روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی آستارا: اظهارات دبیر مجمع نمایندگان اردبیل غیرمنطقی است/حیران متعلق به گیلان است

تجمع عظیم انزجار از اسرائیل کودک کش در بندر آستارا برگزار شد

تاریخ:چهارشنبه 14 مرداد 1394-10:41 ب.ظ

به دنبال جنایت وحشیانه روز جمعه صهیونیست‌ها در به آتش کشیدن کودک ۱۸ ماهه در خانه یک شهروند فلسطینی در «دوما» نزدیک نابلس، تجمع عظیمی با عنوان « انزجار از اسراییل کودک کش» شب گذشته (۱۳ مرداد) و بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی و ولایتمدار بندر مرزی آستارا در آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(علیه السلام) این شهرستان برگزار شد.

 

مردم انقلابی و ولایتمدار بندر آستارا در این تجمع ضمن محکومیت و اعلام انزجار از جنایات وحشیانه کودک کشی رژیم غاصب اسرائیل خواستار واکنش جوامع بین المللی به این جنایت و حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین شدند.

 

تجمع کنندگان با سر دادن ندای دشمن شکن مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بار دیگر انزجار خود را از سران استکبار , اسرائیل کودک کش نشان دادند.
گمرک آستارا به دستگاه های ایکس ری کامیونی و چمدانی تجهیز شد

تاریخ:چهارشنبه 14 مرداد 1394-10:36 ب.ظ

مدیر کل گمرک آستارا از تجهیز گمرک این شهرستان به یک دستگاه ایکس ری کامیونی ریلی و دو دستگاه ایکس ری چمدانی خبر داد.

حمیدرضا محمدی با اشاره به اهمیت مرز زمینی آستارا اظهار کرد: روز گذشته و با حمایت های ریس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، گمرک آستارا به دستگاه ایکس ری کامیونی ریلی که در کنترل بهینه محموله های ترانزیتی و صادراتی بسیار پرکاربرد است، مجهز شد.

وی افزود: استفاده از این دستگاه باعث افزایش دقت در ارزیابی و سرعت عمل در خروج کالاهای صادراتی از مرز زمینی آستارا خواهد شد.


گمرک آستارا به دستگاه های ایکس ری کامیونی و چمدانی تجهیز شد

محمدی اعلام کرد: این دستگاه باهزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال توسط گمرک ایران خریداری و به گمرک آستارا منتقل شده است.

وی با اشاره به رتبه اول گمرک آستارا در زمینه تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور گفت: با توجه به اهمیت مرز آستارا و تردد بیش از ۷۰۰ هزار نفر مسافر در سال از این مرز زمینی، سالن مسافری گمرک آستارا نیز به دو دستگاه ایکس ری چمدانی تجهیز شد.

مدیر کل گمرک آستارا همچنین از واگذاری مدیریت ۳ باسکول گمرک آستارا به بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر برون سپاری فعالیت ها، عملیات اجرایی باسکول های گمرک آستارا به تعاونی گمرک جمهوری اسلامی ایران محول شده است.

محمدی با اشاره به فعال بودن همه جانبه گمرک آستارا تصریح کرد : آستارا در موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی خوبی قرار گرفته و توسعه و تجهیز همه جانبه گمرک آستارا نه تنها در رونق اقتصادی منطقه بلکه نقش اساسی در اشتغال زایی جوانان منطقه و استان می تواند ایفا کند.

حمید رضا محمدی در ادامه گفت: اقدامات زیادی در جهت روان سازی امور، بهبود تجارت و افزایش فعالیت های گمرکی با هدف توسعه اقتصادی و رونق فضای کسب و کار شهرستان بندر  آستارا انجام شده است.

وی با تقدیر از حمایت های رییس کل گمرک ایران اضافه کرد : استقرار کامل مدل فیزیکی و سیستمی پنجره واحد تجاری و توسعه سامانه جامع گمرکی در تمامی رویه های گمرکی شامل واردات ، صادرات ، ترانزیت ، خروج و ورود موقت کالاها از جمله این اقدمات بوده است.

حمید رضا محمدی در ادامه از تمام وقت شدن قریب الوقوع مرز گمرک آستارا بر اساس تصمیمات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت : افزایش ۲۰۷ درصدی فعالیت های گمرک اسکله بندر آستارا و نیز رشد ۱۰۰ درصدی درآمدهای گمرک این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل نیازمند فعالیت های بیش از پیش گمرک آستارا در بازده زمانی بالا می باشد.

مدیر کل گمرک آستارا همچنین به مکانیزه شده سیستم در خروجی در ارتباط با ورود و خروج سریع کامیونها اشاره و اضافه کرد : با توجه به اینکه دستگاه ایکس ری کامیونی موجود در محوطه گمرک آستارا قدیمی بوده و جوابگوی مسیرهای ترانزیتی و صادراتی نیست ، بنابراین برای خرید یک دستگاه ایکس ری کامیونی به منظور تسریع در انجام امور درخواست دادیم که خوشبختانه مورد موافقت رییس کل گمرک ایران قرار گرفت.

محمدی در ادامه از حمایت ها و زحمات مسوولان شهرستان آستارا در جهت پیشبرد اهداف گمرک این شهرستان تقدیر کرد.

گمرک آستارا به عنوان یک اداره کل در امور واردات و صادرات قطعی ، ورود و خروج موقت ، تعاونی مرزنشینان ، ترانزیت داخلی و خارجی ، کارنه تیر بین المللی ، مبدا و مقصد کارنه تیر ، کاپوتاژ ، امور مسافری ، مرجوعی ، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.

این گمرک رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.

شهرستان بندری آستارا با 95هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود به طوری که سالانه نزدیک ۷۰۰ هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.
رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی آستارا: اظهارات دبیر مجمع نمایندگان اردبیل غیرمنطقی است/حیران متعلق به گیلان است

تاریخ:چهارشنبه 14 مرداد 1394-10:16 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی بندر آستارا با بیان اینکه (حیران آستارا ) بر اساس تقسیمات کشوری متعلق به گیلان است، گفت: اظهارات دبیر مجمع نمایندگان اردبیل غیرمنطقی و تاسف‌برانگیز است. به گزارش درد نیوز dardnews.ir:مهندس سلامت سپهرنژاد عصر امروز در نشست شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان بندر آستارا با انتقاد از اظهارات امروز «مصطفی افضلی‌فرد» دبیر مجمع نمایندگان اردبیل در زمینه نصب تابلو در داخل حوزه جغرافیای سیاسی و مبنی بر اینکه «فرماندار آستارا باید تنبیه شود»، اظهار کرد: حداقل انتظاری که از یک نماینده مجلس می‌رود آشنایی وی به حوزه انتخابیه و تقسیمات رسمی بین استان‌هاست.

تله كابین حیران

وی افزود: کاش قبل از بیان چنین مطالب غیرمنطقی آن‌ هم در یک جلسه رسمی، آقای افضلی‌فرد به عنوان نماینده مجلس تدبر و تحقیق لازم را در حدود و ثغور جغرافیایی استان‌های اردبیل و گیلان به‌عمل می‌آورد و پس از آگاهی کامل اظهار نظر ‌می‌کرد.


http://www.e-astara.com/Gallery/gardeshgary/telekabinheiran/Picture%20012.gif

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی بندر  آستارا ادامه داد: «حیران آستارا» پس از تونل روستای «ونه‌بین» قرار دارد که در تقسیمات کشوری به عنوان یکی از دهستان‌های بخش مرکزی شهرستان آستارا و گیلان است.

این مسئول شهرستان بندر آستارا خاطرنشان کرد: امیدواریم نماینده استان اردبیل با تأسی از فرمایش‌های استاندار خود به قانون تقسیمات کشوری احترام می‌گذاشت و به همدلی و همزبانی که فرموده مقام معظم رهبری است، تمکین می‌کرد.به گزارش درد نیوز : مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اخیراً طی مصاحبه‌ای نصب تابلو در گردنه حیران و حوزه جغرافیایی سیاسی گیلان را اقدامی غیرقانونی برشمرد که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد .


http://astara.gilan.ir/image/journal/article?img_id=2227432&t=1438723086395

دبیر مجمع نمایندگان اردبیل:
فرماندار آستارا باید تنبیه شود /
14-5-1393

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت:‌ باید فرماندار آستارا به دنبال اظهارات غیر‌موجه در حوزه گردنه حیران تنبیه شده و سخنانش مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد صبح امروز در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری اردبیل اظهار کرد:‌ اقدامی که فرماندار آستارا در روزهای گذشته مبنی بر نصب تابلو بعد از تونل محور اردبیل – آستارا در روزهای گذشته انجام داده، اقدامی غیر‌قانونی بوده که قطعاً پیامدهای زیادی را به دنبال داشته است.

وی ناراحتی افکار عمومی را از این شرایط ایجاد شده یادآور شد و گفت:‌ این اقدام فرماندار آستارا بدون توجه به تقسیمات کشوری و تنها با هدف رنجش افکار عمومی انجام شده و سربسته خواسته‌اند تا اقداماتی را انجام دهند که قطعاً اجازه نخواهیم داد این اقدامات غیر‌قانونی به انجام رسیده یا عده‌ای بخواهند از آن به نفع خود سوء استفاده کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس اقدام قانونی و برخورد جدی را با این حرکت حق مسلم مسئولان استانی اعلام کرد و افزود:‌ ما خواستار تنبیه فرماندار آستارا هستیم تا دیگر به خود جرأت تعرض و جسارت را ندهد.

افضلی‌فرد بیان کرد:‌ از مسئولان استانی نیز انتظار می‌رود در چارچوب قانونی اقدام عملی را انجام داده و در دفاع از حریم استان در این محور مواصلاتی کوتاه نیایند.

برخی از نمایندگان و مسئولان استان اردبیل بحث الحاق حیران و آستارا به اردبیل را به نحوی رسانه‌ای کرده‌اند که با حساسیت مردم آستارا و رسانه‌های گروهی این شهرستان مواجه شده است.


http://astara.gilan.ir/image/journal/article?img_id=2227427&t=1438723086130
فرماندار آستارا تاکید کرد: منطقه حیران جزو سرمایه های ملی و طبیعی گیلان است

تاریخ:چهارشنبه 14 مرداد 1394-10:11 ب.ظ

آستارا - فرماندار آستارا با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی تاکید کرد: منطقه حیران بخشی از سرمایه های ملی استان گیلان محسوب می شود که حفظ و حراست از عرصه های آن وظیفه همگان است.

 سیروس شفقی عصر چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه گفت: گردنه حیران از نقاط دیدنی و پرجاذبه كشور در استان گیلان است و مسئولان شهرستان آستارا و استان گیلان هرگز اجازه نخواهند داد كه چشم انداز منطقه زیبای حیران با ساخت و سازهای غیرموجه، تخریب شود.

وی منابع طبیعی را سرمایه اصلی مردم گیلان دانست و تأكید كرد: گیلانیان به اهمیت عرصه های منابع طبیعی واقف بوده و از این عرصه ها به خوبی محافظت می کنند.

شفقی با اشاره به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس درباره نصب تابلوی فرمانداری و بخشداری مركزی آستارا در محدوده منطقه حیران تصریح کرد: بر اساس قوانین و مدارك مستند و طبق تقسیمات كشوری، دو روستای «ونه بین» و «حیران» از روستاهای بخش مركزی آستارا در استان گیلان بوده و در حوزه جغرافیایی و سیاسی شهرستان آستارا قرار دارند.

وی با بیان اینكه منطقه حیران در جاده آستارا - اردبیل جزء مناطق مصوب شده سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان گیلان برای توسعه گردشگری طبیعی است، افزود: همه باید به قانون متعهد باشیم و اگر حرفی خلاف قانون زده شود، به طور یقین تبعات خاص خود را خواهد داشت.

شفقی تصریح كرد: مسئولان استان های همجوار باید برای حریم جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی همدیگر احترام قائل شده و قوانین تقسیمات كشوری را تمكین كنند.

فرماندار آستارا افزود: در حال حاضر و طبق نامه شماره ۷۶ / ۱۸۳۱۰ مورخه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، معاون راهداری سازمان راهداری های كشور مبنی بر انطباق نگهداری راه ها بر اساس مرز جغرافیایی استان ها و به استناد بند مصوب آن، مقرر شده تا صدور كلیه مجوزهای عمرانی در حاشیه ۲۰ كیلومتری جاده حیران توسط ادارات ذیربط استان گیلان و شهرستان مرزی بندر آستارا صادر شود.

در دهه ۷۰ و در پی تأسیس اداره كل راه و ترابری استان اردبیل، ۲۰ كیلومتر از جاده حیران در محور مواصلاتی استان گیلان، به استان اردبیل واگذار شد كه این مسأله پس از گذشت دو دهه محل مناقشات دو استان همجوار است.

http://astara.gilan.ir/image/journal/article?img_id=2227434&t=1438723086520

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic