روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

اخبار خبری لطفا كار شود...


---------------------------------------

امام جمعه شهرستان آستارا گفت : کانون های فرهنگی و هنری در سطح مساجد باید در راستای جذب جوانان مستعد به فعالیت بپردازند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در جمع مسوولان محلی و نیز فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان آستارا افزود : فعالان کانون های مساجد باید همواره خود را مجهز به سلاح معرفت و استدلال کنند.
وی با اشاره به اینکه کانون های مساجد به عنوان پایگاه های شاخص فرهنگی شناخته می شوند ، اضافه کرد : از زمان راه اندازی کانون های مساجد تاکنون با در نظر گرفتن تمامی ظرفیت های این نهادهای فرهنگی نتایج مورد انتظار حاصل نشده است.
وی با بیان اینکه تاثیر کانون های مساجد را باید در سطح اجتماع ببینیم ، اظهار کرد : کانون های مساجد باید عامل جذب جوانان باشند و این می تواند به عنوان معیار سنجش قرار بگیرد.
وی طراحی و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های ابتکاری فرهنگی را در جذب جوانان به مساجد مهم برشمرد و بیان کرد : کانون های مساجد در کنار بسیج ، اعضای حلقات صالحین و هیات امنا باید فضای همدلی و همزبانی را ایجاد کنند تا بتوانند به مقصد مورد نظر دست یابند.
امام جمعه آستارا پررنگ شدن صف های نماز جماعت را در مساجد باعث ناامیدی بیش از پیش دشمنان عنوان کرد و گفت : مسجد به عنوان سنگر اسلام نقش عمده ای را در تقویت برنامه های فرهنگی ، دینی و قرآنی ایفا می کند.
حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه شکل گیری افکار اسلامی در قشر جوان جامعه را در اوج تهاجم فرهنگی دشمن لازم دانست و افزود : به تناسب پیشرفت و توسعه امکانات و تکنولوژی در فضای مجازی ، برنامه های فرهنگی باید از تنوع و ابتکار عمل لازم متناسب با ذائقه و سلیقه جوانان برخوردار باشد.
وی خواستار تشکیل کارگروه های تخصصی به منظور آسیب شناسی مسائل فرهنگی جامعه توسط کانون های مساجد شد و اظهار کرد : این کارگروه ها بنا به مقتضای زمانی و مکانی باید فعالیت های خود را ارائه بدهند چرا که شهرستان آستارا به خاطر موقعیت مرزی خود از حساسیت ویژه ای برخوردار است.
به گزارش ایرنا شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان دارای 87 مسجد است که از این تعداد 42 مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری می باشد.
کلاس های قرآن ، احکام ، آموزش فنی و حرفه ای ، امداد و نجات ، کلاس های مربوط به هنرهای خانگی نظیر آشپزی ، خیاطی و گلسازی ، دوره های ورزشی و برگزاری اردوهای سیاحتی ، زیارتی و تفریحی از جمله برنامه های مهم تابستانی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان آستارا است.

خبری  زیر لطفا كار شود...

صدور هرگونه مجوز در محدوده ۲۰ کیلومتر از حوزه استحفاظی اردبیل در منطقه حیران به آستارا واگذار شد

فرماندار بندر آستارا گفت : هرگونه استعلام تا صدور مجوزهای مربوط به امور عمرانی و خدماتی در محدوده ۲۰ کیلومتر از حوزه استحفاظی اردبیل پس از گذشت ۲۰ سال به شهرستان آستارا واگذار شد.


صدور هرگونه مجوز در محدوده 20 کیلومتر از حوزه استحفاظی اردبیل در منطقه حیران به آستارا واگذار شد

 سیروس شفقی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران آستارا گفت : پس از ابلاغ معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به تمام ادارات کل راه و شهرسازی استان های کشور مقرر شد محدوده نگهداری راههای ادارات راه و شهرسازی منطبق با مرز جغرافیایی هر استان باشد.

وی با اشاره به اینکه به استناد آن ابلاغیه واگذاری صدور هرگونه مجوز به شهرستان آستارا در محدوده ۲۰ کیلومتر از حوزه استحفاظی اردبیل در منطقه حیران در جلسه شورای ترافیک استان گیلان تصویب شد ، افزود : ۲۰ سال پیش امور مربوط به نظارت و نگهداری ۲۰ کیلومتر از حوزه استحفاظی استان گیلان در محور آستارا به اردبیل در حد فاصل آقچای تا ونه بین و حیران به اداره راه و ترابری سابق اردبیل واگذار شده بود که این امر مشکلاتی را در امر پیگیری مجوزهای عمرانی و خدماتی برای شهروندان آستارایی به وجود آورده بود.

وی اضافه کرد : پس از ابلاغیه مذکور و به دنبال آن مکاتبه فرمانداری با دستگاه های ذیربط شهرستان ، شهروندان آستارایی دیگر برای استعلام و دریافت مجوزهای مربوط به امور عمرانی و خدماتی در منطقه مذکور به اداره راه و شهرسازی آستارا مراجعه می کنند.

فرماندار آستارا در ادامه با بیان اینکه مشکلات تردد در مسیر آستارا به اردبیل در ۲۰ سال گذشته بارها اعتراض و شکایت شهروندان را در پی داشته ، افزود : با عنایت و پیگیری های استاندار گیلان شهروندان آستارایی هرگونه استعلام و مجوز خود را از اداره راه و شهرسازی آستارا دنبال می کنند و اداره مذکور نیز با در نظر گرفتن قانون مربوط به حرایم راه اقدامات اساسی خود را انجام می دهد.

شفقی ادامه داد : در مراحل دیگر و در حداقل زمان ممکن بحث های مربوط به اختصاص اعتبار و نیز اختصاص تجهیزات مورد نظر برای نگهداری جاده توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پیگیری و به اداره کل راه و شهرسازی گیلان ابلاغ می شود.

به گزارش ایرنا ؛ در شهریور سال گذشته در سفر استاندار گیلان و جمعی از مدیران کل استان به شهرستان آستارا محمد علی نجفی استاندار گیلان از پیگیری جدی در خصوص بازپس گیری ۲۰ کیلومتر راه ارتباطی آستارا به اردبیل که در اختیار استان اردبیل قرار دارد خبر داد و پس از آن تاریخ در گام نخست از سوی سازمان حمل و نقل جاده ای کشور با واگذاری صدور هرگونه مجوز در محدوده ۲۰ کیلومتر از حوزه استحفاظی اردبیل در منطقه حیران به آستارا موافقت شد.

شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده است و به علت قرار گرفتن در مسیر تردد استان های شمال غرب کشور ، این شهرستان مرزی و نیز محور مواصلاتی آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

 خبری


انتشار کتاب 'شهر من آستارا'

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از انتشار کتاب 'شهر من آستارا' با محور معرفی جاذبه های گردشگری و چهره های شاخص فرهنگی آستارا خبر داد.

ابوطالب جوان گفت: کتاب شهر من آستارا تالیف سید رضا سیدی مقدم به صورت تمام رنگی روانه بازار کتاب شده است.

وی با اشاره به اینکه مولف در این کتاب تاریخچه جامعی از آستارا به همراه فهرست کامل و مصوری از تمام جاذبه های توریستی این شهرستان را گرد آوری کرده است، اضافه کرد: این کتاب 160صفحه ای با تیراژ یکهزار نسخه با قیمت 400 هزار ریال در شش فصل با عناوین؛ آستارا را بهتر بشناسیم، چهره های فرهنگی ، ادبی و هنری، ورزش شهر من، روستاها و جاذبه های توریستی، مناظر آستارا به روایت تصویر و مقاله آستارای من سارای من تدوین شده است.

وی با بیان اینکه سیدی مقدم خود ناشر این کتاب است ، اظهار کرد: ویراستاری این کتاب توسط اکبر اکسیر و خط روی جلد آن توسط کریم صمدزاده نگاشته شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا افزود: کتاب شهر من آستارا چهارمین اثر این نویسنده آستارایی است و تاکنون سه کتاب دیگر با عنوان های سوالات چهار گزینه ای فلسفی دکتر دادبه ، مرا انتخاب کن(سنجش تمرکز ذهن) و گل مریم کاغذی(نگاهی معنوی به زندگی) توسط این نویسنده 66 ساله آستارایی تالیف و به بازار کتاب روانه شده است.

جوان در ادامه از آغاز توزیع کتاب در مناطق مرزی و محروم آستارا هم زمان با ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این اقدام با هدف رفع محرومیت و نیز دسترسی آسان اهالی مناطق محروم به این کالای فرهنگی به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام می شود.

وی افزایش سرانه بهره مندی از محصولات فرهنگی را از دیگر برنامه های این طرح بر شمرد و گفت: در مرحله نخست این طرح 800 جلد کتاب با موضوع های علمی، مذهبی ، کودک و نوجوان و رمان و داستان کوتاه توزیع شده است.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح کانون های فرهنگی و هنری مساجد و اصحاب قلم و رسانه همکاری می کنند.خبری ..

منابع آب شرب آستارا افزایش می یابد

علی رضا ملکی نژادگفت: سال گذشته از محل تبصره ۲۲ قانون بودجه ۱۰ میلیارد ریال برای راه اندازی این چاه در منطقه بی بی یانلوی آستارا در نظر گرفته شد که از این میزان در مجموع ۵۰ درصد آن تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه این پروژه هم اینک در مرحله حفر چاه قرار دارد ، اضافه کرد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه در زمان حاضر ۱۰ درصد است که در صورت اختصاص اعتبار لازم در نیمه نخست سال ۹۵ به بهره برداری می رسد.

وی میزان تولید آب در نظر گرفته شده برای چاه فلمن آستارا را ۵۰ لیتر در ثانیه عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این پروژه و قرار دادن آن در خط انتقال اصلی شبکه ، بخشی از کمبود منابع آب شرب شهرستان به خصوص در فصل گرما جبران می شود.

وی پیش بینی کرد؛ این پروژه در مجموع با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال به بهره برداری برسد.

مدیر شبکه آب و فاضلاب شهری آستارا نیاز امروز آب شهرستان آستارا را ۳۵۰ لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبود دبی آب رودخانه بهارستان به عنوان مهمترین منبع آب شرب شهرستان هم اینک میزان تولید آب ۱۷۰ لیتر در ثانیه است.

ملکی نژاد در ادامه محدودیت منابع آبی را در شهرستان به عنوان اصلی ترین مشکل کم آبی در فصل تابستان ذکر و اظهار کرد: با اجرایی شدن و تکمیل طرح ملی آبرسانی ، بسیاری از مشکلات مربوط به تامین آب برطرف می شود.

وی عدم تخصیص اعتبار کافی را از جمله مشکلات این پروژه ملی عنوان کرد و ادامه داد: با تکمیل بخش های مختلف این پروژه و انتقال آب رودخانه آقچای به تصفیه خانه بهارستان ، ظرفیت تولید آب آستارا افزایش می یابد.

وی بیان کرد: احداث یک تصفیه خانه بر روی رودخانه چلوند با ظرفیت ۴۲۰ لیتر در ثانیه نیز جزو بخش های اصلی این پروژه است.

وی در ادامه از شهروندان و مسافران خواست با توجه به کمبود منابع آبی مدیریت در مصرف را در فصل تابستان جدی بگیرند.
--------------
خبری 
این كودك همكنون در  فضای مجازی و آستارا با این عكس معروف شده و در تمامی موبابیل های آستار عكس وی است

امیر حسین - دوستی و محبت كودك ایرانی باحیواناتامیر حسین  كودكی است در آستارا  كه به حیوانات علاقه دارد  و هرجا حیوانات زخمی  بنید با دلسوزی از آنها نگهداری و مدوا می كند..
  در خانه هم جوجه  ها و مرغ خروس آنقدر به امیر حسین علاقه دارنند وقتی امیر حسین  در حیاط می نشیند دركنار آمیر حسین  می آیند و استراحت  می كنندوو..


خبری ...

محمد شرری هنرمند خوشنویس آستارایی با برپایی نمایشگاهی در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، تعدادی از بشقاب های خوشنویسی شده خود که مزین به آیات قرآنی و اشعار شعرای نامی ایران است را در این نمایشگاه عرضه کرد.

  هنر خوشنویسی همان هنر ایرانی اسلامی است که ریشه در اصالت و فرهنگ دیرینه این سرزمین کهن دارد. از دیر باز بودند کسانی که با عشق و علاقه از نوشتن بر روی سنگ ها و کتیبه ها تا نوشتن بر روی کاشی های مساجد و کاغذ هنرنمایی خود را در پیچ و خم قلم و مرکب به تصویر کشیدند.
خطوط نسخ ، ثلث ، نستعلیق و شکسته نستعلیق هر کدام روایتگر عرفان و معنویت در هزار توی هنر ناب ایران زمین است.
در دوران معاصر همراه با همه شاخه های هنری که دستخوش تحولاتی قابل توجهی شدند؛ در هنر خوشنویسی نیز شاهد تغییراتی بوده ایم و هم اکنون نیز شاهد نوآوری ها و ابداعاتی چه در ترکیب با سایر هنرها و چه در ابداع خط های جدید هستیم.
خوشنویسی بر روی بشقاب های چینی ، حرکتی جدید در عرصه این هنر است که در نوع خود اقدامی جالب توجه و کم نظیر است.
محمد شرری هنرمند خوشنویس آستارایی توانسته آثار هنری خود را با ذوق و علاقه خاصی خلق و در قالب نمایشگاهی بر پا کند.
وی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این، چندین بار خوشنویسی بر روی سنگ های مرمر را تجربه کرده بودم ولی یک سالی می شود علاوه بر خوشنویسی بر روی کاغذ و خلق تابلوهایی از اشعار حافظ و آیات قرآن به خوشنویسی بر روی بشقاب های چینی روی آورده ام.
وی افزود: کنترل قلم و نوع مرکب ، در زمینه خلق آثار خوشنویسی بر روی بشقاب هایی که خاصیت لغزندگی دارند به یاری من شتافته است.
وی با تقدیر از راهنمایی های استاد کریم صمد زاده استاد فوق ممتاز خوشنویسی ایران در زمینه خوشنویسی بر روی بشقاب ، اضافه کرد: خطوطی که تاکنون بر روی بشقاب خلق کرده ام نستعلیق بوده است که معروف به عروس خطوط اسلامی می باشد.
شرری که هم اینک به عنوان مربی خوشنویسی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا فعالیت می کند در ادامه گفت: مهارت خوشنویسی بر روی بشقاب را به علاقمندان کودک و نوجوان نیز یاد می دهم تا این هنر همواره مسیر پویندگی خود را طی کند.
نمایشگاه محمد شرری تا 16 تیرماه صبح و عصر در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا دایر است.
در این نمایشگاه 40 اثر خوشنویسی در قالب تابلوها و بشقاب های چینی در معرض دید عموم گذاشته شده است.
محمد شرری متولد 1363 است و فعالیت خود را در رشته خوشنویسی زیر نظر استاد کریم صمد زاده و هوشنگ باغچه سرایی از سال 1380 در انجمن خوشنویسی آستارا آغاز کرد و در سال 87موفق به اخذ مدرک ممتاز از سوی انجمن خوشنویسان ایران شد.

-------------


پارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان بندر آستارا

گزارش خبری : اا دارستانی خبرنگار آستارا

 مکان های مختلفی در هر شهر استارا  وجود دارد که خاطرات تعداد زیادی از مردم شهر را در خود جای داده و عموماً به واسطه قدیمی بودنشان، اتفاقات زیادی را از سر گذرانده اند. پارك معلم آستارا  نیز یکی از مکانهای خاطره انگیز این شهر است که گذر زمان نه تنها چیزی از محبوبیت و زیبایی اش نکاسته که حتی جایگاهش را بیش از پیش در بین مردم شهر حفظ کرده و این روزها پاتوقی برای سیاسیون و بازنشستگان و سالمندانی است که عموماً بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند.

پارك معلم  نام ناحیه ای است که  بین دو محله فارابی  و تله سیفی بوده و در جنب اداره پست آستارا   است.

پارك معلم  که بعد از پارك ساحلی مخیر ی مهمترین پارك معروف شهر محسوب می شود وپارك معلم   برای تجمع بازنشستگان و سالمندان

وقتی یک روز بهاری سری به پارك معلم ، تجمع تعداد زیاد بازنشستگان، سالمندان  که برای لذت بردن از فضای این میدان قدیمی آمده اند، آدم را به وجد می آورد. پیرمردهایی که تعدادشان کم هم نیست در گروه های مختلف توی پارک نشسته و عموماً مشغول بازی شطرنج یا دومینو بوده، برخی جدول حل می کنند و برخی دیگر هم مشغول گپ و گفت با یکدیگر هستند و سیاسیون در خصو مسایل سیاسی شبها صحبت می كنند و تلویزیون بزرگی هم شهرداری در این پارگ گذاشته و مغازه گوهری هم در این پارك می باشد و نظافت 24 ساعته توسط شهرداری انجام می شود و همیشه زیر نظر است از نظر اجتماعی و سیاسی چون بغیر از بازنشستگان جلسات روز نامه نگاران وسیاسیون در این پارك می باشد .

اكبر  یکی از بازنشسته هایی است که به قول خودش تمام هفته  در پارك معلم می گذراند. وی که سخت مشغول بازی است به خبرنگار می گوید: 6 سال است که بازنشسته شده ام. روزهای اول خیلی سخت بود ولی از طریق یکی از دوستان به اینجا آمدم و در این چند سال دوستان زیادی پیدا کرده ام که تقریباً تمام روزهای هفته را با هم می گذرانیم.

وی ادامه می دهد: من از پارك معلم خاطرات زیادی دارم. یادم هست قدیم تر ها توی همین سینمای دور میدان که آن وقت ها شهر طلایی نام داشت کلی فیلم می دیدیم و از سینما که بیرون می آمدیم تازه وقت آن بود که توی میدان بنشینیم و راجع به تک تک صحنه های فیلم حرف بزنیم.

اكبر ادامه داد : یادم می آید راه آذربایجان باز شده بود كمیته و شهربانی نمی توانستند مردم را كنترل كنند همه می خواستند بروند شوروری اگر یك نفر با چوب دستی مقاومت نمی كرد  واقعا فاجعه می شد ..آن روز ها به یاد ماندنی است از جلوی این پارك خیل جمعیت كه از شهرهای دیگر به استارا آمده بودند بدون پاسپورت به شوروی بروند برای گردش و تفریح آنزمان بعداز سالها اولین بار كه مرز شوروی باز می شد.

اكبر می افزاید: من و تعداد زیادی از کسانی که سالهای زیادی است بازنشسته شده اند، تمام دلخوشی مان به همین پارك معلم  است. روزهایی که باران می بارد و یا هوا سرد است کلی غصه می خوریم و دلمان برای دوستانمان تنگ می شود. کاش می شد یک فضای سر پوشیده برای بازنشستگانی که به این پارک می آیند در نظر گرفته شود تا همیشه بتوانیم از فضای اینجا و کنار دوستان بودن لذت ببریم و خدا شكر مدتی ایست شهرداری سایبانی گذشته و ما راحت شدیم .

حسین یکی دیگر از بازنشستگانی که با دوستانش مشغول گفتگو است به خبرنگار توضیح می دهد: آمدن به پارك معلم  و نشستن در فضای اینجا کار هر روز من است و  هر روز به اینجا می آیم و خاطرات دوران نامزدی مان که بخش زیادی از آن به بستنی خوردن در این پارک می گذشت را مرور می کنم.

وی ادامه می دهد: در سالهایی که جوانتر بودیم اینجا میتینگ هم برپا می کردیم و به شخصه بخش زیادی از نوجوانی تا میانسالی ام را در این پارک گذرانده ام.

حسین  به وضعیت بازنشستگانی که به پارك معلم  می آیند اشاره می کند و  می افزاید: دلخوشی خیلی از باز نشستگانی که اینجا هستند، آمدن به این مکان و در کنار دوستان بودن است اما روزهایی که هوا بارانی می شود که گاهی وقتها این بارندگی ها تا یک هفته هم ادامه دارد، جایی برای نشستن در پارک نبود  و حوصله خیلی ها توی خانه سر می رود. شاید بهتر باشد این وضعیت سرو سامانی پیدا کرده و جایی مشخص برای بازنشستگان و سالمندانی که به اینجا می آیند در نظر گرفته شود و خدا شكر شهرداری مدتی است سایبانی زده است ما راحت شدیم و تلویزیون و مغازه اینجا هست راحت شدیم.

اقا ناظم راهنمایی من که از آموزش و پرورش بازنشسته شده است به خبرنگار  می گوید:  متاسفانه برای کسانی که حداقل ۳۰ سال از عمرشان را مشغول کار بوده اند، جایی در نظر گرفته نشده که بعد از بازنشستگی بتوانند وقتشان را در آنجا بگذرانند و یا برنامه خاصی داشته باشند. تمام دلخوشی ما این پارک شده که هر روز بیاییم و دوستانمان را ببینیم اما همیشه نمی توان از فضای اینجا استفاده کرد.

وی ادامه داد : متاسفانه مدتی است منظره اینجا را دارنند خراب می كنند مجتمع تجاری و مسكونی بزرگی در روبروی این پارك می زنند  كه پاركینگ هم ندارد  و یك متر به جاده اصلی تعرض كرده از حالا دلخوشی ما را خراب كرده فردا كه این مجتمع تكمیل شود می دانم این پار را به پاركینك تبئیل خواهند كرد..

وی ادامه می دهد: در همه شهرهای دنیا معمولا مکانهایی برای گذران وقت بازنشستگان و سالمندان در نظر گرفته می شود که مجهز به یک سری امکانات هم هستند. حتی خبر دارم در برخی پارک های آلمان تجمعات بازنشستگی وجود دارد که با سرپرستی و هدایت خود این افراد، زیر نظر شهرداری برنامه های متنوع ورزشی و تفریحی اجرا می کنند. اما اینجا نه تنها برنامه ای وجود ندارد که حتی جای مناسبی هم برای روزهایی که نمی توان از فضای باز استفاده کرد، پیدا نمی شود.

تک نگاهی مسئولان برای ارائه خدمات به بازنشستگان

اگرچه جایی مثل پارك معلم آستارا  پاتوقی برای تجمع سالمندان و بازنشستگان شده است اما لزوم ایجاد مکانی مثل خانه بازنشستگان که از طریق آن بتوان خدمات هدفمند را به این قشر آسیب پذیر جامعه ارائه داد، بسیار ضروری و الزامی است.

وی می افزاید: متاسفانه هیچ فضایی برای استفاده عزیزان بازنشسته به عنوان مکانی که بتوانند در آن گردهم بیایند و وقت خود را بگذرانند، وجود ندارد.

دارستانی درجه داربازنشسته ارتش  در خصوص لزوم وجود پاتوق برای افراد سالمند و بازنشستگان توضیح می دهد: هرچند تمام بازنشستگان این حق را دارند که بدون تبعیض و توجه به نوع بازنشستگی شان از خدمات مکان هایی مثل خانه مهر بازنشستگان بهره مند شوند اما متاسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده و در حال حاضر مکانی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و.. در شهر  استارا در نظر نگرفته شده است.

وی ادامه داد: افراد بازنشسته بهترین سالهای عمرشان را صرف خدمت رسانی به جامعه کرده اند و این حق را دارند که بعد از بازنشستگی از حداقل فضا برای تجمع در کنار دوستان و بهره گیری از خدمات مربوط به سنشان بهره مند باشند اما متاسفانه این قشر تنها در زمان انتخابات اهمیت پیدا می کنند و بعد از انتخابات کسی یادش نمی آید که به این عزیزان چه قولی داده است و انتخابات كاندیدا های شوراها  و نماینده مجلس با دار و دسته خود می آیند پول چای ما را هم حساب می كنند  می گویند جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك روبروی پارك معلم را خواهیم گرفت  و حتی گفتند زمین  آنجا را خواهیم خرید پل هوایی خواهیم زد به این پارك وصل خواهیم زد بعداز انتخابات خبری از آنها نیست 

وی می افزاید: اگر کمی نگاهمان را در همه زمینه ها به سمت تمرکز زدایی ببریم و به دنبال انجام فعالیتها و ایجاد مکانهایی باشیم که خدمات رسانی به همه اقشار جامعه اعم از بازنشستگان، کودکان، هنرمندان و غیره را در دستور کار خود داشته باشند، ناخود آگاه شرایطی بوجود می آید که همه اقشار در کنار هم و به طور مساوی می توانند از خدمات هدفمند بهره ببرند.

اا دارستانی ادامه داد : به همت شهرداری بندر استارا وجود تلویزیون بزرگدر پارك معلم نصب شده است  و پخش بازی ها از طریق این گیرنده ، یكی  دلیل جذب علاقمندان به فوتبال در پارک معلم آستارا محسوب می شودبخصوص با خانواده می شود وشهروندانی که بیشتر آنها نوجوان و جوان هستند ، هر شب با در دست داشتن تنقلات ، تخمه و سایر اقلام خوراکی اوج تب فوتبالی خود را در این مکان به نمایش می گذارند وحضور معلمان بازنشسته و ورزشکاران پیشکسوت نیز از نکات جالب شب های جام جهانی در پارک معلم آستاراست.

با این حال هرچند پارك معلم  سالهاست است که ماوایی برای سالمندان و بازنشستگانی و سیاسیون بازنشسته  شده که روح و جسم خسته شان را در فضای این پارک به دست آرامش می سپارند اما زیباتر آن است که با مدیریت و تدبیری شایسته، از ظرفیت این پارك  برای ایجاد فضایی مناسب جهت استفاده هر چه بیشتر و بهتر سالمندان و بازنشستگان بهره گیری شود و جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك كه بدون پاركینگ است گرفته شود تا خلوت پارك معلم از دست نرود ..

اا دارستانی  خبرنگار داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic