد: اطمینان از کیفیت محصول، ایمنی و کارآیی آن و نیز قابلیت تعویض پذیری و پرداخت هزینه کمتر از جمله ویژگی های مفید استاندارد سازی برای مصرف کنندگان می باشد.
وی در ادامه مطالبات و خواسته های اکثر مردم از تولید کالای با کیفیت را تنها عامل پیشبرد برنامه های استاندارد در کشور ذکر کرد.
رییس استاندارد آستارا شعار امسال هفته استاندارد را ' استانداردها زبان مشترک جهانی' عنوان کرد و افزود: در این راستا حدود 350 نوع انواع کیف ، کتاب داستان و دفتر با شعارهای استاندارد در بین دانش آموزان توزیع و همچنین کارکنان این اداره از فواید و مزایای استاندارد برای دانش آموزان مطالبی را ارائه دادند.
جعفری در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان آستارا استاندارد سازی در بخش های ساختمانی به طور جدی صورت می گیرد، بیان کرد: 11 واحد تولیدی و خدماتی به سبب رعایت شاخصه های لازم موفق به دریافت نشان استاندارد شده اند.
وی با اشاره به شعارهای مختلف سایر ایام هفته استاندارد، اظهار داشت: برنامه های مختلف و متفاوت فرهنگی را در راستای حفاظت از محیط زیست، کاهش اثرات بلایای طبیعی،تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی با محوریت اقتصاد مقاومتی برای افزایش کارآیی استاندارد در طول هفته برگزار می کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس قانون ارتقای کیفی، کلیه کالاهای تولید داخل مشمول استاندارد اجباری بوده و می بایست بر اساس استاندارد اقدام به تولید و عرضه محصولات خود کنند.
رییس استاندارد آستارا یادآور شد: از عموم شهروندان خواستاریم هنگام خرید کالا به نشان استاندارد و کد 10 رقمی ذیل آن توجه کرده و به منظور اطمینان از اصل بودن با مراجعه به سایتwww.isiri.org و قسمت پروانه های کاربرد و قرار دادن کد 10رقمی مورد نظر اطمینان از اصل بودن کالا را حاصل کنند.
از 18 تا 24 مهرماه به نام هفته ملی استاندارد نامگذاری شده است.
160 نفر از دانش آموزان شهرستان آستارا در قالب کاروان راهیان نور از محل سپاه ناحیه آستارا به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

تاریخ:سه شنبه 21 مهر 1394-05:52 ب.ظ

 

 

160 نفر از دانش آموزان شهرستان آستارا در قالب کاروان راهیان نور از محل سپاه ناحیه آستارا به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

 

فرمانده سپاه مقاومت ناحیه آستارا روز یکشنبه در حاشیه اعزام کاروان راهیان نور به خبرنگار ان گفت: اردوی راهیان نور از جمله اردوهای مهم سیاحتی و زیارتی در سطح کشور محسوب می شود که در راستای تجدید بیعت با آرمان های شهدا همه ساله اجرا می شود.
سرهنگ پاسدار محمد علی علیزاده افزود: 160 نفر از دانش آموزان دختر دبیرستان های دوره دوم متوسطه شهرستان آستارا برای آشنایی با مناطق عملیاتی و قرار گرفتن در حال و هوای جبهه و جنگ عازم این سفر مقدس و معنوی شدند.
وی در ادامه اضافه کرد: زائران در قالب چهار اتوبوس و یک خودروی سواری به همراه تعدادی از راویان ، فرهنگیان و روحانیان راهی این سفر شدند.
وی مدت زمان رفت و برگشت این اردو را سه روز ذکر و اظهار کرد: مراسم یادواره شهدا ، شبهای خاطره گویی و روایت گری از ایام جنگ در مناطق مختلف عملیاتی استان کرمانشاه در غرب کشور برای زائران برگزار می شود.
فرمانده سپاه ناحیه آستارا در ادامه گفت: این نخستین اردوی راهیان نور دانش آموزان آستارایی در سال تحصیلی جدید محسوب می شود.
علیزاده راهیان نور را پیوند دهنده تفکر نسل های اول و دوم انقلاب با نسل های سوم و چهارم عنوان کرد و ادامه داد: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و مقاومت در بین جوانان یک اصل ضروری است و بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری کاروان راهیان نور سنت بسیار ستودنی و حرکتی با برکت است.

----------------------------
امام جمعه شهرستان بندر آستارا گفت: فراگیری علم برای دانشجویان باید با تهذیب و خودسازی همراه باشد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: در نیمه نخست امسال 316 متخلف اقتصادی با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان آستارا معرفی و جریمه شدند.

نمایشگاه گروهی نقاشی متشکل از آثار جمعی از کودکان هنرجوی آستارایی در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برپا شد.


وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان گفت: در نشست کمیسیون همکاری اقتصادی که در آستارای ایران داشتیم، به نتایج مثبتی رسیدیم و روابط ایران و جمهوری آذربایجان خوب و قابل قبول است.

تاریخ:سه شنبه 21 مهر 1394-05:50 ب.ظ

 

وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان گفت: در نشست کمیسیون همکاری اقتصادی که در آستارای ایران داشتیم، به نتایج مثبتی رسیدیم و روابط ایران و جمهوری آذربایجان خوب و قابل قبول است.

 
شاهین مصطفی اف روز شنبه پس از امضای توافقنامه اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به ایران در فرمانداری شهرستان آستارا افزود: در مناسبت های صورت گرفته، اراده سیاسی رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان، مشهود است و این توافق ها و گفت وگوها ، نشان دهنده مذاکرات خوب دو کشور بود.
وی با بیان اینکه همکاری های ما در تمامی سطوح با موفقیت همراه بوده است، ادامه داد: در ابتدای امر ، راه آهن دو کشور متصل می شود و در مرحله دیگر، شاهد اتصال بنادر ایران و آذربایجان خواهیم بود.
وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان تصریح کرد: طرف ایرانی 80 درصد از پروژه راه آهن قزوین - رشت را انجام داده و در راستای ایجاد خط ریلی رشت به آستارا ، مشکلات مالی گریبانگیر این پروژه است که در این مذاکرات ، بررسی های لازم پیرامون این امر انجام شد.
وی گفت: پس از اتمام راه آهن کریدور شمال - جنوب، هزینه حمل و نقل بار کاهش می یابد و این موضوع، به نفع دو کشور است.
مصطفی اف افزود: با اتصال راه آهن، حجم حمل و نقل کالا بالا رفته و اتمام مرحله نخست این پروژه، منجر به افزایش 10 برابری حمل و نقل کالا بین ایران و جمهوری آذربایجان خواهد شد.
وی بیان داشت: اگر امروز حجم مبادلات کالا بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان، 600 هزار تن است؛ با اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به ایران، در مرحله نخست این حجم مبادلات به پنج میلیون تن افزایش خواهد یافت.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص مرحله اول این پروژه، با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به توافق هایی دست یافتیم و کارگروه های ویژه و تخصصی نیز پیرامون این پروژه تشکیل شد.
مصطفی اف اضافه کرد: تا زمان برگزاری اجلاس مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در ماه دسامبر پیش رو ، کارهای زیادی را پیرامون عملیاتی شدن این پروژه انجام خواهیم داد.
وی ادامه داد: در سفر سال آتی رییس جمهوری آذربایجان به ایران، سند مفصلی را حاضر خواهیم کرد و کمیسیون های تشکیل شده در این خصوص، این امکان را به ما خواهد داد تا در زمان مقرر امور مربوط به راه آهن را به اتمام برسانیم.
وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان اظهار کرد: در مورد مسایل دیگر نیز مذاکره کردیم که مهم ترین آنها ، مذاکره در خصوص سد خداآفرین بود تا هر دو کشور ، به طور مشترک از آب این سد بهره مند شوند.
سند توافقنامه اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به ایران، روز شنبه در نشست کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در فرمانداری شهرستان آستارا امضا شد.
نشست رؤسای کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، عصر دیروز (جمعه) در آستارای جمهوری آذربایجان برگزار شد.در دو سال گذشته، چهار بار رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان با هم دیدار و بیش از 45 هیات در سطح وزیر و معاون وزیر، بین دو کشور در طول این مدت رفت و آمد داشته اند.

تاریخ:سه شنبه 21 مهر 1394-05:49 ب.ظ

 

 

 

محسن پاک آیین عصر شنبه در حاشیه نشست کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و آذربایجان که پس از امضای توافقنامه اتصال راه آهن دو کشور در فرمانداری شهرستان آستارا برگزار شد، در جمع خبرنگاران بیان داشت: در دو سال گذشته، چهار بار رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان با هم دیدار و بیش از 45 هیات در سطح وزیر و معاون وزیر، بین دو کشور در طول این مدت رفت و آمد داشته اند.
وی ادامه داد: کمیسیون امروز به خاطر موافقت در خصوص اتصال خط آهن دو کشور، موفقیت آمیز بود و آینده روابط ایران با جمهوری آذربایجان نیز روشن است.
سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان افزود: مشترکات فرهنگی و مذهبی دو کشور، پررنگ است و در بعد مذهبی، دیدار علمای دو کشور را در اولویت قرار دادیم که سفر آیت الله العظمی نوری همدانی در ماه گذشته به جمهوری آذربایجان، نقطه ای عطف بود.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم شهریار به عنوان میراث مشترک دو کشور و اعطای مدال شهریار در تبریز به شهریارشناسان منطقه ، نشان از توجه به ویژگی های فرهنگی کشور ما دارد.
وی گفت: همچنین همایش های مشترکی با همکاری آکادمی علوم جمهوری آذربایجان در خصوص معرفی سعدی شیرازی خواهیم داشت و همایش نظامی گنجوی را نیز در برنامه داریم و تبادل استادان زبان و ادبیان فارسی ، از برنامه های ایران و جمهوری آذربایجان در ابعاد تمدنی و فرهنگی است.
پاک آیین در خصوص صدور روادید در گمرک آستارا بیان کرد: جمهوری آذربایجان با هیچ کشوری لغو روادید ندارد اما با ایران، بحث روی تسهیلات صدور روادید است که در این ارتباط ، برای گمرکات آستارا و بیله سوار نیز صحبت های مقدماتی برای صدور روادید در مرز انجام شده که قبل از برگزاری کمیسیون مشترک دهم ایران و جمهوری آذربایجان در تهران، به این موضوع رسیدگی می شود.
وی تصریح کرد: سفارت آذربایجان در ایران و سرکنسولی آذربایجان در تبریز، متعهد شدند تا روادید را هرچه سریع تر برای ایرانیان صادر کنند و ایرانیان برای رفتن به جمهوری آذربایجان، مشکلی در این بخش ندارند و رفت آمد خیلی خوب شده است.
پاک آیین در خصوص انتقال زندانیان ایرانی در جمهوری آذربایجان گفت: در سال گذشته 100 نفر از زندانیان ایرانی در جمهوری آذربایجان به کشور انتقال داده شدند.
وی ادامه داد: در حال حاضر 170 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان داریم که اکثریت آنها به خاطر قاچاق مواد مخدر ، زندانی هستند و هم وطنان ما باید بدانند که این کشور در خصوص مواد مخدر مقررات سنگینی دارد.
سفر کشورمان در جمهوری آذربایجان اضافه کرد: با وزارت دادگستری و دستگاه قضایی جمهوری آذربایجان مذاکره می کنیم تا بتوانیم جمع دیگری از زندانیان ایرانی را هرچه سریع تر به ایران انتقال دهیم.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا به همراه هیأتی از نانوایی های سطح شهرستان بازدید کردند.

 

رئیس اداره شیلات شهرستان آستارا گفت: در یک ماه گذشته و هم زمان با آغاز فصل صید در آبهای ساحلی ، چهار هزار و 157 کیلوگرم انواع ماهیان استخوانی در سواحل این شهرستان صید شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از آغاز مهاجرت نخستین گروه های پرندگان مهاجر به تالاب های این شهرستان خبر داد.

-------------------جوان :رسانه های آستارا در تقویت وحدت اقوام و مذاهب نقش آفرین باشند

تاریخ:سه شنبه 21 مهر 1394-05:47 ب.ظ

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: رسانه های مكتوب و مجازی  این شهرستان بایستی در تقویت و پررنگ نشان دادن وحدت اقوام و مذاهب این منطقه مرزی نقش آفرین باشند.

 

  به گزارش هفته نامه ..........گیلان : ابوطالب جوان روز سه شنبه در نشست رسانه ای با خبرنگاران شهرستان آستارا افزود: نقش رسانه در هر جامعه در جهت روشنگری و تنویر افکار عمومی مهم و در عین حال شناخته شده است.
ابوطالب جوان  با اشاره به فعالیت هشت نشریه محلی در شهرستان آستارا ، اضافه کرد: رسانه های آستارا به خاطر موقعیت خاص مرزی و فرهنگی این شهرستان بایستی در راستای وحدت بخشی بین اقوام و مذاهب پیش قراول باشند.
وی تصریح كرد : ایند انتظار از سایت خبری محلی هم انتظار می رود
وی اظهار کرد: خوشبختانه پوشش مناسب و جامع اخبار مربوط به آیین های ملی و مذهبی در رسانه های مکتوب و مجازی این شهرستان گواه روشنی بر این امر است.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در ادامه با اشاره به فاجعه منا و جان باختن جمع کثیری از حجاج ایرانی و دیگر ملل اسلامی، بیان کرد: تمامی علل و دلایل این حادثه متوجه دولت عربستان و آل سعود است و سوء تدبیر از سوی عوامل این حادثه بر هیچ کس پوشیده نیست.
جوان نقش رسانه های داخلی را در شفاف سازی دلایل این حادثه را مهم توصیف کرد و افزود: برخی از رسانه های خارجی فاجعه منا و عوامل دخیل در این حادثه را می خواهند به شکل دیگری نشان بدهند این در حالی است که بی کفایتی مدیریت سران آل سعود منجر به پیش آمدن این واقعه تلخ شد.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو در اسفندماه سال جاری ، گفت: انتخابات همواره از حساسیت ویژه ای در نظام جمهوری اسلامی برخوردار بوده است و رسانه ها همواره به عنوان یک پل ارتباطی باید رسالت خود را در این ایام بر محور انصاف و حق مداری انجام دهند.
شهرستان آستارا با 90 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری شهر رشت مرکز استان گیلان واقع شده و به لحاظ شرایط ویژه فرهنگی جزو شهرستانهای پیشتاز رسانه ای محسوب می شود به طوری که علاوه بر خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ، مهر ، شبستان ، فارس ، ایلنا و دفتر خبری صدا و سیما ، هم اکنون هشت نشریه محلی و نمایندگی چند نشریه استانی  ندای كشاورزو  روز نامه الكترونیكی درد نیوز (DARDNEWS.IR) و استارا نیوز(ASTARASNEWS1.IR )در این شهرستان فعال است.

--------
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات