روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

پنجمین نشست حزب موتلفه اسلامی آستارا با برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

پنجمین نشست حزب موتلفه اسلامی آستارا  با برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

در ادامه درخواست برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پنجمین  سلسله از نشستهای اعضای ستادی حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با جناب آقای  احد نجار  یکی دیگر از کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه که رأس ساعت1615 روز  شنبه مورخه 1394/3/2 در محل ساختمان اداری این حزب برگزار شد، جناب آقای احد نجار  با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند. در ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجید جناب آقای حیرانی عضو حزب موتلفه اسلامی بندرآستارا قرائت شد

جاوید لقمان   ضمن عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن ماه شعبان المعظم و اعیاد ولادت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع)، و امام سجاد(ع)، را  تبریك گفت .

 دبیر حزب موتلفه اسلامی دفتر بندر آستارا در ادامه سخنانشان ضمن عرض خیر مقدم به آقای  احد نجار  كاندیدای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  برنامه هایمان طوری تنظیم شده كه بصورت دوره ای در خدمت عزیزانی باشیم كه قرار است بعنوان كاندیداهای احتمالی در انتخابات مجلس شركت كنند.

 وی بیان کرد: بنابراین هدف شنیدن برنامه های كاندیداهاست و هیچگونه اظهار نظری تا زمان انتخابات نخواهیم داشت.

لقمان نیا با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری متدین بودن، کار آمد بودن، دلسوز و شجاع بودن را چهار شرط یک نماینده مجلس دانسته است، گفت: اگر یک نماینده این چهار ویژگی را داشته باشد به نفع کشور و جامعه است.


لقمان ادامه داد: موفقیت همگان را در پیمودن راه شهدای والامقام ، در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ،  با بهره گیری از اندیشه بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  حضرت امام خمینی(ره) و  در پرتو منویات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم .

وی ضمن تشکر از حضور جناب آقای  احد نجار  و همراهانشان ادامه دادند هر عزبزی که می خواهد در سال 94  کاندیدا شود باید نقطه نظراتش را  مطرح کند تا اطلا ع رسانی صحیح شده و مردم در انتخابشان کمتر دچار اشتباه شوند بر این اساس حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا این آمادگی را دارد تا ضمن شنیدن نقطه نظرات کاندیداهای احتمالی زمینه اطلاع رسانی سالم را برای مردم شریف و شهید پرور آستارا فراهم نماید.

وی  در ادامه گفت :سوم خرداد حماسه ماندگار هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی را تبریك  می گوییم.

احد نجار در خصوص بیو گرافی خود گفت : احد نجار هستم متولد 1358 -آستارا كوی جعفر نژاد  دارای كارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه تهران و شش سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد  اسلامی آستارا و علمی و كاربردی دارم.

وی تاكید نمود : از حزب موتلفه اسلامی  تشكر می كنم كه چنین بر نامه های می گذرد تا مردم بیشتر با كاندیدا ها اشنا شوند  كه به نظر من عالی است .

نجار با اشاره به فرازهایی از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در مورد استفاده از پتانسیل های جوانان متعهد و دلسوز ایران اسلامی در جایگاه های مختلف نظام اسلامی تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان فرموده اند:

"از اوایل انقلاب، در کارهایی که در اختیار من بوده، به جوانان مسؤولیت میدادم؛ هم در نیروهای مسلّح، هم در کارهای دولتی، هم در دوران ریاست جمهوری. تجربه من این است که اگر ما به جوان اعتماد کنیم - آن جوانی که شایسته دانستیم به او مسؤولیت بدهیم و صلاحیتش را داشت؛ نه هر جوانی و هر مسؤولیتی - از غیر جوان، هم بهتر و مسؤولانه‌تر کار را انجام میدهد؛ هم سریعتر پیش میبرد، هم کار را تازه تر و همراه با ابتکار بیشتری به ما تحویل خواهد داد؛ یعنی روند پیشرفت در کار حفظ میشود. برخلاف غیر جوان که ممکن است کار را بالفعل خوب انجام دهد، اما روند پیشرفت در آن متوقّف خواهد شد. غالباً این‌گونه است."

نجار با بیان اینکه بسیاری از نخبگان به دلایلی از آستارا رفته اند افزود: قطعا با انتشار فراخوان نسبت به بازگشت نخبگان و استفاده از توانمندی های آنان اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به پتانسیل های بالای شهرستان آستارا در حوزه گردشگری خاطر نشان کرد: بخش لوندویل ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه گردشگری دارد که بایستی از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

نجار، احیای فرهنگ آستارا از طریق برگزاری همایش های ملی را از دیگر برنامه های خود دانست و افزود: یکی از مولفه های بسیار مهم بازنگری در توسعه فرهنگی شهرستان است که با همت مضاعف و با تعریف ما می توانیم به نقطه ایدال فرهنگی خواهیم رسید.

 
وی در خصوص برنامه هایش در انتخابات دوره دهم گفت :

در این راستا با استفاده از نظرات جمعی از نخبگان و کارشناسان حوزه های مختلف برنامه های بسیار خوبی برای توسعه همه جانبه شهرستان داریم.
نجار تصریح كرد : در مدرسه یك معلم به تنهایی نمی تواند مسیر را مشخص كند مگر باهماهنگی دیگر دبیران و مدیران و دانش آموزان آن مدرسه  و یك نماینده  در صورتی می واند موفق شود  كه بر نامه های مدون بر گرفته از نظرات كارشناسی نخبگان  و كارشناسان بومی آن شهرستان  باید باشد تا موفق شود
وی تاكید نمود : ما باید با واقعیت پیش برویم اول باید بینیم چشم اندازی 20سیاست های كلی نظام در خصوص شهرستان چه چیزی های را برای آستارا پیش بینی نموده است تا همگام با آن پیش برویم و فقط با شعار و آرمان گرایی نمی شود پیش رفت
نجار افزود :در دنیای امروز برای انجام برنامه ها باید تخصصی عمل شود و حتی مكتوب شود چطور آقایون یك جلد طرح یا برنامه تخصصی برای آینده ‌آستارا ندارند و در اداره شهرستان باید از نخبگان كمك گرفت
نجار در ادامه گفت : من  در برنامه هایم از نخبگان شهرستان استفاده خواهم كرد چون در مشورت و جمع اشتباه كمتر انجام می شود ومشاوران خود را از بین دانش آموختگان، دانشجویان و تحصیلکران بومی  انتخاب  خواهم نمود  و  نه با نظر دلالان و سرمایه گذاران کاذب، که سرنوشت شهرستان و ایران اسلامی را خدشه دار نمایند
وی تصریح كرد :یاد و خاطره مرحوم مهند حسن پور شورای جوان و نخبه آستارا را گرامی می دارم كه اولین جوان نخبه بود كه برای فعالیتش در شهرستان با برنامه مدون آمد و سفیر امید یاردگار این مرحوم است و اولین این بزرگوار اعلام نمود و در عمل از جوانان نخبه آستارا استفاده نمود.
وی تاكید نمود : دربر نامه ایم از یك شورای نخبگان آستارا استفاده خواهم آمد  با انتخاب نخبگان و دانش آموختگان و كارشناسان حدود 15 نفر را انتخاب در اداره شهرستان و دیگر امور با مشورت آنها پیش خواهم كرد
نجار افزود : باید مدیر و نخبه پروری در شهرستان انجام دهیم  جوانان آستارا تحصیل كرده و نخبه هستند می توان با مهره سازی مدیریتی  بومی ..مدیران خوبی در شهرستان استارا پرورش داد و باید بها داده شود این كار متاسفانه در استارا  توجه نشده است ..
وی تصریح كرد : برای ساخت پل در آستارا از یك مهندس نخبه آستارایی استفاده شد كه در شهرستانی دیگر مشغول است برای شهرستان 40 درصد صرفه جویی در پروزه بوجود آورد این یعنی فرزندان آستارا بیشتر دلشان به حال شهرشان می سوزد و باید از جوانان تحصیل كرده  و نخبه كه در شهرستانهای دیگر كار می كنند استفاده نمود و داست آنان را فشار دارد و برنامه های خوبی برای جذب نخبگان علمی و سیاسی و اقتصادی بومی برای آینده من دارم ..
نجار در ادامه گفت : مقام معظم رهبری بر پایه  365 روز كشور را  بر نامه ریزی خوبی كرده است كه هدف را ترسیم می كند و هر سال تناسب با آن سال شعار  سال را انتخاب معرفی می كند انشاالله  اگر مسئولان به فرمایشان ایشان گوش كنند  ما به مقصد نهایی نظام خواهیم رسید.
وی تاكید كرد در همه مقوله های سیاسی و نظامی و اقتصادی  اول حرف را فرهنگ می زند  و بدون فرهنگ سازی نمی توان در هیچ جایگاه پیرزو شد.
نجار تصریح كرد : آستارا از قدیم به شهر علمی و با سواد و با فرهنگ معروف بود و است انشاالله باید این مورد تقویت شود و من بر نامه های كارشناسی با كمك نخبگان در حال تهیه هستم .
نجار افزود :كار نماینده مجلس طبق قانون اساسی تعریف شده است قانون  گذاری   و نظارت بر حسن اجرای قانون و تحقیق و تفحص در امور كشور و نماینده نباید در امور دیگر قوا دخالت كند.
وی تصریح كرد : عرف طوری شده است نمایندگان شهرستان ها در عزل و نصب مدیران دخالت می كنند  اما من برنامه دارم  كه با استفاده از شورای نخبگان حدود 15 نفر مدیران لایق بومی را به دولت پشنهاد كنم  و سعی خواهم كرد از مدیران بومی  در اداره شهرستان استفاده كنم و در امور اجرایی دخالت نخواهم كرد مطابق قانون اساسی .
وی ادامه داد: نماینده باید به شعار هایش عمل كند اگر نمی تواند قبل از انتخابات شعار ندهد و نماینده باید متعقد به قانون اساسی و ولایت فقیه و قانون و حق شهروندی  باشدو از حق مردم دفاع كند و در پیشرفت شهرستان با استفاده از نخبگان جامعه و كارشناسان  كوشا باشد
وی تاكید نمود : آستارا با توجه به پتانسیل ومنابع طبیعی و مرزی و بندری استحقاق تبدیل به یك منطقه و قطب اقتصادی  و توریستی می باشد باید كارشناسی و علمی تعریف و اجرا شود.

نجار ادامه د اد : درآستارا استعدا های  جوان نخبه زیاد است كه بخاطر وضعیت بیكار به شهرستانهای دیگر كوچ كردند یا بیكار هستند با ید از نیروی جوان تحصیل كرده متخصص استفاده نمود

وی در خاتمه گفت : انشاااله امسال در اسفندماه 1394 همه كاندیدا ها در رقابتی سالم  اسلامی که اساس بهبود شرایط می باشد شرکت کنیم  و قضاوت با مردم فرهنگی و فهیم  و ولایت مدار آستارا است كه با رای خود یك نفر از كاندیدا های اصلح را انتخاب خواهند نمود..در اینده نزدیك برنامه هایم  خدمت عموم مردم در زمان قانونی  اطلاع رسانی  خواهم نمود.

 و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته

 جلسه رأس ساعت 17/30با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد بکار خود پایان داد.

لازم به ذکر است در راستای فراهم نمودن فرصتی برابر برای تمامی کاندیداهای احتمالی، این حزب آمادگی دارد تا در صورت امکان نسبت به برگزاری نشستهای تخصصی با سایر کاندیداهای محترم برنامه ریزی نماید لذا  تمامی عزیزان عرصه انتخاباتی می توانند جهت هماهنگیهای لازم با شماره تلفن 09111842834 تماس حاصل نمایند.ضمناً از کلیه شهروندان ،صاحبنظران و خوانندگان محترم درخواست می شود با کلیک کردن روی قسمت نظر دهید در پایین هر بخش  و نگارش نظراتتان ما را در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر اموراتمان یاری نمایید.

آدرس دفتر مرکزی حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا : خیابان فرهنگیان،خیابان چهارم ،روبروی مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم

درحال اصلاح و بروسانی خبر هستیم ..درد نیوز
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات