روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

بزرگترین سالن آمفی تئاتر گیلان در آستارا افتتاح شد/با حضور استاندار و معاون وزیر زاه و شهر سازی

افتتاح 4 مدرسه آستارا توسط استاندار گیلان و قایم مقام وزیر راه و شهر سازی

تاریخ:چهارشنبه 1 مهر 1394-01:49 ب.ظ

محمدعلی نجفی با حضور در این شهرستان مرزی تعدادی از پروژه‌های عمرانی از جمله چهار مدرسه را مورد بهره‌برداری قرار داد

فرماندار آستارا در حاشیه سفر استاندار به این شهرستان به خبرنگار اظهار کرد: مدرسه 12 کلاسه کریم‌زاده لوندویل، 6 کلاسه سرباز عباس‌آباد، 6 کلاسه سهراب‌محله و 3 کلاسه روستای هوروس در محل مدرسه کریم‌زاده با حضور استاندار افتتاح می‌شود.

سیروس شفقی با بیان اینکه امروز در ادامه سفر استاندار گیلان به آستارا، همزمان 8 هزار و 11 واحد مسکن مهر استان در محل پروژه 192 واحدی مسکن معلولان آستارا به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: با حضور استاندار گیلان و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی 144 واحد مسکونی معلولان این شهرستان و تعداد واحدهای مذکور مسکن مهر به بهره‌برداری رسید

ریس شورای اداری شهرستان آستارا  با اشاره به اینکه پس از 17 سال فاز نخست سالن آمفی تئاتر آستارا با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: افتتاح همزمان پروژه گازرسانی به روستای کوته‌کومه و آبرسانی به روستای کوته‌کومه و باش‌محله لوندویل از دیگر برنامه‌های قابل افتتاح است.

در مراسم افتتاح چهر   مدرسه در استارا استاندار گیلان ....

محمدعلی نجفی صبح امروز در مراسم افتتاح مدارس آستارا  این شهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز گیلان فارغ‌التخصیلان بسیاری در رشته‌های تخصصی دارد.

وی به حمله استکبار جهانی توسط صدام در 31 شهریور سال 59 به ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: امروز فضای امن و آرامش در کشور ایجاد شده و باید قدردان این نعمت باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه سال گذشته 106 مدرسه در این استان افتتاح شد، گفت: امسال 207 کلاس درس در گیلان افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه اعتقاد داریم آموزش و پرورش استوانه نظام اداری کشور است، ادامه داد: امکانات ما محدود است اما کمک به آموزش و پرورش را تکلیف خود می‌دانیم.

نجفی خواستار پرداخت پنج درصد عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش شد و خاطرنشان کرد: پرداخت عوارض مذکور تکلیف قانونی است ضمن اینکه شهرداری‌ها باید زمین مورد نیاز آموزش و پرورش را واگذار کنند.

وی با تصریح بر اینکه فضای کمک به آموزش و پرورش باید در تمام دستگاه‌ها تحقق پیدا کند، به موقعیت ایران در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: ایران یکی از ارکان در دنیا و منطقه است و بدون حضور ایران در منطقه و جهان تصمیم‌گیری بزرگ گرفته نمی‌شود.

استاندار گیلان متذکر شد: موقعیت ممتاز ایران در دنیا به دلیل ایثار و از خودگذشتگی و مقاومت ملت تحقق پیدا کرده است.
بزرگترین سالن آمفی تئاتر گیلان در آستارا افتتاح شد/با حضور استاندار و معاون وزیر زاه و شهر سازی

تاریخ:چهارشنبه 1 مهر 1394-01:37 ب.ظ

به گزارش درد نیوز :سالن 700 نفری آمفی تاتر آستارا امروز با حضور استاندار گیلان و معاون وزیر افتتاح شد
خبر در حال بروز رسانی است

http://gilnegah.ir/wp-content/uploads/2015/05/Welcome_to_Astara.jpg
فیروز فاضلی طی گفت و گویی اظهار کرد: سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری آستارا  با حضور استاندار و مسوولین استانی و شهرستانی و معاون وزیر راه و شهرسازی امروز  افتتاح شد

۳۰۳۱۵_orig

وی با بیان اینکه کلنگ آغاز ساخت این مجتمع در سال ۱۳۷۷ به زمین خورد، افزود: مجتمع فرهنگی و هنری آستارا به مساحت ۳۱۶۰ مترمربع دارای سالن آمفی تئاتر، اتاق گریم، کارگاه دکور، آرشیو لباس، گالری هنرهای تجسمی و پلاتو است.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری آستارا با ظرفیت ۷۰۳ صندلی به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر استان شد.

فاضلی گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه قبل از سال ۱۳۹۳ یک هزار و ۲۵۰ میلیون ریال بود که در سال ۹۳ اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۱۷ میلیون ریال برای تکمیل فاز اول آن هزینه شده است.

وی تصریح کرد: امروز  فاز اول این مجتمع که شامل سالن آمفی تئاتر و اجتماعات، اتاق های گریم، انبار و کارگاه دکور، آرشیو لباس، فضاهای خدماتی تاسیساتی و پشتیبانی به مساحت ۲۷۵۰ مترمربع افتتاح  با حضور استاندار و معاون وزیر مسكن و شهر سازی افتتاح شد.

این مسوول اضافه کرد: فاز دوم این پروژه نیز با زیر بنای ۴۱۰ مترمربع شامل گالری هنرهای تجسمی، ورودی اصلی، فضای انتظار، بالکن نمایش، پلاتو نمایش و بوفه با تخصیص اعتبار لازم در آینده  نزدیك به بهره برداری خواهد رسید.

همزمان با زنگ مهر 15 هزار دانش آموز مرزنشین آستارایی در كلاس های درس حاضر شدند

تاریخ:چهارشنبه 1 مهر 1394-01:35 ب.ظ

محمدجعفر هاشمی،مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرزی بندر آستارا در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 95 – 1394 كه به شكل نمادین در مدرسه نمونه دولتی دخترانه شهید علی انصاری برگزار شد،اظهار كرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، 15 هزار و 506 دانش‌آموز دختر و پسر بهار تعلیم و تربیت را آغاز كردند.


http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/styles/slideshow/public/94/07/01/news/2_0.JPG?itok=JSquDRpD

وی ادامه داد:از این تعداد، هفت هزار و 917 نفر دانش‌آموز دختر و هفت هزار و 589 نفر دانش‌آموز پسر می‌باشد.

هاشمی با بیان اینكه امسال در سطح شهرستان، درب 189 آموزشگاه دولتی و غیر دولتی برای تحصیل گشوده شده است، افزود: از این تعداد مدارس 72 آموزشگاه دخترانه، 69 آموزشگاه پسرانه و 48 مدرسه روستایی هستند.


http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/styles/slideshow/public/94/06/31/news/9_0.JPG?itok=-lEr6ONP

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود كلاس‌های سطح شهرستان را 774 كلاس درس برشمرد و خاطرنشان كرد: هزار و هشت نفر معلم و همكار آموزش و پرورش وظیفه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان را بر عهده خواهند داشت.

وی رشد و پیشرفت آموزش و پرورش را مستلزم همكاری همه‌جانبه مسئولان و مردم دانست و تصریح كرد: با توجه به اینكه شهرستان آستارا در سال گذشته نتوانست انتظارات را برآورده کند، ولی پذیرش هشت دانش‌آموز در رشته پزشكی و سه دانش‌آموز در رشته‌های فنی و مهندسی دانشگاه‌های دولتی تهران، نویدبخش روزهای خوب برای آینده علمی شهرستان است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا در بخش پایانی سخنان خود از تلاش‌های مستمر و خستگی‌ناپذیر شورای آموزش و پرورش شهرستان تقدیر كرد.

در آیین بازگشایی مدارس، جمع كثیری از مسئولان، والدین و اعضای انجمن اولیا و مربیان حضور داشتند.
استقبال پرشور مردم لوندویل ا از استاندار گیلان و افتتاح چندین پروژه درلوندویل و آستارا از جمله سالن آمفی تاتر آستارا

تاریخ:چهارشنبه 1 مهر 1394-11:46 ق.ظ

استاندار گیلان دكتر نجفی با استقبال پرشور مردم لوندویل وارد شهرستان آستارا شد. خبر در حال تكمیل است
http://www.gilan.ir/sites/default/files/ostandar001_0.jpg


فعال حقوق بشر کیست؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات