روستای باستانی ( شهر باستانی سلطانیه از خزاین و اردوگاههای مرزی دوره ساسانی )

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

هوالقادر...(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"...
هوالصابر


شهر من شهرستان آستارا ...سلام
خواستن توانستن است...دست در دست هم دهیم ...شهرستان  خود را كنیم آباد... آستارای  ما ... شهرستان بندری و مرزی ما دوباره می سازمت


نوربخش خوش سیلقه رسما وارد كاراز انتخاباتی شد... در جلسه كه بدعوت عده ای بازاریان و فرهنگیان و بازنشستگان لشكری و كشوری  و دانش آموختگان  آستارا و لوندویل انجام شد  خوش سیلقه رسما اغلام نمود كاندیدا دوره دهم مجلس می شود...

..حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ...
نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )
 وی درجمع هوا دارانش گفت :
شعار بنده همان توسعه و اعتدال و تدبیر و امید  خواهد بود که خیلی هم خوب در جامعه شکل گرفته است 

وی با بیان اینکه ما تابع انقلاب و و ولایت فقیه  و قانون اساسی  ومردم هستیم تأکید کرد: بنده به دنبال هیچ گروه و حزبی در انتخابات نخواهم بود و هرچه خدا بخواهد همان خواهد شد.

خوش سیلقه گفت :از شعار خسته ایم، وقت عمل است و ما مرد عمل هستیم و انتخاباتی با  برنامه  برای پیشرفت و توسعه  آستارا  آمده ام، چرا که اراده مردم را باور دارم" پا به عرصه انتخاباتی گذاشته است.

این کاندیدای انتخاباتی پیگیری رفع معضل بیکاری، بهره مندی از پتانسیلهای شهرستان  مرزی آستارا  و تاسیس فرمانداری ویزه آستارا و منطقه آزاد تجاری و پی گیریی بندر چندمنظوره تا تحقق تدبیل بندر استارا به قطب تجارت و بنادر در كشور ، رفع مشکلات حاشیه نشینی، رفع مشکل آب شرب شهرستان ، سرکشی مداوم و رفع مشکلات روستاها و مناطق محروم، توجه به کمبود امکانات و فضاهای بهداشتی و درمانی و تدابیر اتخاذ شده در این حوزه و ضرورت اشتغال زایی در عرصه های کشاورزی را به عنوان برخی برنامه های خود نام برد.
وی صداقت با مردم در حوزه انتخابیه، پرهیز از شعار و عملكرد عوام فریبانه، عدم استفاده ابزاری از مسئولان شهر و استفاده نكردن از بیت المال و وفاداری به نظام، رهبری و امام راحل را از ویژگی های یك نماینده موفق دانست.
این مسئول دولتی اسبق : عدم توسعه یافتگی  آستارا  را در بخش های مختلف، بزرگترین درد این شهرستان دانسته و تخصص و كارآمدی نماینده مجلس وفعال شدن كار گروهای تخصصی دفتر  نماینده  و استفاده از متخصین بومی  را تنها راه علاج این مشكل عنوان كرده است.

حق گرفتنی هست باید تلاش کرد . .... دكتر هالو
نوربخش خوش سلیقه بخشدار مرکزی آستارا در آخرینهای روزهای مسئولیت خود از دریافت یارانه انصراف داد و اولین مسئول شهرستانی بود كه از گرفتن یارانه انصراف داد..

 هوالحق...

. دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم  هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. .هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir
مروری بر دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید در آستارا


حمایت از سرمایه گذاران و افزایش زمینه های سرمایه گذاری در شهرستان با برگزاری بیش از 20 نشست در فرمانداری با حضور مسوولان استانی، دعوت از کارگروه حمایت از تولید استان در راستای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان و تامین اعتبار620 میلیارد ریالی از منابع مختلف برای پروژه های عمرانی شهرستان از جمله اقدامات اساسی برای توسعه و عمران شهرستان آستارا در سال 93 بوده است.

مهندس سیروس شفقی فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در تشریح خدمات و دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید در سال 93، تآمین اعتبار 15 میلیارد ریالی برای احداث چاه فلمن در راستای افزایش میزان تولید آب برای شهروندان، تامین اعتبار 20 میلیارد ریالی برای آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب نظیر کوته کومه، باباعلی، باش محله و صیادلر و تکمیل تأسیسات آبرسانی کانرود، ویرمونی و قره سو و تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای اجرای پروژه های مهم زیربنایی در روستاها با حمایت استاندار گیلان را از اقدامات اساسی شهرستان در تامین آب ذکر کرد.

شفقی همچنین اجرا و تکمیل پل لوندویل و تکمیل ورودی و خروجی آن پس از گذشت یکسال از آماده بودن عرشه پل با هم افزایی و بسیج امکانات اداری و بخش خصوصی در کمتر از یک ماه ، تامین اعتبار از محل اعتبارات تبصره 22 جهت اجرای طرح هادی در هفت روستای قره سو، باش محله، ویرمونی، عباس آباد، بیجاربین و باغچه سرا و امضای تفاهم نامه ای با معاون روستایی بنیاد مسکن کشور به منظور دو برابر شدن این اعتبارات ، پیگیری گازرسانی به روستاهای فاقد گاز از جمله صیادلر ، بی بی یانلو ، تلخان و کشفی از محل اعتبارات بند ق تبصره دو و همچنین گازسانی به روستای حیران از منبع تغذیه نمین اردبیل و کلنگ زنی پروژه گازرسانی روستای کوته کومه در دهه فجر را از جمله اقدامات اجرایی در عمران روستایی شهرستان آستارا عنوان کرد.

وی با اشاره به واریز اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال برای دهیاری های شهرستان از محل اعتبارات استانداری ، افتتاح 65 پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرستان آستارا با اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال و افتتاح 56 پروژه عمرانی در دهه فجر با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال و رشد 20 برابری آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را از جمله دستاوردهای یکسال گذشته شهرستان آستارا ذکر کرد.

وی همچنین پیگیری اجرای طرح ساماندهی پایانه مرزی شهرستان و تخصیص اعتباری بالغ بر 85 میلیارد ریال برای این پروژه مهم، راه اندازی بازارچه مزی مشترک و پیگیری ویژه از طریق شورای ساماندهی مرزی استان با توجه به تاکید استاندار، تصویب و نهایی شدن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هیات دولت و دبیرخانه مناطق آزاد تجاری کشوری، پیگیری مشکلات مربوط به اسکله و بندر چند منظوره آستارا در راستای احداث فاز دوم اسکله و رفع موانع آن، افزایش هفت برابری عملیات تخلیه و بارگیری در بندر از 23 هزار تن در سال 92 به 156 هزار تن در سال 93، افزایش 170 درصدی کالاهای صادراتی از 22 هزار تن در سال 92 به 61 هزار تن در سال 93 و ورود کشتی 140 متری روسی با ظرفیت پنج هزار و 800 تن در تاریخ 24 مهر 93 با محموله ورق خام ام.دی.اف از کشور رومانی از طریق رودخانه ولگا و نیز پیگیری ویژه در راستای ایجاد خطوط جدید کشتیرانی بین بندر آستارا و بنادر حاشیه دریای خزر شامل خط آستارا ـ باکو به منظور واردات شمش آهن و صادرات میلگرد ، خط اکتائو ـ آستارا ـ باکو به منظور واردات شمش آهن و صادرات میلگرد و خط دریایی آستارا ـ ماخاچ کالا به منظور صادرات سیمان را از جمله خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه مرزی و اقتصادی در شهرستان آستارا اعلام کرد.

شفقی اختصاص ماشین آلات به دهیاری ها شامل بیل هیدرومک به تعاونی دهیاری های لوندویل و یک دستگاه ماشین آتش نشانی به دهیاری حیران از سوی استانداری ، اخد مجوز ایجاد دهیاری برای 9روستای بالای 30 خانوار شهرستان آستارا از وزارت کشور ، انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی برای آسفالت 30 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان و نیز تامین اعتبار از منابع مختلف برای آسفالت 10کیلومتر از راه های روستایی، افتتاح دو مدرسه جدید عنبران و کردسرا در دهه فجر و همچنین تامین اعتبار برای پروژه های مدارس شش کلاسه سهراب محله لوندویل ، 12 کلاسه کریم زاده لوندویل، شش کلاسه سرباز عباس آباد و سه کلاسه روستای هودول، تهیه طرح هادی برای روستاهای بالای 20 خانوار در 9 روستا و بازنگری طرح هادی در پنج روستای آستارا، پیگیری ویژه در راستای تکمیل و تسریع در اجرای پروژه بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در طی سه مرحله در سال جاری و اختصاص اعتبار 100 میلیارد ریالی برای تکمیل آن و نیز اخد دستور تجهیز بیمارستان از وزیر بهداشت و درمان ، پیگیری تکمیل پروژه 17 ساله مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان و تخصیص اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال برای این پروژه و نیز تامین اعتبار 20 میلیارد ریالی برای طرح ملی شبکه فاضلاب آستارا را از جمله دستاوردهای دولت در سال 93 در سطح شهرستان آستارا ذکر کرد.

وی با اشاره به تامین اعتبار 25 میلیارد ریالی بای تکمیل پروژه دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچای گفت: 9 میلیارد ریال آن از سهم اعتبارات شهرستانی و مابقی از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

فرماندار آستارا مطالعه آب های سطحی شهر آستارا و پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی، پیگیری برای ایجاد پایانه صادراتی گل و گیاه در آستارا را از جمله اقدامات مسوولان در سطح این شهرستان طی سال 93 عنوان کرد.

وی اضافه کرد: جذب اعتبارات مصوب حدود 620 میلیارد ریالی که در تاریخ این شهرستان بی سابقه بوده و از همه مهم تر گشودن گره پروژه ها و بخش های توسعه ای شهرستان از جمله گشودن گره توسعه اسکله بندر آستارا بعد از پنج سال ، تصویب نهایی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بعد از پنج سال و آغاز عملیات اجرایی اتمام سالن آمفی تئاتر مجتمع ارشاد اسلامی بعد از 17 سال، تمهید مقدمات فعالیت بازارچه مرزی مشترک بعد از 10 سال، پیگیری در برگرداندن 20 کیلومتر جاده حوزه استحفاظی گیلان از استان اردبیل که مراحل نهایی آن بعد از 20 سال در حال انجام است و پیگیری جدی در تحقق اتصال خط آهن قزوین ـ رشت ـ آستارا به جمهوری آذربایجان بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در سطح شهرستان مرزی بندر آستارا طی یکسال گذشته است.

شهرستان 86 هزار نفری مرزی بندر آستارا با دارا بودن 64 درصد سهم صادرات استان و با 260 میلیون دلار صادرات غیر نفتی در سال گذشته با دو پله صعود مقام نخست صادرات در بین گمرکات شمال کشور در بین پنج استان را به خود اختصاص داده است. مقام نخست صادرات چمدانی با 20 میلیون دلار ، سومین مرز پرتردد کشور و یکی از مهم ترین منابع در آمد استان گیلان از دیگر افتخارات کارنامه اقتصادی این شهرستان مرزی می باشد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات