روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا؛ گیلانی ها نقش ویژه ای را در عملیات بیت المقدس داشتند

صبح امروز صبحگاه مشترك نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان مرزی بندر آستارا به مناسبت سوم خرداد (سالروز آزادسازی خرمشهر) با حضور «مهندس شفقی» فرماندار و سایر مسئولان نظامی و ادارات شهرستان در محوطه سپاه ناحیه آستارا برگزار شد.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: گیلانی ها نقش ویژه و پررنگی را در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر داشتند.

«مهندس شفقی» در صبحگاه مشترك نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان مرزی بندر آستارا كه در محوطه سپاه برگزار شد، ضمن تبریك اعیاد شعبانیه اظهار داشت: سالروز آزاداسازی خرمشهر ، جشن بزرگ ملی می باشد كه فرزندان این ملت با ایمان، اراده و تدبیر موجب پیروزی درخشان در دفاع مقدس شدند.

وی با بیان اینكه زمانی همه قدرت های دنیا به حمایت از رژیم بعث عراق درآمدند، ادامه داد: در آن زمان حمایت های همه جانبه مادی و معنوی كشورهای عربی از صدام را شاهد بودیم كه روحیه مقاومت و استقامت فرزندان ملت با فرماندهی امام شهیدان، پیروزی جاودانه ای در تاریخ رقم زد.

شفقی بر گرامیداشت همه ساله این جشن بزرگ ملی تأكید كرد و افزود: ایثارگری ها و جانفشانی های آن ایام باید به همه كسانی را كه در آن تاریخ نبودند، بازگویی گردد تا نقش فرزندان ملت و پشتیبانی مردم از جبهه های دفاع مقدس به نسل های جدید منتقل گردد.

وی نقش نویسندگان، هنرمندان و اهل قلم را در انتقال رویدادهای آن دوران بدون كمی و كاستی را ویژه برشمرد و یادآور شد: امروز هر كدام از رزمندگانی را كه در آن عملیات غرور آفرین حضور داشتند با شنیدن بسم القاسم الجبارین، به یاد پل نور، پلیس راه و گمرك كه تداعی گر رشادت ها و خاطرات آنهاست، می افتند.

فرماندار آستارا حضور گیلانی ها را در عملیات بیت المقدس بسیار پررنگ عنوان كرد و با بیان اینكه سوم خرداد متعلق به همه ملت ایران است، گفت: رزمندگان آستارایی نیز دوشادوش دیگر رزمندگان گیلانی نقش خود را در این پیروزی مهم ایفا كردند.

وی در بخش دیگر به سخنان امام خمینی (ره) بنیانگذار كبیر انقلاب در خصوص سپاه كه فرمودند: «اگر سپاه نبود كشور هم نبود» و «ای كاش من هم یك پاسدار بودم» اشاره و بیان كرد: این دو جمله معمار انقلاب، خردمندان و اهل اندیشه را در هر عصر و زمانی به تفكر و تعقل وا میدارد كه با بیان جمله «از پاسداری خوب پاسداری كنید» تكلیف همه را روشن كردند.

سیروس شفقی در بخش پایانی سخنان خود جانبازان را اسوه صبر، صلابت و ایستادگی دانست و اضافه كرد: به حق به خاطر این از جان گذشتگی به این انسان های وارسته و ثابت قدم، صفت «شهید زنده» را گذاشته اند.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم از تنی چند از رزمندگان دوران دفاع مقدس و رزمندگان آستارایی حاضر در عملیات بیت المقدس تجلیل به عمل آمد.dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic