روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

خبر این هفته ..هفته نامه استانی ...خبرنگار اا دارستانی

29 اردیبهشت 94

رپرتاژ آگهی  دو تاست... لطفا در حجم كمتری در صحفات داخلی كار شود.... بقیه خبری هستند

خبرنگارهفته نامه ..اسماعیل اسدی دارستانی  لطفا اسم خبرنگار نوشته شود..


دانشگاه ..... بازدید ریس دانشگاه گیلان و نماینده اسبق از نمایشگاه بین اللملی كتاب

بازدید رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گیلان از مرکز آموزش علمی کاربردی آستارا

دکتر قاسمی زاد در بازدید خود از مرکز آموزش علمی-کاربردی  آستارا اظهار داشت دانشگاه جامع علمی- کاربردی تنها متولی آموزش های مهارتی با صدور گواهینامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است .این دانشگاه در سال 1373 تاسیس ودر سال 1374 واحد استانی گیلان به عنوان سومین واحد استانی  فعالیت خود را آغاز نمود.

در حال حاضر دانشگاه جامع علمی-کاربردی  استان دارای 32 مرکز فعال با بیش از 21000 دانشجو و بیش از 20000 دانش آموخته است. در دانشگاه علمی-کاربردی بیش از 700 رشته مهارتی تعریف شده است که این رشته ها در بیش از2050 مرکز در سراسر کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد.واحد استانی گیلان به عنوان نماینده دانشگاه علمی-کاربردی کشور دارای مجوزهای همه حوزه های دانشگاه به عنوان مثال شورای آموزشی، کمیسیون موارد خاص، کمیته انضباطی بدوی، هیئت اجرایی جذب ، کمیته برنامه ریزی درسی ، تربیت مدرس ، هیات نظارت و...... می باشد.

مرکز آموزش علمی-کاربردی آستارا از سال 1388 فعالیت خود را شروع نمود. وهم اکنون دانشجویان این مرکز در رشته های متنوع  ومهارت محور وکاربردی  موجود مشغول به تحصیل می باشند.آقای دکتر قاسمی زاد در بازدید از بخشهای مختلف این مرکز آموزشی ضمن ابراز خرسندی از تغییرات چشمگیر ایجاد شده در این مرکز از زمان تغییر مدیریت ،اظهار داشتند که مرکز آموزش علمی-کاربردی آستارا با توجه به پتانسیل بالقوه بالای شهرستان مرزی بندر آستارا زمینه پیشرفت بیشتر از شرایط فعلی را دارا می باشد .ایشان در ادامه توضیحات خود در سالن کنفرانس این مرکز ضمن ابراز امیدواری به پیشرفت همه جانبه این مرکز و نگاهی ویژه به این مرکز از سوی استان با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و ارائه گزارش عملکرد توسط دکتر مصطفی تاتینا رئیس جدید این مرکز از پذیرفتن این مسئولیت توسط ایشان قدردانی نموده و اعلام آمادگی واحد استانی را در اجرایی نمودن  برنامه دوساله ارائه شده از سوی رئیس مرکز در راستای ارتقای شاخصهای آموزشی ، فرهنگی، عمرانی ، اجتماعی ، رفاهی  ، توسعه رشته های مهارت محور و افزایش جذب دانشجو ، ایجاد  ساختمان جدید آموزشی را که از اولویت های  مدیریت جدید مرکز بوده وبصورت جامع به ایشان ارائه شده بود را متذکر شدند.ایشان در پایان بازدید با امیدواری به توسعه کمی وکیفی این مرکزدر آینده نزدیک با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی این شهر ( وجود پتانسیل بالای گردشگری، کشاورزی و بندری ) راه اندازی رشته های جدید ومتنوع ، برگزاری دوره های تک پودمان ،آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت بر اساس نیاز شهر و منطقه را خواستار شدند.--------------

نماینده   اسبق آستارا فرهاد دلق پوش :در بازدید از غرفه فرهنگ كده تالش در نمایشگاه بین المللی تهران  گفت: تالش یك ملت ریشه دار در گستره تاریخ دنیا و یك فرهنگ دیرینه  ایی در تمدن ایران اسلامی  اشت .


IMG_20150512_193200


نماینده سابق آستارا فرهاد دلق پوش و  در بازدید از نمایشگاه بین المللی تهران گفت : تالش یك ملت ریشه دار در جمهوری اسلامی ایران در گستره تاریخ دنیا و یك فرهنگ دیرینه  ایی در تمدن ایرانی است .

دلق پوش :در بازدید از غرفه فرهنگ كده تالش در نمایشگاه بین المللی  ادامه داد : تالش یك ملت ریشه دار در گستره تاریخ دنیا و یك فرهنگ دیرینه  ایی در تمدن ایران اسلامی  است .

وی افزود : با اینکه این ملت در مظلومیت واقع شده اند اما در عین محرومیت و مظلومیت، مردان غیرتمند و شیرزنان تالش، این هویت غنی تالش را در نمود و ظهور عینی جامعه قرار می دهند.

دلق پوش اضافه کرد : تلاشی که در عرصه های مختلف فرهنگی هنری شده، نشانگر این است که چراغ فروزان هویت و فرهنگ تالش بدست نیک اندیشان و عاشقان این حوزه، روشن است و ما امیدواریم این چراغ  در اقصی نقاط  کشور و دنیا همچنان پر فروغ و پر نور بدرخشد.

 نماینده سابق مجلس که خود جزو سیاست گذارهای فرهنگی استان بوده تاکید کرد : امیدوارم روزی برسد که این فرهنگ و هویت بزرگ تالش که جزء تاریخ و تمدن ایران است و نقش بسیار ارزشمندی هم در جامعه داشته اند، خود را به واقع بیابند و اتحاد و همدلی بیش از پیش در میان آنها برقرار باشد.

وی تصریح کرد: آستارا در حلقه وسط تالش واقع شده و بنظر من آستارا قلب تالش است که باید به این قلب توجه شود تا از مظلومیت خارج شود.

فرهاد دلق پوش  از مدیران ارشد اسبق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز از بازدید کنندگان این غرفه بود که چنین اظهار داشت : در ابتدا باید از دست اندرکاران فرهنگ کده  تالش تقدیر و تشکر نمود که توانستند با همه  مشکلات پیش روی عرصه  فرهنگ، چنین فضای خوب و صمیمی ای را فراهم آورند. بنده نیز به عنوان فرزند تالش، از حضور در میان این جوانان و فرهیختگان به خود میبالم و به عنوان عضو افتخاری، خودم را در رکاب این حرکت فرهنگی میبینم.
وی در ادامه افزود: برپایی این غرفه، نشانگر نفس عمل و انجام تکلیفی فرهنگی برای نشان دادن بلندای یک تمدن درخشان در دل تمدن و هویت غنی ایرانی است.
وی ابراز امیدواری کرد؛ جایگاه فرهنگ و تمدن تالش با همت مسئولین و پژوهشگران با برگزاری همایش ملی منطقه ای و بین المللی ترفیع یابد.
دلق پوش در پایان سخنان خود همچنین گفت: امیدواریم با وجود ادیبی فاضل چون دکترفیروز فاضلی در سایه  منویات رهبری در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، شاهد رشد و شکوفایی خرده فرهنگ ها به خصوص فرهنگ و تمدن تالش باشیم .


---------------------


خبری است  لطفا فقط خبری كار شود/.////


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: با تمهیدات و برنامه ریزی های در دست اقدام آماده برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور در این استان هستیم.

  محمد احمدی پور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان آستارا از آمادگی فرمانداران به عنوان مسوولان انتخابات در سطح شهرستان های گیلان برای برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: آموزش نیروهای فعال در امر انتخابات با برگزاری کارگاه و کلاس های مختلف با هدف آشنایی با آیین نامه و قوانین انتخابات در دستور کار فرمانداران قرار دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه استانداری گیلان از فعالیت احزاب دارای مجوز برای پرشور کردن انتخابات استقبال می کند، افزود: ما خوشحال می شویم احزاب در صحنه های مختلف حضوری پررنگ داشته باشند که یکی از صحنه های حساس و در عین حال مهم صحنه انتخابات است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان گفت: حضور احزاب در انتخابات باعث مشارکت بیش از پیش مردم و نیز سامان یافتن هزینه های اضافی کاندیداها می شود.

احمدی پور در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: هیچ کدام از مدیران کل ، فرمانداران و بخشداران استان گیلان کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نمی شوند.

وی افزود: بر اساس اعلام وزارت کشور تاریخ استعفای مدیران و کارمندان دستگاه های دولتی برای کاندیدا شدن در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا 28 خرداد سال جاری است.

وی اضافه کرد: تاریخ یادشده شامل مدیران حوزه وزارت کشور نمی شود؛ چرا که استانداران ، فرمانداران ، مدیران کل و بخشداران باید تا 28 بهمن سال گذشته استعفا می دادند.

وی اظهار کرد: بر این اساس آن تعداد از مدیرانی که پس از تاریخ 28 بهمن استعفا داده اند ، استعفای آنها بر اساس اعلام وزارت کشور پذیرفته نمی شود.

وی بیان کرد: تا تاریخ مذکور هیچ کدام از فرمانداران ، مدیران کل و بخشداران استان گیلان به منظور کاندیدا شدن در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سمت رسمی خود استعفا نداده اند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هفتم اسفند 94 برگزار می شود.


بازدید فرماندار و معاون عمران فرماندار بندر آستارا از پروژه آسفالت راه روستایی بخش لوندویل

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در قالب هیأتی از پروژه روكش آسفالت بازار روستای سیبلی و كوچه های منتهی به این بازار بازدید كرد.

مهندس پورحضرت در این بازدید، نحوه اجرای این پروژه را از نزدیك مورد بررسی قرار داد و با پیمانكار پروژه و دهیار روستای سیبلی در خصوص چگونگی اجرای آن گفتگو كرد.


بخشدار لوندویل توكل مافی در حاشیه بازید به خبرنگار گفت :كلیه اعتبار هزینه شده برای این پروژه كه 700 میلیون ریال می باشد از محل اعتبارات دهیاری های استانداری گیلان تأمین و به شكل كامل اجرا شده است.

«مهندس سیروس شفقی» فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا به همراه «مهندس وحید پورحضرت» معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و «توكل مافی» بخشدار لوندویل از پروژه آسفالت راه روستایی بخش لوندویل  بازدید كرد.

فرماندار آستارا در حاشیه بازدید به خبرنگار گفت :این پروژه كه اجرای روكش آسفالت به طول یك و نیم كیلومتر بین روستاهای خلیله سرا به خان حیاطی می باشد با اعتبار یك میلیارد و 800 میلیون ریالی از محل اعتبارات مرزی كشور اجرا گردید.

در ادامه فرماندار شهرستان آستارا به همراه هیأت همراه از نحوه زیرسازی و آسفالت این پروژه به شكل میدانی بازدید كردند.

بخشدار مرکزی بندرآستارا از تدارک برای برگزاری دومین جشنواره گیاهان دارویی با محوریت گل گاو زبان در دهستان حیران این شهرستان در نیمه نخست خردادماه خبر داد.


چنگیز شکوری در جمع خبر نگاران گفت :هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی و اجتماعی را آشنا کردن مردم با گیاهان دارویی به خصوص با محوریت گل گاو زبان عنوان کرد.

وی افزود: این جشنواره در نیمه نخست خرداد ماه در دهستان ییلاقی و زیبای حیران به عنوان یکی از مناطق دارای جاذبه گردشگری و رویشگاه وسیع گیاه دارویی گل گاو زبان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: این جشنواره با موسیقی زنده ، ارائه مقالات علمی پیرامون موضوع جشنواره ، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و لباس های محلی ، نمایشگاه عکس ، بازی های بومی و محلی ، میان پرده طنز ، پخش مستندی از مراحل فرآوری گل گاوزبان و پذیرایی از میهمانان با چای داغ گل گاو زبان همراه خواهد بود.

شکوری با بیان اینکه بسیاری از گیاهان دارویی به شکل سنتی توسط اهالی منطقه تولید و مصرف می شود ، اظهار کرد: گل گاو زبان یکی از گیاهان دارویی پر مصرف و به عنوان یکی از مهمترین گیاهان دارویی تولید شده در مناطق کوهستانی آستارا شناخته می شود.

وی ادامه داد: در خرداد ماه و در زمان اوج برداشت این گیاه دارویی ، برگزاری جشنواره ای برای معرفی آن و سایر گونه های گیاهی و نیز برای شناساندن قابلیت های گردشگری طبیعی شهرستان برنامه ریزی شده است.

شکوری با اشاره به کشت گیاه دارویی گل گاو زبان در 10 هکتار از اراضی منطقه اظهار کرد: از این میزان سطح زیر کشت ، بالغ بر پنج تن گل تر و یک تن گل خشک به دست می آید.22 هزار متر مربع از اراضی ملی در آستارا رفع تصرف و خلع ید شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: 22 هزار و 650 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف و خلع ید شد.

سرخوش کرمزاده عصر سه شنبه در  جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 12 فقره زمین به مساحت 22 هزار و 650 متر مربع با استناد به تبصره ماده 55 قانون حفاظت از منابع طبیعی از دست متصرفان خارج و خلع ید شد.


وی با اشاره به اینکه عملیات رفع تصرف توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با موفقیت انجام شد ، اضافه کرد: بیشتر اراضی رفع تصرف شده از اراضی جنگلی شهرستان است که در این راستا افراد متصرف با تشکیل پرونده به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آستارا معرفی شدند.

کرمزاده با اشاره به اینکه حفاظت و نگهداشت اراضی ملی از وظایف مهم و اساسی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است ، بیان کرد: برخورد با متصرفان و متجاوزان اراضی ملی با جدیت در شهرستان آستارا ادامه دارد.

اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است که در این میان 32 هزار هکتار از اراضی را مناطق جنگلی تشکیل می دهد که در آن انواع گونه های جنگلی از قبیل بلوط ، راش ، توسکا ، ممرز ، نمدار ، ملج ، لیلکی ، انجیلی ، آزاد ، افرا ، گردو ، شیردار ، گیلاس وحشی ، فندق ، شمشاد جنگلی و ون وجود دارد.--------------------

خبر كار شود لطفا

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: رویکرد اصلی این اداره، توانمندسازی نیروهای علاقمند در روستاهای استان است.

رحیم عطایی پور روز دوشنبه در دیدار با فرماندار بندر آستارا افزود: توانمندسازی روستاییان با هدف ارتقای سطح مهارت آنها انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین در این راستا ارتقای سطح شایستگی فارغ التحصیلان مراکز فنی و حرفه ای نیز در دستور کار تلاشگران این عرصه است.

عطایی پور آموزش های مرتبط با صنوف بازار در شهرستان هایی نظیر آستارا را با اهمیت خواند و اظهار کرد: 200 کارآفرین در حوزه مشاغل خانگی در زمینه تولید پوشاک در استان گیلان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: 21 حرفه در حوزه مشاغل خانگی تعریف شده که مراکز فنی و حرفه ای در زمینه خیاطی و تولید پوشاک قدم های مثمرثمری را با ارائه آموزش های لازم به مهارت آموزان برداشته است.

وی ارتقای مهارت های فنی و حرفه ای را از دیگر دغدغه های این حوزه خواند و افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان 40 مرکز خوداشتغالی را در اختیار کارآفرینان قرار داده است.

وی در ادامه مراکز آموزش فنی و حرفه ای را در سطح استان گیلان 23 مرکز عنوان کرد و گفت: در این 23مرکز دولتی در حال حاضر هفت هزار نفر در حال تحصیل در رشته های مختلف هستند.


فرمانده انتظامی آستارا از دستگیری سارق پست بانک در کمتر از یک ساعت در این شهرستان خبر داد.


سرهنگ رحیم مهدی زاده گفت : با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر سرقت از پست بانک در بخش لوندویل بلافاصله دستگیری سارق در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود : در تحقیقات به عمل آمده ماموران انتظامی مشخص شد که سارق با تخریب در ورودی وارد پست بانک شده و مبلغ 37 میلیون ریال وجه نقد را به سرقت برده است.

وی با بیان اینکه سارق در کمتر از یک ساعت با تحقیقات و آثار به جا مانده از صحنه سرقت دستگیر شد ، اضافه کرد : وجه نقد سرقتی نیز از مخفیگاه متهم 33 ساله کشف و طی صورتجلسه ای تحویل رییس پست بانک شد.

بگفته مهدی زاده متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی آستارا در ادامه از کشف بیش از 49 هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان مرزی خبر داد و گفت : در پی دریافت گزارشات مردمی مبنی بر توزیع کالای دخانی توسط فردی با یک دستگاه پیکان سواری در سطح شهرستان ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در تعامل با ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه کرد : ماموران پس از تحقیقات و انجام اقدامات پلیسی از صحت این موضوع اطمینان حاصل کرده و با شناسایی خودرو در یکی از خیابان ها با رعایت موازین قانونی خودرو را توقیف و در بازرسی از داخل آن 49 هزار و 600 نخ سیگار قاچاق را کشف و ضبط کردند.

بگفته فرمانده انتظامی آستارا متهم 46 ساله این پرونده جهت سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.خبری كار شود لطفا

رییس اداره محیط زیست آستارا فاضلاب شهری آستارا را بزرگترین معضل زیست محیطی این شهرستان عنوان کرد و گفت: با ریزش فاضلاب به رودخانه مرداب آستارا این رودخانه تبدیل به یکی از آلوده ترین رودخانه های منطقه شده است

شهروز قلی نژاد  با بیان اینکه تولید انبوه فاضلاب های شهری و روستایی در شهرستان آستارا یک زنگ خطر برای سلامت محیطی و بهداشتی در این منطقه توریستی و مرزنشین است اظهار داشت: با توجه به نبود سیستم تصفیه، فاضلاب شهری آستارا به شکل غیر بهداشتی و خطرناک در سطح شهر، خیابان ها و رودخانه ها پخش و سرازیر می شود.

وی ورود مستقیم فاضلاب های خانگی به رودخانه های آستارا که منتهی به دریای خزر هستند را بسیار نگران کننده دانست و افزود: به دلیل ریزش مداوم فاضلاب به رودخانه مرکزی مرداب رود آستارا که از میان این شهر عبور کرده و به دریا متصل می شود، این رودخانه به یکی از آلوده ترین رودخانه های منطقه تبدیل شده است.

قلی نژاد خواستار ایجاد نوار سبز در حاشیه رودخانه های شهرستان آستارا به منظور جلوگیری از تخلیه زباله و فاضلاب شد و ادامه داد: آلودگی رودخانه های آستارا بر محیط زیست شهرستان تاثیرات منفی می گذارد و برای دفع اصولی زباله ها و جلوگیری از ورود فاضلاب های منازل به رودخانه باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا بر ضرورت سرعت بخشیدن به عملیات احداث سیستم تصفیه و شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در این شهرستان به عنوان یک پروژه ملی و تفاهم نامه تأکید کرد و افزود: ساماندهی فاضلاب شهری آستارا از مطالبات زیست محیطی مردم این شهرستان است. 


--------------------------------

عطایی پور آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای را 894 واحد ذکر کرد و ادامه داد: سه مرکز علمی و کاربردی نیز در سه شهرستان فومن ، صومعه سرا و رشت فعالیت می کنند.

فرماندار بندر آستارا نیز در ادامه این نشست گفت: امکانات مطلوبی در اختیار مراکز فنی و حرفه ای کشور قرار دارد که از این امکانات و توانمندی ها باید به نحو شایسته ای بهره برداری شود.

سیروس شفقی نیاز اصلی جامعه را اشتغال خواند و ادامه داد: سازمان فنی و حرفه ای با هدف مهارت آموزی قدم های مثبتی را برداشته و شایسته است از توان این مهارت آموزان برای اشتغال زایی پایدار استفاده شود.

وی اضافه کرد: مهارت های مولدی که توجیه اقتصادی دارند می توانند در زمینه اشتغال روستاییان موثر واقع شوند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه دولت نیز حمایت های خود را در قالب ارائه تسهیلات به اهالی مرزنشین به صورت وِیژه ای تدارک دیده است.

فرماندار آستارا خواستار فعال شدن مرکز خوداشتغالی شهرک هجرت در این شهرستان شد و گفت: امید داریم با فعال شدن این مرکز بتوانیم از ظرفیت های افراد توانمند در حوزه فنی و حرفه ای بیش از پیش بهره مند شویم.


----------------


شیما مولایی فرد شاعر جوان آستارایی با ارائه مقاله ای در همایش بین المللی هزاره ناصر خسرو قبادیانی خوش درخشید.


این همایش به مناسبت هزارمین سالگرد انتشار سفرنامه ناصر خسرو در تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی تهران به مدت دو روز برگزار شد.

در این همایش شیما مولایی فرد از شهرستان آستارا با ارائه مقاله ای با عنوان 'روزگار ناصرخسرو و اندیشه های سیاسی و اجتماعی او' به همایش دعوت شد.

مقاله مولایی فرد به عنوان نخستین مقاله در کتاب مجموعه چکیده مقالات چاپ و طبق گواهینامه اعطا شده کل مقاله در قالب لوح فشرده منتشر شده است.

این شاعر جوان آستارایی گفت: در این همایش چهره های شاخص ادبیات فارسی ایران حضور داشتند که ریاست علمی همایش بر عهده دکتر علی اکبر ولایتی ،رییس همایش دکتر محمد مهدی تهران چی ، دبیر علمی همایش دکتر احمد خاتمی و دبیر اجرایی همایش دکتر نگار داوری اردکانی بودند.

وی افزود: از مجموع 400 چکیده مقاله دریافتی توسط شورای علمی و اجرایی همایش، تعداد 200 عنوان برای ارائه کل مقاله برگزیده ، که از این میان معدود مقالاتی برای انتشار در قالب لوح فشرده انتخاب شدند.

مولایی فرد اضافه کرد: بیش از سی محقق از کشور های تاجیکستان ، آذربایجان ، پاکستان ، مصر ، سوریه ، سنگاپور ، مجارستان ، انگلستان ، آمریکا ، ژاپن و ایتالیا به فراخوان مقاله پاسخ داده و چکیده مقاله و مقاله کامل خود را به دبیر خانه همایش ارسال کرده بودند که از این میان می توان به نام دکتر تیدیا پژوهشگر فسفه علمی ایتالیا، دکتر یحیا بیضا پژوهشگر مرکز مطالعات لندن و دکتر موسی دینار شایف عضو پیوسته علوم جمهوری تاجیکستان اشاره کرد.

 به گزارش هفته نامه :شیما مولایی فرد متولد 1365 است و از فعالان شعر و نقد در حوزه ادبیات محسوب می شود وسردبیری نشریه ادبی پلک ، انتشار دو مجموعه شعر 'وقتی تو هستی ، من آسمانم' و ' روزی که شاعر می شوم' و انتشار مقاله ای با عنوان 'شعر ناقل بیماری ادبیات' در سال 1391 در مجله بین المللی ISC بانک استنادی علوم جهان اسلام از جمله سوابق هنری این شاعر جوان آستارایی است.

---------------


مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آستارا از کشت مکانیزه یکهزار و ۹۲۰ هکتار از اراضی شالیکاری این شهرستان خبر داد.

ایرج شیارکار گفت: نشاء برنج همه ساله از هفته های نخست اردیبهشت در شهرستان آستارا آغاز می شود و تا هفته اول خرداد ماه ادامه پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه نشاء برنج در ۹۰ درصد از شالیزارهای آستارا انجام شده است ، افزود: شرایط جوی مناسب باعث باعث سرعت گرفتن عملیات کشت در سال زراعی جدید شد.

 

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از سطح زیر کشت برنج به صورت مکانیزه انجام شده است ، اضافه کرد: این عملیات با ۵۴ دستگاه نشاکار انجام شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات